avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Hotter

Mój blog (Grudzień 2008)

Milczące wzgórze

Jestem przerażony. To, co się dzieje przerasta mnie na wszystkie możliwe sposoby. Mimo pomocy przyjaciół, nie jestem w stanie sobie z niczym poradzić. Nachodzi mnie czasem wrażenie, że powinno mnie tu nie być. Na tym świecie.

Ale to nie jest rozwiązanie. Przyniesie przecież ból innym, a tego nie chcę. Z drugiej jednak strony mam nieodparte wrażenie, że prędzej ukończyłbym Unreala na poziomie unreal jedną ręką, aniżeli był w stanie dojść do siebie bez pomocy Piękna. Do tego właśnie będąc na tym świecie mam świadomość, że mimo najszczerszych najlepszych intencji przynoszę ból. Dlatego pytam...

Czemu ten świat jest tak poukładany? Czemu mimo chrześcijańskiej wiary prawie nikt nie jest w stanie tak prawdziwie wybaczyć drugiej osobie czasem nawet drobnych błędów, które ponadto były popełnione niechcący, a które druga osoba chce naprawić. Dlaczego co rusz widzę, jak nienawiść, nieszczerość, nielojalność pokonuje miłość, otwartość i wierność?

Zawsze wierzyłem, że po śmierci nie ma piekła, a jest tylko niebo. Piekło zaś przeżywamy tu. Lecz, zabijcie, czuję, że gdyby mnie umieszczono w Silent Hill, byłbym mniej przerażony niż jak jestem teraz. Niby nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale ciągle mam 99,9% pewności, że za minutę znowu poczuję ból. Niewyobrażalny ból, którego nie umiem porównać z żadnym bólem fizycznym, jaki odczułem w swym życiu. Nawet pisząc tę notkę ciągle nie umiem opanować tików, których nabawiłem się przez ostatni miesiąc, łez, które codziennie spływają po twarzy, zwątpienia w szczęście, choć czasem pojawi się przebłysk.

"Paskudny otacza nas świat, lecz to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli", przeczytałem kiedyś w którymś tomie o wiedźminie. Ale straszliwie dotyka to, że nawet od osób najbliższych, nawet ze strony rodziny otrzymuję takie ciosy, że nie umiem się po nich pozbierać. Tak więc chcę być dobry dla innych, nie tylko dla najbliższych, ale to jakby się nie opłaca. Bo paskudztwa, jakich doświadczamy, nie doświadczamy tylko ze strony paskudnej części świata, lecz również tej, za którą głowę byśmy dali, że jest dobra, że nigdy nikogo celowo nie skrzywdzi, a tym bardziej bliskich.

Mam dość bujną wyobraźnię, dlatego zawsze mówiłem o sobie, jako o paladynie. Zawsze chętny nieść dobro tam, gdzie go potrzeba, tam gdzie, go za mało, tam, gdzie go nie ma, czy tam gdzie jest go pod dostatkiem, ale nie zaszkodzi, by było więcej. Wyciągnąłem te nauki rodzicieli, które uważam za najmądrzejsze, dołożyłem do tego swój światopogląd ukształtowany może nazbyt idealistycznie. Ale potrzeba takich ludzi. Kto słyszał "Imagine" Johna Lennona, ten wie, co mam na myśli. Pierwsi ludzie, którzy uważali, że nasza planeta jest okrągła, też dostali etykietkę "wariat" czy "heretyk".

Tak więc pytam raz jeszcze, czy jest, po co być dobrym, skoro to nic nie daje? Może powinienem się cofnąć w rozwoju do etapu prymitywa i po prostu zagarniać siłą to, co mi się spodoba. Może powinienem po prostu egoistycznie zdobywać cele? Olać całe to superego, dać wolną rękę id i iść w ten sposób przez życie? Z drugiej strony wiem, że czułbym się z tym okropnie. Ale czyż przypadkiem teraz nie mówię, że chcąc czynić dobro, czuję się gorzej niż kiedykolwiek wcześniej w swym życiu? Modlę się do Boga już nawet nie tylko o to, żeby się ułożyło po mojej myśli, bo ludzie mają przecież wolną wolę. Ale proszę go od tygodni, żeby pomógł zwalczyć nienawiść, żeby pomógł przebaczyć. No i co? No i mam coraz więcej powodów do tego, by cofnąć swą wiarę do deizmu lub ateizmu.

Jestem przerażony, załamany, powątpiewający. Ale mimo wszystko błagam Cię, Boże, spraw, żeby nienawiść odeszła i zapanowała zgoda.

komentarzy: 4Środa, 31 grudnia 2008, 12:57

Ostatnie życzenie

Niestety potwierdziły się moje obawy. Wraz z Pięknem uleciało również piękno tych świąt. Ogólnie od jakiegoś czasu słabiej czuję magię świąt niż, gdy byłem mały, jednak tegoroczne święta pokonały wszystko. Żadne przykre doświadczenie w mym życiu nawet w małym stopniu nie dosięga rozmiaru bólu, który odczuwam teraz. W czasie świąt, kiedy przecież powinna panować zgoda i radość.

Wszystko mnie irytuje. To, że śnieg pada. To, jak choinka wygląda. To, że brat wrócił z daleka, przez co ciaśniej jest w mieszkaniu. Nawet to, że dostałem fajne prezenty i że wygrałem fajne gry w konkursie. To, że jeszcze w ogóle żyję. To wszystko mnie powinno przecież cieszyć. Ale nie cieszy.

Próbuję uciec myślami, chwytając się różnych zajęć. Gram w gry, jednak nie dlatego, że mi się podobają, lecz dlatego, że czas zlatuje. Z książkami jest podobnie. Za pisanie opowiadania nie umiem się zabrać porządnie, bo wciąż się łapię na tym, że tracę czas patrząc w ścianę.

Wzruszają mnie życzenia bliskich i przyjaciół. Tak jak nigdy w życiu marzę, aby tym razem życzenia te miały moc sprawczą, ponieważ zawierają ten jeden element. Żeby było Piękno przy mnie. I to jest moje ostatnie życzenie przed śmiercią roku 2008. Żeby powróciło Piękno i przywróciło mnie do życia.

komentarzy: 0Czwartek, 25 grudnia 2008, 16:37

Wkrótce się okaże

Rozpocznie się niebawem okres świąteczny. Mam nadzieję, że do tego czasu Piękno powróci do mego życia. Nie chcę nawet myśleć, co się stanie, jeśli nie.

Udało mi się w końcu naprawić komputer i powstrzymać resetowanie. Eksperymentowałem sobie - już nie licząc na żaden sukces w tej sprawie - w BIOSie z ustawieniami pamięci RAM. Jeden z timingów pamięci (CL) nastawiłem na wartość aż 3.0. Nie zauważyłem tego od razu, ale komputer w końcu zaczął się zachowywać "po ludzku" :) Może i wydajność spadnie (czego raczej nie odczuję, bo nie gram w super nowości), ale wolę "ślimaka" od "wieszaka" :P

komentarzy: 0Sobota, 20 grudnia 2008, 01:11

Śmiać się czy płakać?

Wreszcie ukazały się wyniki konkursu "Efekt Serii". Ku mojemu miłemu zaskoczeniu udało mi się wygrać aż trzy gry: Mass Effect, Space Siege oraz Devil May Cry 4. No i wiadomo, ucieszyłem się, że będzie fajny prezent na gwiazdkę. Jednak w kilka sekund później przypomniało mi się, że ani mój komputer swoim resetowaniem się nie zachęca mnie do grania, a tym bardziej nastrój, jaki mam już od około miesiąca z powodu czarnych chmur. Sytuacja jest dalej, jaka jest. Szkoda, jak zawsze, gdy ode mnie Piękno się oddala...

komentarzy: 0Środa, 17 grudnia 2008, 11:08

Nie żal życia gdy...

Najpierw tylko powiem, że sprawy się mają gorzej niż dotychczas. To dziwne, że czarne chmury mogą być jeszcze czarniejsze...

Jeszcze przed nadejściem czarnych chmur planowałem KoLoSalne Zmiany. Zainspirowane Pięknem i z Pięknem związane. Niektóre z nich dotyczyły jednak tylko mnie samego. Chciałbym chociaż te ostatnie móc wprowadzić, żeby polepszyć sytuację, ale nie jestem w stanie. Właściwie to niewiele rzeczy jestem teraz w stanie zrobić. Moja psychika jest niczym postać stojąca w centrum małej polany pośrodku lasu, który płonie na obrzeżach. Ogień jest jednak coraz bliżej, a z czarnych chmur na deszcz liczyć nie mogę. A może nie powinienem teraz usuwać czarnych chmur, tylko wpierw wymodlić zmianę ich barwy a dopiero potem je usunąć?

komentarzy: 0Wtorek, 16 grudnia 2008, 22:06

Sen II

Jak to często bywa, chciałem wstać wcześniej, zrobić to i owo, a obudziłem się gdzieś dwie godziny później. Nie żałuję jednak, gdyż znowu śniłem o Pięknie. Wystarczył jeden gest, parę słów, a już rozpocząłem dzień z uśmiechniętą miną. Wprawdzie potem sobie uświadomiłem, że to był (na razie) tylko sen, jednak ta myśl nie zdetronizowała mego dobrego nastroju.

Będę się powtarzać za każdym razem, gdy będę śnił o Pięknie. Tak i teraz. Niekoniecznie wkrótce, ale błagam, niech ten sen się spełni...

komentarzy: 0Niedziela, 14 grudnia 2008, 13:12

Na glinianych nogach

Mówiłem, że ewentualne niepowodzenia mnie nie pokonają. Jak się miało okazać, nie oznacza to, że nie przytłoczą. Dziś znowu jest taki dzień. Czuję, jakby jakaś niewidzialna wielka dłoń ścisnęła mi wnętrzności i odebrała możliwość jakichkolwiek działań. Nic mi się nie chce. Odczuwam jedynie ból.

Powiedziałem kiedyś: "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." Wierzę, że się nie mylę w tej kwestii, a niebawem dotrę do końca tej drogi. A potem już zrobię wszystko, żeby było Dobrze.

komentarzy: 0Piątek, 12 grudnia 2008, 17:50

Wierzę

Dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo ważny. Powinien być ważny nie tylko dla mnie, ale i tak się cieszę, gdyż miałem szansę ponownie zbliżyć się do Piękna. Ujrzeć ten wspaniały uśmiech. Mrok tym razem ustąpił miejsca rozmowie. Choć w dalszym ciągu przyszłość jest zamglona, to teraz wierzę w pełni, że się uda. Nie pokonają mnie też ewentualne niepowodzenia, jestem na nie przygotowany. A to mi daje siłę, by zrobić coś więcej, niż tylko pisać o tym, jak to jest źle i niedobrze.

Ktoś może zdążył zauważyć, że ostatnio wziąłem się za czytanie większej ilości książek, a także pojawił się nowy panel z planami. Aktualnie poszukuję ludzi do współpracy przy edytorze Scapex, żeby stworzyć sequel do mojej kampanii do gry Sacrifice zatytułowanej "Szachownica Losu - Powrót na Jherę" (którą można ściągnąć z www.kolosalny-sajt.prv.pl). Wszystkie propozycje współpracy proszę składać przede wszystkim na maila, ale można oczywiście również na GG, czy nawet w komentarzach.

komentarzy: 0Poniedziałek, 08 grudnia 2008, 21:15

Sen

Dostałem prezent stąd, skąd się nie spodziewałem go dostać. Dziś przyśniło mi się Piękno w całej swej okazałości. Był uśmiech, ogólna radość, uczucie, bliskość. Gdy tylko się zbudziłem, starałem się zapamiętać każdy szczegół tego, co przeżyłem we śnie.

Niestety późniejsze wydarzenia tego dnia zdmuchnęły ten ognik szczęścia i jedyne, o czym teraz marzę to zasnąć już na zawsze z tym snem. Albo dostać jakąś obietnicę od losu, że sen ten jest proroczy. Niekoniecznie wkrótce, ale błagam, niech się spełni...

komentarzy: 0Niedziela, 07 grudnia 2008, 22:25

Boję się...

... że moja dusza umiera źle kształtowana przez kilkanaście lat, jakbym się urodził w nieodpowiedniej chwili i nieodpowiednim miejscu oraz był karmiony wszystkim tym, co pozwoli mi zaprzepaścić życiowe szanse na chociażby okruchy szczęścia, a w zamian zebrać plon totalnej goryczy...

... że moje serce umiera i nie zdążę uratować go przed śmiercią na czas... był okres, kiedy mogłem to zrobić, ale wolałem poczekać do symbolicznej chwili i wtedy zająć się naprawą. Niestety oczekiwanie na odpowiedni moment okazało się najgorszym wyborem z możliwych...

... że te święta będą najgorszymi w moim życiu, że zamiast czasu pogodzenia się będzie czas pogardy i nienawiści, zamiast radości będzie płacz, zamiast świątecznego klimatu i śniegu będą czarne chmury i popiół sypiący się na mój świat...

... że może czas tym razem jest moim sprzymierzeńcem i muszę przetrwać najbliższy miesiąc mimo wszystko i dopiero wtedy spróbować zbliżyć się do Piękna. Czego się boję w tym to fakt, że nie mam pewności, czy rzeczywiście czas jest po mojej stronie. czy może jest moim największym wrogiem...

komentarzy: 1Sobota, 06 grudnia 2008, 14:00

W pogoni za Pięknem

Nie jest mi łatwo. A raczej trafniejszym opisem jest "to najcięższy okres w mym życiu". Czarne chmury wciąż wiszą nade mną. Czasem pojawi się przejaśnienie, lecz potem zaraz szybko zasłania je mrok.

Nie mogę opanować tego, co się ze mną dzieje. Targają mną burze emocji. Staram się na wszystkie sposoby dojść do tego, jak mogę sprawić, by Piękno powróciło, lecz na razie albo coś się nie udaje, albo boję się pójść krok dalej. Prosto w mrok.

Choć nienawidzę chwil, kiedy nastaje znowu mrok, przejaśnienia dodają mi sił i wiary w to, że będzie lepiej. Oby w końcu odeszły chmury, wyszło Słońce i wróciło Piękno.

komentarzy: 0Wtorek, 02 grudnia 2008, 17:54

DOŁĄCZ DO NAS!

Ankieta

Kiedy klaszczesz na występach?

 • Przed występem
  1%1 głos
 • W trakcie występu
  3%3 głosy
 • Po występie
  49%41 głosów
 • Przed/W trakcie
  2%2 głosy
 • Przed/Po
  7%6 głosów
 • W trakcie/Po
  13%11 głosów
 • Przed/W trakcie/Po
  22%19 głosów

Suma oddanych głosów: 83 

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Na imię mi Karol, a w Internecie przeważnie mnie można znaleźć jako Karfeina tudzież KoLoSa. Absolwent języków stosowanych (angielski i francuski) na Uniwersytecie Śląskim. W wolnych chwilach lubię grać w dobre gry, przede wszystkim cRPG, czytać dobre książki, przede wszystkim fantasy oraz słuchać dobrej muzyki, a zwłaszcza takiej, która akurat oddaje stan mojej duszy. Interesuję się również tworzeniem zawartości dodatkowej do niektórych gier komputerowych, a i nieco fotografią ostatnimi czasy. Aktualnie zawalony grami do recenzji dla portalu SwiatGry.pl

Moje tagi:fantasy, gry, recenzje, rpg, unreal

Urodziny:za 124 dni (20 marca 1988)

Moje motto:"Zaprawdę większe są przyjemności, które można dzielić." - Drizzt Do'Urden / "Każda droga, która wiedzie poprzez chaos i cierpienie, prowadzi do wielkiego skarbu." - Karfein vel KoLoS

Obecny stan:Loff'ta

Posiadany sprzęt:PC, PC, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, DS, New 3DS XL, Xbox 360, DC, Mobile, Mobile

Namiary na mnie

e-mail: karfein(at)wp.pl, GG: 1191342, Skype: Karfein, www: http://www.kolosalny-sajt.prv.pl, Facebook: Karfein, Twitter: SwiatGrypl, Steam: Finka_Karfein

Spis treści

Recenzje: Prince of Persia - The Sands of Time, Fable - Zapomniane Opowieści, R.A. Salvatore - "Obietnica Króla-Czarnoksiężnika", Two Worlds PL, ICO, Chrome PL, Chrome SpecForce PL, Spartan - Total Warrior PL, Opis: Jostein Gaarder - "Świat Zofii", BioShock, God of War, God of War II, Shadow of the Colossus, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PL, Puzzle Quest: Warlords, Planescape: Torment PL, Space Siege PL, Fahrenheit PL, MDK PL, MDK 2, Call of Juarez PL, Medal of Honor PL, Swords & Soldiers, Killzone 3, BlazBlue: Continuum Shift, MotorStorm: Apokalipsa, Baldur's Gate, Total War: Shogun 2, Sniper: Ghost Warrior, Proun, Heavenly Sword, Heavy Rain - Edycja Specjalna, inFamous, VVVVVV v2.0, Deus Ex: Human Revolution - Augmented Edition, God of War III, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Hydrophobia: Prophecy, Payday: The Heist, Sideway: New York, WipEout HD Fury, Hoard, Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link, Dead Nation PL, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Mafia: The City of Lost Heaven PL, Heroes Chronicles: All Chapters, NeverDead, Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack, Braid PL, Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Grotesque Tactics II: Dungeons & Donuts, Datura, Sniper Elite V2, Sorcery: Świat Magii, DiRT Showdown, Avernum: Escape from the Pit, Trine PL, Serious Sam 3: BFE, A.R.C.S, RobotRiot, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise, Rijn the Specpyre in... Manor of the Damned, Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter - Legend of the Beast, Darksiders II, Symphony, Closure, Kung Fu Strike: The Warrior's Rise - Master Level, LittleBigPlanet Karting, XCOM: Enemy Unknown, Painkiller: Hell & Damnation, XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack, Anarchy Reigns, Killzone, Legend of Fae, Baldur's Gate: Enhanced Edition, God of War: Wstąpienie, SimCity, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, BioShock: Infinite, Chompy Chomp Chomp, 99 Spirits, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Rush Bros., Superfrog HD, Worms: Revolution Extreme, The Swapper, Rise of the Triad: Dark War, Rise of the Triad, 9.03m, Type:Rider, XCOM: Enemy Within, Continue?9876543210, War of the Human Tanks, inFamous: Second Son, Tales of Symphonia Chronicles, Trine 2: Complete Story, PlayStation Vita: Zwierzaki, 99 Spirits: Cage of Night, Metrico, Point Perfect, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution.
Unreal: Opis: Unreal Antologia, Schemat recenzji modów do Unreala, Dark Magic (UT).

Zapowiedzi: The Last Guardian, God of War III, Two Worlds II, Six Days in Fallujah, Create, Music Master: Chopin, Deus Ex: Human Revolution, Mortal Kombat, Knights Contract, Killzone 3, Duke Nukem Forever, Dragon Age II, The Sims: Średniowiecze, Team ICO Collection, Hunted: Kuźnia Demona, Sorcery, Journey, The Elder Scrolls V: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare 3, Serious Sam 3: BFE, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Binary Domain, Starhawk, Tokyo Jungle, LittleBigPlanet Karting, DRM: Death Ray Manta, XCOM: Enemy Unknown, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3, SimCity, God of War: Wstąpienie, BioShock: Infinite, Divinity: Dragon Commander, Total War: Rome II, Puppeteer, XCOM: Enemy Within, Tearaway, Killzone: Shadow Fall, Divinity: Grzech Pierworodny, South Park: The Stick of Truth, inFamous: Second Son, inFamous: First Light, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution, Archaica: The Path of Light, Trine 3: The Artifacts of Power.

Relacje: Game Art Panel (23.09.2011), Akira Yamaoka - spotkanie z kompozytorem serii Silent Hill (2.10.2011).

Must-watche: #1.

Opowiadania: coming soon

Galeria: Pierwszy rzut, Drugi rzut.
Failblog Karfeina: Pierwszy rzut.

Rozkminki: Milczące wzgórze, Głośna otchłań, Alter ego, "Pieniądze szczęścia nie dają, ale...", Słowo 'drow' i jak je czytamy, Święto zmarło, Mordy, ryje i pyski, Internetowe śmieci.

Nowinki: Koniec świata!, "Shadow of the Colossus" na srebrnym ekranie, Spam niszczy środowisko, Będzie reedycja Planescape: Torment!, Puzzle Quest 2 powstaje!, Technologia 5D.

Drizzt :): Kto on zacz?, Być jak Drizzt Do'Urden, Biały Drow, suplement + bonus.

O mnie: Zwiastun Wiosny, Wybór *niektórych* najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie utworów, KoLoS + level up = Karfein, Wybór najlepszych wg mnie i najważniejszych dla mnie gier, Ewolucja ksyw Karfeina, 4,5-listna koniczyna, XV Przystanek Woodstock - relacja, Wyprawa do Walii - relacja, Spotkanie z Suomalainenką, Prywata, lic. Karol Świątek, Dziękuję.

Blog: Pierwszy wpis, W pogoni za Pięknem, Boję się..., Sen, Wierzę, Na glinianych nogach, Sen II, Nie żal życia gdy..., Śmiać się czy płakać?, Wkrótce się okaże, Ostatnie życzenie, Hocki klocki, Cyklon, Wola istnienia, Powiew świeżości, Wszystko co dobre szybko się kończy, Ankieta o layoucie, Lenistwo :P, COMA - Hipertrofia, Nareszcie sobie (nie) pogram!, Nie będzie niczego :), Owned, Czego można oczekiwać w czasie najbliższym?, Trochę inaczej, Win :), Nasza-Klasa..., Kolekcjonerski 'Shadow of the Colossus' (PS2) do wzięcia!, Ankieta o preferencjach, Ogłoszenia parafialne nr 1, Pierwsza rocznica GramSajta!, Spam świąteczny, Ankieta o napisach końcowych i nowinki, Puciapki - głosujta!, Ankieta o puciapkach, Nowy layout, A miała być kolejna recka..., Sucz Wena - polubcie ją, a się odwdzięczy!.

Archiwum wpisów

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnio czytam

FUTU.RE

W planach

* Blog
* Klakiery występowe
* Recenzje gier ukończonych
* O dystrybucji cyfrowej słów kilkaset
* Kanon gier - seria wpisów
* Recenzja: The Elder Scrolls IV: Oblivion
* Gry komputerowe polskich deweloperów
* Opowiadanie pt. "Więzień wolności" - 45%
* Opowiadanie pt. "Podwójna dusza"

* Stworzenie sequela do kampanii do gry Sacrifice - projekt (chętnych do współpracy proszę o kontakt)

Przejście gier, które mamy, a w które jeszcze nie zaczęliśmy/zacząłem grać:

PC:
- Alpha Protocol
- Assassin's Creed: Liberation HD
- Assassin's Creed IV: Black Flag - Jackdaw Edition
- Assassin's Creed: Rogue
- Batman: Arkham Asylum - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
- Batman: Arkham Origins + DLC
- Battlefield: Bad Company 2
- Beyond Good & Evil
- BioShock 2 + DLC
- Blur
- Bone: Wygnaniec z Kosteczkowa
- Bone: Wielki Wyścig Krów
- Borderlands: GotY Edition
- Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
- Call of Duty: World at War
- Call of Duty: Modern Warfare 2
- Call of Duty: Modern Warfare 3
- Call of Duty: Black Ops
- Call of Duty: Black Ops II
- Call of Duty: Ghosts
- Ceville
- Crysis - Maximum Edition
- Crysis 2
- Crysis 3
- Dead Space
- Dead Space 2
- Dead Space 3
- Dear Esther
- Death Rally
- Deus Ex: The Fall
- Deus Ex: Mankind Divided
- Disciples III: Odrodzenie
- Disciples III: Wskrzeszenie
- Disciples III: Reincarnation
- Divinity II: Director's Cut
- Don't Disturb
- Dragonshard
- Drakensang: The Dark Eye
- The Elder Scrolls IV: Shivering Isles
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- eXperience 112
- F.E.A.R. 2: Project Origin + Reborn
- F.3.A.R.
- Fallout 3 - Game of the Year Edition
- Fallout: New Vegas - Ultimate Edition
- Full Throttle
- Gothic II: Noc Kruka
- Gothic 3: Zmierzch Bogów
- Grand Theft Auto (wszystkie full 3D bez GTA V)
- Grim Fandango
- Homefront
- Legend: Hand of God
- Lucius II
- Mafia II - Special Extended Edition
- Medal of Honor: Warfighter
- Mini Ninjas
- Mirror's Edge
- NecroVision
- Need for Speed: Hot Pursuit
- Need for Speed: The Run
- Need for Speed: Most Wanted
- Overlord
- Overlord II
- The Path
- Portal 2
- Postal X
- Prince of Persia: The Two Thrones
- Prince of Persia (2008)
- Prototype
- Prototype 2
- Puzzle Quest 2
- Risen
- Risen 2: Dark Waters [+ DLC]
- S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
- S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Sacred 2: Fallen Angel
- Scribblenauts Unlimited
- Shelter
- Shenmue III
- Singularity
- South Park: The Stick of Truth
- Split/Second: Velocity
- Star Wars: Knights of the Old Republic
- Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords
- Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
- Star Wars: The Force Unleashed II
- Supreme Commander
- Supreme Commander: Forged Alliance
- Supreme Commander 2
- Tension
- Tom Clancy's EndWar
- Torchlight
- WarPath
- The Whispered World
- Wiedźmin 2: Zabójcy królów
- Year Walk
- Zeno Clash
- Zeno Clash II

PSX:
- Chrono Cross
- Final Fantasy VII
- Final Fantasy VIII
- Final Fantasy IX
- Vagrant Story

PS2:
- Final Fantasy XII
- God Hand
- Monster Hunter
- Rygar: The Legendary Adventure
- Serious Sam: Next Encounter
- Way of the Samurai
- Way of the Samurai 2

PS3:
- Alice: Madness Returns
- Call of Duty 3
- Dante's Inferno + DLC
- Demon's Souls
- Echochrome
- El Shaddai: Ascension
- Enchanted Arms
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy XIII-2
- ICO HD
- Lollipop Chainsaw
- Kingdoms of Amalur: Reckoning
- Move Fitness
- PixelJunk 4am
- Puppeteer
- rain
- Ratchet: Gladiator
- Resistance - trylogia
- Resonance of Fate
- Ryu ga Gotoku 1&2 HD Edition (Yakuza 1&2 HD Edition)
- Ryu ga Gotoku: Kenzan! (Yakuza: Arrives!)
- Shadow of the Colossus HD
- The Unfinished Swan
- White Knight Chronicles - Remastered Edition
- White Knight Chronicles II
- Yakuza 5

PS4:
- Alienation
- Dark Cloud
- Dark Chronicle
- Ratchet & Clank
- Rogue Galaxy
- Tales of Berseria
- Yakuza 0
- Yakuza: Kiwami

PSP:
- Assassin's Creed: Bloodlines
- Corpse Party
- Corpse Party: Book of Shadows
- Final Fantasy - 20th Anniversary
- Final Fantasy II - 20th Anniversary
- God of War: Ghost of Sparta
- Grand Theft Auto: Chinatown Wars
- Harvest Moon: Hero of Leaf Valley
- Innocent Life: A Futuristic Harvest Moon
- Killzone: Liberation
- LocoRoco
- LocoRoco 2
- Monster Hunter Freedom 2
- Monster Hunter Freedom Unite
- Patapon 2
- Patapon 3
- Ratchet & Clank: Size Matters
- Resistance: Retribution
- Tales of Phantasia: Narikiri Dungeon X
- Tales of the World: Radiant Mythology
- White Knight Chronicles: Origins

PS Vita:
- Killzone: Mercenary
- LittleBigPlanet Vita
- Monster Monpiece
- Oreshika: Tainted Bloodlines
- Resistance: Burning Skies
- Silent Hill: Book of Memories
- Tales of Hearts R
- Tokyo Twilight Ghost Hunters
- Superbeat: Xonic

Wii:
- Another Code: R – A Journey into Lost Memories
- Disaster: Day of Crisis
- Epic Mickey
- Madworld
- Trauma Center: New Blood

Wii U:
- Splatoon

DSi:
- Another Code
- Final Fantasy III
- Hotel Dusk: Room 215
- Last Window: The Secret of Cape West
- Okamiden
- Populous DS
- Radiant Historia
- Super Scribblenauts

New 3DS:
- Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
- Spirit Camera: The Cursed Memoir
- Xenoblade Chronicles 3D

X360:
- Blue Dragon
- Fable II GotY
- Fable: Journey
- Gears of War 2
- Gears of War: Judgment
- Halo 3
- Lost Odyssey
- Ninety-Nine Nights (N3)
- Ninety-Nine Nights II (N3 II)
- Saints Row
- Tales of Vesperia


*** ZAKUP ***

PC:
- Assassin's Creed: Unity
- Call of Duty: Advanced Warfare
- Call of Duty: Black Ops III
- Plants vs. Zombies 2: It's About Time

PSX: nic

PS2:
- Genji: Dawn of the Samurai
- Glass Rose
- Michigan: Report from Hell
- Rule of Rose
- Samurai Warriors
- Shadow Hearts: Covenant
- Shin Megami Tensei: Lucifer's Call
- Shinobido: Way of the Ninja

PS3:
- Asura's Wrath + DLC
- Lightning Returns: Final Fantasy XIII
- No More Heroes: Heroes' Paradise
- Red Dead Redemption: Undead Nightmare
- Valkyria Chronicles [jeszcze DLC]
- Way of the Samurai 3
- Wonderbook - 3 pozostałe gry

PS4:
- Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
- Ryu ga Gotoku: Ishin (Yakuza: Restoration)
- Shenmue III
- Yakuza 6: The Song of Life [dokonało się]

PSP:
- Call of Duty: Roads to Victory
- Dungeon Siege: Throne of Agony
- Hatsune Miku: Project DIVA [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA 2nd [dokonało się]
- Hatsune Miku: Project DIVA Extend [dokonało się]
- Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō (Yakuza: Black Panther)
- Kurohyō 2: Ryū ga Gotoku Ashura hen (Yakuza: Black Panther 2)
- Monster Hunter Freedom
- Secret Agent Clank
- Sweet Fuse: At Your Side
- Tales of Eternia
- Tales of the World: Radiant Mythology 2
- Tales of the World: Radiant Mythology 3
- Valkyria Chronicles II [jeszcze DLC]

PS Vita:
- Call of Duty: Black Ops - Declassified
- Conception II: Children of the Seven Stars
- Malicious: Rebirth
- Mind Zero
- Soul Sacrifice Delta
- Sumioni: Demon Arts

Wii:
- Arc Rise Fantasia
- Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
- The Last Story [dokonało się]
- Lost in Blue series
- No More Heroes 2: Desperate Struggle
- Red Steel
- Red Steel 2
- Samurai Warriors 3
- Samurai Warriors: Katana
- Trauma Team [not in EU]
- Zero: Tsukihami no Kamen (Project Zero 4) [unofficial patch]

Wii U:
- Bayonetta 1+2 [dokonało się]
- Chasing Aurora
- Chompy Chomp Chomp Party
- Pokken Tournament
- Swords & Soldiers II
- Xenoblade Chronicles X [dokonało się]

DSi:
- Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
- Again [not in EU]
- Castlevania: Order of Ecclesia
- Flower, Sun, and Rain
- The Legend of Zelda: Spirit Tracks
- LifeSigns: Surgical Unit
- Lost in Blue series
- Trauma Center: Under the Knife 2 [not in EU]
- Unsolved Crimes
- The World Ends with You

(New) 3DS
- Persona Q: Shadow of the Labyrinth
- Professor Layton vs. Ace Attorney
- Proun+
- Tales of the Abyss

X360:
- Gears of War 3
- South Park Let's Go Tower Defense Play!
- South Park: Tenorman's Revenge

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Nie tylko gram.pl

Blogi:
* www.mizuki.blog.pl - blog kumpeli
* le-chat-blanc.freehostia.com - blog innej kumpeli

Unreal:
* www.unreal.pl - aktualności o Unrealu
* www.unrealsp.org - tylko single-player
* www.unrealservice.net - tylko U1

Growe:
* www.swiatgry.pl - bardzo dobry i rozwijający się serwis o grach
* www.markolf.pl - gry/filmy w czasopismach
* www.grylogiczne.pl - jak w adresie :)

XFire

Ulubione...

Gry: 99 Spirits, Adventure Pinball: Forgotten Island, Assassins Creed, Assassins Creed II, Avernum: Escape from the Pit, Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Cienie Amn, Baldur's Gate II: Tron Bhaala, Baldur's Gate: Dark Alliance, Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy, Bioshock, Call of Duty 4: Modern Warfare, Carmageddon II: Carpocalypse Now, Chrome, Chrono Trigger, Closure, Crash Bandicoot (seria), Crime Cities, Datura, Deus Ex, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Diablo, Disciples II: Bunt Elfów, Divine Divinity, Dune 2, Emperor: battle for dune, Fable: Zapomniane Opowieści, Fahrenheit, Fallout, Flower, God of War, God of War 2, God of War III, Gothic, Grotesque Tactics: Evil Heroes, Heavy Rain, Heroes Chronicles, Icewind Dale, Icewind Dale II, Icewind Dale: Heart of Winter, ICO, inFamous, Kula World, Legend of Fae, Legends of Valour, LittleBigPlanet, Luxor, Mafia, Mass Effect, Mass Effect 2, Max Payne, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, MDK 2, Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2, Naruto Ultimate Ninja 3, Naruto: Ultimate Ninja Storm, Neverwinter Nights, Okami, Painkiller , Painkiller: Battle out of Hell, Planescape: Torment, Plants vs. Zombies, Pocket Tanks, Prey, Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Rome: Total War, Sacrifice, Sanitarium, Saper, Serious Sam 2, Shadow of the Colossus, Silent Hill, SimCity 3000, Slam Tilt, SSX 3, Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, The Bard's Tale: Opowieści Barda, The Binding of Isaac, The Temple of Elemental Evil, Trine, Trine 2, Two Worlds, Unreal, Unreal - Return to Na Pali, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2004, VVVVVV, Władca Pierścieni: Trzecia Era, Worms World Party, Zuma

Muzyka: Ari Pulkkinen, B.E.T.H., Buckethead, Coma, Dynamedion, Emancipator, Fenomen - Sam na sam, Grupa Operacyjna, Inon Zur, Jeremy Soule, John Lennon, Łona, Michael Hoenig, Michał Jelonek, Michiel van den Bos, Nobuo Uematsu, O.S.T.R., Soundtracki z gier, Underground, Yez Yez Yo

Filmy: 9 (Nine), Cesarzowa, Dom Nad Jeziorem, Dom w głębi lasu, Dzień Świra, Gwiezdne Wojny, Iron Sky, Ja, Robot, Jestem Legendą (I Am Legend), Lord of the Rings - trylogia, Łowcy głów, Matrix, Nietykalni, Piraci z Karaibów, Pokuta, Potwory i spółka, Scary Movie, Seks w wielkim mieście, Shrek, Shutter - Widmo, Silent Hill, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Telefon (Phone Booth), Zielona Mila

Książki: "Kolor magii" - Terry Pratchett, "Młot na czarownice" - Jacek Piekara, "Quo Vadis" - Henryk Sienkiewicz, "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski, "Sługa Boży" - Jacek Piekara, Frank Herbert - "Diuna", J. K. Rowling - "Harry Potter", Legenda Drizzta - R.A. Salvatore, Najemnicy - R.A. Salvatore

Seriale/programy TV: Adventure Time, Detektyw Monk, Heroes, How I Met Your Mother, Naruto, Numb3rs, Seks w Wielkim Mieście, The Guild

Gazety/pisma: CD Action, Metro, Nowa Fantastyka, Play, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5155 dni

Moich wejść na gram.pl: 18 133 (#254)

Napisanych postów i komentarzy: 3 130 (#370)

Napisanych recenzji: 50 (#5)

Wpisów na blogu: 238 (#41)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 31 727 (#17)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

PS3 GameCard i reklama ŚG

SwiatGry.pl - Twój Świat Gry, Zapowiedzi, Recenzje, Artykuły, Trailery, Gry Online


 

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl