avatar

Dared00 Użytkownik gram.pl (no hej) ja.gram.pl/Dared00

Secret Service - kopanie trupa

secret service, trup, czasopisma

2
Kilka godzin temu jak grom z jasnego nieba spadła informacja o tym, że po 13 latach przerwy do kiosków wróci Secret Service. I nieważne, z której strony bym na to patrzył, nie widzę nic innego niż zwykły nostalgiczny skok na kasę.

I widać to już od pierwszego spojrzenia na “reveal” na blogu cdp.pl. Hasło reklamowe “o nielicznych mówi się kultowy” wyraźnie ukazuje kierunek, w jakim nowy SS będzie podążął: całkowitego jechania na tej “kultowości”. A potem robi się jeszcze mętniej. Mamy bowiem tekst: “jestem pewien, że nowy SS nie będzie swą formą przypominał tego starego". TO PO CO NAZYWACIE GO “SECRET SERVICE”? Dla pieniążków, żeby nostalgią przyciągnąć ludzi. Po to.

Na koniec zostawiłem jeszcze jeden cytat: “Na pewno nie powracamy po to, by [...] wypychać kogoś z rynku”. Problem w tym, że plany a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Jestem przekonany, że wielki wpływ na powrót SSa miał sukces magazynu “Gramy”, który udowodnił, że w Polsce da się sprzedać magazyn dla nieco dojrzalszego gracza i bez płyt. I teraz może dojść do tego, że zadebiutuje nowy SS i podzieli tą bardzo małą grupę, zabijając przy tym zarówno siebie, jak i “Gramy”. I to nie za Secret Servicem będę płakał.
Podsumowując: panowie Łapusz, Pegaz i Micz próbują wykopać trupa na rynku, który nie będzie w stanie go utrzymać i dla ludzi, którzy nie są nim zainteresowani.

Bo pieniążki.

komentarzy: 426 czerwca 2014, 16:43

3 komentarze do tego wpisu:


Kadaj : 26 czerwca 2014, 17:29

Trup, który wstaje, to już zombie. ;p
odpowiedz

SirGracz : 26 czerwca 2014, 17:56

Otóż to :D
odpowiedz

ManweKallahan : 26 czerwca 2014, 17:50

O tak, stwierdzenie, że nowy magazyn podzieli odbiorców starego i przez to oba nie przeżyją jest bardzo trafne. Chociaż nie czytam growych gazet to jestem lekko ciekawy jak to się skończy.
odpowiedz

dKc : 20 lipca 2014, 10:41

Wystarczy przypomnieć sobie akcję rektywacji Top Secret i to jak sie sytuacja skończyła.
To zwykły skok na kasę. Niedawno na polygamii było AMA z twórcami Franko, którzy uzbierali kasę na projekt przez ten sam czas co Secret Service. Zjechali ich równo za to, ze nadal reprezentują ten sam humor i jako twórcy się wywyższają. Zapamiętałem wypowiedź jednego z userów, że skoro czasy się zmieniły to i humor powinien się zmienić. Ludzie pamiętający Secret Service zapewne teraz poszli w różne strony, obrali różne ścieżki zawodowe i wątpię, żeby czasopismo reprezentowało ten sam poziom co kiedyś.
Wątpię, żeby czasopismo przetrwało rok zważywszy na to, że teraz wszyscy czytamy w internecie.
A Z DRUGIEJ STRONY brakuje mi często takiej biernej strony czytania, jaką udostępniały nam kiedyś czasopisma. Czytałeś i musiałeś przełknąć opinie zawarte w tekscie. Dziś recenzent coś wrzuci na stronę, a user może w komentarzach zjechać całość, powiedzieć, że recenzent się myli i recenzja jakoś tak traci na wiarygodności. Traci się ta "boska moc redaktora" :)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl