avatar

Xavier455 Konsul (gram.pl) ja.gram.pl/Xavier455

"Hearthstone: Heroes of Warcraft" PC - iPad

HearthStone, Hearthstone: Heroes of Warcraft, Karcianka, blizzard, iPad

Zazwyczaj nie gram w gry od Blizzarda. I nie chodzi tu bynajmniej o to czy lubie w nie grać, tylko o to, że nie mam nawet tyle czasu, aby grać w tak wciągające produkcje. I tak po wielu latach omijania Blizzarda nagle na mojego iPada zawitał „Hearthstone: Heroes of Warcraft”.

2 

Ciężko znaleźć dobrą darmową grę na tablet, która jest aż tak wciągająca jak właśnie zaproponowana nam karcianka wprost od twórców Warcrafta, Starcrafta czy Diablo. O dużą uwagę walczy także Might & Magic Duel of Champions, jednak Kamienne Palenisko okazało się dla mnie dużo lepszą propozycją. Coraz więcej czasu spędzamy przy produkcjach mobilnych, w które gramy na tabletach czy telefonach. Właśnie tutaj na arenę wkracza „Hearthstone”. W domu gramy na komputerze, a potem kontynuujemy zabawę grając na tablecie gdy jedziemy do szkoły czy pracy.

2
Gra wydaje się być stworzona idealnie pod tablet. Przeniesiona w zasadzie jeden do jednego z komputerowej wersji, niczym się od niej nie różni. Nasz palec jest po prostu komputerową myszką. Wszystko to sprawia, że Hearthstone na tablecie jest dużo wygodniejszy niż jego komputerowy odpowiednik. W grze dostępnych jest 9 bohaterów. Oprócz kart „neutralnych” (jednakowych dla każdej klasy) każdy bohater posiada unikalną umiejętność kosztującą dwa punkty many oraz własny zestaw kart. Są one zróżnicowane i w pojedynkach nie można być niczego do końca pewnym. Dodatkowe karty można dokupić w sklepie za złoto zdobywane w grze lub za prawdziwe pieniądze. Uwieżcie na słowo, że aby się znakomicie bawić nie trzeba tu wydać ani złotówki. W „Hearthstone: Heroes of Warcraft” dostępne są trzy tryby: Trening, Pojedynek oraz Arena. W trybie Treningu trenujemy nasze umiejętności i zdobywamy podstawowy pakiet kart dla danego bohatera. W Pojedynku walczymy z graczami z całego świata z rozróżnieniem na „Rozrywkę” bądź „Ranking” gdzie dodatkowo możemy budować naszą reputację. W trybie Areny należy przygotować talię z losowych kart i spróbować przetrwać jak najdłużej. Im dłużej wytrzymamy tym lepszą otrzymamy nagrodę. Dla każdego fana karcianek jest to pozycja obowiązkowa. „Hearthstone” wygrywa w swojej prostocie, tworzenie własnych talii kart daje duże możliwości, a sama gra jest co najważniejsze przejrzysta. Ogromnym plusem dla polskich graczy jest też zapewne pełna polska lokalizacja gry, która wyszła znakomicie. 

2

Jeśli jeszcze nie graliście to iPad w dłoń, karty w ruch! lub instalujcie battle.net. Ja zatem wracam do gry, bo nawet podczas pisania, stworzyłem kolejną talię, którą lecę wypróbować. 

 

komentarzy: 222 kwietnia 2014, 14:16

2 komentarze do tego wpisu:


JR_N7 : 22 kwietnia 2014, 15:03

rozumiem, że na windows phone to cudeńko nie zawita? XD
odpowiedz

Xavier455 : 22 kwietnia 2014, 16:00

Zawita :) W przygotowaniu są zarówno wersja na Androida jak i ta na system Windows dla urządzeń przenośnych.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl