avatar

kerkas Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/kerkas

MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W WARSZAWIE - relacja

Podobno ostatnim bastionem w czasie kryzysu jest rozrywka , patrząc na tegoroczne targi nie sposób się nie zgodzić.
Utrzymana została cena biletów normalny 7 zł , ulgowy 3 zł , ilość atrakcji również nie uległa zmianie , zmniejszyła się natomiast powierzchnia targowa ale do rzeczy.
Nie sposób opisać wszystkiego , parę razy podchodziłem do relacji z targów w ten sposób ale moje plany spaliły na panewce , skupię się bardziej na atmosferze jaka tam panuje.
Najtrafniejszym określeniem jakim można by opisać to święto książki byłoby przyrównanie jej do targów jakie odbywały się w czasach Rzeczypospolitej Szlacheckiej kupcy z różnych
części kraju oraz świata zachwalają swój towar , hałas , harmider , odgłosy targowania , brzęk monet i szelest papierowego pieniądza , tłumy i kolejki po niezwykle cenny i limitowany towar , tak pokrótce mógłbym streścić to co działo się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
W poprzednich wpisach spotkałem się z komentarzami i zapytaniami czy warto się wybrać na targi ? zdania te poparto sensownymi argumentami.
Otóż moim skromnym zdaniem warto.
- gdzie indziej w jednym miejscu można spotkać:
Andrzeja Pilipiuka i Jacka Piekarę
http://www.fabryka.pl/aktualnosci.php?id=1911#searchkk
Henryka Samsonowicza , Normana Daviesa , Władysława Bartoszewskiego , Bronisława Cieślaka
(07 zgłoś się) , Piotrem Zarembe , Jerzym Bralczyka , Tersesą Torańską , Januszem L. Wiśniewskiego , Joannę Szczepkowską , Rafała Ziemkiewicza , Stanisława Mikulskiego , Henryka Sawkę , Janusza Tazbira , Jerzego Stuhra , Witolda Pyrkosza , Jacka Dukaja, Tadusza Drozdę , Generała Romana Polko , Wojciechem Jagielskim , Edwardem Lutczynem , Stanisława Tyma ,Kazimierza Kutza i wielu innych pisarzy , aktorów , artystów.

- książki za przysłowiową złotówkę oraz zniżki od 10% do 40% na nowe tytuły.

- możliwość zakupu książek które jeszcze nie ukazały się na wolnym rynku.

- branża księgarska ściągnęła pomysł od branży gier i do promocji wydawnictw i książek zatrudnia naprawdę piękne dziewczyny wymienię tu Jacek Santorski & Co (aktualnie zmienia nazwę
na wydawnictwo czarne) dziewczyna w czarnej obcisłej sukni coś ala strój Rity Hayworth z filmu "Gilda" i dziewczyna w masce z pawich piór reklamująca książkę POLa laSKA.
- stanowisko wykupiło Allegro.pl po prawdzie można się tylko było poczęstować cukierkiem ale liczę że w przyszłym roku będzie coś więcej.

- gry planszowe , mapy wszelkich rodzajów , płyty cd z muzyką klasyczną bądź rozrywkową , gry komputerowe , wystawy , prelekcje, dyskusje , rozmowy z pisarzami i wiele naprawdę wiele innych atrakcji.

Ogólnie każdy znajdzie tu coś dla siebie:
Merovingian , Liqid , fearlord , tomoliop , Zimek1990 , ja33no , wojtek2222 , michaelo94 , Fomorian , Szarlej , Fumiko , cedricek - duży wybór książek sf , fantasy , horror nie tylko po polsku.

Rumcajsev , Wintesun , HaatreT - muzyka

Vookash , Yamakas2009 , - wydawnictwa komunikacji i łączności , wszytko dla fana czterech i dwóch kółek i
innych środków lokomocji.

Ichibanboshi-kun , MrPayne - warsztaty kaligrafii japońskiej , warsztaty ceremonii parzenia herbaty organizator Ambasada Japonii.

Duddits - Sendsport magazyn kibica oraz książki o piłce nożnej (szeroki wybór)

Mr_Tie - książki z każdej gałęzi wiedzy , książki obcojęzyczne po hiszpańsku , włosku , niemiecku , angielsku , łacinie , rosyjsku i kilku innych językach.

Vojtas - ogromny wybór książek historycznych polecam publikacje IPN.

Targi są jak najgorszy nałóg raz wpadniesz będziesz wpadał stale.

komentarzy: 604 czerwca 2009, 10:20

6 komentarzy do tego wpisu:


Gregario : 04 czerwca 2009, 13:36

ja może bym i poszedł jakby w szkole tak mnie nie cisnęli :( ale cóż może za rok się uda :)
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 04 czerwca 2009, 15:11

Gdybym tylko nie miał do W-Wy pół dnia, samochodem, drogi, chętnie bym się tam wybrał.
Takie osobistości faktycznie nie na codzień się widzi.
Kurde, a ceremonia parzenia herbaty! Chciałbym w Warszawie czasem mieszkać :(
odpowiedz

tomoliop : 04 czerwca 2009, 15:24

Jakbym w Warszawie mieszkał to bym się wybrał. A tak to nie, bo za daleko, a i jeszcze rok szkolny się nie skończył.
odpowiedz

wojtek2222 : 04 czerwca 2009, 17:15

Ech, to są właśnie zalety mieszkania w stolicy naszego kraju:). Oprócz wielu różnych książek, zobaczyłbym też chętnie wymienione przez Ciebie gry planszowe itp.
odpowiedz

MrPayne : 04 czerwca 2009, 20:01

Miło, że wspomniałeś każdego w swoim wpisie. Daje to takie... miłe uczucie? :)
.
Szkoda, że do Wawy - jak mój przedmówco-towarzysz - mam szmat drogi. Myślę jednak, czy raczej mam nadzieję, że kiedyś tam jednak trafię.
.
Aczkolwiek niektóre sztucznie windowane ceny książek nadal mnie bolą. Co nie zmienia faktu, że wkładam te pieniądze w kieszenie wydawców i mam z tego jeszcze radość (dzięki Bogu za biblioteki!).
odpowiedz

radosiewka : 06 czerwca 2009, 01:10

Dobrze że przeprowadzam się do Warszawy za parę miesięcy:D Więc w przyszłym roku już pójdę na te targi:D W końcu zobaczę Dukaja, Piekarę, Sapkowskiego i innych;) Przynajmniej w tym roku w Łodzi będzie Polcon:D
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl