avatar

Suomalainenka Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Suomalainenka

Ostatnie odwiedziny

Ankieta

Co sądzisz o przemocy i erotyce w grach?

 • Bwahahahahahahaahahaha! Zło, seks i heavy metal! Ma być zawsze i na zawsze!
  31%44 głosy
 • W zasadzie to miły smaczek do gry.
  52%74 głosy
 • Nawet nie zauważam.
  5%7 głosów
 • Nie lubię, ale też zanadto mi nie przeszkadza.
  7%10 głosów
 • No motyla noga! Przecież to nieetyczne, niemoralne i w ogóle nie-e! Nie może być!
  3%5 głosów

Suma oddanych głosów: 140 

« poprzednia ankieta

Mój blog (Marzec 2012)

Projekt: Książka

osobiście, zwierzenia

Tak sobie stwierdziłam, że mam ochotę trochę się pozwierzać. Generalnie Finia jest strasznie samokrytyczna i twierdzi, że nic nie umie. Ale jak Finia zaczęła trochę dorastać (no dobra, może trochę wcześniej, od 6. klasy), zaczęła sobie coś tam pisać na komputerku. Innymi słowy, zaczęła ubierać w słowa swoje różne dziwne fantazje, nie pokazując nikomu. Niestety komputerek dzielony był wtedy jeszcze z braciszkiem i tatą. A braciszek kochał robić całkowite formaty bez zapowiedzi, więc Finia traciła wszyyyystko, co napisała. 

W gimnazjum, wbrew stereotypom, przybyło mi trochę oleju do głowy. Zaczęłam pisać w dużych zeszytach. Ciągłą historię. Napisałam dwie części (dwa pełne prawie zeszyty). Tym razem jednak pokazałam je kuzynkom i jednej nauczycielce ze szkoły. Doceniła. Ale ja teraz bym to najchętniej spaliła i to ze dwa razy, tak dla pewności. Jednak ktoś kiedyś napisał w świetnej książce Rękopisy nie płoną, więc trzymam w bezpiecznym miejscu ;).

Potem dostałam swój własny komputer i nie robiłam sobie niespodziewanych formatów :). Napisałam FanFic (nawet go skończyłam :)) w uniwersum Pokemon. Nie bardzo mam ochotę się do niego przyznawać, ale nie ze względu na setting, a bardziej na to, że moje umiejętności wtedy jeszcze były dość żałosne. 

Następnie przyszedł czas na dłuższą przerwę w twórczości przeplataną kilkoma zaczętymi i nigdy nie skończonymi opowiadaniami. O pisaniu znów zaczęłam myśleć poważniej, gdy zaczęłam pierwsze studia. Efekty mogliście obejrzeć sami w dwóch krótkich, opublikowanych tu opowiadaniach.

Kiedy zmieniłam studia, na drugim semestrze pojawił się język pisany. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona. Ja mam pisać po angielsku? Ze swoją kulawą gramatyką? Na szczęście okazało się, że w ciągłym tekście moja gramatyka nie jest tak strasznie kulawa. Język pisany mam już trzeci semestr i nigdy nie dostałam oceny niższej niż 4 (jeszcze ;)). I chyba tego właśnie potrzebowałam. Jakiegoś takego pstryczka, który powiedział, że...

... Finka może jednak coś potrafi. Pisać. I Finka kocha pisać. Dlatego stwierdziłam, że wezmę się za coś dużego. Tym razem książkę. Mimo wszystko trochę rozumu mi przybyło i stwierdziłam, że nic na siłę. Jestem dopiero na 8. stronie, ale nigdy jeszcze nie było mi tak fajnie. Piszę po angielsku, bo czuję, jakby to było mniej moje. Niestety spora część samokrytyki jeszcze mi pozostała. 

Po co ta notka? Bo chciałam Was poprosić o trzymanie kciuków, żebym to skończyła :). Wtedy każdy, komu spodobałaby się obyczajówka z ledwo wyczuwalną nutką fantasy, będzie mógł liczyć na przetłumaczonego na polski PDF-a. A zależy mi na tym, żeby w końcu coś osiągnąć i przekonać się, że coś umiem :).

 

Dziś na zakończenie mój ukochany ryjek internetowy.

0

komentarzy: 13Piątek, 09 marca 2012, 23:42

Aktualnostki.

głupie, ogół

Zanim zabiorę się do zbierania materiałów do nieco humorystycznego wpisu pt. "Co z tą twarzą?", postanowiłam wrzucić kilka faktów-ogarniaczy.

Fakt nr 1 - Sfochałam się na Mass Effecta 3

A chciałam kupić kolekcjonerkę. Niestety po zarezerwowaniu egzemplarza, nie tak dawno temu okazało się, że EA dało ich za mało. Nie to nie, nie nadziejemy im konta. Dodatkowo, ponieważ zaczęły się w Internetach pojawiać dość mieszane głosy dotyczące samej gry, doszłam do jakże genialnego wniosku, by zaczekać na wersję Classics, skoro i tak już jestem skazana na SE. Za 300 zł na Alledrogo kupować nie zamierzam.

Fakt nr 2 - Żeby pocieszyć się po ME3...

... zamówiłam sobie Binary Domain. Czekam na przesyłkę i nie mogę się doczekać. Gra twórców ukochanej Yakuzy, yay! \(*,*)/

Fakt nr 3 - kończy mi się abonament w SW: TOR. I chyba będę musiała przedłużyć, bo nie ukończyłam jeszcze nawet jednego całego wątku fabularnego. Gram powolutku, a co ^-^. 

Fakt nr 4 - Jo Nesbo pisze fajne książki :)

Dobra, tyle na razie wystarczy. Zapraszam niedługo na premierę "Co z tą twarzą?" :)

Na koniec Hatifnaty. Niektórzy twierdzą, że są straszniejsze od Buki. Bluźniercy...

0

 

komentarzy: 8Wtorek, 06 marca 2012, 22:38

Więcej o mnie

Krótko o mnie:No krótko to się nie da...

Moje tagi:adventure, finlandia, muza i filmiki, o niczym, rpg and fantasy

Urodziny:za 329 dni (17 października 1990)

Moje motto:En kadu mitään, "Music is... my life's elixir. Of course music is not the world, but without music things would not be worth anything." Dero Goi

Obecny stan:Voi vittu!

Posiadany sprzęt:PC, PlayStation 2, DS, PlayStation 3

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Hotter

 • Fanie World of Warcraft, pomóż!

  World of Warcraft, badanie, fenomen

  Tytułem wstępu powiem tylko, że choć pcham się w studia językowe, najbardziej fascynuje mnie jednak szeroko rozumiana socjologia.

  Ostatnio, jak widać, sporo się obracam w środowisku graczy, a fenomen World of Warcraft od dłuższego czasu fascynuje mnie i dalej pozostaje dla mnie niezrozumiały. Zatem, drogi fanie tego MMO! Jeśli zabłądziłeś tutaj, napisz mi w komentarzu lub na e-mail, co tak bardzo przyciąga Cię do tejże gry. Tak szczegółowo, jak tylko potrafisz. Bardzo mi to pomoże i będę Ci niezmiernie wdzięczna.

  Z górzy dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

  komentarzy: 10Czwartek, 01 lipca 2010, 20:18

Namiary na mnie

GG: 6197029, Skype: toxic_sys, e-mail: katri_suomi(at)o2.pl, www: http://last.fm/user/IronTwin, www: http://swiatgry.pl

XFire

Archiwum wpisów

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 33

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 3775 dni

Moich wejść na gram.pl: 3 092 (#2142)

Napisanych postów i komentarzy: 90 (#1830)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 62 (#170)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 7 365 (#185)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl