avatar

kerkas Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/kerkas

"KOLOROWANIE" CZARNO-BIAŁYCH FILMÓW

Agrrrr , Wrrrrr , Piekło i szatani taka delikatnie mówiąc była moja reakcja na "pokolorowaną" wersję "Rzeki Czerwonej" w Ale kino.
Nie wiem co za kretyn wymyślił tę zbrodnię na żywej materii filmowej ale powinno się go włóczyć końmi po podwórcu , u nas też niestety dotarła ta zaraza "Sami swoi" , "Jak rozpętałem II wojnę światową" również pokolorowano.
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć po co to zrobiono ?.

Rzekę czerwoną oczywiście warto zobaczyć nawet pokolorowaną dla reżyserii Howarda Hawksa , muzyki Dimitri Tiomkina i aktorów Johna Wayne-a , Montgomerego Clift-a , Waltera Brennan-a
oraz po prostu dla samego filmu.

Ps. Znalazłem u siebie "Rzekę Czerwoną" czarno białą  na VHS-ie przegrałem na dvd jakość jest nawet niezła.

komentarzy: 207 stycznia 2009, 19:55

2 komentarze do tego wpisu:


wojtek2222 : 07 stycznia 2009, 21:58

Ech, mnie też potrafią zdenerwować "pokolorowane filmy". A niestety takich trochę jest:/
odpowiedz

MrPayne : 21 stycznia 2009, 18:06

Bo czarnobiały ekran męczy widza przyzwyczajonego do powodujących epilepsję swoją nachalną kolorystyką programów typu "Mam talent".
.
"Sami swoi" w czerni i bieli jakoś milej się ogląda. Może niektórzy popukają w czoło, ale bez tej kolorystyki traci się 50% pozytywnej energii płynącej z tego obrazu.
.
Z powodu tej tendencji niemalże wytrzeszczyłem oczy, kiedy zobaczyłem miłość swych dziecięcych lat - serial Radiostacja Roscoe z napisami. Gdyby TVP także w takich materiach spełniało swoją misyjność, byłoby nam jak w niebie. ^^
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl