avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Hotter

Mój blog (Luty 2009)

Ankieta o layoucie

Postanowiłem zakończyć ankietę o layu (bo akurat była delikatna przewaga pozytywnych głosów, rozumiecie xD). Oto ostateczne wyniki:

 • Jak Ci się podoba mój nowy layout GSa by antihero? :)

 • Mam orgazm :D
  16% ...... 6 głosów
 • Naprawdę fajny
  33% ............ 12 głosów
 • Średniawka
  30% ........... 11 głosów
 • Jakiś taki z tyłka...
  16% ...... 6 głosów
 • Za m(h)roczny
  02% . 1 głos
Suma oddanych głosów: 36

W zasadzie nie dbam o to, czy komuś się podoba obecny lay czy nie. Może byłby lepszy w opinii niektórych, gdyby antihero nie otrzymał tylu wytycznych ode mnie oraz hasła, że motywem przewodnim ma być samotność. Bowiem to mi właśnie obecnie w duszy gra i tak wyglądać będzie mój GramSajt przez czas nieokreślony.

komentarzy: 5Niedziela, 22 lutego 2009, 15:46

Drizzt Do'Urden - ciąg dalszy nastąpił

Ostatnia już notka z serii o Drizzcie, chociaż pewnie jeszcze ten mroczny elf powróci na mojego GSa, gdy przyjdą nowe refleksje na jego temat, zwłaszcza po lekturze kolejnych tomów. Bez owijania w bawełnę, oto jak na rivvila z Ziemi wpłynął ten ilythiiri z Torilu:

Biały Drow
"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - ten cytat stał się jednym z moich głównych mott życiowych. Nie trzeba zbyt wiele w tej kwestii, jak sądzę, tłumaczyć. Ale tak troszeczkę: miłość najważniejsza, zaraz za nią idą przyjaciele. Dla nich się poświęcić mogę w każdej chwili i nie ważne, czy i ile mnie to będzie kosztować. Ponadto (kto doczytał, ten wie, o co chodzi) mimo potencjalnego afektu do kogoś, w przypadku odkrycia, że ta osoba jest w związku, jest on dla mnie sferą nienaruszalną, swoistym sacrum, które jest nietykalne.
Byłem wychowywany tak, że dobro stało wartością przewodnią w moim życiu. Po lekturze książek o Drizzcie to się we mnie tylko jeszcze bardziej ugruntowało. Ponadto, choć niektórzy (zwłaszcza pesymiści) mogą to uznać za głupie, postanowiłem walczyć o każdą słuszną sprawę do końca, nawet pomimo przeszkód lub wręcz gdy zwycięstwo wydaje się niemożliwe. Zawsze wierzę, że dopomoże mi po prostu szczęście i dam radę. Poza tym doszedłem do wniosku, iż warto zamykać sprawy, które są niedokończone.
Na koniec zostawiłem fascynację postacią tego drowa i Podmrokiem, czy ogólnie Zapomnianymi Krainami. Tutaj parę słów od siebie dodali HaatreT (granie w RPGach "zręcznym, lekkozbrojnym operatorem dwóch mieczy") oraz Thor84 (pokochanie świata FR). U mnie to poszło jeszcze krok dalej, gdyż nawet zacząłem się uczyć języka mrocznych elfów. Samym światem FR zafascynowałem się już po spotkaniu z grami Baldur's Gate oraz Icewind Dale (IwD jest oparty właśnie na książkach Salvatorego o Drizzcie, jakby ktoś nie był tego świadomy). Jeszcze w związku z moją fascynacją: mój awatar jest Drizztowy, ksywa Karfein zawiera sufiks -fein, który jest typowy dla męskich drowich imion, a ponadto zwę się czasem Białym Drowem, na skutek tego, że zdarzało mi się kiedyś utożsamiać pod pewnymi względami losy Drizzta ze swoimi. To chyba już wszystko, jeśli chodzi o mnie.

Na koniec dodam, że czasem nawet jeśli książki te nie zmieniają nic w człowieku to jednak skłaniają czytelniczkę/czytelnika do pewnych przemyśleń, co potwierdzili jevraik oraz Thor84. Dziękuję wszystkim za wkład w stworzenie tych wpisów oraz komentarze.

komentarzy: 6Czwartek, 19 lutego 2009, 22:56

Drizzt Do'Urden - ciąg dalszy

Trochę późno, ale miałem inne ważne rzeczy do zrobienia, a i mała ilość komentarzy mnie nie mobilizowała do szybkiego wstawienia następnej notki o szlachetnym drowie :P Tak, jak zapowiadałem, ta notka traktować będzie o charakterystyce tegoż mrocznego elfa.

Być jak Drizzt Do'Urden
Oczywiście nie mam na myśli bycia drowem o hebanowym odcieniu skóry i białych włosach jak u wiedźmina. Chodzi o światopogląd, sposób na życie. Jest wiele sposobów: Bóg, honor, ojczyzna; wolność, równość, braterstwo; kasa, kasa, kasa; laseczki/fagasy, (nie)sława, wygląd...
Drizzt wydaje się posiadać mniej więcej taki: przyjaciele, dobro, etos. Oczywiście jest to schemat ułożony przeze mnie, nikt się z nim zgadzać nie musi.
Jeśli chodzi o punkt pierwszy, chyba nie trzeba tłumaczyć. Każdy, kto przeczytał którykolwiek z tomów o Drizzcie wie, że ten mroczny elf poleci za przyjaciółmi, choćby się waliło, paliło i sam Bhaal stanął mu na drodze. O tyle szczęśliwym jest ten punkt, że jego przyjaciele są w równym stopniu oddani mu, co on im. Tak czy siak, wg mnie godne naśladowania :)
Drugi punkt, dobro. W książkach Salvatorego mało jest dwuznaczności pod względem etyki. Przeważnie jest wyraźny podział na dobro i zło - z rzadka pojawia się, że tak to nazwę, konieczność. Czemu dobro umieściłem za przyjaciółmi? Cóz, myślę, że każdy, kto sobie przypomni przygody niziołka, wie, że w pewnym stopniu zasłużył sobie na takie konsekwencje. Jednak u Drizzta zadziałał wtedy punkt pierwszy.
Pod trzecim punktem umieściłem etos. Drizzt jest łowcą wyznającym Mielikki, co zawdzięcza swemu mentorowi. Chodzi mi jednak nie tyle o ścisłe przestrzeganie kodeksu Królowej Lasów i Najwyższej Łowczyni (wszak Drizzt jest chaotyczny dobry, a Mielikki neutralna dobra patrząc przez pryzmat zasad D&D), co o pasję. Drizzt nie zabije bez wyraźnej ku temu potrzeby, o czym wie każdy, kto pamięta epizody związane z Artemisem Entrerim czy Ellifain.
W sumie mógłbym tu jeszcze odnieść się do różnic pomiędzy Drizztem a Entrerim, lecz to może zostawię następnej notce lub całkowicie pominę, żeby potencjalni czytelnicy mogli sami poodkrywać, co i jak z tą parą.

W następnej notce pojawi się wpływ książek o Drizzcie na moją skromną osobę (a może również i innych, jeśli pojawią się komentarze to potwierdzające). Tutaj ponawiam swoje pytanie z poprzedniej notki: czy książki o tym drowie coś w Was zmieniły, czy stanowiły tylko i wyłącznie lekturę fantasy?

komentarzy: 9Niedziela, 15 lutego 2009, 02:12

Drizzt Do'Urden

Zainspirowany sugestią HaatreTa, zmobilizowany przez bliską koleżankę Justynę oraz zasłuchany w radach antihero postanowiłem napisać wreszcie o Drizzcie Do’Urdenie. Pierwotnie miałem zamiar sporządzić jedną rozbudowaną notkę, ale po konsultacji z tym ostatnim zdecydowałem się na rozbicie tego na parę części. Pierwsza idzie już dziś, następne już wkrótce.

Kto on zacz?
Drizzt Daernon Na'shez'baernon, bowiem tak brzmi nie skrócona wersja jego nazwiska, jest postacią fikcyjną (doprawdy? :D) stworzoną przez Roberta Anthony’ego Salvatore. Po raz pierwszy pojawił się – patrząc na kolejność wydania książki – w Kryształowym Relikcie lub – patrząc na chronologię wydarzeń – w Ojczyźnie. Jest mrocznym elfem, urodzonym w Menzoberranzan w Podmroku. Nie będący w stanie zaakceptować okrucieństwa, które jest wszechobecne w mieście drowów, postanowił odejść. To tyle, żeby nie robić spoilera tym, co jeszcze nie czytali o Drizzcie :). Ów renegat pojawił się również w grach komputerowych:
- Baldur’s Gate – jako samotny łowca;
- Baldur’s Gate II: Shadows of Amn – już nie taki samotny, bo z całą ekipą;
- Baldur's Gate: Dark Alliance - można było nim grać w trybie Gauntlet po przejściu BG:DA. Po przejściu owego trybu Gauntlet można było przejść BG:DA na poziomie trudności 'extreme', a po dokonaniu tego z kolei można było Drizztem kierować w głównej fabule BD:DA, a nie tylko w trybie Gauntlet :);
- Demon Stone – w którym mogliśmy chwilę nim kierować, broniąc Mithrilowej Hali;
- Divine Divinity – jako zwłoki :D
Jeśli chodzi o filmy, to jeszcze ich nie ma, ale na YouTube i Google da się znaleźć animacje i masę artów. Drizzt jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z Forgotten Realms (czy może nawet w ogóle z całej literatury fantasy) i zdobył już serca tysięcy ludzi. Książki traktujące o tym drowie przeczytały już miliony ludzi na całym świecie oraz powstało wiele fansite’ów na jego temat.

W następnej notce pojawi się charakterystyka tej postaci, a w późniejszej opiszę wpływ książek o Drizzcie na moją osobę (co widać np. poprzez awatara). Tutaj kieruję pytanie do Was: czy książki o tym drowie coś w Was zmieniły, czy stanowiły tylko i wyłącznie lekturę fantasy?

PS. Zakończyłem dziś tworzenie mapy do gry Disciples II: Bunt Elfów pt. Walka Wyroczni. Jeśli ktoś jest zainteresowany, niech wejdzie na http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, ściągnie mapę, zagra w nią i wypowie się na jej temat. Z góry dziękuję.

komentarzy: 5Czwartek, 12 lutego 2009, 01:36

Wszystko co dobre szybko się kończy

Sesja, sesja i po sesji - oczywiście mam na myśli teraz tę RPG ;) Były zgrzyty, jeśli chodzi o przygotowanie głównego wątku fabularnego, z powodu natłoku roboty w ostatniej chwili, ale okazało się, że akcja tak powoli idzie do przodu, że w zasadzie moje obawy były bezpodstawne. Drużyna składa się generalnie z trzech złych postaci, które wszędzie tylko widzą zysk. No i ogólnie zadatki na bohaterów praktycznie zerowe, a w założeniu przyjść ma im dokonać rzeczy wielkich. Z powodu ich nastawienia do świata takiego, a nie innego, przywitali kapłana zbierającego datki na świątynię okrzykiem "NIE DAMY CI!", łotrzyk chciał dokonać kradzieży przywdzianej zbroi płytowej ze sztuczką "patrz, samolot", a na koniec po odnalezieniu noworodka na wzgórzach włożyli go do plecaka podróżnego. Oczywiście sytuacji tego typu było znacznie więcej, śmiechu jeszcze trzy razy tyle.

Jednak sesja RPG się skończyła (na razie) i czuję znowu taką pustkę, nic mi się nie chce i tęsknię. Nawet grać w Two Worlds czasem się zmuszam, choć po paru minutach gry już zaczynam odczuwać przyjemność z tej ucieczki w inną wirtualną rzeczywistość. Zauważyłem, że przy wszechobecnej szarości w ostatnich dniach widok wirtualnej zieleni pozytywnie na mnie działa. Oto parę screenów mego autorstwa:

Lubię ładne zwierzęta. Wirtualne jelonki do takich zdecydowanie należą:

 Brzeg rzeki Gon gdzieś w okolicach Qudinaru:

Noc też ma swój unikatowy urok:

W grach zazwyczaj pedantycznie zaglądam w każdy kąt... i wdrapuję się na najwyższe góry:

I teraz coś z przymrużeniem oka. Grizzly i jego "mów do ręki!":

komentarzy: 8Poniedziałek, 09 lutego 2009, 02:25

Powiew świeżości

Jak widać, mój GS przywdział nowe szaty graficzne dzięki uprzejmości antihero :) Zapraszam do wyrażania swej opinii w ankiecie oraz komentarzach. Tymczasem wracam do ogarniania siebie i pokoju, by przygotować się na drugą część sesji RPG, z której relację zdam w najbliższym czasie. I taka rada ode mnie dla Was, nie chodźcie spać o 6, jeśli (już) o 9 planujecie pobudkę - to się nazywa samobójstwo :)

komentarzy: 2Niedziela, 08 lutego 2009, 09:35

Alter ego

Sesja, sesja i po sesji. Nawet mi się udało :P Z angla tylko 3,5, a z językoznawstwa stosowanego 5. Niezłe wyniki jak na szczątkową ilość nauki z powodu niemożności zabrania się do niej. Teraz mogę trochę wypocząć, choć nie bardzo mi to w smak, bowiem bardziej tęsknię za ludźmi z grupy, niż za wypoczynkiem w domu, zwłaszcza, że u mnie w domu ciężko o prawdziwy wypoczynek.

W najbliższy weekend zapowiada się sesja RPG, której będę mistrzować, więc muszę zgotować ciekawą fabułę. Mam nadzieję, że będzie na tyle dobrej zabawy, że gracze będą chcieli ją jak najszybciej powtórzyć. Co niekoniecznie się ziści, bo ostatnio ciężko u mnie z kreatywnością.

Kupiłem sobie ostatnio grę Ico i mam wielką ochotę w nią zagrać, jednak muszę wpierw się doczekać, aż joypad do PS2 wróci z naprawy :)

A jeszcze okazało się ostatnio, że nabiłem Brygadzistę. Gdyby nie komentarz, to bym tego nie spostrzegł :D

Głównym jednak tematem tej notki są swego rodzaju alter ega. Takie małe mentalne osobniki, które siedzą gdzieś w nas i mają odrębne postrzeganie rzeczywistości, odmienne sposoby rozwiązywania problemów, a nawet styl wypowiadania się czy wręcz bycia. Oczywiście nie twierdzę tutaj, że każdy chodzi za rączkę z wyimaginowaną postacią obok, ale uważam, iż pewna liczba osób może lubić czasem pogadać z kimś, kiedy nie ma z kim porozmawiać. Zwłaszcza, że alter ego potrafi być naprawdę odmienne od "żywiciela", umie do porządku przygadać, a nawet zmienić sposób myślenia o pewnych sprawach. Jeśli o mnie chodzi, przyznam bez bólu, że mam takiego osobnika w sobie, który obudził się we mnie przed poznaniem Piękna, zasnął na dwa lata, po czym wrócił, gdy przybyły czarne chmury. Czemu wrócił? Bowiem nie wierzy w miłość, jest skrajnym racjonalistą i sprzeciwia się marzeniom. Takie totalne moje przeciwieństwo. Czemu uważam, że to alter ego, a nie po prostu moje jak najbardziej własne myśli? Bowiem rzuca ono takimi tekstami, na które sam bym za cholerę nie wpadł i proponuje takie rozwiązania, które mi by nigdy do głowy nie przyszły. Gdy "rozmawiam" z nim pisemnie, a nie myślowo (głosowo nigdy mi się to nie zdarza :P) to umieszczam jego wypowiedzi w kwadratowych nawiasach, stąd nazwałem go Kwadratem. Pytanie, po co mi ów Kwadrat, skoro mam siebie? Ano po prostu czasem człowiek wymięka i szuka innego spojrzenia na świat - najzwyczajniej potrzebuje swego rodzaju pomocy. Mam tu na myśli pomoc w rozwiązywaniu problemów, a nie pomoc w postaci psychologa czy psychiatry. To nie jest, rzecz jasna, tak, że słyszy się czyjeś głosy ;) Oczywiście są przyjaciele, którzy doradzą to i owo, ale czasem można popaść w zadumę o takiej porze, kiedy akurat wszyscy są zajęci czy też śpią. W ostatecznym rozrachunku, choć towarzystwo Kwadrata można czasem uznać za ciekawe, ja wybiorę zawsze Piękno. Tylko żeby jeszcze to Piękno zwróciło na mnie uwagę ;)
A co Wy o tym sądzicie? Też macie swoich mentalnych towarzyszy zapasowych? :>

komentarzy: 1Środa, 04 lutego 2009, 20:03

DOŁĄCZ DO NAS!

Ankieta

Kiedy klaszczesz na występach?

 • Przed występem
  1%1 głos
 • W trakcie występu
  3%3 głosy
 • Po występie
  49%41 głosów
 • Przed/W trakcie
  2%2 głosy
 • Przed/Po
  7%6 głosów
 • W trakcie/Po
  13%11 głosów
 • Przed/W trakcie/Po
  22%19 głosów

Suma oddanych głosów: 83 

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Na imię mi Karol, a w Internecie przeważnie mnie można znaleźć jako Karfeina tudzież KoLoSa. Absolwent języków stosowanych (angielski i francuski) na Uniwersytecie Śląskim. W wolnych chwilach lubię grać w dobre gry, przede wszystkim cRPG, czytać dobre książki, przede wszystkim fantasy oraz słuchać dobrej muzyki, a zwłaszcza takiej, która akurat oddaje stan mojej duszy. Interesuję się również tworzeniem zawartości dodatkowej do niektórych gier komputerowych, a i nieco fotografią ostatnimi czasy. Aktualnie zawalony grami do recenzji dla portalu SwiatGry.pl

Moje tagi:fantasy, gry, recenzje, rpg, unreal

Urodziny:za 128 dni (20 marca 1988)

Moje motto:"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - Drizzt Do'Urden / "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." - Karfein vel KoLoS

Obecny stan:Loff'ta

Posiadany sprzęt:PC, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, DS, New 3DS XL, Xbox 360, DC, Mobile, Mobile

Namiary na mnie

e-mail: karfein(at)wp.pl, GG: 1191342, Skype: Karfein, www: http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, Facebook: Karfein, Twitter: SwiatGrypl, Steam: Finka_Karfein

Spis treści

Recenzje: Prince of Persia - The Sands of Time, Fable - Zapomniane Opowieści, R.A. Salvatore - "Obietnica Króla-Czarnoksiężnika", Two Worlds PL, ICO, Chrome PL, Chrome SpecForce PL, Spartan - Total Warrior PL, Opis: Jostein Gaarder - "Świat Zofii", BioShock, God of War, God of War II, Shadow of the Colossus, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PL, Puzzle Quest: Warlords, Planescape: Torment PL, Space Siege PL, Fahrenheit PL, MDK PL, MDK 2, Call of Juarez PL, Medal of Honor PL, Swords & Soldiers, Killzone 3, BlazBlue: Continuum Shift, MotorStorm: Apokalipsa, Baldur's Gate, Total War: Shogun 2, Sniper: Ghost Warrior, Proun, Heavenly Sword, Heavy Rain - Edycja Specjalna, inFamous, VVVVVV v2.0, Deus Ex: Human Revolution - Augmented Edition, God of War III, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Hydrophobia: Prophecy, Payday: The Heist, Sideway: New York, WipEout HD Fury, Hoard, Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link, Dead Nation PL, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Mafia: The City of Lost Heaven PL, Heroes Chronicles: All Chapters, NeverDead, Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack, Braid PL, Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts, Datura, Sniper Elite V2, Sorcery: Świat Magii, DiRT Showdown, Avernum: Escape from the Pit, Trine PL, Serious Sam 3: BFE, A.R.C.S, RobotRiot, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise, Rijn the Specpyre in... Manor of the Damned, Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter - Legend of the Beast, Darksiders II, Symphony, Closure, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise - Master Level, LittleBigPlanet Karting, XCOM: Enemy Unknown, Painkiller: Hell & Damnation, XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack, Anarchy Reigns, Killzone, Legend of Fae, Baldur's Gate: Enhanced Edition, God of War: Wstąpienie, SimCity, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, BioShock: Infinite, Chompy Chomp Chomp, 99 Spirits, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Rush Bros., Superfrog HD, Worms: Revolution Extreme, The Swapper, Rise of the Triad: Dark War, Rise of the Triad, 9.03m, Type:Rider, XCOM: Enemy Within, Continue?9876543210, War of the Human Tanks, inFamous: Second Son, Tales of Symphonia Chronicles, Trine 2: Complete Story, PlayStation Vita: Zwierzaki, 99 Spirits: Cage of Night, Metrico, Point Perfect, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution.
Unreal: Opis: Unreal Antologia, Schemat recenzji modów do Unreala, Dark Magic (UT).

Zapowiedzi: The Last Guardian, God of War III, Two Worlds II, Six Days in Fallujah, Create, Music Master: Chopin, Deus Ex: Human Revolution, Mortal Kombat, Knights Contract, Killzone 3, Duke Nukem Forever, Dragon Age II, The Sims: Średniowiecze, Team ICO Collection, Hunted: Kuźnia Demona, Sorcery, Journey, The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Serious Sam 3: BFE, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Binary Domain, Starhawk, Tokyo Jungle, LittleBigPlanet Karting, DRM: Death Ray Manta, XCOM: Enemy Unknown, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, SimCity, God of War: Wstąpienie, BioShock: Infinite, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Puppeteer, XCOM: Enemy Within, Tearaway, Killzone: Shadow Fall, Divinity: Grzech Pierworodny, South Park: The Stick of Truth, inFamous: Second Son, inFamous: First Light, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, Archaica: The Path of Light, Trine 3: The Artifacts of Power.

Relacje: Game Art Panel (23.09.2011), Akira Yamaoka - spotkanie z kompozytorem serii Silent Hill (2.10.2011).

Must-watche: #1.

Opowiadania: coming soon

Galeria: Pierwszy rzut, Drugi rzut.
Failblog Karfeina: Pierwszy rzut.

Rozkminki: Milczące wzgórze, Głośna otchłań, Alter ego, "Pieniądze szczęścia nie dają, ale...", Słowo 'drow' i jak je czytamy, Święto zmarło, Mordy, ryje i pyski, Internetowe śmieci.

Nowinki: Koniec świata!, "Shadow of the Colossus" na srebrnym ekranie, Spam niszczy środowisko, Będzie reedycja Planescape: Torment!, Puzzle Quest 2 powstaje!, Technologia 5D.

Drizzt :): Kto on zacz?, Być jak Drizzt Do'Urden, Biały Drow, suplement + bonus.

O mnie: Zwiastun Wiosny, Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów, KoLoS + level up = Karfein, Wybór najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie gier, Ewolucja ksyw Karfeina, 4,5-listna koniczyna, XV Przystanek Woodstock - relacja, Wyprawa do Walii - relacja, Spotkanie z Suomalainenką, Prywata, lic. Karol Świątek, Dziękuję.

Blog: Pierwszy wpis, W pogoni za Pięknem, Boję się..., Sen, Wierzę, Na glinianych nogach, Sen II, Nie żal życia gdy..., Śmiać się czy płakać?, Wkrótce się okaże, Ostatnie życzenie, Hocki klocki, Cyklon, Wola istnienia, Powiew świeżości, Wszystko co dobre szybko się kończy, Ankieta o layoucie, Lenistwo :P, COMA - Hipertrofia, Nareszcie sobie (nie) pogram!, Nie będzie niczego :), Owned, Czego można oczekiwać w czasie najbliższym?, Trochę inaczej, Win :), Nasza-Klasa..., Kolekcjonerski 'Shadow of the Colossus' (PS2) do wzięcia!, Ankieta o preferencjach, Ogłoszenia parafialne nr 1, Pierwsza rocznica GramSajta!, Spam świąteczny, Ankieta o napisach końcowych i nowinki, Puciapki - głosujta!, Ankieta o puciapkach, Nowy layout, A miała być kolejna recka..., Sucz Wena - polubcie ją, a się odwdzięczy!.

Archiwum wpisów

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnio czytam

FUTU.RE

W planach

* Blog
* Klakiery występowe
* Recenzje gier ukończonych
* O dystrybucji cyfrowej słów kilkaset
* Kanon gier - seria wpisów
* Recenzja: The Elder Scrolls IV: Oblivion
* Gry komputerowe polskich deweloperów
* Opowiadanie pt. "Więzień wolności" - 45%
* Opowiadanie pt. "Podwójna dusza"

* Stworzenie sequela do kampanii do gry Sacrifice - projekt (chętnych do współpracy proszę o kontakt)

Przejście gier, które mamy, a w które jeszcze nie zaczęliśmy/zacząłem grać:

PC:
- Alpha Protocol
- Assassin's Creed: Liberation HD
- Assassin's Creed IV: Black Flag - Jackdaw Edition
- Assassin's Creed: Rogue
- Batman: Arkham Asylum - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham Origins + DLC
- Battlefield: Bad Company 2
- Beyond Good & Evil
- BioShock 2 + DLC
- Blur
- Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa
- Bone: Wielki Wyścig Krów
- Borderlands: GotY Edition
- Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
- Call of Duty: World at War
- Call of Duty: Modern Warfare 2
- Call of Duty: Modern Warfare 3
- Call of Duty: Black Ops
- Call of Duty: Black Ops II
- Call of Duty: Ghosts
- Ceville
- Crysis - Maximum Edition
- Crysis 2
- Crysis 3
- Dead Space
- Dead Space 2
- Dead Space 3
- Dear Esther
- Death Rally
- Deus Ex: The Fall
- Deus Ex: Mankind Divided
- Disciples III: Odrodzenie
- Disciples III: Wskrzeszenie
- Disciples III: Reincarnation
- Divinity II: Director's Cut
- Don't Disturb
- Dragonshard
- Drakensang: The Dark Eye
- The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- eXperience 112
- F.E.A.R. 2: Project Origin + Reborn
- F.3.A.R.
- Fallout 3 - Game of the Year Edition
- Fallout: New Vegas - Ultimate Edition
- Full Throttle
- Gothic II: Noc Kruka
- Gothic 3: Zmierzch Bogów
- Grand Theft Auto (wszystkie full 3D bez GTA V)
- Grim Fandango
- Homefront
- Legend: Hand of God
- Lucius II
- Mafia II - Special Extended Edition
- Medal of Honor: Warfighter
- Mini Ninjas
- Mirror's Edge
- NecroVision
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Need for Speed: The Run
- Need for Speed: Most Wanted
- Overlord
- Overlord II
- The Path
- Portal 2
- Postal X
- Prince of Persia: The Two Thrones
- Prince of Persia (2008)
- Prototype
- Prototype 2
- Puzzle Quest 2
- Risen
- Risen 2: Dark Waters [+ DLC]
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Sacred 2: Fallen Angel
- Scribblenauts Unlimited
- Shelter
- Shenmue III
- Singularity
- South Park: The Stick of Truth
- Split/Second: Velocity
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
- Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
- Star Wars: The Force Unleashed II
- Supreme Commander
- Supreme Commander: Forged Alliance
- Supreme Commander 2
- Tension
- Tom Clancy's EndWar
- Torchlight
- WarPath
- The Whispered World
- Wiedźmin 2: Zabójcy królów
- Year Walk
- Zeno Clash
- Zeno Clash II

PSX:
- Chrono Cross
- Final Fantasy VII
- Final Fantasy VIII
- Final Fantasy IX
- Vagrant Story

PS2:
- Final Fantasy XII
- God Hand
- Monster Hunter
- Rygar: The Legendary Adventure
- Serious Sam: Next Encounter
- Way of the Samurai
- Way of the Samurai 2

PS3:
- Alice: Madness Returns
- Call of Duty 3
- Dante's Inferno + DLC
- Demon's Souls
- Echochrome
- El Shaddai: Ascension
- Enchanted Arms
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy XIII-2
- ICO HD
- Lollipop Chainsaw
- Kingdoms of Amalur: Reckoning
- Move Fitness
- PixelJunk 4am
- Puppeteer
- rain
- Ratchet: Gladiator
- Resistance - trylogia
- Resonance of Fate
- Ryu ga Gotoku 1&2 HD Edition (Yakuza 1&2 HD Edition)
- Ryu ga Gotoku: Kenzan! (Yakuza: Arrives!)
- Shadow of the Colossus HD
- The Unfinished Swan
- White Knight Chronicles - Remastered Edition
- White Knight Chronicles II
- Yakuza 5

PS4:
- Alienation
- Dark Cloud
- Dark Chronicle
- Ratchet & Clank
- Rogue Galaxy
- Tales of Berseria
- Yakuza 0
- Yakuza: Kiwami

PSP:
- Assassin's Creed: Bloodlines
- Corpse Party
- Corpse Party: Book of Shadows
- Final Fantasy - 20th Anniversary
- Final Fantasy II - 20th Anniversary
- God of War: Ghost of Sparta
- Grand Theft Auto: Chinatown Wars
- Harvest Moon: Hero of Leaf Valley
- Innocent Life: A Futuristic Harvest Moon
- Killzone: Liberation
- LocoRoco
- LocoRoco 2
- Monster Hunter Freedom 2
- Monster Hunter Freedom Unite
- Patapon 2
- Patapon 3
- Ratchet & Clank: Size Matters
- Resistance: Retribution
- Tales of Phantasia: Narikiri Dungeon X
- Tales of the World: Radiant Mythology
- White Knight Chronicles: Origins

PS Vita:
- Killzone: Mercenary
- LittleBigPlanet Vita
- Monster Monpiece
- Oreshika: Tainted Bloodlines
- Resistance: Burning Skies
- Silent Hill: Book of Memories
- Tales of Hearts R
- Tokyo Twilight Ghost Hunters
- Superbeat: Xonic

Wii:
- Another Code: R – A Journey into Lost Memories
- Disaster: Day of Crisis
- Epic Mickey
- Madworld
- Trauma Center: New Blood

Wii U:
- Splatoon

DSi:
- Another Code
- Final Fantasy III
- Hotel Dusk: Room 215
- Last Window: The Secret of Cape West
- Okamiden
- Populous DS
- Radiant Historia
- Super Scribblenauts

New 3DS:
- Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
- Spirit Camera: The Cursed Memoir
- Xenoblade Chronicles 3D

X360:
- Blue Dragon
- Fable II GotY
- Fable: Journey
- Gears of War 2
- Gears of War: Judgment
- Halo 3
- Lost Odyssey
- Ninety-Nine Nights (N3)
- Ninety-Nine Nights II (N3 II)
- Saints Row
- Tales of Vesperia


*** ZAKUP ***

PC:
- Assassin's Creed: Unity
- Call of Duty: Advanced Warfare
- Call of Duty: Black Ops III
- Plants vs. Zombies 2: It's About Time

PSX: nic

PS2:
- Genji: Dawn of the Samurai
- Glass Rose
- Michigan: Report from Hell
- Rule of Rose
- Samurai Warriors
- Shadow Hearts: Covenant
- Shin Megami Tensei: Lucifer's Call
- Shinobido: Way of the Ninja

PS3:
- Asura's Wrath + DLC
- Lightning Returns: Final Fantasy XIII
- No More Heroes: Heroes' Paradise
- Red Dead Redemption: Undead Nightmare
- Valkyria Chronicles [jeszcze DLC]
- Way of the Samurai 3
- Wonderbook - 3 pozostałe gry

PS4:
- Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
- Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration)
- Shenmue III
- Yakuza 6: The Song of Life [dokonało się]

PSP:
- Call of Duty: Roads to Victory
- Dungeon Siege: Throne of Agony
- Hatsune Miku: Project DIVA [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA 2nd [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA Extend [dokonało się]
- Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō (Yakuza: Black Panther)
- Kurohyō 2: Ryū ga Gotoku Ashura hen (Yakuza: Black Panther 2)
- Monster Hunter Freedom
- Secret Agent Clank
- Sweet Fuse: At Your Side
- Tales of Eternia
- Tales of the World: Radiant Mythology 2
- Tales of the World: Radiant Mythology 3
- Valkyria Chronicles II [jeszcze DLC]

PS Vita:
- Call of Duty: Black Ops - Declassified
- Conception II: Children of the Seven Stars
- Malicious: Rebirth
- Mind Zero
- Soul Sacrifice Delta
- Sumioni: Demon Arts

Wii:
- Arc Rise Fantasia
- Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
- The Last Story [dokonało się]
- Lost in Blue series
- No More Heroes 2: Desperate Struggle
- Red Steel
- Red Steel 2
- Samurai Warriors 3
- Samurai Warriors: Katana
- Trauma Team [not in EU]
- Zero: Tsukihami no Kamen (Project Zero 4) [unofficial patch]

Wii U:
- Bayonetta 1+2 [dokonało się]
- Chasing Aurora
- Chompy Chomp Chomp Party
- Pokken Tournament
- Swords & Soldiers II
- Xenoblade Chronicles X [dokonało się]

DSi:
- Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
- Again [not in EU]
- Castlevania: Order of Ecclesia
- Flower, Sun, and Rain
- The Legend of Zelda: Spirit Tracks
- LifeSigns: Surgical Unit
- Lost in Blue series
- Trauma Center: Under the Knife 2 [not in EU]
- Unsolved Crimes
- The World Ends with You

(New) 3DS
- Persona Q: Shadow of the Labyrinth
- Professor Layton vs. Ace Attorney
- Proun+
- Tales of the Abyss

X360:
- Gears of War 3
- South Park Let's Go Tower Defense Play!
- South Park: Tenorman's Revenge

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Nie tylko gram.pl

Blogi:
* www.mizuki.blog.pl - blog kumpeli
* le-chat-blanc.freehostia.com - blog innej kumpeli

Unreal:
* www.unreal.pl - aktualności o Unrealu
* www.unrealsp.org - tylko single-player
* www.unrealservice.net - tylko U1

Growe:
* www.swiatgry.pl - bardzo dobry i rozwijający się serwis o grach
* www.markolf.pl - gry/filmy w czasopismach
* www.grylogiczne.pl - jak w adresie :)

XFire

Ulubione...

Gry: 99 Spirits, Adventure Pinball: Forgotten Island, Assassins Creed, Assassins Creed II, Avernum: Escape from the Pit, Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Cienie Amn, Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Baldur's Gate: Dark Alliance, Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Bioshock, Call of Duty 4: Modern Warfare, Carmageddon II: Carpocalypse Now, Chrome, Chrono Trigger, Closure, Crash Bandicoot (seria), Crime Cities, Datura, Deus Ex, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Diablo, Disciples II: Bunt Elfów, Divine Divinity, Dune 2, Emperor: battle for dune, Fable: Zapomniane Opowieści, Fahrenheit, Fallout, Flower, God of War, God of War 2, God of War III, Gothic, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Heavy Rain, Heroes Chronicles, Icewind Dale, Icewind Dale II, Icewind Dale: Heart of Winter, ICO, inFamous, Kula World, Legend of Fae, Legends of Valour, LittleBigPlanet, Luxor, Mafia, Mass Effect, Mass Effect 2, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, MDK 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Ultimate Ninja 3, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Neverwinter Nights, Okami, Painkiller , Painkiller: Battle out of Hell, Planescape: Torment, Plants vs. Zombies, Pocket Tanks, Prey, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Rome: Total War, Sacrifice, Sanitarium, Saper, Serious Sam 2, Shadow of the Colossus, Silent Hill, SimCity 3000, Slam Tilt, SSX 3, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, The Bard's Tale: Opowieści Barda, The Binding of Isaac, The Temple of Elemental Evil, Trine, Trine 2, Two Worlds, Unreal, Unreal - Return to Na Pali, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, VVVVVV, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Worms World Party, Zuma

Muzyka: Ari Pulkkinen, B.E.T.H., Buckethead, Coma, Dynamedion, Emancipator, Fenomen - Sam na sam, Grupa Operacyjna, Inon Zur, Jeremy Soule, John Lennon, Łona, Michael Hoenig, Michał Jelonek, Michiel van den Bos, Nobuo Uematsu, O.S.T.R., Soundtracki z gier, Underground, Yez Yez Yo

Filmy: 9 (Nine), Cesarzowa, Dom Nad Jeziorem, Dom w głębi lasu, Dzień Świra, Gwiezdne Wojny, Iron Sky, Ja, Robot, Jestem Legendą (I Am Legend), Lord of the Rings - trylogia, Łowcy głów, Matrix, Nietykalni, Piraci z Karaibów, Pokuta, Potwory i spółka, Scary Movie, Seks w wielkim mieście, Shrek, Shutter - Widmo, Silent Hill, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Telefon (Phone Booth), Zielona Mila

Książki: "Kolor magii" - Terry Pratchett, "Młot na czarownice" - Jacek Piekara, "Quo Vadis" - Henryk Sienkiewicz, "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski, "Sługa Boży" - Jacek Piekara, Frank Herbert - "Diuna", J. K. Rowling - "Harry Potter", Legenda Drizzta - R.A. Salvatore, Najemnicy - R.A. Salvatore

Seriale/programy TV: Adventure Time, Detektyw Monk, Heroes, How I Met Your Mother, Naruto, Numb3rs, Seks w Wielkim Mieście, The Guild

Gazety/pisma: CD Action, Metro, Nowa Fantastyka, Play, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5151 dni

Moich wejść na gram.pl: 18 133 (#254)

Napisanych postów i komentarzy: 3 130 (#370)

Napisanych recenzji: 50 (#5)

Wpisów na blogu: 238 (#41)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 31 685 (#17)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

PS3 GameCard i reklama ŚG

SwiatGry.pl - Twój Świat Gry, Zapowiedzi, Recenzje, Artykuły, Trailery, Gry Online


 

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl