avatar

luzac Użytkownik gram.pl (Weeaboo) ja.gram.pl/luzac

[ostatnio grane] Contrast

ostatnio grane, platformówka, logiczna

0

 Contrast to platformówka logiczna w klimacie noir, opowiadająca historię małej dziewczynki, Didi, oraz jej wyimaginowanej przyjaciółki, akrobatki Dawn, która posiada zadziwiającą zdolność wpływania zarówno na rzeczywistość jak i przechodzenia w formę cienia dzięki której może bez problemu przemieszczać się po innych cieniach. Jako, że tylko Didi widzi Dawn, nierzadko wykorzystuje ją do pomocy w ucieczce z domu i włóczenia się nocą po mieście. Gdy jednak pewnego dnia do jej życia powraca ojciec, Didi postanawia pomóc mu odzyskać względy mamy. Nie spodziewa się jednak w jakie problemy wplątał się jej tatuś...

 

 Jak widać fabuła pasuje bardziej do amerykańskiego kina familijnego aniżeli do stylistyki noir. Na szczęście jednak to nie ona gra pierwsze skrzypce, ustępując miejsca dość ciekawej koncepcji wykorzystywania światła i cienia do rozwiązywania zagadek. Jak już wcześniej wspomniałem, Dawn posiada szereg interesujących talentów związanych z wykorzystaniem cieni. Prócz tego że sama może stać się jednym, potrafi również zamieniać w cienie trzymane przedmioty oraz przechodzić przez szyby, jeżeli tylko ściana obok jest odpowiednio naświetlona a także napędzać urządzenia elektryczne przy pomocy świetlistych kulek rozsianych po całej okolicy.

 

 Problem w tym, że to już praktycznie wszystko. Bo grę można skończyć w trzy godziny, jeżeli niespecjalnie przejmujemy się osiągnięciami i znajdźkami. To smutne, bo pomysł na grę był dobry, a w połączeniu z pięknym kierunkiem artystycznym będącym mieszanką filmów gangsterskich z domieszką Psychonauts mogło wyjść naprawdę coś dobrego. A tak dostajemy nieco dłuższe demo możliwości studia Compulsion Games. Nie ukrywam, że liczyłem na dużo więcej.

 

 Nie mówię, że nie warto zainteresować się Contrastem, bo pomimo technicznych zgrzytów i temu że jest krótka, nadal uważam że jest w porządku. Tylko warta jakieś 15 złotych a nie 50.

 

komentarzy: 020 czerwca 2014, 12:13

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl