avatar

ret-szus Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/ret-szus

Proszę podać tytuł wpisu!

andrzej_sapkowski, Ryszard Riedel, muniek staszczyk, Dream Theater, TSA

2

Ostatnie dwadzieścia minut Twojego świata jest sumą Twoich wyborów. Nic nieznaczących. Jaka to różnica czy to zaledwie dwadzieścia minut czy całe życie? Twój świat kończy się w sposób niezrozumiały, bezsensowny, nieuchronny i bezbolesny. Jesteś sam pośród wysokich traw, gdzieś w oddali majaczą słupy podtrzymujące sieć elektryczną. Spoglądają w Twoją – czy aby na pewno? – stronę, pochylają się nad Tobą, bezrefleksyjnie. Jedyny dom na wzgórzu – może Twój, może czyjś?

2

Jakie ma to znaczenie w momencie końca świata? Bez względu na to kto jest jego właścicielem, jest on tak samo niedostępny. Ostatnie dwadzieścia minut swojego świata spędzasz na bieganiu. Spędzasz na siedzeniu w lesie. Spędzasz na patrzeniu na łany zboża. Spędzasz na wpadanie w rozedrgane słupy świadomości jakichś ludzi, którzy kiedyś, gdzieś, czegoś doświadczali. Pozyskujesz informacje o ich życiu, którego oni też nie rozumieli. I po co Ci to? Za kilka minut i tak o tym zapomnisz, jak o wszystkim.

2

Unicestwienie to jedyny stały punkt, jedyny pewnik. Nawet muzyka z czasem cichnie.  Pozostaje tylko szare coś pożerające niebo, wydające z siebie ponury dron. Widzi Cię, właśnie dlatego się do Ciebie zwraca, niezrozumiale. Wszystko jest takie niezrozumiałe, puste. Giniesz, bezsensownie łączysz się z resztkami innych ludzi sprowadzonych do postaci niemych błysków. I nic więcej.

2

 

No, tak mniej więcej wygląda The Rapture Is Here And You Will Be Forcibly Removed From Your Home.

Oparta na środowisku Unity, została napisana przez Connora Sherlocka, udźwiękowiona przez Connora Sherlocka, zrealizowana przez Connora Sherlocka. Pomogła mu czwórka osób, które są kimś-tam. Czytają jakieś-tam fragmenty jakichś-tam opowiadań H. P. Lovecrafta. Świat przedstawiony kończy się za 20 minut. Zrób co chcesz.

Biegasz (by zdążyć) po łąkach, by spróbować zrozumieć: o co chodzi? Skąd ten wielki szary kształt na niebie, dlaczego wydaje ten dron tylko wtedy kiedy na niego spojrzysz?

2

Strzępy opowieści ułożą się w całość, o ile zdążysz ich wysłuchać. Ostatecznie nie wyjaśnia się nic. Można oszaleć z tej niewiedzy.

Lovecraft nie jest literaturą wysokich lotów, ani nawet średnich. Równie dobrze cytaty mogłyby być z… czegoś-tam. Jednak twórczość Lovecrafta podbudowana i nadbudowana całą tą swoją mitologią konotuje strach, przerażenie, lęk, bezradność. Żaden inny koniec świata nie jest tak beznadziejny jak u Lovecrafta. Żaden nie powoduje tak paraliżującego strachu, nie otępia tak jak ten. Od lovecraftiańskiego końca świata nie ma odwrotu, nie można mu zapobiec. Istoty, które dokonują zniszczenia z jednej strony są poza granicami pojmowania, z drugiej są mocno zakorzenione w sferze materialnej. To wszystko poddaje w wątpliwość jakikolwiek sens egzystencji. Dwudziestominutowe bieganie po łąkach (wyobraź sobie Z zimną krwią, takie to są łąki) zadaje pytanie: po co to wszystko, jakie to ma znaczenie? Nie udziela żadnej odpowiedzi.

2

Douglas P. pyta: but what ends when the symbols shatter and who knows what happens to heart? Nie udziela żadnej odpowiedzi. Koło hermeneutyczne pęka, zapada się pod samym sobą. Tytuł tej gry zapada się pod samym sobą, znaczenie i sens przestaje mieć nawet koniec świata.

komentarzy: 227 kwietnia 2014, 14:53

2 komentarze do tego wpisu:


Demi23 : 27 kwietnia 2014, 19:55

Fajne tło. Darmowy i legalny odjazd. :D
odpowiedz

cedricek : 27 kwietnia 2014, 22:36

Zagrałem. Mój mózg się rozpłaszczył na dnie czaszki.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl