avatar

TitusCruz Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/TitusCruz

Mój blog (Sierpień 2016)

Czwarta faza


komentarzy: 0Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 15:12

Warto przeczytać:

http://opinie.wp.pl/jerzy-stuhr-o-dobrej-zmianie-wedlug-pis-sledze-dzieje-glupoty-w-polsce-jest-sie-czego-bac-6022098269623425a

 

Wywiad z Panem Jerzym Stuhrem. Bardzo trafny, w pełni zgodny z moimi przekonaniami i przemyśleniami.

Co ciekawsze cytaty:

(...)

Tylko boi się pan mówić o nich głośno, bo mogą pana wyśmiać?

Proszę pana, to nie tak. Korci mnie wykazywanie głupoty innym, politykom zwłaszcza. To mnie korci strasznie. Śledzę dzieje głupoty w Polsce. Patrzę w telewizor, słucham, myślę se: „Kurde, no co on pieprzy?”.

Kto?

No na przykład ten jakiś pan Brudziński. On mówi, że do Brukseli na skargę lecą ci z opozycji? To on już – zaślepiony władzą - zapomniał, że on leciał tam „na skargę” w sprawie domniemanych sfałszowanych wyborów? On o tym nie pamięta? Przecież to mu można w każdej chwili wyciągnąć! Ale takie głupie wypowiedzi to jeszcze nic. Cała moja rodzina to byli prawnicy. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci - cała moja rodzina od strony męskiej. I, proszę pana, ja tą prawniczą atmosferą przesiąkałem, choć sam nie kontynuowałem tej drogi. Ale zawsze – zawsze! - wiedziałem z domu, że prawo jest nietykalne.

(...)

Ale wszystkie zagraniczne media pisały o tych papierach z domu Kiszczaka. Więc to też poszło w świat.

Napisali, a na drugi dzień zapomnieli. A Nobel zostanie, pamięć o tym, jak Wałęsa gasił kolejne pożary zostanie. To niszczenie Wałęsy to było działanie wyłącznie przeznaczone na wewnętrzne podwórko, by na puste miejsce po Wałęsie wprowadzić jakąś inną legendę.

Kogo?

Kogoś znajdą. Zawsze będę patrzył na polityków z obecnie rządzącej formacji przez pryzmat pogardy dla ludzi. Ja tam czuję pod skórą taką pogardę… Wie pan, moim mottem zawsze było zdanie z Josipa Brodskiego. Jaka jest różnica między człowiekiem wolnym a zniewolonym? Człowiek wolny w wypadkach ekstremalnych, w czasie jakichś wypadków historycznych, zawsze będzie brał winę na siebie. Będzie mówił: to ja. Będzie pytał: po co ja tam poszedłem, dlaczego ja to zrobiłem, dlaczego? A człowiek zniewolony będzie zawsze zwalał winę na innych. I niech pan patrzy, co się dzisiaj dzieje. To oni. Opona? Oni. Zły stan dróg? Oni. Brak mieszkań? Oni. Oni! Oni! To jest wszystko myślenie ludzi zniewolonych!

(...)

A propos Mrożka, prof. Mikołejko twierdzi, że sukces Jarosława Kaczyńskiego polega na tym, że Jarosław Kaczyński zawarł sojusz z chamem. Cytuję: „Świadomie używam tej lekceważącej formuły, ponieważ Edek nie zasługuje na szacunek. Edek po prostu nie szanuje drugiego człowieka, zagarnia jego wolność”.

Dokładnie, o tym samym właśnie mówię, tylko pan profesor może ujął to lepiej. A ja mam jeszcze lepszy przykład - nie tylko Edek, ale też XX, chłoporobotnik z „Emigrantów” Mrożka. Najgorsze jest to, że ten cham wcale nie jest podatny, by się czegokolwiek od tego inteligenta nauczyć.

Tylko jeżeli jedna strona będzie mówić, że „chamy”, że Edek, że prostak, to wątpię, by to doprowadziło do naprawy sytuacji...

Tak, będzie tylko gorzej, będziemy w ten sposób antagonizować sprawę. I czym to się skończy? Szelą? Rabacją? Nie wiem. Na tym właśnie polega ten gordyjski węzeł. Że oni czują, że my nimi gardzimy.

(...)

A czy pan rozumie młodych? Dlaczego mit powstania czy żołnierzy wyklętych jest tak skuteczny i tak trafia? Dlaczego noszą te koszulki? Przecież to chyba nie chodzi tylko o to, że jest akurat moda na odzież patriotyczną?

Moim zdaniem to jest uporczywe, desperackie, rozpaczliwe szukanie ideologii. Czego tym 20-latkom brakuje? Ideologii. To się bierze także z jakiejś frustracji tego pokolenia. Bardzo ciekawie mówiła o tym ostatnio Sylwia Chutnik. Że oni właściwie są za kapitalizmem, ale chcieliby być tego kapitalizmu beneficjentami, a nie są. Kpią oczywiście z celebryckich ośmiorniczek, ale sami swoje danie tak ułożą, by sfotografować i wrzucić na Facebooka, żeby wyglądało jak w najlepszej włoskiej restauracji.

(...)

Od siebie dodam takie spostrzeżenie, że wielu osobom brakuje sensownego autorytetu. Takiego nieidealnego nawet, ale refleksyjnego o którym trzeba pomyśleć. Ze zrozumieniem. Z wnioskami.

 

Przeczytajcie całość, warto!

komentarzy: 0Piątek, 05 sierpnia 2016, 12:09

Namiary na mnie

www: http://www.hsnt.lt.pl

www.opelfrontera.pl

www.rajdy4x4.pl

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Rad dad; mgr inż., maniak sportów ekstremalnych, no i gracz (nie lubię sandboxów).

Moje tagi:crpg, extreme, montaż filmów, muzyka, neverwinter nights

Urodziny:za 285 dni (28 listopada)

Moje motto:1) it's all about having fun and nothing more 2) Dziewczyny i Samochodu się nie pożycza 3) Rób. Albo nie rób. Nie ma próbowania.

Obecny stan:Poproszę dluższą dobę lub mozliwość rezygnacji ze snu.

Posiadany sprzęt:PC, PSP, Laptop, PC, Deskorolka, Xbox 360

Ulubione...

Gry: BloodRayne, Brutal Legend, Carmageddon II: Carpocalypse Now!, Dragon Age - Początek, Dragon Age: Inkwizycja, Forza Motorsport 4, Grand Theft Auto: Vice City, Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, Mass Effect, Mass Effect 2, Mass Effect 3, Neverwinter Nights (cała seria), Neverwinter Nights 2, Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy, Prince of Persia - Warrior Within, Remember Me, Richard Burns Rally, S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, Split/Second: Velocity, Tony Hawk Shred, Tony Hawk's Pro Skater 2, Tony Hawk's Pro Skater 3, Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, X-Men Origins - Wolverine

Muzyka: Bruce Dickinson, Cancer Bats, Dream Theater, Dropkick Murphys, Godsmack, Iron Maiden, Katie Melua, Manowar, Rage Against the Machine, Russian Circles, Soulfly, stara Sepultura, Street Sweeper Social Club, Sully Erna - Avalon, The Bloodhound Gang, The Offspring, The Police

Filmy: 300, Dzień Świstaka (The Groundhog Day), Grindhouse: Vol. 1 - Death Proof, Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic, Hot Shots, Hot Shots 2, Jak wytresować smoka, Kill Bill 2, Kod nieśmiertelności, Pitch black, Riddick, Robin Hood - Faceci w Rajtuzach, Sherlock Holmes, Słaby Punkt, Super 8, That's It, That's All, The Art Of Flight, The Lord of the Rings, The Simpsons Movie, The Social Network, Thor: Ragnarok, Transformers The Movie, Transformers: Revenge of the Fallen, Van Helsing

Książki: Andrzej Sapkowski - "Wiedźmin" - saga, Andrzej Sapkowski - Trylogia Husycka ("Narrenturm", "Boży Wojownicy", "Lux Perpetua"), Christian Jacq "Ramzes", Harlan Coben - "Bez śladu", J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni", Marcin Król - "Byliśmy głupi", Piers Anthony -"Obowiązkowy gargulec", Terry Pratchett - seria Świat Dysku

Seriale/programy TV: Battlestar Galactica, Motortrend: Engine Masters, Quaz

Gazety/pisma: CD Action, Gazeta Wyborcza

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 37

Ostatnie odwiedziny

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4387 dni

Moich wejść na gram.pl: 1 760

Napisanych postów i komentarzy: 114 (#1806)

Napisanych recenzji: 6 (#41)

Wpisów na blogu: 232 (#43)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 5 629 (#253)

Archiwum wpisów

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl