avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Hotter

Mój blog (Styczeń 2013)

Recenzja: Anarchy Reigns

recenzja, Anarchy Reigns, gry ps3, bijatyka, gry wideo

Pamiętacie taki czarno-biało-czerwony tytuł na Wii przeznaczony dla dorosłych graczy? Tak, MadWorld, którego głównym protagonistą był Jack Cayman. Otóż wiedzcie, że tytuł ten doczekał się sequela. Czy trzyma poziom pierwowzoru? Odpowiedzi udzieli moja recenzja.

Anarchia rządzi
W grze przyjdzie nam odnaleźć się w świecie opanowanym przez modyfikacje genetyczne oraz mutacje organizmów (daleko posunięte) oraz sterować głównie dwoma protagonistami z kilkoma opcjami na przełączenie chwilowe na postać poboczną. I mówię tu raczej o kampanii fabularnej, gdyż w trybie gry wieloosobowej można hulać, kim popadnie, o ile się daną osobę odblokuje poprzez ukończenie poszczególnych etapów. Jack Cayman z Chaser Guild dostaje zlecenie od Jeannie Caxton, by ten odnalazł jej ojca. Leonhardt „Leo” Victorion to członek Bureau of Public Service, który wraz z towarzyszami ścigają tę samą osobę, co Jack Cayman, gdyż ten dopuścił się zbrodni i winien stanąć przed sądem. Wszyscy mają za zadanie ująć go żywego, lecz niektórzy chętnie by go widzieli martwym. Na ten przykład chociażby Jack Cayman, który stracił 8-letnią córkę właśnie przez ściganego Maksa Caxtona. Cóż, wypadki się zdarzają, prawda?


I pozamiatane!

Kampania dzieli się na 3 części. Na początku dostępne są dwie, biała strona (Leo) oraz czarna (Jack). Po przejściu obydwu otrzymamy dostęp do czerwonej (Leo) składającej się jedynie z dwóch misji – taki epilog. Fabuła białej strony jest całkiem przewidywalna i brakuje jej tego czegoś. Muszę przyznać, że grałem nieco na siłę miejscami, bo kompletnie mnie nie interesowało, co będzie dalej. Za to czarna strona to już interesująca historia oraz bohater. Niestety skrzywdziłem się tym, że zagrałem w tę kampanię jako drugą, a obie rozgrywają się dokładnie w tych samych lokacjach, a ponadto parę filmów się powtarza. Klatka po klatce. I nie da się ich nijak wyłączyć (chyba że klikając reset na konsoli). Tym gorzej, jak Wam się powinie kilka razy noga w którejś misji. Zdążycie się dialogów nauczyć na pamięć. Pół biedy, jak z czarnej strony, bo bywają ciekawe, ale z białej to już rozgotowana kaszka. Niemniej jednak brak możliwości przewinięcia to durna wpadka.

W ogólnym rozrachunku fabuła wychodzi średnio głównie przez białą stronę pozbawioną pobudzania emocji. Braki nadrabia Jack Cayman, podczas kampanii którego mamy więcej zróżnicowanych misji oraz zapamiętywalnych tekstów. Ponadto raz świetnie graficznie nawiązano do MadWorld, za co duży plus. Fani pierwowzoru na pewno to docenią, jak również powrót kilku starych znajomych (Blacker Baron, Mathilda, Big Bull oraz Rin Rin). Postaci jest oczywiście więcej, wiele nowych, z czego kilka naprawdę ciekawych i zapadających w pamięć. Niestety część się bardzo zlewa z resztą, ale tutaj nie można narzekać, przynajmniej się nie potracimy. Mimo wszystko niektórzy wpadają raptem na jedną misję i tyle ich widziano – zero wyjaśnień, jakiegoś tła, nic. Ot są, dialog, walka, dialog, pożegnanie. A może to tylko jeden ze sposobów na uargumentowanie tytułu gry?


Ha, moja część fabuły jest lepsza!

Mordobicie v2.0
W Anarchy Reigns rzadko kiedy będziemy używać broni. Owszem, jest rakietnica zadająca masakryczne obrażenia oraz karabin na długie dystanse. Przeważnie będziemy polegać na sile, umiejętnościach i osobistym wyposażeniu danego wojownika. Przekłada się to na ataki zwykłe i mocne (także ładowane). Można uderzyć wznosząc się w powietrze, opadając na ziemię, bądź biegnąc. Każda postać wyposażona jest w tzw. Killer Weapon. Jest to zabójcze wyposażenie, którym również możemy wyprowadzać ataki zwykłe oraz mocne (też ładowane). Niestety, jedynie 4 naraz, potem trzeba czekać trochę na ładowanie. Dla przykładu, Jack Cayman dysponuje podwójną piłą, Leo pozytonowymi ostrzami, Nikolai rękawicami Tesli, Baron seksownymi pięściami ognia, Zero dwoma katanami... Każdy ma coś swojego i rzadko kiedy jest podobnie. Do zestawu ruchów należy jeszcze dorzucić blokowanie (można je przełamać paroma cięższymi atakami), uniki, chwyty, chwyty na dwie osoby, a także atak obrotowy pozwalający wybrnąć z ciężkich sytuacji, ale pochłaniający niewielką część paska zdrowia.

Walka jest dynamiczna i ciężko coś zdziałać przy byle jakim naciskaniu klawiszy. Warto też wypracować sobie pewne schematy, np. podczas obrywania z kombosa nie do zablokowania natychmiast atakować z obrotu, by stracić stosunkowo niewiele życia. W tej całej anarchii jest więc jakiś porządek, ale trzeba ten chaos wpierw ogarnąć. Mniej strategiczne są niestety walki z mobkami. Tych wybija się góra w paru ciosach, a przy użyciu Killer Weapon, nawet kilka przeciwników za jednym zamachem – dosłownie. Od czasu do czasu wyskoczy tylko banda cięższych przeciwników bądź boss, na których trzeba przyjąć inną taktykę, lecz takich sytuacji nie ma zbyt wiele w kampanii. Trochę urozmaicenia wnoszą pojazdy naziemne i powietrzne, które można kontrolować, gdy pozbędziemy się kierowcy lub pilota. Korzystać wtedy można z miotacza ognia, karabinu maszynowego oraz wyrzutni rakiet. Można także korzystać ze znalezionych beczek (rzecz jasna, wybuchają), motorów, samochodów, znaków drogowych – atakować nimi a także rzucać. Świetnie wygląda znak drogowy wbity w głowę oponenta rzucony z kilkudziesięciu metrów…


Nie oprzesz się fioletowej sile.

Nadto wszystko jeszcze dorzucę informację o gniewie. Kiedy odpowiednio obijemy mordę lub dostaniemy po mordzie, możemy aktywować wściekłość. Wtedy jesteśmy niepokonani, pasek Killer Weapon się nie kurczy, a ponadto słabe ciosy wyprowadzane są z szybkością dwustu na minutę czy coś w ten deseń. Gdy zetrze się dwóch wojowników w gniewie, włączy się małe QTE – kto wygra, ten obije drugiemu solidnie japę. Ponadto Anarchy Reigns zostało wyposażone w ATE (action trigger events), czyli wydarzenia zmieniające oblicze walki. Tir bez kontroli, spadający samolot, bombardowanie, laser z satelity, chmura trującego gazu, szalejące wielkie wiertło, a nawet miniaturowa czarna dziura. Warto dodać, że ATE są losowe, dzięki czemu każda rozgrywka będzie na swój sposób unikatowa.

Bogactwo wieloosobowości
Nie da się uniknąć wrażenia, że Anarchy Reigns nie zostało stworzone z myślą o genialnej rozgrywce dla pojedynczego gracza. A to za sprawą świetnie przygotowanego i przemyślanego trybu wieloosobowego. Jest on wypchany po brzegi trybami, mapkami oraz rzeczami do odblokowania. Mało tego, można awansować aż na 50. rangę, przy czym jeśli nie jest się świetnym graczem, nawet kilka walk zajmie nam wbijanie poziomu drugiego. Wyższe rangi dają dostęp większego wachlarza umiejętności specjalnych (większe obrażenia z kombosów, brak obrażeń od ataku obrotowego, większa odporność na rany od uchwytów... jest tego kilkadziesiąt). Ubicie iluś zawodników daną postacią odblokuje rozmaite emblematy. Na platynę będzie trzeba bardzo zapracować.


Małe ATE i zaczyna być ciekawie.

Jak wspomniałem wcześniej, trybów jest zatrzęsienie (łącznie z dodatkowymi z limitowanej edycji aż 13). Spróbuję wyliczyć te bardziej typowe i opisać te ciekawsze. Deathmatch (4 graczy przeciw sobie), Battle Royale (to samo dla 16), Team Deathmatch (4 na 4), Tag Deathmatch (2 na 2 z dodatkowymi opcjami chwytu), Tag Battle (to samo, ale 4 pary), Team Battle (4 na 4 ze strategicznymi celami i podziałem na klasy), Capture the Flag (4 na 4), Survival (3 przeciw 10 falom). Jedyna wada takiej ilości? Rozproszenie graczy, przez co trzeba mieć co najmniej kilka ulubionych opcji, by zawsze się doszukać chętnych do gry w danej chwili.

Przejdźmy do ciekawszych. Na dzień dobry Cage Match (1 na 1), czyli walka w klatce na rundy 99-sekundowe, kto wygra 3, ten wygra grę. Dalej mamy 3-Team Capture the Flag. 3 drużyny walczą o jedną flagę pojawiającą się różnych miejscach na mapie. Death Ball to brutalna odmiana rugby, w której można stosować specjalne ataki, jak uderzenie podwójne piłki, przyłożenie, wrzutę itp. Jest dynamicznie, brutalnie i dostarcza multum emocji. Naprawdę polecam pograć w te tryby, gdy już położycie łapki na Anarchy Reigns. Oczywiście nie brakuje także frajdy w tych mniej wymyślnych, dlatego w ostateczności warto sprawdzić wszystkie.


Żółwik, ziom!

Tak się składa, że miałem okazję testować wersję Limited Edition, zawierającą dodatkową postać – Bayonetta; a także 2 tryby multiplayer – Mad Survival oraz Dogfight. Ten pierwszy to odpowiednik survivala, lecz zamiast mobków atakują grywalne postaci, ten drugi zaś przypomina jedną z misji Leo, kiedy to latało się będąc podwieszonym pod śmigłowcem i strzelało do wrogów. Problem polega tylko na tym, że nie udało mi się ani razu znaleźć osób do gry po necie w tych 2 opcjach rozgrywki, dlatego po cichu liczę na zrobienie z tych bonusów DLC w przyszłości. Nowa postać nie wyróżnia się niczym niezwykłym – ot, kolejna porcja ciekawych animacji, ale funkcje ataków praktycznie te same. Trochę tylko przeszkadzają przywoływane gigantyczne pięści, gdyż zasłaniają nieco ekran.

Podkreślmy chaos
Graficznie twórcy wydają się buntować przeciw aktualnym trendom. Postawiono tutaj na płynność i efektowność, pełno tu śladów znaczących ataki, przerysowanych efektów wystrzałów oraz transformacji. Nierzadko jednak natrafimy na tekstury w niższej rozdzielczości, zaś mniej ważne rozmowy to dwie postaci stojące naprzeciw siebie i mówiące bez synchronizacji z ruchem warg… Parę lokacji też wygląda dość jednostajnie, przez co wkrada się monotonia wizualna, zwłaszcza kiedy przechodzi się drugą część fabuły.


Szczypta DLC z Limited Edition do smaku.

Dźwiękowo już jest lepiej. Muzykę dobrze dobrano do atmosfery panującej w grze. Zarówno ambientowe, jak i wokalne kawałki podkreślają dobrze to, co widzimy na ekranie telewizora, jednak niekoniecznie zapada w pamięć. Dubbing nie brzmi sztucznie, a fani japońskiego będą zadowoleni z tego, że mogą zagrać z dubbingiem z dalekiego wschodu. Z efektami dźwiękowymi nie ma zgrzytu, wszystko brzmi należycie, więc nie obawiajcie się krwotoku z uszu.

Porzuć porządek
W ogólnym rozrachunku Anarchy Reigns prezentuje się całkiem okazale, jednak polecam grę głównie lubiącym efektowne i dynamiczne mordoklepki, a szczególnie fanom MadWorld, którzy na pewno lepiej zrozumieją i bardziej docenią historię przedstawioną w grze. Ja bawiłem się dobrze z paroma chwilami, kiedy to fabuła nieco przynudzała. Szczęściem tryb multiplayer nadrabia braki. Tylko żeby grających było nieco więcej i będzie dobrze.

Zalety i wady
+ fabuła czarnej strony
+ tryb multiplayer
+ frajda
- fabuła białej strony
- nieco jednostajne lokacje
- trochę brakuje ludzi w multi

Moja ocena: 7,5/10

komentarzy: 1Sobota, 19 stycznia 2013, 10:57

Recenzja: XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack

gry pc, recenzja, gry wideo, xcom, dlc

Rzadko kiedy dodatki do gier pozwalające na zmianę ubioru i wyglądu mają jakąś inną funkcję niż estetyczna. Przeważnie raczej jest to skok na kasę wymierzony w tych, którym nie widzi się to, co proponuje oryginał. Jak się sprawa ma w przypadku DLC do XCOM: Enemy Unknown o tytule Elite Soldier Pack za darmo rozdawane w pre-orderach i premierówkach? Po odpowiedź, jak zwykle, zapraszam do recenzji.


Hej, koteczku!

Na początek przytoczę zalety pakietu. Przede wszystkim dodaje dodatkowe modele zbroi, jak również ponad 30 opcji kolorystycznych dla każdej z nich. O ile w grach z jednym bohaterem ciężko dostrzec jakieś funkcjonalne walory, tak przy grze z taktycznym zacięciem sytuacja jest dość inna. Początkowo sceptycznie podszedłem do zabawy kolorami ciuszków moich żołnierzy, jednak rychło dała mi w kość jednostajność ich odzienia. Okazało się, że o wiele łatwiej było mi ogarnąć pole bitwy, kiedy snajperów przerobiłem na czarno, wsparcie na biało, ciężkich na czerwono i żółto w zależności od specjalizacji, zaś szturmowca na zielono i psionika na fioletowo. Wyszło na to, że warto więc zainwestować w te ciuszki, a dodatkowo należy pamiętać o pełnych możliwościach modyfikacji nazwy oraz wyglądu naszych dzielnych żołdaków, w tym użycie hełmów oraz klasyczna zwariowana fryzura blondyna z UFO: Enemy Unknown (takowy żołnierz automatycznie znajdzie się w naszych barakach). Jest tylko w zasadzie jeden mały problem. W przypadku pre-orderu i premierówek w Polsce jest fajnie, gdyż dodatek jest dołączony za darmo. Pozostali mogą go nabyć, ale za kolosalną, jak na zawartość, cenę. Owszem, jest to DLC zwiększające wygodę rozgrywki, aczkolwiek 4,49€ (przy aktualnym kursie prawie 19zł) to zdecydowanie przesadzona kwota.


Mój dream team.

Rodzi się krótkie pytanie. Czy XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack jest warte świeczki? Cóż, gdy jest dołączone za free i można korzystać z jego dobrodziejstwa, wszystko jest fajnie. Usprawnia planowanie taktyczne i wizualne ogarnianie pola walki. Co innego, gdy ma się na niego ochotę, a trzeba go kupić osobno. Desperaci i tak kupią (aktualnie jeszcze jest mały rabat podczas wyprzedaży), zaś pozostałym chętnym polecam poczekać na jakąś dobrą promocję pokroju 50% upustu, jeśli nie 75%. Wcześniej za takie pieniądze można dopaść jakąś dobrą grę w pełnej wersji, i to nawet niekoniecznie indie.

Zalety i wady
+ wiele nowych opcji edycji wyglądu
+ darmowy żołnierz z klasycznym fryzem
+ wygodne sterowanie podczas bitwy
+ darmowe w pre-orderze i premierówkach
- cena
- cena
- cena

Moja ocena: 6,5/10

komentarzy: 4Czwartek, 10 stycznia 2013, 12:02

DOŁĄCZ DO NAS!

Ankieta

Kiedy klaszczesz na występach?

 • Przed występem
  1%1 głos
 • W trakcie występu
  3%3 głosy
 • Po występie
  49%41 głosów
 • Przed/W trakcie
  2%2 głosy
 • Przed/Po
  7%6 głosów
 • W trakcie/Po
  13%11 głosów
 • Przed/W trakcie/Po
  22%19 głosów

Suma oddanych głosów: 83 

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Na imię mi Karol, a w Internecie przeważnie mnie można znaleźć jako Karfeina tudzież KoLoSa. Absolwent języków stosowanych (angielski i francuski) na Uniwersytecie Śląskim. W wolnych chwilach lubię grać w dobre gry, przede wszystkim cRPG, czytać dobre książki, przede wszystkim fantasy oraz słuchać dobrej muzyki, a zwłaszcza takiej, która akurat oddaje stan mojej duszy. Interesuję się również tworzeniem zawartości dodatkowej do niektórych gier komputerowych, a i nieco fotografią ostatnimi czasy. Aktualnie zawalony grami do recenzji dla portalu SwiatGry.pl

Moje tagi:fantasy, gry, recenzje, rpg, unreal

Urodziny:za 99 dni (20 marca 1988)

Moje motto:"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - Drizzt Do'Urden / "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." - Karfein vel KoLoS

Obecny stan:Loff'ta

Posiadany sprzęt:PC, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, DS, New 3DS XL, Xbox 360, DC, Mobile, Mobile

Namiary na mnie

e-mail: karfein(at)wp.pl, GG: 1191342, Skype: Karfein, www: http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, Facebook: Karfein, Twitter: SwiatGrypl, Steam: Finka_Karfein

Spis treści

Recenzje: Prince of Persia - The Sands of Time, Fable - Zapomniane Opowieści, R.A. Salvatore - "Obietnica Króla-Czarnoksiężnika", Two Worlds PL, ICO, Chrome PL, Chrome SpecForce PL, Spartan - Total Warrior PL, Opis: Jostein Gaarder - "Świat Zofii", BioShock, God of War, God of War II, Shadow of the Colossus, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PL, Puzzle Quest: Warlords, Planescape: Torment PL, Space Siege PL, Fahrenheit PL, MDK PL, MDK 2, Call of Juarez PL, Medal of Honor PL, Swords & Soldiers, Killzone 3, BlazBlue: Continuum Shift, MotorStorm: Apokalipsa, Baldur's Gate, Total War: Shogun 2, Sniper: Ghost Warrior, Proun, Heavenly Sword, Heavy Rain - Edycja Specjalna, inFamous, VVVVVV v2.0, Deus Ex: Human Revolution - Augmented Edition, God of War III, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Hydrophobia: Prophecy, Payday: The Heist, Sideway: New York, WipEout HD Fury, Hoard, Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link, Dead Nation PL, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Mafia: The City of Lost Heaven PL, Heroes Chronicles: All Chapters, NeverDead, Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack, Braid PL, Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts, Datura, Sniper Elite V2, Sorcery: Świat Magii, DiRT Showdown, Avernum: Escape from the Pit, Trine PL, Serious Sam 3: BFE, A.R.C.S, RobotRiot, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise, Rijn the Specpyre in... Manor of the Damned, Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter - Legend of the Beast, Darksiders II, Symphony, Closure, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise - Master Level, LittleBigPlanet Karting, XCOM: Enemy Unknown, Painkiller: Hell & Damnation, XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack, Anarchy Reigns, Killzone, Legend of Fae, Baldur's Gate: Enhanced Edition, God of War: Wstąpienie, SimCity, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, BioShock: Infinite, Chompy Chomp Chomp, 99 Spirits, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Rush Bros., Superfrog HD, Worms: Revolution Extreme, The Swapper, Rise of the Triad: Dark War, Rise of the Triad, 9.03m, Type:Rider, XCOM: Enemy Within, Continue?9876543210, War of the Human Tanks, inFamous: Second Son, Tales of Symphonia Chronicles, Trine 2: Complete Story, PlayStation Vita: Zwierzaki, 99 Spirits: Cage of Night, Metrico, Point Perfect, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution.
Unreal: Opis: Unreal Antologia, Schemat recenzji modów do Unreala, Dark Magic (UT).

Zapowiedzi: The Last Guardian, God of War III, Two Worlds II, Six Days in Fallujah, Create, Music Master: Chopin, Deus Ex: Human Revolution, Mortal Kombat, Knights Contract, Killzone 3, Duke Nukem Forever, Dragon Age II, The Sims: Średniowiecze, Team ICO Collection, Hunted: Kuźnia Demona, Sorcery, Journey, The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Serious Sam 3: BFE, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Binary Domain, Starhawk, Tokyo Jungle, LittleBigPlanet Karting, DRM: Death Ray Manta, XCOM: Enemy Unknown, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, SimCity, God of War: Wstąpienie, BioShock: Infinite, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Puppeteer, XCOM: Enemy Within, Tearaway, Killzone: Shadow Fall, Divinity: Grzech Pierworodny, South Park: The Stick of Truth, inFamous: Second Son, inFamous: First Light, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, Archaica: The Path of Light, Trine 3: The Artifacts of Power.

Relacje: Game Art Panel (23.09.2011), Akira Yamaoka - spotkanie z kompozytorem serii Silent Hill (2.10.2011).

Must-watche: #1.

Opowiadania: coming soon

Galeria: Pierwszy rzut, Drugi rzut.
Failblog Karfeina: Pierwszy rzut.

Rozkminki: Milczące wzgórze, Głośna otchłań, Alter ego, "Pieniądze szczęścia nie dają, ale...", Słowo 'drow' i jak je czytamy, Święto zmarło, Mordy, ryje i pyski, Internetowe śmieci.

Nowinki: Koniec świata!, "Shadow of the Colossus" na srebrnym ekranie, Spam niszczy środowisko, Będzie reedycja Planescape: Torment!, Puzzle Quest 2 powstaje!, Technologia 5D.

Drizzt :): Kto on zacz?, Być jak Drizzt Do'Urden, Biały Drow, suplement + bonus.

O mnie: Zwiastun Wiosny, Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów, KoLoS + level up = Karfein, Wybór najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie gier, Ewolucja ksyw Karfeina, 4,5-listna koniczyna, XV Przystanek Woodstock - relacja, Wyprawa do Walii - relacja, Spotkanie z Suomalainenką, Prywata, lic. Karol Świątek, Dziękuję.

Blog: Pierwszy wpis, W pogoni za Pięknem, Boję się..., Sen, Wierzę, Na glinianych nogach, Sen II, Nie żal życia gdy..., Śmiać się czy płakać?, Wkrótce się okaże, Ostatnie życzenie, Hocki klocki, Cyklon, Wola istnienia, Powiew świeżości, Wszystko co dobre szybko się kończy, Ankieta o layoucie, Lenistwo :P, COMA - Hipertrofia, Nareszcie sobie (nie) pogram!, Nie będzie niczego :), Owned, Czego można oczekiwać w czasie najbliższym?, Trochę inaczej, Win :), Nasza-Klasa..., Kolekcjonerski 'Shadow of the Colossus' (PS2) do wzięcia!, Ankieta o preferencjach, Ogłoszenia parafialne nr 1, Pierwsza rocznica GramSajta!, Spam świąteczny, Ankieta o napisach końcowych i nowinki, Puciapki - głosujta!, Ankieta o puciapkach, Nowy layout, A miała być kolejna recka..., Sucz Wena - polubcie ją, a się odwdzięczy!.

Archiwum wpisów

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnio czytam

FUTU.RE

W planach

* Blog
* Klakiery występowe
* Recenzje gier ukończonych
* O dystrybucji cyfrowej słów kilkaset
* Kanon gier - seria wpisów
* Recenzja: The Elder Scrolls IV: Oblivion
* Gry komputerowe polskich deweloperów
* Opowiadanie pt. "Więzień wolności" - 45%
* Opowiadanie pt. "Podwójna dusza"

* Stworzenie sequela do kampanii do gry Sacrifice - projekt (chętnych do współpracy proszę o kontakt)

Przejście gier, które mamy, a w które jeszcze nie zaczęliśmy/zacząłem grać:

PC:
- Alpha Protocol
- Assassin's Creed: Liberation HD
- Assassin's Creed IV: Black Flag - Jackdaw Edition
- Assassin's Creed: Rogue
- Batman: Arkham Asylum - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham Origins + DLC
- Battlefield: Bad Company 2
- Beyond Good & Evil
- BioShock 2 + DLC
- Blur
- Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa
- Bone: Wielki Wyścig Krów
- Borderlands: GotY Edition
- Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
- Call of Duty: World at War
- Call of Duty: Modern Warfare 2
- Call of Duty: Modern Warfare 3
- Call of Duty: Black Ops
- Call of Duty: Black Ops II
- Call of Duty: Ghosts
- Ceville
- Crysis - Maximum Edition
- Crysis 2
- Crysis 3
- Dead Space
- Dead Space 2
- Dead Space 3
- Dear Esther
- Death Rally
- Deus Ex: The Fall
- Deus Ex: Mankind Divided
- Disciples III: Odrodzenie
- Disciples III: Wskrzeszenie
- Disciples III: Reincarnation
- Divinity II: Director's Cut
- Don't Disturb
- Dragonshard
- Drakensang: The Dark Eye
- The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- eXperience 112
- F.E.A.R. 2: Project Origin + Reborn
- F.3.A.R.
- Fallout 3 - Game of the Year Edition
- Fallout: New Vegas - Ultimate Edition
- Full Throttle
- Gothic II: Noc Kruka
- Gothic 3: Zmierzch Bogów
- Grand Theft Auto (wszystkie full 3D bez GTA V)
- Grim Fandango
- Homefront
- Legend: Hand of God
- Lucius II
- Mafia II - Special Extended Edition
- Medal of Honor: Warfighter
- Mini Ninjas
- Mirror's Edge
- NecroVision
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Need for Speed: The Run
- Need for Speed: Most Wanted
- Overlord
- Overlord II
- The Path
- Portal 2
- Postal X
- Prince of Persia: The Two Thrones
- Prince of Persia (2008)
- Prototype
- Prototype 2
- Puzzle Quest 2
- Risen
- Risen 2: Dark Waters [+ DLC]
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Sacred 2: Fallen Angel
- Scribblenauts Unlimited
- Shelter
- Shenmue III
- Singularity
- South Park: The Stick of Truth
- Split/Second: Velocity
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
- Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
- Star Wars: The Force Unleashed II
- Supreme Commander
- Supreme Commander: Forged Alliance
- Supreme Commander 2
- Tension
- Tom Clancy's EndWar
- Torchlight
- WarPath
- The Whispered World
- Wiedźmin 2: Zabójcy królów
- Year Walk
- Zeno Clash
- Zeno Clash II

PSX:
- Chrono Cross
- Final Fantasy VII
- Final Fantasy VIII
- Final Fantasy IX
- Vagrant Story

PS2:
- Final Fantasy XII
- God Hand
- Monster Hunter
- Rygar: The Legendary Adventure
- Serious Sam: Next Encounter
- Way of the Samurai
- Way of the Samurai 2

PS3:
- Alice: Madness Returns
- Call of Duty 3
- Dante's Inferno + DLC
- Demon's Souls
- Echochrome
- El Shaddai: Ascension
- Enchanted Arms
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy XIII-2
- ICO HD
- Lollipop Chainsaw
- Kingdoms of Amalur: Reckoning
- Move Fitness
- PixelJunk 4am
- Puppeteer
- rain
- Ratchet: Gladiator
- Resistance - trylogia
- Resonance of Fate
- Ryu ga Gotoku 1&2 HD Edition (Yakuza 1&2 HD Edition)
- Ryu ga Gotoku: Kenzan! (Yakuza: Arrives!)
- Shadow of the Colossus HD
- The Unfinished Swan
- White Knight Chronicles - Remastered Edition
- White Knight Chronicles II
- Yakuza 5

PS4:
- Alienation
- Dark Cloud
- Dark Chronicle
- Ratchet & Clank
- Rogue Galaxy
- Tales of Berseria
- Yakuza 0
- Yakuza: Kiwami

PSP:
- Assassin's Creed: Bloodlines
- Corpse Party
- Corpse Party: Book of Shadows
- Final Fantasy - 20th Anniversary
- Final Fantasy II - 20th Anniversary
- God of War: Ghost of Sparta
- Grand Theft Auto: Chinatown Wars
- Harvest Moon: Hero of Leaf Valley
- Innocent Life: A Futuristic Harvest Moon
- Killzone: Liberation
- LocoRoco
- LocoRoco 2
- Monster Hunter Freedom 2
- Monster Hunter Freedom Unite
- Patapon 2
- Patapon 3
- Ratchet & Clank: Size Matters
- Resistance: Retribution
- Tales of Phantasia: Narikiri Dungeon X
- Tales of the World: Radiant Mythology
- White Knight Chronicles: Origins

PS Vita:
- Killzone: Mercenary
- LittleBigPlanet Vita
- Monster Monpiece
- Oreshika: Tainted Bloodlines
- Resistance: Burning Skies
- Silent Hill: Book of Memories
- Tales of Hearts R
- Tokyo Twilight Ghost Hunters
- Superbeat: Xonic

Wii:
- Another Code: R – A Journey into Lost Memories
- Disaster: Day of Crisis
- Epic Mickey
- Madworld
- Trauma Center: New Blood

Wii U:
- Splatoon

DSi:
- Another Code
- Final Fantasy III
- Hotel Dusk: Room 215
- Last Window: The Secret of Cape West
- Okamiden
- Populous DS
- Radiant Historia
- Super Scribblenauts

New 3DS:
- Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
- Spirit Camera: The Cursed Memoir
- Xenoblade Chronicles 3D

X360:
- Blue Dragon
- Fable II GotY
- Fable: Journey
- Gears of War 2
- Gears of War: Judgment
- Halo 3
- Lost Odyssey
- Ninety-Nine Nights (N3)
- Ninety-Nine Nights II (N3 II)
- Saints Row
- Tales of Vesperia


*** ZAKUP ***

PC:
- Assassin's Creed: Unity
- Call of Duty: Advanced Warfare
- Call of Duty: Black Ops III
- Plants vs. Zombies 2: It's About Time

PSX: nic

PS2:
- Genji: Dawn of the Samurai
- Glass Rose
- Michigan: Report from Hell
- Rule of Rose
- Samurai Warriors
- Shadow Hearts: Covenant
- Shin Megami Tensei: Lucifer's Call
- Shinobido: Way of the Ninja

PS3:
- Asura's Wrath + DLC
- Lightning Returns: Final Fantasy XIII
- No More Heroes: Heroes' Paradise
- Red Dead Redemption: Undead Nightmare
- Valkyria Chronicles [jeszcze DLC]
- Way of the Samurai 3
- Wonderbook - 3 pozostałe gry

PS4:
- Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
- Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration)
- Shenmue III
- Yakuza 6: The Song of Life [dokonało się]

PSP:
- Call of Duty: Roads to Victory
- Dungeon Siege: Throne of Agony
- Hatsune Miku: Project DIVA [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA 2nd [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA Extend [dokonało się]
- Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō (Yakuza: Black Panther)
- Kurohyō 2: Ryū ga Gotoku Ashura hen (Yakuza: Black Panther 2)
- Monster Hunter Freedom
- Secret Agent Clank
- Sweet Fuse: At Your Side
- Tales of Eternia
- Tales of the World: Radiant Mythology 2
- Tales of the World: Radiant Mythology 3
- Valkyria Chronicles II [jeszcze DLC]

PS Vita:
- Call of Duty: Black Ops - Declassified
- Conception II: Children of the Seven Stars
- Malicious: Rebirth
- Mind Zero
- Soul Sacrifice Delta
- Sumioni: Demon Arts

Wii:
- Arc Rise Fantasia
- Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
- The Last Story [dokonało się]
- Lost in Blue series
- No More Heroes 2: Desperate Struggle
- Red Steel
- Red Steel 2
- Samurai Warriors 3
- Samurai Warriors: Katana
- Trauma Team [not in EU]
- Zero: Tsukihami no Kamen (Project Zero 4) [unofficial patch]

Wii U:
- Bayonetta 1+2 [dokonało się]
- Chasing Aurora
- Chompy Chomp Chomp Party
- Pokken Tournament
- Swords & Soldiers II
- Xenoblade Chronicles X [dokonało się]

DSi:
- Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
- Again [not in EU]
- Castlevania: Order of Ecclesia
- Flower, Sun, and Rain
- The Legend of Zelda: Spirit Tracks
- LifeSigns: Surgical Unit
- Lost in Blue series
- Trauma Center: Under the Knife 2 [not in EU]
- Unsolved Crimes
- The World Ends with You

(New) 3DS
- Persona Q: Shadow of the Labyrinth
- Professor Layton vs. Ace Attorney
- Proun+
- Tales of the Abyss

X360:
- Gears of War 3
- South Park Let's Go Tower Defense Play!
- South Park: Tenorman's Revenge

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Nie tylko gram.pl

Blogi:
* www.mizuki.blog.pl - blog kumpeli
* le-chat-blanc.freehostia.com - blog innej kumpeli

Unreal:
* www.unreal.pl - aktualności o Unrealu
* www.unrealsp.org - tylko single-player
* www.unrealservice.net - tylko U1

Growe:
* www.swiatgry.pl - bardzo dobry i rozwijający się serwis o grach
* www.markolf.pl - gry/filmy w czasopismach
* www.grylogiczne.pl - jak w adresie :)

XFire

Ulubione...

Gry: 99 Spirits, Adventure Pinball: Forgotten Island, Assassins Creed, Assassins Creed II, Avernum: Escape from the Pit, Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Cienie Amn, Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Baldur's Gate: Dark Alliance, Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Bioshock, Call of Duty 4: Modern Warfare, Carmageddon II: Carpocalypse Now, Chrome, Chrono Trigger, Closure, Crash Bandicoot (seria), Crime Cities, Datura, Deus Ex, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Diablo, Disciples II: Bunt Elfów, Divine Divinity, Dune 2, Emperor: battle for dune, Fable: Zapomniane Opowieści, Fahrenheit, Fallout, Flower, God of War, God of War 2, God of War III, Gothic, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Heavy Rain, Heroes Chronicles, Icewind Dale, Icewind Dale II, Icewind Dale: Heart of Winter, ICO, inFamous, Kula World, Legend of Fae, Legends of Valour, LittleBigPlanet, Luxor, Mafia, Mass Effect, Mass Effect 2, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, MDK 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Ultimate Ninja 3, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Neverwinter Nights, Okami, Painkiller , Painkiller: Battle out of Hell, Planescape: Torment, Plants vs. Zombies, Pocket Tanks, Prey, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Rome: Total War, Sacrifice, Sanitarium, Saper, Serious Sam 2, Shadow of the Colossus, Silent Hill, SimCity 3000, Slam Tilt, SSX 3, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, The Bard's Tale: Opowieści Barda, The Binding of Isaac, The Temple of Elemental Evil, Trine, Trine 2, Two Worlds, Unreal, Unreal - Return to Na Pali, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, VVVVVV, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Worms World Party, Zuma

Muzyka: Ari Pulkkinen, B.E.T.H., Buckethead, Coma, Dynamedion, Emancipator, Fenomen - Sam na sam, Grupa Operacyjna, Inon Zur, Jeremy Soule, John Lennon, Łona, Michael Hoenig, Michał Jelonek, Michiel van den Bos, Nobuo Uematsu, O.S.T.R., Soundtracki z gier, Underground, Yez Yez Yo

Filmy: 9 (Nine), Cesarzowa, Dom Nad Jeziorem, Dom w głębi lasu, Dzień Świra, Gwiezdne Wojny, Iron Sky, Ja, Robot, Jestem Legendą (I Am Legend), Lord of the Rings - trylogia, Łowcy głów, Matrix, Nietykalni, Piraci z Karaibów, Pokuta, Potwory i spółka, Scary Movie, Seks w wielkim mieście, Shrek, Shutter - Widmo, Silent Hill, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Telefon (Phone Booth), Zielona Mila

Książki: "Kolor magii" - Terry Pratchett, "Młot na czarownice" - Jacek Piekara, "Quo Vadis" - Henryk Sienkiewicz, "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski, "Sługa Boży" - Jacek Piekara, Frank Herbert - "Diuna", J. K. Rowling - "Harry Potter", Legenda Drizzta - R.A. Salvatore, Najemnicy - R.A. Salvatore

Seriale/programy TV: Adventure Time, Detektyw Monk, Heroes, How I Met Your Mother, Naruto, Numb3rs, Seks w Wielkim Mieście, The Guild

Gazety/pisma: CD Action, Metro, Nowa Fantastyka, Play, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5180 dni

Moich wejść na gram.pl: 18 133 (#254)

Napisanych postów i komentarzy: 3 130 (#370)

Napisanych recenzji: 50 (#5)

Wpisów na blogu: 238 (#41)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 32 102 (#17)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

PS3 GameCard i reklama ŚG

SwiatGry.pl - Twój Świat Gry, Zapowiedzi, Recenzje, Artykuły, Trailery, Gry Online


 

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl