avatar

kerkas Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/kerkas

1001 Video Games You Must Play Before You Die - recenzja

0

Z góry przepraszam ale do listy wkradły się błędy sądzę że czytelnik wybaczy mi tę wpadkę gdyż te 1001 tytułów wklepywałem ręcznie.

Odnośnie możliwości wpływania na zmianę tytułów w kolejnych edycjach w.w. książki

http://1001beforeyoudie.com/

zachęcam do tego gorąco.

Powód dla którego zakupiłem (cena: 100zł) tę książkę znajdziecie w linku poniżej

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=244

Przejdźmy do meritum.

Książka opatrzona jest wstępem Petera Molyneux-a i Tony-ego Mott-a.

Pierwszy opisuje swoją drogę „od zera do bohatera” w telegraficznym skrócie ponadto dowodzi jak wielki wpływ miały i mają gry video i komputerowe n niektóre z nich przyrównuje do dzieł sztuki.

Drugi opowiada iż brał już udział w podobnych projektach ale dopiero 1001… pozwoliło mu odetchnąć pełną piersią i wybrać te najlepsze z najlepszych gier.

1001 tytułów czyli lista.

Zacznę od wad:

 

a)

12 gier z serii Legend of Zelda

11 gier -//-  Final Fantasy

8 gier -//-  GTA

6 gier -//-  Resident Evil

5 gier  -//-  Halo

4 gry  -//-  Call of Duty

Itd. itp.

naprawdę czy nie warto zrobić zbiorczo jednej strony poświęconej np. GTA a zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na inne gry ot choćby: Panzer General , Close Combat , Operation Stealth , Scorch itd. itp.

 

b) cena książka kosztuje 100zł i z ręką na sercu nie jest warta swojej ceny w.w. pozycję opłacałoby się zakupić przy cenie 50zł.

 

c) spoilery , spoilery , spoilery to chyba jakiś spisek czy książka dotyczy filmów , gier czy innych książek zawsze ale to zawsze ktoś musi puścić farbę.

 

Zalety:

 

- wymieniono sporo interesujących gier o których nie miałem pojęcia a warte są zagrania:Knight Lore , Defender of the Crown , Maniac Mansion , Populous , Cannon Fodder itd. itp.

 

-większość gier opatrzona jest ilustracją  jak wygląda gra.  

 

- gry przedstawione są w porządku chronologicznym lata 70. 80 itd.

 

Podsumowanie:

1001 Video Games… stanowi ciekawą pozycję ale należałoby nad nią jeszcze trochę „popracować” naprawdę nie potrzeba aż 11 tytułów z serii Legend of Zelda i tutaj jakby to rzec wszystko w rękach graczy to od nich zależeć będzie jakie tytuły wypadną a jakie zostaną w kolejnym wydaniu książki.

Linik do forum podany , a więc klawiatury w dłoń i głosujcie.

Ocena: 4/6

Cena: około 100zł stanowczo za drogo.

komentarzy: 612 marca 2012, 19:48

5 komentarzy do tego wpisu:


Perry_Cox : 12 marca 2012, 23:46

Kurde, kupiłby, ale cena trochę odstrasza. Poczekam aż stanieje.
odpowiedz

kerkas : 13 marca 2012, 06:41

Do tego czasu proponowałbym wejść na forum
http://www.1001beforeyoudie.com/for...4ae97b340315
i napisać które tytuły powinny odpaść a jakie powinny zostać dodane.
odpowiedz

Fomorian : 13 marca 2012, 21:12

Amerykanie i im podobni to jednak mają fioła na punkcie tej Zeldy. Od Ocarina of Time każda kolejna część jest identyczna pod każdym względem (no, może poza Wind Wakerem) poza graficznym. Podobnie pozostałe wymienione przez Ciebie serie - nigdy nie rozumiałem umieszczania kilku gier z tej samej serii na jednej liście - blokują miejsca dla innych pozycji :/ No i spoilery to już kompletne świństwo - jeżeli mam w te gry zagrać, to miło byłoby czerpać absolutną radość z tej rozgrywki, nieprawdaż?
odpowiedz

kerkas : 15 marca 2012, 22:41

Odnośnie spoilerów to chyba rozumiem zamysł ich zamiesczania po prostu aby móc poczytać o danej książce/filmie/grze video czytelnik jest zmuszony w nią zagrać czyli de facto zwiększa się liczba graczy/czytelników/kinomanów zaiste szatański plan :).
A może się mylę ?.
odpowiedz

Anjinsan : 14 marca 2012, 09:33

Gratuluję zakupu. Mam lekkiego bzika na punkcie wszelakich zestawień, więc książka by mi się spodobała - ale ta cena... Chyba odpuszczę. Ze spoilerami to faktycznie nieprzemyślana sprawa. Rozumiem krótką zajawkę o fabule ale nie więcej. Z seriami się zgodzę, o ile wszystkie części gry znalazły się kolejno w książce. Wtedy faktycznie wystarczyłby jeden wpis. Nie wypada pytać o wiek, więc zapytam od jak dawna grasz? Bo to, że nie znasz Populousa czy Maniac Mansion, a właściwie wszystkich 5 wymienionych gier naprawdę mnie zdziwiło. No i podziw i szacunek za wpisanie listy tytułów. Naprawdę benedyktyńska praca.
odpowiedz

kerkas : 15 marca 2012, 22:40

Odnośnie spoilerów to chyba rozumiem zamysł ich zamiesczania po prostu aby móc poczytać o danej książce/filmie/grze video czytelnik jest zmuszony w nią zagrać czyli de facto zwiększa się liczba graczy/czytelników/kinomanów zaiste szatański plan :).
Do 2001 r. byłem raczej graczem bardzo , bardzo niedzielnym a to scorch , innym razme Jagged Alliance , System shock dopiero od Fallouta Tactics rozpoczęła się moja "kariera" gracza.
Odnośnie wypisywania listy tytułów cóż po prostu uważam że czytelnikowi który przegląda moje recenzje należy się pełna informacja.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl