avatar

TitusCruz Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/TitusCruz

Mój blog (Sierpień 2018)

Widziałem w kinie

1) Avengers: Infinity war. Za długie, zbyt chaotyczne, bez ładu i składu, nieciekawe przedstawienie postaci, nie trzymające się kupy. Jedynie Thanos i Thor w swoich scenach trzymali poziom i sprawiali przyjemność w oglądaniu. Reszta dno. Chaotyczne łubu-du, walki bez sensu, finał kupa.

 

2) Star Wars: Han Solo. Bardzo dobry. Świetny odbiór, dużo szczegółów i wartych uwagi smaczków i dla zwykłego widza i dla fana Gwiezdnych Wojen.

Aktor grający młodego Hana Solo w pewnej scenie staje się nim i przestajemy szukać Harrisona Forda.

 Po części 7 i 8 Star Wars oraz Rogue One i Han Solo, trylogia Star Wars części 1 do 3 spadają z poziomu dno do "nie tykać kijem i zapomnieć, że istnieją".

3) Jurrasic World: Upadłe królestwo. Widziałem w IMAX. Bardzo emocjonujący film, bardzo dobrze zrealizowany, mix animatroników, efektów specjalnych i CGI. Nie zestarzeje się. Mimo dwóch fabularnych głupotek, bez których nie byłoby filmu, nie mogę się doczekać ponownego seansu.

komentarzy: 0Wtorek, 21 sierpnia 2018, 09:32

Dwa cytaty z wykopu

Pytanie zasadnicze: czy można uwierzyć w coś, tylko dlatego, że się chce w to uwierzyć? Np. wymyślam sobie, że chce uwierzyć w krasnoludki, jednorożce i wróżki. I co, od tak nagle w nie zaczynam wierzyć, bo sobie wymyśliłem ze chcę? Moim zdaniem to tak nie działa. Wiara w coś wynika z mocnego przekonania o prawdziwości czegoś, a nie na samym chceniu, bo gdy nie wierzymy w prawdziwość czegoś, to choćbyśmy stawali na głowie - nie uwierzymy w to, jakkolwiek by się nam wydawało że się to opłaca, moim zdaniem.

A po drugie - jest tyle religii, sekt, odłamów, zatem szansa (wynikająca z prawdopodobieństwa) że wierzy się w odpowiednie bóstwo, jest dość znikoma. Za to czczenie nieodpowiedniego bóstwa w wielu religiach - to powód do wiecznych mąk w jakiejś odmianie piekła, i szansa na taki obrót wypadków, jeśli przyjąć religie za prawdę, jest sporo większa. Zatem bardziej się opłaca być ateistą, i nie czcić jakiegoś fałszywego bóstwa, niż czcić jakieś i trafić do jakiejś odmiany piekła za takie czczenie nie tego bóstwa co trzeba.

  •  

    @Arkass większość wierzących i praktykujących katolików popełnia bardzo często czyny uznawane przez nich za grzech. Więc ich niebo powinno być prawie puste w porównaniu do piekła. Pierwsi bogowie byli wymyslani do tłumaczenia otaczającego świata. Następni byli kopiami tych pierwszych i miały przynosić zyski ich kapłanom. Jeżeli ksiądz nie trzyma się swoich przykazań to pokazuje bezsensowność wiary. Większość ludzi uznaje chrzest Polski jako najważniejsze wydarzenie ale jakoś nikt nie zastanawia się co było wcześniej. Czyli nasi przodkowie są w piekle bo wierzyli w coś innego. Muzułmanie uznają tego samego Boga ale używają innej książki z innymi przykazaniami. Czy to znaczy że trafia do nieba za wiarę w tego samego Boga czy do piekła za używanie innej książki. Popieram potwora spaghetti bo moim zdaniem ta religia jest najsensowniejsza. Ale jak by ktoś zaproponował sytuację jak w anime "no game no life” to bym zmienił wyznanie bo latający potwór spaghetti nie ma nic przeciwko.

komentarzy: 0Wtorek, 21 sierpnia 2018, 09:24

Namiary na mnie

www: http://www.hsnt.lt.pl

www.opelfrontera.pl

www.rajdy4x4.pl

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Rad dad; mgr inż., maniak sportów ekstremalnych, no i gracz (nie lubię sandboxów).

Moje tagi:crpg, extreme, montaż filmów, muzyka, neverwinter nights

Urodziny:za 285 dni (28 listopada)

Moje motto:1) it's all about having fun and nothing more 2) Dziewczyny i Samochodu się nie pożycza 3) Rób. Albo nie rób. Nie ma próbowania.

Obecny stan:Poproszę dluższą dobę lub mozliwość rezygnacji ze snu.

Posiadany sprzęt:PC, PSP, Laptop, PC, Deskorolka, Xbox 360

Ulubione...

Gry: BloodRayne, Brutal Legend, Carmageddon II: Carpocalypse Now!, Dragon Age - Początek, Dragon Age: Inkwizycja, Forza Motorsport 4, Grand Theft Auto: Vice City, Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, Mass Effect, Mass Effect 2, Mass Effect 3, Neverwinter Nights (cała seria), Neverwinter Nights 2, Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy, Prince of Persia - Warrior Within, Remember Me, Richard Burns Rally, S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, Split/Second: Velocity, Tony Hawk Shred, Tony Hawk's Pro Skater 2, Tony Hawk's Pro Skater 3, Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, X-Men Origins - Wolverine

Muzyka: Bruce Dickinson, Cancer Bats, Dream Theater, Dropkick Murphys, Godsmack, Iron Maiden, Katie Melua, Manowar, Rage Against the Machine, Russian Circles, Soulfly, stara Sepultura, Street Sweeper Social Club, Sully Erna - Avalon, The Bloodhound Gang, The Offspring, The Police

Filmy: 300, Dzień Świstaka (The Groundhog Day), Grindhouse: Vol. 1 - Death Proof, Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic, Hot Shots, Hot Shots 2, Jak wytresować smoka, Kill Bill 2, Kod nieśmiertelności, Pitch black, Riddick, Robin Hood - Faceci w Rajtuzach, Sherlock Holmes, Słaby Punkt, Super 8, That's It, That's All, The Art Of Flight, The Lord of the Rings, The Simpsons Movie, The Social Network, Thor: Ragnarok, Transformers The Movie, Transformers: Revenge of the Fallen, Van Helsing

Książki: Andrzej Sapkowski - "Wiedźmin" - saga, Andrzej Sapkowski - Trylogia Husycka ("Narrenturm", "Boży Wojownicy", "Lux Perpetua"), Christian Jacq "Ramzes", Harlan Coben - "Bez śladu", J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni", Marcin Król - "Byliśmy głupi", Piers Anthony -"Obowiązkowy gargulec", Terry Pratchett - seria Świat Dysku

Seriale/programy TV: Battlestar Galactica, Motortrend: Engine Masters, Quaz

Gazety/pisma: CD Action, Gazeta Wyborcza

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 37

Ostatnie odwiedziny

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4387 dni

Moich wejść na gram.pl: 1 760 (#2867)

Napisanych postów i komentarzy: 114 (#1806)

Napisanych recenzji: 6 (#41)

Wpisów na blogu: 232 (#43)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 5 662 (#253)

Archiwum wpisów

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl