avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Hotter

Mój blog (Marzec 2009)

Drizzt Do'Urden - suplement + bonus

Pamiętacie moje wpisy na temat sławnego mrocznego elfa renegata? Podałem tam informacje na temat tego, w jakich grach Drizzt się pojawił. Wczoraj, grając z Jevraikiem w coopie w Baldur's Gate: Dark Alliance II, przypomniało mi się, że Drizzt pojawił się w jeszcze jednej grze. Oto więc suplement:
Baldur's Gate: Dark Alliance - można było nim grać w trybie Gauntlet po przejściu BG:DA. Po przejściu owego trybu Gauntlet można było przejść BG:DA na poziomie trudności 'extreme', a po dokonaniu tego z kolei można było Drizztem kierować w głównej fabule BD:DA, a nie tylko w trybie Gauntlet :)
Oczywiście ten fragment tekstu został dodany również do tamtego wcześniejszego wpisu z częścią Kto on zacz?

A żeby nie był to tylko suchy suplement, wrzucam mały bonus. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie Drizzta. Mi się najbardziej podoba kreacja graficzna wg Todda Lockwooda, choć oczywiście nieco inaczej go widziałem w swojej wyobraźni. A ciekawi jesteście, co by było, gdyby wyszedł film o Drizzcie? Cóż, pewna grupa zapaleńców tworzy film "Strumienie Srebra", a oto owoce ich pasji i pracy. UWAGA! Spoiler fabuły dla tych, co nie czytali książki! 


 


komentarzy: 3Niedziela, 29 marca 2009, 19:56

Koniec świata!

CRAP! Chcę sobie, jak co dzień, poczytać wypasione teksty na Bashu, a tu psikus:

"serwis bash.org.pl zamknięty
Z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni zostaliśmy zamknąć serwis. Dziękujemy wiernym czytelnikom za bycie z nami przez prawie pięć lat."

Co my teraz poczniemy? Jak myślicie, komu mógł przeszkadzać Bash? :/
 
EDIT: Tak patrzę, bo mnie parę osób poinformowało, że dziś już Bash działa. Cóż, jednak z tego świata będą jeszcze ludzie ;)

komentarzy: 6Czwartek, 26 marca 2009, 20:55

Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów

Obiecałem, więc w końcu się za to wziąłem :) Skompletowałem te ulubione i odnalazłem je w Internecie. Linkom towarzyszą niedługie opisy, bo każdy utwór jest w stanie sam swoją reputację wyrobić (czy już dawno wyrobił) i bynajmniej nie potrzeba im wielkiej reklamy z mojej strony. Dodam tylko tyle, że nie układałem utworów w żadne TOP10/20/100/666, gdyż każdy utwór jest dla mnie bardzo ważny i bez niego byłbym nieco inny niż jestem. Ponadto zawarłem tu muzykę różnych gatunków, więc tym bardziej mijało by się to z celem. Dobrze wiemy, że w każdym gatunku muzyki można znaleźć perełki, tak samo jak to ma miejsce z książkami, filmami czy grami komputerowymi/konsolowymi. Jakiś czas temu antihero poprosił mnie, bym podał mu trzy utwory, które są wg mnie kolejno: najlepszy, najbardziej motywujący i wprowadzający największe zmiany we mnie. Oczywiście nie mogłem tego zamknąć w trzech pozycjach, ale to, co przedstawiam tutaj, znacznie się rozrosło w porównaniu z listą, którą otrzymał antihero :)
Zapraszam do odsłuchiwania:

Najlepsze:


Chyba nie trzeba nic dodawać :)Po prostu piękne i skłaniające do refleksjiTo puszczać, miast robić zajęcia z patriotyzmuŚwietne podsumowanie ludzkiej cywilizacjiPo prostu genialne pod każdym względemŚwietny utwór świetnej grupy z Czerwionki-Leszczyn i okolic: http://www.underground.art.pl/Jeden z najwspanialszych utworów na fortepian autorstwa Roberta Schumanna... a że potrafię grać na pianinie i mam do tego utworu nuty... magiaDo tego utworu też mam nuty... piękny nokturn ChopinaDo tego utworu także mam nuty... tym razem część soundtracku do Lost Odyssey skomponowanego przez Nobuo UematsuDo tego nut nie mam :P wspaniały utwór Jeremy'ego i Julian Soule - z soundtracku do Guild Wars - Eye of the NorthKrótko, ale pięknie, skomponowane przez Inona Zura do gry Icewind Dale IIA tu po poważnej muzyce trochę humoru - utwór stworzony przez Cory "Mr. Safety" Williamsa, mojego ulubionego genialnego YouTubera :)


Najbardziej motywujące:


Posłuchać, przemyśleć, wziąć się do robotyMiała swój spory udział w kopaniu mnie po tyłku, gdy siedziałem w dole


Yez Yez Yo - Proste
"... aż pewnego dnia powiem sobie skromnie..."


Wprowadzające największe zmiany we mnie:


Jak w tytule :)Zaszczepienie niepoprawnego optymizmuPieprz problemy, czyli jak wyżej :)

 

PS. Mam świadomość tego, że niektóre tytuły plików na YT są niepoprawne, ale ja na to nic... niy poradza! xD

komentarzy: 2Poniedziałek, 23 marca 2009, 21:14

Zwiastun Wiosny

Taki krótki wpis - najprawdopodobniej ostatni przed tymi z notki o lenistwie. Przez moje życie przetoczyło się parę ksyw, które - można by rzec - wyznaczały kolejne etapy mojego rozwoju. Po drodze znalazło się jednak miejsce na jeszcze jedną ksywkę, że tak to ujmę, poboczną.

Zwiastun Wiosny - wszystko za sprawą trzech czynników. Po pierwsze, mam urodziny 20 marca, tak więc zaraz przed wiosną kalendarzową. Po drugie, lubię naturę, wschody słońca (zachody też, ale znacznie mniej), widzieć, jak wszystko się budzi do życia. Po trzecie, grałem swego czasu w Tron Bhaala i tam Sarevok miatał czymś takim jak "atak zwiastuna śmierci". Przerobiłem to nieco i wyszedł Zwiastun Wiosny :)

To tyle. Jak się uprę to może już dziś wieczór wpadnie notka o muzyce ważnej dla mnie :)

komentarzy: 6Niedziela, 22 marca 2009, 14:22

Owned

Ale się dałem nabrać, jak dziecko :) Tak to jest, jak się ma 200% zaufania do przyjaciół i wierzy we wszystko, co powiedzą, a ponadto olewa się wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazujące na to, że mówią nieprawdę :)

Tak więc generalnie antihero i jevraik wmówili mi, że wybierają się razem porobić fotki do leszczyńskiego lasu, a ja w to uwierzyłem, choć jechałem po nich za to, że się wybierają w taką kijową pogodę i będzie pełno błota. Dziwnym trafem dałem się przekonać, że dla zapalonego fotografa to nie przeszkoda, że teraz jest super, bo zmienna pogoda i co parę minut pstryka się zdjęcia w zmiennych warunkach i tak dalej. I wcale mi nie przeszkadzało to, że do Leszczyn przybyliśmy przed 18 i generalnie miało się już zaraz ściemnić do reszty. Ani mi nie podpadło to, że nie widziałem tego dnia aparatu antihero :P

No to przyjechał jeden do mnie, zaraz potem wparował jevraik. I generalnie odprawili mi urodziny :) Dostałem 3m kabla USB, żebym nie musiał męczyć się z kamerką, której nigdy ustawić nie potrafię i obdarzam ją nowymi niezbyt pochlebnymi imionami podczas sesji na Skypie. Ponadto otrzymałem to:

Cóż tu powiedzieć. Dziękuję ślicznie, przyjaciele :)

komentarzy: 7Czwartek, 19 marca 2009, 22:07

Nie będzie niczego :)

Znaczy się, będzie, ale nie w najbliższym czasie. Natychmiast przechodzę do tłumaczeń, skoro już się obwiniłem :P Po pierwsze, popełniłem błąd, pytając Was, czego mają dotyczyć następne notki na GS-a, bo wybraliście rzeczy, które są najbardziej czasochłonne :) Mógłbym Was nie posłuchać i zrobić wszystko po swojemu, ale nie byłbym wtedy sobą. Po drugie, mam już w pełni działający komplecik PS2, więc - co widać w rubryce 'ostatnio gram w' - zagrywam się w ICO (boskie!) oraz Spartan: Total Warrior (dobre, nawet bardzo miejscami). Ponadto skończyłem czytać denną lekturę i zabieram się za książkę fantasy, którą niedawno zakupiłem. A do tego wszystkiego należy dodać (a raczej ustawić przede wszystkim), że w wolnych i zajętych chwilach moje myśli są zajęte marzeniami o końcu wolności, to jest przejściu ze statusu 'wolny' na 'zajęty'. A teraz łamcie sobie głowy nad tym, o co mi tu chodzi, iks-de.

komentarzy: 10Niedziela, 15 marca 2009, 21:50

Nareszcie sobie (nie) pogram!

W końcu mam działające joypady do PS2 - i to w liczbie dwóch, więc mogę się pobawić z przyjaciółmi :) Wcześniej nakupiłem gier, a nie miałem, jak z nich skorzystać. Heh, cały ja :) No ale teraz ta niemożliwość to już przeszłość.

A może jednak nie? Otóż jednak nie, gdyż mam pełno nauki na uczelni i tak naprawdę sobie nie pogram, ani też tutaj żadna nowa notka nie wpadnie przynajmniej do soboty lub niedzieli.

Życzcie mi więc szczęścia i owocnej pracy/nauki, a już wcześniej coś skrobnę, a i wcześniej wystartuję ICO :)

PS. To jest, jak znajdę memory card, który być może gdzieś w domu leży, a być może będę musiał jeszcze trochę poaukcjonić internetowo -.-

komentarzy: 6Wtorek, 10 marca 2009, 19:42

Recenzja: Prince of Persia - The Sands of Time

Słyszałem wiele pochlebnych na temat odświeżonego Księcia Persji. Ostatnią odsłonę pamiętałem jak przez mgłę jeszcze z czasów, gdy ostro zagrywałem się na Amidze. W końcu pewnego dnia KŚ GRY EXTRA zrobił mi tę przyjemność wypuszczając tę grę za 7,90zł. Grzechem byłoby nie spróbować tej perełki i to w oryginalnej angielskiej wersji językowej.

Zacznę od najmniej ważnej dla mnie rzeczy – grafiki. Choć gra ta ma już swoje lata, nie odczułem upływu czasu na jej architekturze czy teksturach. Podobnie było z Fable. Animacje wyszły świetnie, a i kamera się całkiem dobrze spisywała, choć w paru momentach mnie miał szlag trafić – gdy wbiegam do pomieszczenia, a kamera się w ułamku sekundy zmienia, obracając też kierunki poruszania się; zdarzało mi się kilkukrotnie wchodzić do pomieszczenia i natychmiast z niego wychodzić, bo nie potrafiłem trafić w moment, żeby puścić klawisz… Ale dość o kamerze :) Na koniec dorzucę, że kolorystyka tekstur świetnie dopasowana do pustynnego klimatu i do krainy opanowanej przez piaskowe demony.

Muzyka – rzecz jedna z najważniejszych jak dla mnie w grach, bowiem mam czułe uszy :) Zdarzało mi się już nawet kupować gry na oślep, bo soundtrack był świetny (np. ParaWorld – btw, sama gra też jest dobra i ciekawa – polecam). W tym PoPie muzyka idealnie była dopasowana do klimatu zależnie od lokacji oraz sytuacji – romantycznie, tajemniczo czy bitewnie. Stuart Chatwood spisał się doskonale w roli kompozytora. Efekty dźwiękowe nie zawsze zachwycały (np. odgłosy uderzeń miecza), ale absolutnie nie przeszkadzały. Głosy postaci zostały nagrane bardzo dobrze.

Fabuła – ciekawe pokręcona (jak zawsze tam, gdzie się manipuluje czasem :P) z fajnymi zwrotami akcji oraz tymi mały spoilerami przyszłości w postaci wizji. Bardzo podobał mi się motyw opowiadania tej historii przez głównego bohatera oraz często obecny humor sytuacyjny oraz zabawne wypowiedzi postaci. Ostatecznie pod tym względem miażdży outro :)

Rozgrywka – ogólnie rzecz biorąc świetna. Możliwości akrobatyczne bohatera dają frajdę z zarówno ich oglądania, jak i używania. Podobnie z dostępnymi ciosami podczas bitwy. Do tego wszystkiego dochodzą możliwości Sztyletu Czasu (spowalnianie czasu, cofanie czasu, zamrażanie przeciwników), co jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę. Zagadki ciekawe, towarzyszka gry świetnie dodaje kolorytu reszcie. Jedyne, co mnie przyprawiało o białą gorączkę i psuło przyjemność z gry to system save’ów. Ja rozumiem, że fajnie im się to wpasowało z tymi wizjami i procentami przejścia gry, ale dajcie se w żyłę! Ostatnio w ogóle trafiłem na plagę świetnych gier z takim systemem, a poza PoPem są to np. XIII czy Fable. Normalnie szlag może człowieka trafić, gdy nie może sobie zapisać w dowolnym momencie gry i odejść od komputera, albo jest skazany na powtarzanie pewnej ilości minut gry, gdy mu prąd wyłączą, albo komp się zresetuje. MINUS dla leniwych programistów! Gińcie, przepadnijcie! Wolę, gdy mi save zajmuje 100MB, ale przynajmniej jest zapisem stanu gry z dowolnego momentu rozgrywki.

Podsumowując, Książę Persji uwikłany w historię Piasków Czasu to doskonała pozycja dla wszystkich fanów gier akcji z domieszką magii. Problemy z kamerą pojawiały się dość rzadko, a system save’ów może niektórym wręcz przypaść do gustu – mnie tylko dźwignął ciśnienie. Grafika cieszy oko, muzyka cieszy uszy, fabuła cieszy umysł, rozgrywka cieszy nałóg :) Gorąco polecam!

Moja ocena: 8,75/10

komentarzy: 8Sobota, 07 marca 2009, 23:21

COMA - Hipertrofia

Wczoraj, w czwartek 5 marca odbył się koncert COMY w Mega Clubie w Katowicach. Oczywiście nie mogłem sobie odpuścić takiej okazji i udałem się tam wraz z przyjaciółmi. Było super, nie licząc tego, że słabo było nieco słychać wokal Roguckiego oraz tłok był straszny. Ale to dwa mankamenty, na które dało radę przymknąć oko. Liczył się klimat - a ten był wprost niesamowity. Jedyne, czego mi brakowało to utwór "Ekhart", który sobie zdążyłem ostatnio ukochać. No cóż, nie wszystko można dostać, czego się chce, co nie? :) Było wspaniale już od początku, bowiem zaczęto od mojego ulubionego kawałku, czyli "Woli istnienia", a pod koniec był "Leszek Żukowski" i mogłem sobie pięknie poździerać gardło, myśląc o tym i o tamtym, a potem wyskakać się i uwolnić od tego wszystkiego. Czysta katharsis. Polecam wszystkim, jeśli zawitają w Wasze strony - idźcie koniecznie na ich koncert!

PS. Tak więc przychyliłem się nieco do prośby małej16 (acz chodziło o listę - ta będzie za jakiś czas), ale mam na uwadze pozostałe głosy i najpóźniej jutro oczekujcie recki PoPa. Niestety wraz z odinstalowaniem gry, usunąłem sobie screeny, więc będzie sam tekst :P
PS2. A tu dla szpanu jeszcze mój sponiewierany bilet :)

komentarzy: 5Piątek, 06 marca 2009, 22:01

Lenistwo :P

Jakoś mi się ostatnio nie chce nic pisać. W sensie technicznym, bo ogólnie chęć mam. Mam kilka pomysłów, ale nie wiem, z czym wyskoczyć najpierw. Oto lista:
- krótka recka (ale dłuższa niż te, co ostatnio dawałem) Prince of Persia: The Sands of Time
- wybór utworów najlepszych i najważniejszych dla mnie samego
- wybór gier najlepszych i najważniejszych według mojego uznania
- krótka recka Fable: Zapomniane Opowieści (już jestem gdzieś przy końcu gry)
- motyw pojedynku Drizzt-Artemis (choć przyznam, że chwilowo na to nie mam weny :P)
Tak więc, co byście chcieli poczytać najpierw?

PS. Parę osób zaciekawiła obecność Drizzta w grze Divine Divinity pod postacią zwłok. Oto więc screenshot :)

komentarzy: 11Niedziela, 01 marca 2009, 18:06

DOŁĄCZ DO NAS!

Ankieta

Kiedy klaszczesz na występach?

 • Przed występem
  1%1 głos
 • W trakcie występu
  3%3 głosy
 • Po występie
  49%41 głosów
 • Przed/W trakcie
  2%2 głosy
 • Przed/Po
  7%6 głosów
 • W trakcie/Po
  13%11 głosów
 • Przed/W trakcie/Po
  22%19 głosów

Suma oddanych głosów: 83 

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Na imię mi Karol, a w Internecie przeważnie mnie można znaleźć jako Karfeina tudzież KoLoSa. Absolwent języków stosowanych (angielski i francuski) na Uniwersytecie Śląskim. W wolnych chwilach lubię grać w dobre gry, przede wszystkim cRPG, czytać dobre książki, przede wszystkim fantasy oraz słuchać dobrej muzyki, a zwłaszcza takiej, która akurat oddaje stan mojej duszy. Interesuję się również tworzeniem zawartości dodatkowej do niektórych gier komputerowych, a i nieco fotografią ostatnimi czasy. Aktualnie zawalony grami do recenzji dla portalu SwiatGry.pl

Moje tagi:fantasy, gry, recenzje, rpg, unreal

Urodziny:za 124 dni (20 marca 1988)

Moje motto:"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - Drizzt Do'Urden / "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." - Karfein vel KoLoS

Obecny stan:Loff'ta

Posiadany sprzęt:PC, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, DS, New 3DS XL, Xbox 360, DC, Mobile, Mobile

Namiary na mnie

e-mail: karfein(at)wp.pl, GG: 1191342, Skype: Karfein, www: http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, Facebook: Karfein, Twitter: SwiatGrypl, Steam: Finka_Karfein

Spis treści

Recenzje: Prince of Persia - The Sands of Time, Fable - Zapomniane Opowieści, R.A. Salvatore - "Obietnica Króla-Czarnoksiężnika", Two Worlds PL, ICO, Chrome PL, Chrome SpecForce PL, Spartan - Total Warrior PL, Opis: Jostein Gaarder - "Świat Zofii", BioShock, God of War, God of War II, Shadow of the Colossus, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PL, Puzzle Quest: Warlords, Planescape: Torment PL, Space Siege PL, Fahrenheit PL, MDK PL, MDK 2, Call of Juarez PL, Medal of Honor PL, Swords & Soldiers, Killzone 3, BlazBlue: Continuum Shift, MotorStorm: Apokalipsa, Baldur's Gate, Total War: Shogun 2, Sniper: Ghost Warrior, Proun, Heavenly Sword, Heavy Rain - Edycja Specjalna, inFamous, VVVVVV v2.0, Deus Ex: Human Revolution - Augmented Edition, God of War III, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Hydrophobia: Prophecy, Payday: The Heist, Sideway: New York, WipEout HD Fury, Hoard, Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link, Dead Nation PL, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Mafia: The City of Lost Heaven PL, Heroes Chronicles: All Chapters, NeverDead, Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack, Braid PL, Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts, Datura, Sniper Elite V2, Sorcery: Świat Magii, DiRT Showdown, Avernum: Escape from the Pit, Trine PL, Serious Sam 3: BFE, A.R.C.S, RobotRiot, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise, Rijn the Specpyre in... Manor of the Damned, Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter - Legend of the Beast, Darksiders II, Symphony, Closure, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise - Master Level, LittleBigPlanet Karting, XCOM: Enemy Unknown, Painkiller: Hell & Damnation, XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack, Anarchy Reigns, Killzone, Legend of Fae, Baldur's Gate: Enhanced Edition, God of War: Wstąpienie, SimCity, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, BioShock: Infinite, Chompy Chomp Chomp, 99 Spirits, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Rush Bros., Superfrog HD, Worms: Revolution Extreme, The Swapper, Rise of the Triad: Dark War, Rise of the Triad, 9.03m, Type:Rider, XCOM: Enemy Within, Continue?9876543210, War of the Human Tanks, inFamous: Second Son, Tales of Symphonia Chronicles, Trine 2: Complete Story, PlayStation Vita: Zwierzaki, 99 Spirits: Cage of Night, Metrico, Point Perfect, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution.
Unreal: Opis: Unreal Antologia, Schemat recenzji modów do Unreala, Dark Magic (UT).

Zapowiedzi: The Last Guardian, God of War III, Two Worlds II, Six Days in Fallujah, Create, Music Master: Chopin, Deus Ex: Human Revolution, Mortal Kombat, Knights Contract, Killzone 3, Duke Nukem Forever, Dragon Age II, The Sims: Średniowiecze, Team ICO Collection, Hunted: Kuźnia Demona, Sorcery, Journey, The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Serious Sam 3: BFE, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Binary Domain, Starhawk, Tokyo Jungle, LittleBigPlanet Karting, DRM: Death Ray Manta, XCOM: Enemy Unknown, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, SimCity, God of War: Wstąpienie, BioShock: Infinite, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Puppeteer, XCOM: Enemy Within, Tearaway, Killzone: Shadow Fall, Divinity: Grzech Pierworodny, South Park: The Stick of Truth, inFamous: Second Son, inFamous: First Light, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, Archaica: The Path of Light, Trine 3: The Artifacts of Power.

Relacje: Game Art Panel (23.09.2011), Akira Yamaoka - spotkanie z kompozytorem serii Silent Hill (2.10.2011).

Must-watche: #1.

Opowiadania: coming soon

Galeria: Pierwszy rzut, Drugi rzut.
Failblog Karfeina: Pierwszy rzut.

Rozkminki: Milczące wzgórze, Głośna otchłań, Alter ego, "Pieniądze szczęścia nie dają, ale...", Słowo 'drow' i jak je czytamy, Święto zmarło, Mordy, ryje i pyski, Internetowe śmieci.

Nowinki: Koniec świata!, "Shadow of the Colossus" na srebrnym ekranie, Spam niszczy środowisko, Będzie reedycja Planescape: Torment!, Puzzle Quest 2 powstaje!, Technologia 5D.

Drizzt :): Kto on zacz?, Być jak Drizzt Do'Urden, Biały Drow, suplement + bonus.

O mnie: Zwiastun Wiosny, Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów, KoLoS + level up = Karfein, Wybór najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie gier, Ewolucja ksyw Karfeina, 4,5-listna koniczyna, XV Przystanek Woodstock - relacja, Wyprawa do Walii - relacja, Spotkanie z Suomalainenką, Prywata, lic. Karol Świątek, Dziękuję.

Blog: Pierwszy wpis, W pogoni za Pięknem, Boję się..., Sen, Wierzę, Na glinianych nogach, Sen II, Nie żal życia gdy..., Śmiać się czy płakać?, Wkrótce się okaże, Ostatnie życzenie, Hocki klocki, Cyklon, Wola istnienia, Powiew świeżości, Wszystko co dobre szybko się kończy, Ankieta o layoucie, Lenistwo :P, COMA - Hipertrofia, Nareszcie sobie (nie) pogram!, Nie będzie niczego :), Owned, Czego można oczekiwać w czasie najbliższym?, Trochę inaczej, Win :), Nasza-Klasa..., Kolekcjonerski 'Shadow of the Colossus' (PS2) do wzięcia!, Ankieta o preferencjach, Ogłoszenia parafialne nr 1, Pierwsza rocznica GramSajta!, Spam świąteczny, Ankieta o napisach końcowych i nowinki, Puciapki - głosujta!, Ankieta o puciapkach, Nowy layout, A miała być kolejna recka..., Sucz Wena - polubcie ją, a się odwdzięczy!.

Archiwum wpisów

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnio czytam

FUTU.RE

W planach

* Blog
* Klakiery występowe
* Recenzje gier ukończonych
* O dystrybucji cyfrowej słów kilkaset
* Kanon gier - seria wpisów
* Recenzja: The Elder Scrolls IV: Oblivion
* Gry komputerowe polskich deweloperów
* Opowiadanie pt. "Więzień wolności" - 45%
* Opowiadanie pt. "Podwójna dusza"

* Stworzenie sequela do kampanii do gry Sacrifice - projekt (chętnych do współpracy proszę o kontakt)

Przejście gier, które mamy, a w które jeszcze nie zaczęliśmy/zacząłem grać:

PC:
- Alpha Protocol
- Assassin's Creed: Liberation HD
- Assassin's Creed IV: Black Flag - Jackdaw Edition
- Assassin's Creed: Rogue
- Batman: Arkham Asylum - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham Origins + DLC
- Battlefield: Bad Company 2
- Beyond Good & Evil
- BioShock 2 + DLC
- Blur
- Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa
- Bone: Wielki Wyścig Krów
- Borderlands: GotY Edition
- Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
- Call of Duty: World at War
- Call of Duty: Modern Warfare 2
- Call of Duty: Modern Warfare 3
- Call of Duty: Black Ops
- Call of Duty: Black Ops II
- Call of Duty: Ghosts
- Ceville
- Crysis - Maximum Edition
- Crysis 2
- Crysis 3
- Dead Space
- Dead Space 2
- Dead Space 3
- Dear Esther
- Death Rally
- Deus Ex: The Fall
- Deus Ex: Mankind Divided
- Disciples III: Odrodzenie
- Disciples III: Wskrzeszenie
- Disciples III: Reincarnation
- Divinity II: Director's Cut
- Don't Disturb
- Dragonshard
- Drakensang: The Dark Eye
- The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- eXperience 112
- F.E.A.R. 2: Project Origin + Reborn
- F.3.A.R.
- Fallout 3 - Game of the Year Edition
- Fallout: New Vegas - Ultimate Edition
- Full Throttle
- Gothic II: Noc Kruka
- Gothic 3: Zmierzch Bogów
- Grand Theft Auto (wszystkie full 3D bez GTA V)
- Grim Fandango
- Homefront
- Legend: Hand of God
- Lucius II
- Mafia II - Special Extended Edition
- Medal of Honor: Warfighter
- Mini Ninjas
- Mirror's Edge
- NecroVision
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Need for Speed: The Run
- Need for Speed: Most Wanted
- Overlord
- Overlord II
- The Path
- Portal 2
- Postal X
- Prince of Persia: The Two Thrones
- Prince of Persia (2008)
- Prototype
- Prototype 2
- Puzzle Quest 2
- Risen
- Risen 2: Dark Waters [+ DLC]
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Sacred 2: Fallen Angel
- Scribblenauts Unlimited
- Shelter
- Shenmue III
- Singularity
- South Park: The Stick of Truth
- Split/Second: Velocity
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
- Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
- Star Wars: The Force Unleashed II
- Supreme Commander
- Supreme Commander: Forged Alliance
- Supreme Commander 2
- Tension
- Tom Clancy's EndWar
- Torchlight
- WarPath
- The Whispered World
- Wiedźmin 2: Zabójcy królów
- Year Walk
- Zeno Clash
- Zeno Clash II

PSX:
- Chrono Cross
- Final Fantasy VII
- Final Fantasy VIII
- Final Fantasy IX
- Vagrant Story

PS2:
- Final Fantasy XII
- God Hand
- Monster Hunter
- Rygar: The Legendary Adventure
- Serious Sam: Next Encounter
- Way of the Samurai
- Way of the Samurai 2

PS3:
- Alice: Madness Returns
- Call of Duty 3
- Dante's Inferno + DLC
- Demon's Souls
- Echochrome
- El Shaddai: Ascension
- Enchanted Arms
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy XIII-2
- ICO HD
- Lollipop Chainsaw
- Kingdoms of Amalur: Reckoning
- Move Fitness
- PixelJunk 4am
- Puppeteer
- rain
- Ratchet: Gladiator
- Resistance - trylogia
- Resonance of Fate
- Ryu ga Gotoku 1&2 HD Edition (Yakuza 1&2 HD Edition)
- Ryu ga Gotoku: Kenzan! (Yakuza: Arrives!)
- Shadow of the Colossus HD
- The Unfinished Swan
- White Knight Chronicles - Remastered Edition
- White Knight Chronicles II
- Yakuza 5

PS4:
- Alienation
- Dark Cloud
- Dark Chronicle
- Ratchet & Clank
- Rogue Galaxy
- Tales of Berseria
- Yakuza 0
- Yakuza: Kiwami

PSP:
- Assassin's Creed: Bloodlines
- Corpse Party
- Corpse Party: Book of Shadows
- Final Fantasy - 20th Anniversary
- Final Fantasy II - 20th Anniversary
- God of War: Ghost of Sparta
- Grand Theft Auto: Chinatown Wars
- Harvest Moon: Hero of Leaf Valley
- Innocent Life: A Futuristic Harvest Moon
- Killzone: Liberation
- LocoRoco
- LocoRoco 2
- Monster Hunter Freedom 2
- Monster Hunter Freedom Unite
- Patapon 2
- Patapon 3
- Ratchet & Clank: Size Matters
- Resistance: Retribution
- Tales of Phantasia: Narikiri Dungeon X
- Tales of the World: Radiant Mythology
- White Knight Chronicles: Origins

PS Vita:
- Killzone: Mercenary
- LittleBigPlanet Vita
- Monster Monpiece
- Oreshika: Tainted Bloodlines
- Resistance: Burning Skies
- Silent Hill: Book of Memories
- Tales of Hearts R
- Tokyo Twilight Ghost Hunters
- Superbeat: Xonic

Wii:
- Another Code: R – A Journey into Lost Memories
- Disaster: Day of Crisis
- Epic Mickey
- Madworld
- Trauma Center: New Blood

Wii U:
- Splatoon

DSi:
- Another Code
- Final Fantasy III
- Hotel Dusk: Room 215
- Last Window: The Secret of Cape West
- Okamiden
- Populous DS
- Radiant Historia
- Super Scribblenauts

New 3DS:
- Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
- Spirit Camera: The Cursed Memoir
- Xenoblade Chronicles 3D

X360:
- Blue Dragon
- Fable II GotY
- Fable: Journey
- Gears of War 2
- Gears of War: Judgment
- Halo 3
- Lost Odyssey
- Ninety-Nine Nights (N3)
- Ninety-Nine Nights II (N3 II)
- Saints Row
- Tales of Vesperia


*** ZAKUP ***

PC:
- Assassin's Creed: Unity
- Call of Duty: Advanced Warfare
- Call of Duty: Black Ops III
- Plants vs. Zombies 2: It's About Time

PSX: nic

PS2:
- Genji: Dawn of the Samurai
- Glass Rose
- Michigan: Report from Hell
- Rule of Rose
- Samurai Warriors
- Shadow Hearts: Covenant
- Shin Megami Tensei: Lucifer's Call
- Shinobido: Way of the Ninja

PS3:
- Asura's Wrath + DLC
- Lightning Returns: Final Fantasy XIII
- No More Heroes: Heroes' Paradise
- Red Dead Redemption: Undead Nightmare
- Valkyria Chronicles [jeszcze DLC]
- Way of the Samurai 3
- Wonderbook - 3 pozostałe gry

PS4:
- Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
- Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration)
- Shenmue III
- Yakuza 6: The Song of Life [dokonało się]

PSP:
- Call of Duty: Roads to Victory
- Dungeon Siege: Throne of Agony
- Hatsune Miku: Project DIVA [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA 2nd [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA Extend [dokonało się]
- Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō (Yakuza: Black Panther)
- Kurohyō 2: Ryū ga Gotoku Ashura hen (Yakuza: Black Panther 2)
- Monster Hunter Freedom
- Secret Agent Clank
- Sweet Fuse: At Your Side
- Tales of Eternia
- Tales of the World: Radiant Mythology 2
- Tales of the World: Radiant Mythology 3
- Valkyria Chronicles II [jeszcze DLC]

PS Vita:
- Call of Duty: Black Ops - Declassified
- Conception II: Children of the Seven Stars
- Malicious: Rebirth
- Mind Zero
- Soul Sacrifice Delta
- Sumioni: Demon Arts

Wii:
- Arc Rise Fantasia
- Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
- The Last Story [dokonało się]
- Lost in Blue series
- No More Heroes 2: Desperate Struggle
- Red Steel
- Red Steel 2
- Samurai Warriors 3
- Samurai Warriors: Katana
- Trauma Team [not in EU]
- Zero: Tsukihami no Kamen (Project Zero 4) [unofficial patch]

Wii U:
- Bayonetta 1+2 [dokonało się]
- Chasing Aurora
- Chompy Chomp Chomp Party
- Pokken Tournament
- Swords & Soldiers II
- Xenoblade Chronicles X [dokonało się]

DSi:
- Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
- Again [not in EU]
- Castlevania: Order of Ecclesia
- Flower, Sun, and Rain
- The Legend of Zelda: Spirit Tracks
- LifeSigns: Surgical Unit
- Lost in Blue series
- Trauma Center: Under the Knife 2 [not in EU]
- Unsolved Crimes
- The World Ends with You

(New) 3DS
- Persona Q: Shadow of the Labyrinth
- Professor Layton vs. Ace Attorney
- Proun+
- Tales of the Abyss

X360:
- Gears of War 3
- South Park Let's Go Tower Defense Play!
- South Park: Tenorman's Revenge

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Nie tylko gram.pl

Blogi:
* www.mizuki.blog.pl - blog kumpeli
* le-chat-blanc.freehostia.com - blog innej kumpeli

Unreal:
* www.unreal.pl - aktualności o Unrealu
* www.unrealsp.org - tylko single-player
* www.unrealservice.net - tylko U1

Growe:
* www.swiatgry.pl - bardzo dobry i rozwijający się serwis o grach
* www.markolf.pl - gry/filmy w czasopismach
* www.grylogiczne.pl - jak w adresie :)

XFire

Ulubione...

Gry: 99 Spirits, Adventure Pinball: Forgotten Island, Assassins Creed, Assassins Creed II, Avernum: Escape from the Pit, Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Cienie Amn, Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Baldur's Gate: Dark Alliance, Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Bioshock, Call of Duty 4: Modern Warfare, Carmageddon II: Carpocalypse Now, Chrome, Chrono Trigger, Closure, Crash Bandicoot (seria), Crime Cities, Datura, Deus Ex, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Diablo, Disciples II: Bunt Elfów, Divine Divinity, Dune 2, Emperor: battle for dune, Fable: Zapomniane Opowieści, Fahrenheit, Fallout, Flower, God of War, God of War 2, God of War III, Gothic, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Heavy Rain, Heroes Chronicles, Icewind Dale, Icewind Dale II, Icewind Dale: Heart of Winter, ICO, inFamous, Kula World, Legend of Fae, Legends of Valour, LittleBigPlanet, Luxor, Mafia, Mass Effect, Mass Effect 2, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, MDK 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Ultimate Ninja 3, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Neverwinter Nights, Okami, Painkiller , Painkiller: Battle out of Hell, Planescape: Torment, Plants vs. Zombies, Pocket Tanks, Prey, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Rome: Total War, Sacrifice, Sanitarium, Saper, Serious Sam 2, Shadow of the Colossus, Silent Hill, SimCity 3000, Slam Tilt, SSX 3, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, The Bard's Tale: Opowieści Barda, The Binding of Isaac, The Temple of Elemental Evil, Trine, Trine 2, Two Worlds, Unreal, Unreal - Return to Na Pali, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, VVVVVV, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Worms World Party, Zuma

Muzyka: Ari Pulkkinen, B.E.T.H., Buckethead, Coma, Dynamedion, Emancipator, Fenomen - Sam na sam, Grupa Operacyjna, Inon Zur, Jeremy Soule, John Lennon, Łona, Michael Hoenig, Michał Jelonek, Michiel van den Bos, Nobuo Uematsu, O.S.T.R., Soundtracki z gier, Underground, Yez Yez Yo

Filmy: 9 (Nine), Cesarzowa, Dom Nad Jeziorem, Dom w głębi lasu, Dzień Świra, Gwiezdne Wojny, Iron Sky, Ja, Robot, Jestem Legendą (I Am Legend), Lord of the Rings - trylogia, Łowcy głów, Matrix, Nietykalni, Piraci z Karaibów, Pokuta, Potwory i spółka, Scary Movie, Seks w wielkim mieście, Shrek, Shutter - Widmo, Silent Hill, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Telefon (Phone Booth), Zielona Mila

Książki: "Kolor magii" - Terry Pratchett, "Młot na czarownice" - Jacek Piekara, "Quo Vadis" - Henryk Sienkiewicz, "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski, "Sługa Boży" - Jacek Piekara, Frank Herbert - "Diuna", J. K. Rowling - "Harry Potter", Legenda Drizzta - R.A. Salvatore, Najemnicy - R.A. Salvatore

Seriale/programy TV: Adventure Time, Detektyw Monk, Heroes, How I Met Your Mother, Naruto, Numb3rs, Seks w Wielkim Mieście, The Guild

Gazety/pisma: CD Action, Metro, Nowa Fantastyka, Play, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5155 dni

Moich wejść na gram.pl: 18 133 (#254)

Napisanych postów i komentarzy: 3 130 (#370)

Napisanych recenzji: 50 (#5)

Wpisów na blogu: 238 (#41)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 31 724 (#17)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

PS3 GameCard i reklama ŚG

SwiatGry.pl - Twój Świat Gry, Zapowiedzi, Recenzje, Artykuły, Trailery, Gry Online


 

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl