avatar

Vigilante_13 Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/Vigilante_13

Konkurs Łowcy Złota

- Rad jestem, że w końcu się spotykamy –rzekł  druid.

- Daruj sobie czułości. Jesteśmy tutaj, ponieważ po śmierci Desmonta nadarza się okazja na  obalenie plugawców, którzy ośmielili się odrzucić wiarę w Halstivaga , a nas ochrzcili mianem heretyków. Kimkolwiek był morderca tego młokosa, wyrządził nam niemałą przysługę. Śmierć jedynego następcy tronu w momencie, kiedy ich władca  i jego wojsko  są  setki mil stąd, jest wymarzoną sytuacją do zniszczenia tego żałosnego królestwa. Na tą chwilę mój ród czekał ponad sto lat i nie zamierzam czekać bezczynnie na rozwój wypadków  -powiedział zimnym, stanowczym głosem Brenor.

Chcą zniszczyć królestwo?! – krzyknął w duchu Arvid .To niemożliwe. Garstka wygnańców i druidów nie da rady zdobyć  Revidanu. Nawet jeśli większość armii jest na wojnie to aby przejąć władzę potrzebowali by prawdziwej armii. Poza tym…

W tym samym czasie, kiedy Arvid toczył wewnętrzy monolog  przerwał mu Gandor wyjmując z torby kilka bardzo starych kartek i wręczył je Brenorowi . – Nawet nie masz pojęcia jak długo zajęło nam znalezienie tego o co prosił nas twój posłaniec….

-Wiem doskonale druidzie i przyrzekam ci, że  w odpowiednim czasie zostaniecie sowicie wynagrodzeni.  Dzięki tym wskazówkom  odnajdę Pieczęć  Pięciorga Żywiołów, dzięki któremu zdobędę Lervidan a później całe Eanis. 

Młody poszukiwacz uznał, że to dobra pora aby się wycofać. Z największą ostrożnością  krok po kroku, powoli zaczął się wycofywać.

Muszę o wszystkim powiedzieć Baltazarowi. Wie do czego są zdolni druidzi. Ponadto opowiadał mi kiedyś o tej pieczęci. Myślałem jednak  ,że to tylko bajki. Musze natychmiast się do niego dostać.

Gdy Arvid mijał już miejsce spoczynku swoich towarzyszy,  jakieś niewidzialne więzy oplatają jego ciało i uniemożliwiają mu ruch.

-Wybierałeś się gdzieś, chłopcze? – usłyszał za sobą.

komentarzy: 003 maja 2014, 11:19

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl