avatar

TitusCruz Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/TitusCruz

Mój blog (Luty 2012)

MH v.40

Wiedźmin, recenzja

Ukończyłem Wiedźmina 2. Zacna gra. Inna niż część pierwsza. Czy gorsza? Ma inny klimat, bardziej dopracowany, bierzemy też udział w dużo większych wydarzeniach, o dużo większym kalibrze. Na pewno może przeszkadzać prolog: jest dość długi, dopracowany, idealnie wprowadza w aktualne wydarzenia świata gry. Ale jest też irytujący: jako samouczek wypada koszmarnie - małe okienka wyskakujące na chwilę objaśniające co teoretycznie można wykonać w danej chwili (CDProjekt Red w łatce 2.0 stworzyło dodatkowy tutorial wyjaśniający mechanikę gry i to on dopiero spełnia wymogi samouczka). Poza tym jest dość długi i -może to też wina, że grałem w dość wysokich ustawieniach graficznych, dopiero później zmniejszyłem ustawienia i płynność gry wzrosła- trudny. A chce się grać, odkrywać fabułę, postacie; a tu mamy cały czas irytującego króla i Roche'a, którego coraz bardziej rozumiemy i on nas.

Ale gdy już wkroczymy w I Akt na odpowiednich ustawieniach graficznych mamy swobodę, wybory, interesujących NPCów i rozwój postaci. I tak naprawdę jak sobie radzić w świecie Wiedźmina uczymy się przez cały I akt.

Ale jak już opanujemy nowy styl prowadzenia walk, uniki, pokorzystamy z eliksirów (które sami nawarzymy) i petard i pułapek to zaczniemy czerpać z gry coraz większa przyjemność.

Fenomenalnym elementem gry są postacie i ich kwestie dialogowe. W zasadzie przyczepić się można jedynie do zbyt dużej ilości przekleństw. Owszem pasuje to do koncepcji świata, ale momentami mięcha jest zbyt dużo i jest to mięcho najcięższego kalibru.

Poza tym dialogi są świetnie - Yarpen Zigrin genialny- a osoby, które podkładały głosy postaciom powinny być przykładem dla innych. Taki Letho ma głos idealnie podłożony, odpowiednio artykułowany do sytuacji. Oscar się należy!

Fajnie, że trzeba kombinować, że warto rozmawiać z postaciami, rozwijać postać (chociaż robimy to skokowo - za zadania poboczne jest dużo mniej XPeków niż za zadania główne; bywa tak, że po zakończeniu zadania głównego skaczemy o 3 poziomy, a za questa pobocznego ledwo widzimy postęp paska doświadczenia) i często sejwować, żeby  móc wrócić do jakiegoś ważnego wyboru.

Gra cieszy oko. Przepych graficzny jest spory, świat wygląda pięknie. Filtrów i efektów graficznych jest dużo. Przepych jest wszechobecny, może nawet zbyt bardzo - jak wyłączyłem kilka opcji gra podobała mi się bardziej. A że konfiguracja jest bardzo rozbudowana to każdy dopasuje wygląd gry do swoich upodobań oraz do swojego PCta. Obniżenie niektórych opcji zalecam także by móc bardziej cieszyć się rozgrywką, bo przy tak dynamicznej i rozbudowanej walce, płynność rozgrywki jest na miarę życia i śmierci Geralta. Wtedy przyjemniej się gra, a wygląd gry nie traci.

Motion capture to klasa światowa. Nie warto łupać na siłę w klawiaturę jak w jakimś Tekkenie tylko wypracować technikę walki i podziwiać kunszt programistów, grafików i aktorów mo-cap.

 W prasie fachowej zarzucano W2 średni finał gry. Owszem -może nie ma tam trzęsienia ziemi i wielkiej kropki z napisem the end, ale jest satysfakcjonujący i tłumaczący wszystko co, gdzie, z kim, dlaczego i jak. A jest to ostatnio rzadkością. Umożliwia też kontynuację i powstanie części 3 przygód Geralta. Ba - uważam, że na 100% powstaną. Czytając dokładnie wszystkie dialogi można nawet przypuszczać o czym ona będzie. Pogoń za Dzikim Gonem, inne sfery, odnalezienie wiedźmińskiej szkoły węża i może nawet samej Yennefer.

Wiem, że wrócę do Wiedźmina 2 ma wyższym stopniu trudności, aby poznać drugą stronę fabuły i inny rozwój Geralta. No i by poskładać prawidłowo zbroję Vranów:) Wiem, że wrócę do Zabójców Królów bo już to zrobiłem. Polecam.

komentarzy: 2Wtorek, 14 lutego 2012, 14:10

MH v.39

x-games, snowboard, frontflip

Zimowe X-Games 2012 już za nami. W USA to jedne z najważniejszych zawodów roku. W Europie o nich praktycznie nie słyszymy, a szkoda, bo to bardzo rozrywkowa impreza na której dzieją się wielkie rzeczy:

Pierwszy na świecie frontflip na skuterze śnieżnym:

Shawn White -jak zwykle w rewelacyjnej formie- pomimo kontuzji przez którą nie startował w Slope Style'u, na halfpipe'ie pokazuje kto jest najlepszy na świecie.

komentarzy: 1Czwartek, 02 lutego 2012, 10:57

Namiary na mnie

www: http://www.hsnt.lt.pl

www.opelfrontera.pl

www.rajdy4x4.pl

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Rad dad; mgr inż., maniak sportów ekstremalnych, no i gracz (nie lubię sandboxów).

Moje tagi:crpg, extreme, montaż filmów, muzyka, neverwinter nights

Urodziny:za 285 dni (28 listopada)

Moje motto:1) it's all about having fun and nothing more 2) Dziewczyny i Samochodu się nie pożycza 3) Rób. Albo nie rób. Nie ma próbowania.

Obecny stan:Poproszę dluższą dobę lub mozliwość rezygnacji ze snu.

Posiadany sprzęt:PC, PSP, Laptop, PC, Deskorolka, Xbox 360

Ulubione...

Gry: BloodRayne, Brutal Legend, Carmageddon II: Carpocalypse Now!, Dragon Age - Początek, Dragon Age: Inkwizycja, Forza Motorsport 4, Grand Theft Auto: Vice City, Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay, Mass Effect, Mass Effect 2, Mass Effect 3, Neverwinter Nights (cała seria), Neverwinter Nights 2, Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy, Prince of Persia - Warrior Within, Remember Me, Richard Burns Rally, S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, Split/Second: Velocity, Tony Hawk Shred, Tony Hawk's Pro Skater 2, Tony Hawk's Pro Skater 3, Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon, X-Men Origins - Wolverine

Muzyka: Bruce Dickinson, Cancer Bats, Dream Theater, Dropkick Murphys, Godsmack, Iron Maiden, Katie Melua, Manowar, Rage Against the Machine, Russian Circles, Soulfly, stara Sepultura, Street Sweeper Social Club, Sully Erna - Avalon, The Bloodhound Gang, The Offspring, The Police

Filmy: 300, Dzień Świstaka (The Groundhog Day), Grindhouse: Vol. 1 - Death Proof, Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic, Hot Shots, Hot Shots 2, Jak wytresować smoka, Kill Bill 2, Kod nieśmiertelności, Pitch black, Riddick, Robin Hood - Faceci w Rajtuzach, Sherlock Holmes, Słaby Punkt, Super 8, That's It, That's All, The Art Of Flight, The Lord of the Rings, The Simpsons Movie, The Social Network, Thor: Ragnarok, Transformers The Movie, Transformers: Revenge of the Fallen, Van Helsing

Książki: Andrzej Sapkowski - "Wiedźmin" - saga, Andrzej Sapkowski - Trylogia Husycka ("Narrenturm", "Boży Wojownicy", "Lux Perpetua"), Christian Jacq "Ramzes", Harlan Coben - "Bez śladu", J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni", Marcin Król - "Byliśmy głupi", Piers Anthony -"Obowiązkowy gargulec", Terry Pratchett - seria Świat Dysku

Seriale/programy TV: Battlestar Galactica, Motortrend: Engine Masters, Quaz

Gazety/pisma: CD Action, Gazeta Wyborcza

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 37

Ostatnie odwiedziny

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4387 dni

Moich wejść na gram.pl: 1 760 (#2867)

Napisanych postów i komentarzy: 114 (#1806)

Napisanych recenzji: 6 (#41)

Wpisów na blogu: 232 (#43)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 5 657 (#253)

Archiwum wpisów

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl