avatar

kerkas Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/kerkas

Deadlands Weird Wailin's (Audio CD) - recenzja

Muzyka którą napisał Michel Uhrich ma być w założeniu muzyką ilustracyjną do sesji w systemie Deadlands - martwe ziemie i spełnia je w 100%.

1 .Into the Deadlands 3:26 - stanowi jakby wprowadzenie w świat Dziwnego Zachodu gdzie trzeba mieć oczy z tyłu głowy i uważać na każdy krok.

2. The Haunted Saloon 8:19 - mamy tu typowe odgłosy Saloon-owe , gra na pianie , śmiechy , szansonistki i wszytko to co można usłyszeć w w westernowym Saloon-ie ale można też usłyszeć zawodzenie wiatru , szelesty , skrzypienie , odgłos łańcuchów i inne niepokojące dźwięki które w każdym horrorze zapowiadają nieszczęście.

3. The Weird West 10.00 - odgłosy dużej ilości kopyt końskich i jeźdźców którzy postanowili stawić czoło grozie Dziwnego Zachodu.Na przemian słyszymy dźwięki wesołe i smutne (sukcesy i porażki?).

4. Lost Souls 10.00 - Jak informuje nas głos na początku trafiliśmy do miejsca z którego nie ma ucieczki (piekła?) i nie ma nadziei ma odkupienie.Najbardziej przygnębiający utwór na całej płycie nie słuchać kiedy ma się depresję , doła psychicznego itp.

5. Ghost Train 10.45 - Walka dobra ze złem trwa w przedziałach pociągu widma ostatecznie złe duchy zostają pokonane i pociąg gwałtownie przyspiesza fragment idealnie nadający się do scen walki , zasadzek , pułapek itd.

6. Dead Man's Waltz - 11.30 Partię chyba faraona (gra karciana) z diabłem? ilustrują odgłosy walca i tasowania kart muzyka pełna napięcia niby nic się nie dzieje a jednak słuchacz dostaje wyraźny sygnał już za chwilę , już za momencik coś się wydarzy.

7. The Reckoning 9:10 - Powróciliśmy z zaświatów jako... WYGRZEBANIEC!!!.

Płyta idealnie nadaje się do sesji systemu rpg DeadLands-martwe ziemie i tylko do tego ,wszyscy inni wydatek rzędu 100zł mogą sobie darować , zwłaszcza że płyta nie jest osiągalna w Polsce (kupiona na Amazon.com).

Ps. Piszcie w komentarzach czy mam zamieścić recenzję w.w. systemu rpg.

Ps.2. Wielka szkoda że do innych papierowych rpg-ów nie napisano muzyki ilustracyjnej.

komentarzy: 401 lutego 2009, 08:38

4 komentarze do tego wpisu:


fearlord : 01 lutego 2009, 12:55

A ja bym chciał żebyś cos wiecej o tym systemie naskrobał :D
odpowiedz

Gregario : 01 lutego 2009, 15:51

ja podobnie :)
odpowiedz

wojtek2222 : 01 lutego 2009, 17:22

I ja bym oczywiście chciał, żebyś o Deadlands coś napisał.
odpowiedz

Krzysztoferro : 10 lutego 2009, 15:31

"Ps.2. Wielka szkoda że do innych papierowych rpg-ów nie napisano muzyki ilustracyjnej."
http://en.wikipedia.org/wiki/Dungeo...agons_(album)
Wygląda na to, że jednak ktoś napisał i to nie byle kto, bo Midnight Syndicate. ;-)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl