avatar

luzac Użytkownik gram.pl (Weeaboo) ja.gram.pl/luzac

[anime] Ping Pong The Animation

Anime

0

 Nigdy nie lubiłem filmów i seriali o sporcie. Komedie sportowe tak, ale historie biorące sprawy nieco poważniej już nie. Wyjątkiem było Giant Killing, anime które swego czasu cholernie mi się podobało i nadal marzy mi się kolejny sezon. Teraz jednak pojawił się serial, który nie dość, że zwrócił moją uwagę mimo tego że należy do gatunku którego nie trawię, to jeszcze kompletnie mnie znokautował. Panowie i panie, oto Ping Pong The Animation.

 

 Peco i Smile to para przyjaciół którzy znają się od czasów podstawówki, gdzie grali razem w ping ponga. Peco to niepoprawny lekkoduch, opuszczający nierzadko zajęcia i osiągający mierne wyniki w nauce. Smile natomiast to zamknięty w sobie okularnik, zachowujący się praktycznie jak maszyna a na jego twarzy nigdy nie pojawia się uśmiech. Obydwaj są członkami klubu ping pongowego w swoim liceum. Pewnego dnia klubowy trener, Koizumi, zauważa, że Smile posiada ogromny talent do gry i postanawia postawić na niego w nadchodzących zawodach. Mimo początkowej niechęci, Smile decyduje się trenować pod skrzydłami Koizumiego. Tylko co z Peco, który sam w ping ponga jest niezgorszy, a Smile zawsze przegrywał z nim tylko dlatego, że się oszczędzał?

 

 Przyznam szczerze nie spodziewałem się tego. Mimo, że to nadal najzwyklejszy w świecie shounen, tylko bez supermocy, Ping Ponga ogląda się miodnie. Wykonano kawał dobrej roboty w opowiadaniu historii zarówno dwójki głównych bohaterów, jak i kilku innych zawodników, z którymi przyszło krzyżować im rakietki. Animacja, mimo że bardzo prosta, żeby nie powiedzieć, tania, gdy trzeba jest piekielnie dynamiczna i nie odstaje poziomem od wysokobudżetowych produkcji. Ba, pokuszę się o stwierdzenie, że jest momentami nawet lepiej. Muzyka jest świetna, a opening jest zdecydowanie moim ulubionym spośród wszystkich w tym sezonie. Może i będę trochę słodził, ale uważam że cała kompozycja serii jest fenomenalna.

 

 Jak dla mnie, spokojnie można określić tą serię jako anime sezonu, a kto wie czy nawet i nie roku.

komentarzy: 121 czerwca 2014, 09:20

1 komentarz do tego wpisu:


Zosov : 21 czerwca 2014, 19:55

Nie oglądałem na bieżąco, dzisiaj dopiero się za tę serię zabrałem. Pochłonąłem na raz. Świetne anime, które pod osłoną sportu przekazuje masę innych, poważnych treści, genialnie balansując między wartką akcją a spokojnym prowadzeniem fabuły. Różnorodne, zapadające w pamięć postacie, których historie oddają masę emocji i są odpowiednio przedstawiane. Odrobinę czuję niedosyt po zakończeniu, chociaż trudno jest mi wskazać dlaczego... Niemniej jednak solidna dziewiątka ode mnie dla Ping Pong The Animation jest. Więcej takich serii.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl