avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Hotter

Mój blog (Październik 2010)

Zapowiedź: Create

Zapowiedź, gra, gra logiczna, logiczne, create

Ile to się razy w życiu nasłuchałem od rodziców i innych starszych osób, że gry to tylko ogłupiają, odmóżdżają, opóźniają w rozwoju, robią z nas "debilemony" itp. itd. W natłoku tych wszystkich wniosków z kosmosu nie było ani jednego pozytywnego, co dziwne, bo nie raz łapano mnie na "marnowaniu czasu" przy grze logicznej. Oto rodzi się kolejny przedstawiciel tego gatunku. Czy utonie w gąszczu pozostałych gier tego typu?


Cyrk Zalewski i Theme Park mają na noc

Twórz
Tutaj nie tylko nasze kombinowanie pójdzie w ruch, ale i kreatywność. Przede wszystkim w grze będziemy mogli stworzyć sobie światek na podstawie jakiegoś krajobrazu. Mamy do dyspozycji rzeźbę terenu, tło, tekstury, naklejki, pędzle, obiekty - łącznie wychodzi tego tysiące, a tła możemy sobie domalować sami, co daje praktycznie nieskończone możliwości - i wyrazić siebie tworząc unikatowe miejsce, które możemy wypchać piramidami, namiotami, zwierzętami, ludźmi, robotami, ogrami, statkami kosmicznymi, pudłami, niemalże czymkolwiek, a do tego dołożyć wykończenia w postaci mgły, deszczu, baniek - w każdym razie tu też opcji jest wiele. Nic by to nie dało, gdyby nie fakt, że można swoje dzieło pokazać światu i doczekać się komentarzy ze strony innych graczy, a nawet przeróbek swojego pomysłu. Niestety nie na wszystkich platformach będzie pod względem dzielenia się tak różowo. Create zostanie wydany na PC, Mac, X360, PS3 (wraz z obsługą Move) oraz Wii. W przypadku tej ostatniej konsoli właśnie różu brakuje, gdyż nie będzie można dzielić się swymi tworami. Powód niestety nieznany, ale wydaje się dziwny. Wyobrażacie sobie LittleBigPlanet bez dzielenia się swoimi poziomami?


Yeah, skatepark i misja przeprowadzenia bezpiecznie deskorolki przez rampy...

Ciesz oko
Wspominałem, że jest z czego tworzyć. Pytanie, jak się przekłada jakość na ilość. Obrano, myślę, kierunek słuszny. Grafika jest bowiem kolorowa i dość bajeczna, więc nie potrzeba tu tekstur w wysokiej rozdzielczości, żeby można było uznać oprawę wizualną za ładną. Widać, że twórcy celują w różne pokolenia graczy, wydawałoby się, będących casualami. Trudno oczekiwać czegoś innego po grze familijnej. Jednak Create nie jest tworzony tylko dla casuali, o czym później. Oczywiście na pewno za jakiś czas przyjdzie nam się doczekać imitacji prawdziwych lokacji, trójwymiarowych odwzorowań miejsc z gier, albo znanych obrazów. Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawy, co będzie dane nam oglądać w kilka miesięcy po premierze. Co do oprawy audio, jeśli muzyka będzie dynamiczna i przyjemna dla ucha, jak np. ta z trailera to nie powinno być tu problemów.


TrackMania w spin-offie

Twórz rozwiązania wyzwań
W wielu grach logicznych mamy do czynienia z zagadką, którą można rozwiązać na jeden sposób, czasem kilka - ktoś kojarzy laserowego Chromatrona? Bywały już gry, gdzie liczba możliwości skoczyła do... ciężkiej do policzenia - tutaj przytoczę Scribblenauts, The Incredible Machine czy Crayon Physics. Tutaj rzecz ma się podobnie. Musimy pomóc komuś lub czemuś dotrzeć do celu (w jednym kawałku). Mamy więc ludziki, zwierzątka, piłki, autka, rowery i do nas będzie należeć zadanie doprowadzenia obiektu do celu. W Incredible Machine mieliśmy do czynienia z ograniczoną liczbą przedmiotów do użytku w danym etapie. Tutaj sprawa jest podobna, ale liczbą możliwych rozwiązań przypomina bardziej (Super) Scribblenauts. Ale jest jeszcze inaczej (inaczej gra nie byłaby innowacyjna). Za ukończenie poziomu dostaje się oczywiście punkty, ale liczone one są przez ilość obiektów, które pozwoliły dotrzeć do celu. I tak na przykład kładąc mosty na kolumny, żeby auto przejechało mamy małą pulę punkcików. Jeśli jednak zaczniemy bardziej kombinować i ten sam etap przejdziemy za pomocą balonów, potem je przekłuwając, dostaniemy większą premię. A gdy gracz zbzikuje na tyle, by ustawić obracający się wielki but na patyku, sprężyny, trampoliny i coś tam jeszcze to liczba punktów wzrośnie wielokrotnie. cóż, ciężko mi sobie wyobrazić, że stereotypowy casualowy gracz pójdzie po szał do głowy i wykmini coś podobnego, dlatego sądzę, że i ci tzw. hardkorowsi też znajdą coś dla siebie. Nie sztuką w tej bowiem iść prosto do celu, ale jak najbardziej pokręconą drogą. Rzecz jasna swoje propozycje ukończenia danych etapów będziemy mogli pokazać światu i przy odrobinie szczęścia przez jakiś czas będziemy cieszyć się punktowym tronem danej planszy.


La la la, rowerem jestem...

Krętymi drogami do podsumowania
Czy produkcja ta okaże się być hitem? LittleBigPlanet nim bezapelacyjnie był, zaś w obliczu nadchodzącego LBP2 możliwości Create'a nieco mogą przyblednąć, stąd moje małe wątpliwości. Gra czerpie z wcześniej przywołanych tytułów wszystko to, co najlepsze, a do tego pomoże wyrazić nam siebie poprzez niemal nieograniczone możliwości tworzenia własnych lokacji, a także oczywiście własnych zagadek i propozycji ich rozwiązań. Myślę, że bardzo pokrzywdzeni są tu posiadacze Wii, gdyż brak możliwości dzielenia się swoimi dziełami to cios w jedno z głównych założeń tej gry. Chyba, że twórcy nadrobią to później. Czy pojawi się też po premierze wsparcie dla Kinecta, o tym nic jeszcze nie wiadomo. Gra ma wyjść w listopadzie, a że ograniczenia wiekowe są żadne to można sprawić sobie i dziecku prezent na mikołajki. Tylko czy jest on aby na pewno wart stówy bez 10 groszy? Wkrótce przyjdzie się nam przekonać.


... lepszym niż Tony Hawk

Data premiery: 19.10.2010
Prognoza: 8/10

komentarzy: 3Środa, 13 października 2010, 23:40

Zapowiedź: Six Days in Fallujah

TPP, Zapowiedź, Gra akcji, gra, TPS

W 2004 roku zginęło 51 amerykańskich żołnierzy oraz około 1250 Irakijczyków w wyniku trwającej sześć dni II bitwy o Faludżę. Ponadto śmierć poniosło około 6000 cywili. Całe to wydarzenie nie jest wolne od kontrowersji i tak samo jest z grą, która te wydarzenia ukazuje. Produkcja ta ma na celu bowiem jak najdokładniejsze odwzorowanie walk o kontrolę nad tym miastem.

Strawniejsza forma lekcji historii
Generalnie zaczęło się od tego, że Atomic Games tworzyło program treningowy dla Korpusu Piechoty Morskiej USA. Żeby produkcja szła sprawnie, przydzielono do zadania Marines. Kilka miesięcy później oddział pracujący wraz ze studiem nad tym programem został wysłany do Iraku, gdzie żołnierze ci walczyli właśnie w II bitwie o Faludżę. Kiedy wrócili, poprosili Atomic Games, by stworzono grę opisującą ich doświadczenia z tej wyprawy. Postanowiono stworzyć najbardziej realistyczny wojenny shooter wszech czasów, aby każdy mógł się przekonać, jak to jest naprawdę być żołnierzem. Żołnierze nawet udzielili swoich imion, podobizn, a także pomogli odtworzyć wydarzenia, jakie zaszły w Faludży. Można by rzec, że stworzono swego rodzaju podróż w czasie do tamtego miejsca i tamtego czasu...W grze da się zniszczyć wszystko - zasłony długo nie będą chronić

I to dosłownie!
Aby dokładnie i bezstronnie zaimplementować w grze to, co się wydarzyło w Faludży, Atomic Games przeprowadziło wywiady z ponad 70 osobami, w tym z żołnierzami, którzy wrócili, historykami, irakijskimi cywilami, a nawet z wrogimi rebeliantami! Okazało się, że bitwa o Faludżę niosła niesamowite brzemię psychologiczne. Niektórzy powstańcy wiedzieli, że umrą, ale czekali z karabinem nawet całe dnie, aż jakiś amerykański żołnierz wychyli zza rogu głowę. Z drugiej strony zaś Marines chodzili od domu do domu, zwykle odkrywając, że jest całkowicie pusty, aż nagle w którymś walczyli w każdej sekundzie o swoje życie. To wszystko oddano w grze sprawiając, że stała się swego rodzaju realistycznym survival horrorem. Dodatkowo bitwy będą się toczyć oczywiście na ulicach, gdzie czasem nagle pojawi się cywil - i tylko do gracza będzie należeć decyzja, czy puścić go wolno czy wykonać kontrowersyjną akcję.Eksploracja może wywołać ciarki na plecach

Realizm w pełnej krasie
Rzecz jasna, wszystkie wydarzenia są pieczołowicie w grze odtworzone co do joty - wraz z moralnymi dylematami. Lokacje także będą podobne do rzeczywistych na ile się tylko da. Arsenał wykorzystany w grze jest tym wykorzystanym w bitwie o Faludżę. Żeby nie brakowało niczego, stworzono silnik gry, który pozwala na całkowite zniszczenie wszelkich zabudowań, co stało się kluczowe w walkach o to miasto, gdyż zsyłano naloty, wysadzano ściany za pomocą C4 i granatników na budowle, w których ukrywali się rebelianci. A działo się tak, gdyż wchodzenie frontowymi drzwiami równało się otwarciu bram piekła, tak więc jedyną alternatywą było tworzenie wejść na własną rękę. Podobno destrukcyjność otoczenia jest posunięta daleko dalej od tej, której doświadczyliśmy w Battlefield: Bad Company. W zasadzie ze względu na to, że bojownicy często pilnowali drzwi, żołnierze amerykańscy musieli sobie tworzyć wejścia z bocznych lub tylnych ścian budowli - oczywiście tak samo będzie się to odbywać w samej grze. Po screenach i gameplayu można rzec, że grafika stoi na wysokim poziomie i raczej na tym polu nie mamy się, o co martwić. Możliwe też, że nie usłyszymy żadnej bojowej muzyczki w tle. Dodatkowo możemy oczekiwać, że raczej nie będzie możliwości natychmiastowego uzupełnienia jakiegoś paska zdrowia po znalezieniu apteczki, bądź zregenerowania się po odczekaniu w ukryciu.


Strzelać teraz czy czekać na lepszą okazję?

Wszystko pięknie, ale...
Wojskowym weteranom ze Zjednoczonego Królestwa i tamtejszej grupie propokojowej (a to tylko niektóre przykłady, zniesmaczonych jest o wiele więcej) nie spodobało się to, czego zażyczyli sobie amerykańscy Marines. Skonstatowano, że gloryfikowanie rozlewu krwi w takiej skali jest wynikiem złego smaku i osądu. Posunięto się do twierdzenia, że muzułmańska rodzina może w tę grę zagrać, co by było dla niej wstrząsającym doświadczeniem, a fanatycznego młodzieńca mogłoby wręcz zachęcić do odwetu. Podobno najlepiej byłoby ograniczyć te wydarzenia do książek traktujących o historii, a nie trywializować tych wydarzeń umieszczając je w grze. Twórcy odpowiedzieli na te zarzuty mówiąc, że ich zadaniem było jak najwierniejsze przedstawienie wydarzeń, nie zaś udowadnianie, czy Amerykanie powinni tam być czy też nie oraz że kwestie polityczne należą do polityków, w grze chodzi tylko o wyniki poszczególnych decyzji poczynionych "na górze". Nie wiem, jak Wy, ale ja osobiście mam wrażenie, że nikt by się aż tak nie zbulwersował na wieść o książce czy filmie traktującym o bitwie o Faludżę. A tak poza tym, co z grami traktującymi o innych konfliktach czy IIWŚ, te się nie liczą? Niestety z powodu całego tego zamieszania pierwotny wydawca gry, Konami, zrezygnował z wypuszczenia tej produkcji na rynek. Atomic Games mimo braku wsparcia dokończyło w trudzie tę grę i potrzebuje teraz tylko odważnego wydawcy, który nie będzie bał się walczyć o prawo do poznania prawdy. Miejmy nadzieję, że wkrótce usłyszymy, iż premiera tego na poły dokumentalnego tytułu została wreszcie ustalona. Gra jest przygotowana na PC, PS3 oraz Xboksa 360.

Data premiery: brak
Prognoza: 9/10

komentarzy: 4Piątek, 01 października 2010, 23:40

DOŁĄCZ DO NAS!

Ankieta

Kiedy klaszczesz na występach?

 • Przed występem
  1%1 głos
 • W trakcie występu
  3%3 głosy
 • Po występie
  49%41 głosów
 • Przed/W trakcie
  2%2 głosy
 • Przed/Po
  7%6 głosów
 • W trakcie/Po
  13%11 głosów
 • Przed/W trakcie/Po
  22%19 głosów

Suma oddanych głosów: 83 

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Na imię mi Karol, a w Internecie przeważnie mnie można znaleźć jako Karfeina tudzież KoLoSa. Absolwent języków stosowanych (angielski i francuski) na Uniwersytecie Śląskim. W wolnych chwilach lubię grać w dobre gry, przede wszystkim cRPG, czytać dobre książki, przede wszystkim fantasy oraz słuchać dobrej muzyki, a zwłaszcza takiej, która akurat oddaje stan mojej duszy. Interesuję się również tworzeniem zawartości dodatkowej do niektórych gier komputerowych, a i nieco fotografią ostatnimi czasy. Aktualnie zawalony grami do recenzji dla portalu SwiatGry.pl

Moje tagi:fantasy, gry, recenzje, rpg, unreal

Urodziny:za 128 dni (20 marca 1988)

Moje motto:"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - Drizzt Do'Urden / "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." - Karfein vel KoLoS

Obecny stan:Loff'ta

Posiadany sprzęt:PC, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, DS, New 3DS XL, Xbox 360, DC, Mobile, Mobile

Namiary na mnie

e-mail: karfein(at)wp.pl, GG: 1191342, Skype: Karfein, www: http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, Facebook: Karfein, Twitter: SwiatGrypl, Steam: Finka_Karfein

Spis treści

Recenzje: Prince of Persia - The Sands of Time, Fable - Zapomniane Opowieści, R.A. Salvatore - "Obietnica Króla-Czarnoksiężnika", Two Worlds PL, ICO, Chrome PL, Chrome SpecForce PL, Spartan - Total Warrior PL, Opis: Jostein Gaarder - "Świat Zofii", BioShock, God of War, God of War II, Shadow of the Colossus, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PL, Puzzle Quest: Warlords, Planescape: Torment PL, Space Siege PL, Fahrenheit PL, MDK PL, MDK 2, Call of Juarez PL, Medal of Honor PL, Swords & Soldiers, Killzone 3, BlazBlue: Continuum Shift, MotorStorm: Apokalipsa, Baldur's Gate, Total War: Shogun 2, Sniper: Ghost Warrior, Proun, Heavenly Sword, Heavy Rain - Edycja Specjalna, inFamous, VVVVVV v2.0, Deus Ex: Human Revolution - Augmented Edition, God of War III, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Hydrophobia: Prophecy, Payday: The Heist, Sideway: New York, WipEout HD Fury, Hoard, Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link, Dead Nation PL, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Mafia: The City of Lost Heaven PL, Heroes Chronicles: All Chapters, NeverDead, Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack, Braid PL, Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts, Datura, Sniper Elite V2, Sorcery: Świat Magii, DiRT Showdown, Avernum: Escape from the Pit, Trine PL, Serious Sam 3: BFE, A.R.C.S, RobotRiot, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise, Rijn the Specpyre in... Manor of the Damned, Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter - Legend of the Beast, Darksiders II, Symphony, Closure, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise - Master Level, LittleBigPlanet Karting, XCOM: Enemy Unknown, Painkiller: Hell & Damnation, XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack, Anarchy Reigns, Killzone, Legend of Fae, Baldur's Gate: Enhanced Edition, God of War: Wstąpienie, SimCity, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, BioShock: Infinite, Chompy Chomp Chomp, 99 Spirits, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Rush Bros., Superfrog HD, Worms: Revolution Extreme, The Swapper, Rise of the Triad: Dark War, Rise of the Triad, 9.03m, Type:Rider, XCOM: Enemy Within, Continue?9876543210, War of the Human Tanks, inFamous: Second Son, Tales of Symphonia Chronicles, Trine 2: Complete Story, PlayStation Vita: Zwierzaki, 99 Spirits: Cage of Night, Metrico, Point Perfect, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution.
Unreal: Opis: Unreal Antologia, Schemat recenzji modów do Unreala, Dark Magic (UT).

Zapowiedzi: The Last Guardian, God of War III, Two Worlds II, Six Days in Fallujah, Create, Music Master: Chopin, Deus Ex: Human Revolution, Mortal Kombat, Knights Contract, Killzone 3, Duke Nukem Forever, Dragon Age II, The Sims: Średniowiecze, Team ICO Collection, Hunted: Kuźnia Demona, Sorcery, Journey, The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Serious Sam 3: BFE, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Binary Domain, Starhawk, Tokyo Jungle, LittleBigPlanet Karting, DRM: Death Ray Manta, XCOM: Enemy Unknown, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, SimCity, God of War: Wstąpienie, BioShock: Infinite, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Puppeteer, XCOM: Enemy Within, Tearaway, Killzone: Shadow Fall, Divinity: Grzech Pierworodny, South Park: The Stick of Truth, inFamous: Second Son, inFamous: First Light, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, Archaica: The Path of Light, Trine 3: The Artifacts of Power.

Relacje: Game Art Panel (23.09.2011), Akira Yamaoka - spotkanie z kompozytorem serii Silent Hill (2.10.2011).

Must-watche: #1.

Opowiadania: coming soon

Galeria: Pierwszy rzut, Drugi rzut.
Failblog Karfeina: Pierwszy rzut.

Rozkminki: Milczące wzgórze, Głośna otchłań, Alter ego, "Pieniądze szczęścia nie dają, ale...", Słowo 'drow' i jak je czytamy, Święto zmarło, Mordy, ryje i pyski, Internetowe śmieci.

Nowinki: Koniec świata!, "Shadow of the Colossus" na srebrnym ekranie, Spam niszczy środowisko, Będzie reedycja Planescape: Torment!, Puzzle Quest 2 powstaje!, Technologia 5D.

Drizzt :): Kto on zacz?, Być jak Drizzt Do'Urden, Biały Drow, suplement + bonus.

O mnie: Zwiastun Wiosny, Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów, KoLoS + level up = Karfein, Wybór najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie gier, Ewolucja ksyw Karfeina, 4,5-listna koniczyna, XV Przystanek Woodstock - relacja, Wyprawa do Walii - relacja, Spotkanie z Suomalainenką, Prywata, lic. Karol Świątek, Dziękuję.

Blog: Pierwszy wpis, W pogoni za Pięknem, Boję się..., Sen, Wierzę, Na glinianych nogach, Sen II, Nie żal życia gdy..., Śmiać się czy płakać?, Wkrótce się okaże, Ostatnie życzenie, Hocki klocki, Cyklon, Wola istnienia, Powiew świeżości, Wszystko co dobre szybko się kończy, Ankieta o layoucie, Lenistwo :P, COMA - Hipertrofia, Nareszcie sobie (nie) pogram!, Nie będzie niczego :), Owned, Czego można oczekiwać w czasie najbliższym?, Trochę inaczej, Win :), Nasza-Klasa..., Kolekcjonerski 'Shadow of the Colossus' (PS2) do wzięcia!, Ankieta o preferencjach, Ogłoszenia parafialne nr 1, Pierwsza rocznica GramSajta!, Spam świąteczny, Ankieta o napisach końcowych i nowinki, Puciapki - głosujta!, Ankieta o puciapkach, Nowy layout, A miała być kolejna recka..., Sucz Wena - polubcie ją, a się odwdzięczy!.

Archiwum wpisów

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnio czytam

FUTU.RE

W planach

* Blog
* Klakiery występowe
* Recenzje gier ukończonych
* O dystrybucji cyfrowej słów kilkaset
* Kanon gier - seria wpisów
* Recenzja: The Elder Scrolls IV: Oblivion
* Gry komputerowe polskich deweloperów
* Opowiadanie pt. "Więzień wolności" - 45%
* Opowiadanie pt. "Podwójna dusza"

* Stworzenie sequela do kampanii do gry Sacrifice - projekt (chętnych do współpracy proszę o kontakt)

Przejście gier, które mamy, a w które jeszcze nie zaczęliśmy/zacząłem grać:

PC:
- Alpha Protocol
- Assassin's Creed: Liberation HD
- Assassin's Creed IV: Black Flag - Jackdaw Edition
- Assassin's Creed: Rogue
- Batman: Arkham Asylum - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham Origins + DLC
- Battlefield: Bad Company 2
- Beyond Good & Evil
- BioShock 2 + DLC
- Blur
- Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa
- Bone: Wielki Wyścig Krów
- Borderlands: GotY Edition
- Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
- Call of Duty: World at War
- Call of Duty: Modern Warfare 2
- Call of Duty: Modern Warfare 3
- Call of Duty: Black Ops
- Call of Duty: Black Ops II
- Call of Duty: Ghosts
- Ceville
- Crysis - Maximum Edition
- Crysis 2
- Crysis 3
- Dead Space
- Dead Space 2
- Dead Space 3
- Dear Esther
- Death Rally
- Deus Ex: The Fall
- Deus Ex: Mankind Divided
- Disciples III: Odrodzenie
- Disciples III: Wskrzeszenie
- Disciples III: Reincarnation
- Divinity II: Director's Cut
- Don't Disturb
- Dragonshard
- Drakensang: The Dark Eye
- The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- eXperience 112
- F.E.A.R. 2: Project Origin + Reborn
- F.3.A.R.
- Fallout 3 - Game of the Year Edition
- Fallout: New Vegas - Ultimate Edition
- Full Throttle
- Gothic II: Noc Kruka
- Gothic 3: Zmierzch Bogów
- Grand Theft Auto (wszystkie full 3D bez GTA V)
- Grim Fandango
- Homefront
- Legend: Hand of God
- Lucius II
- Mafia II - Special Extended Edition
- Medal of Honor: Warfighter
- Mini Ninjas
- Mirror's Edge
- NecroVision
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Need for Speed: The Run
- Need for Speed: Most Wanted
- Overlord
- Overlord II
- The Path
- Portal 2
- Postal X
- Prince of Persia: The Two Thrones
- Prince of Persia (2008)
- Prototype
- Prototype 2
- Puzzle Quest 2
- Risen
- Risen 2: Dark Waters [+ DLC]
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Sacred 2: Fallen Angel
- Scribblenauts Unlimited
- Shelter
- Shenmue III
- Singularity
- South Park: The Stick of Truth
- Split/Second: Velocity
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
- Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
- Star Wars: The Force Unleashed II
- Supreme Commander
- Supreme Commander: Forged Alliance
- Supreme Commander 2
- Tension
- Tom Clancy's EndWar
- Torchlight
- WarPath
- The Whispered World
- Wiedźmin 2: Zabójcy królów
- Year Walk
- Zeno Clash
- Zeno Clash II

PSX:
- Chrono Cross
- Final Fantasy VII
- Final Fantasy VIII
- Final Fantasy IX
- Vagrant Story

PS2:
- Final Fantasy XII
- God Hand
- Monster Hunter
- Rygar: The Legendary Adventure
- Serious Sam: Next Encounter
- Way of the Samurai
- Way of the Samurai 2

PS3:
- Alice: Madness Returns
- Call of Duty 3
- Dante's Inferno + DLC
- Demon's Souls
- Echochrome
- El Shaddai: Ascension
- Enchanted Arms
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy XIII-2
- ICO HD
- Lollipop Chainsaw
- Kingdoms of Amalur: Reckoning
- Move Fitness
- PixelJunk 4am
- Puppeteer
- rain
- Ratchet: Gladiator
- Resistance - trylogia
- Resonance of Fate
- Ryu ga Gotoku 1&2 HD Edition (Yakuza 1&2 HD Edition)
- Ryu ga Gotoku: Kenzan! (Yakuza: Arrives!)
- Shadow of the Colossus HD
- The Unfinished Swan
- White Knight Chronicles - Remastered Edition
- White Knight Chronicles II
- Yakuza 5

PS4:
- Alienation
- Dark Cloud
- Dark Chronicle
- Ratchet & Clank
- Rogue Galaxy
- Tales of Berseria
- Yakuza 0
- Yakuza: Kiwami

PSP:
- Assassin's Creed: Bloodlines
- Corpse Party
- Corpse Party: Book of Shadows
- Final Fantasy - 20th Anniversary
- Final Fantasy II - 20th Anniversary
- God of War: Ghost of Sparta
- Grand Theft Auto: Chinatown Wars
- Harvest Moon: Hero of Leaf Valley
- Innocent Life: A Futuristic Harvest Moon
- Killzone: Liberation
- LocoRoco
- LocoRoco 2
- Monster Hunter Freedom 2
- Monster Hunter Freedom Unite
- Patapon 2
- Patapon 3
- Ratchet & Clank: Size Matters
- Resistance: Retribution
- Tales of Phantasia: Narikiri Dungeon X
- Tales of the World: Radiant Mythology
- White Knight Chronicles: Origins

PS Vita:
- Killzone: Mercenary
- LittleBigPlanet Vita
- Monster Monpiece
- Oreshika: Tainted Bloodlines
- Resistance: Burning Skies
- Silent Hill: Book of Memories
- Tales of Hearts R
- Tokyo Twilight Ghost Hunters
- Superbeat: Xonic

Wii:
- Another Code: R – A Journey into Lost Memories
- Disaster: Day of Crisis
- Epic Mickey
- Madworld
- Trauma Center: New Blood

Wii U:
- Splatoon

DSi:
- Another Code
- Final Fantasy III
- Hotel Dusk: Room 215
- Last Window: The Secret of Cape West
- Okamiden
- Populous DS
- Radiant Historia
- Super Scribblenauts

New 3DS:
- Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
- Spirit Camera: The Cursed Memoir
- Xenoblade Chronicles 3D

X360:
- Blue Dragon
- Fable II GotY
- Fable: Journey
- Gears of War 2
- Gears of War: Judgment
- Halo 3
- Lost Odyssey
- Ninety-Nine Nights (N3)
- Ninety-Nine Nights II (N3 II)
- Saints Row
- Tales of Vesperia


*** ZAKUP ***

PC:
- Assassin's Creed: Unity
- Call of Duty: Advanced Warfare
- Call of Duty: Black Ops III
- Plants vs. Zombies 2: It's About Time

PSX: nic

PS2:
- Genji: Dawn of the Samurai
- Glass Rose
- Michigan: Report from Hell
- Rule of Rose
- Samurai Warriors
- Shadow Hearts: Covenant
- Shin Megami Tensei: Lucifer's Call
- Shinobido: Way of the Ninja

PS3:
- Asura's Wrath + DLC
- Lightning Returns: Final Fantasy XIII
- No More Heroes: Heroes' Paradise
- Red Dead Redemption: Undead Nightmare
- Valkyria Chronicles [jeszcze DLC]
- Way of the Samurai 3
- Wonderbook - 3 pozostałe gry

PS4:
- Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
- Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration)
- Shenmue III
- Yakuza 6: The Song of Life [dokonało się]

PSP:
- Call of Duty: Roads to Victory
- Dungeon Siege: Throne of Agony
- Hatsune Miku: Project DIVA [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA 2nd [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA Extend [dokonało się]
- Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō (Yakuza: Black Panther)
- Kurohyō 2: Ryū ga Gotoku Ashura hen (Yakuza: Black Panther 2)
- Monster Hunter Freedom
- Secret Agent Clank
- Sweet Fuse: At Your Side
- Tales of Eternia
- Tales of the World: Radiant Mythology 2
- Tales of the World: Radiant Mythology 3
- Valkyria Chronicles II [jeszcze DLC]

PS Vita:
- Call of Duty: Black Ops - Declassified
- Conception II: Children of the Seven Stars
- Malicious: Rebirth
- Mind Zero
- Soul Sacrifice Delta
- Sumioni: Demon Arts

Wii:
- Arc Rise Fantasia
- Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
- The Last Story [dokonało się]
- Lost in Blue series
- No More Heroes 2: Desperate Struggle
- Red Steel
- Red Steel 2
- Samurai Warriors 3
- Samurai Warriors: Katana
- Trauma Team [not in EU]
- Zero: Tsukihami no Kamen (Project Zero 4) [unofficial patch]

Wii U:
- Bayonetta 1+2 [dokonało się]
- Chasing Aurora
- Chompy Chomp Chomp Party
- Pokken Tournament
- Swords & Soldiers II
- Xenoblade Chronicles X [dokonało się]

DSi:
- Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
- Again [not in EU]
- Castlevania: Order of Ecclesia
- Flower, Sun, and Rain
- The Legend of Zelda: Spirit Tracks
- LifeSigns: Surgical Unit
- Lost in Blue series
- Trauma Center: Under the Knife 2 [not in EU]
- Unsolved Crimes
- The World Ends with You

(New) 3DS
- Persona Q: Shadow of the Labyrinth
- Professor Layton vs. Ace Attorney
- Proun+
- Tales of the Abyss

X360:
- Gears of War 3
- South Park Let's Go Tower Defense Play!
- South Park: Tenorman's Revenge

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Nie tylko gram.pl

Blogi:
* www.mizuki.blog.pl - blog kumpeli
* le-chat-blanc.freehostia.com - blog innej kumpeli

Unreal:
* www.unreal.pl - aktualności o Unrealu
* www.unrealsp.org - tylko single-player
* www.unrealservice.net - tylko U1

Growe:
* www.swiatgry.pl - bardzo dobry i rozwijający się serwis o grach
* www.markolf.pl - gry/filmy w czasopismach
* www.grylogiczne.pl - jak w adresie :)

XFire

Ulubione...

Gry: 99 Spirits, Adventure Pinball: Forgotten Island, Assassins Creed, Assassins Creed II, Avernum: Escape from the Pit, Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Cienie Amn, Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Baldur's Gate: Dark Alliance, Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Bioshock, Call of Duty 4: Modern Warfare, Carmageddon II: Carpocalypse Now, Chrome, Chrono Trigger, Closure, Crash Bandicoot (seria), Crime Cities, Datura, Deus Ex, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Diablo, Disciples II: Bunt Elfów, Divine Divinity, Dune 2, Emperor: battle for dune, Fable: Zapomniane Opowieści, Fahrenheit, Fallout, Flower, God of War, God of War 2, God of War III, Gothic, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Heavy Rain, Heroes Chronicles, Icewind Dale, Icewind Dale II, Icewind Dale: Heart of Winter, ICO, inFamous, Kula World, Legend of Fae, Legends of Valour, LittleBigPlanet, Luxor, Mafia, Mass Effect, Mass Effect 2, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, MDK 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Ultimate Ninja 3, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Neverwinter Nights, Okami, Painkiller , Painkiller: Battle out of Hell, Planescape: Torment, Plants vs. Zombies, Pocket Tanks, Prey, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Rome: Total War, Sacrifice, Sanitarium, Saper, Serious Sam 2, Shadow of the Colossus, Silent Hill, SimCity 3000, Slam Tilt, SSX 3, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, The Bard's Tale: Opowieści Barda, The Binding of Isaac, The Temple of Elemental Evil, Trine, Trine 2, Two Worlds, Unreal, Unreal - Return to Na Pali, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, VVVVVV, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Worms World Party, Zuma

Muzyka: Ari Pulkkinen, B.E.T.H., Buckethead, Coma, Dynamedion, Emancipator, Fenomen - Sam na sam, Grupa Operacyjna, Inon Zur, Jeremy Soule, John Lennon, Łona, Michael Hoenig, Michał Jelonek, Michiel van den Bos, Nobuo Uematsu, O.S.T.R., Soundtracki z gier, Underground, Yez Yez Yo

Filmy: 9 (Nine), Cesarzowa, Dom Nad Jeziorem, Dom w głębi lasu, Dzień Świra, Gwiezdne Wojny, Iron Sky, Ja, Robot, Jestem Legendą (I Am Legend), Lord of the Rings - trylogia, Łowcy głów, Matrix, Nietykalni, Piraci z Karaibów, Pokuta, Potwory i spółka, Scary Movie, Seks w wielkim mieście, Shrek, Shutter - Widmo, Silent Hill, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Telefon (Phone Booth), Zielona Mila

Książki: "Kolor magii" - Terry Pratchett, "Młot na czarownice" - Jacek Piekara, "Quo Vadis" - Henryk Sienkiewicz, "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski, "Sługa Boży" - Jacek Piekara, Frank Herbert - "Diuna", J. K. Rowling - "Harry Potter", Legenda Drizzta - R.A. Salvatore, Najemnicy - R.A. Salvatore

Seriale/programy TV: Adventure Time, Detektyw Monk, Heroes, How I Met Your Mother, Naruto, Numb3rs, Seks w Wielkim Mieście, The Guild

Gazety/pisma: CD Action, Metro, Nowa Fantastyka, Play, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5151 dni

Moich wejść na gram.pl: 18 133 (#254)

Napisanych postów i komentarzy: 3 130 (#370)

Napisanych recenzji: 50 (#5)

Wpisów na blogu: 238 (#41)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 31 698 (#17)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

PS3 GameCard i reklama ŚG

SwiatGry.pl - Twój Świat Gry, Zapowiedzi, Recenzje, Artykuły, Trailery, Gry Online


 

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl