avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Wrzesień 2011)

Comfort Stand Recordings

 

         

http://www.comfortstand.com/index.html

CFR, to kolejny przykład mocnego kolektywu, chcącego promować muzykę od ludzi dla ludzi.pozbawiony napuszenia typowego dla Majors, czy w ogóle wydawców komercyjnych Comfort Stand Rec. nie bał się z promowaniem najdziwniejszych dźwięków; od dziecięcego świergotania do mikrofonu, poprzez rockowe szarpaniny, totalnie garażowe hard rockowe ryki (:D) do elektronicznych samplowanych IDM'ów.

Netlabel funkcjonował na scenie od 2003 roku wydając materiał nieprzerwanie przez trzy lata, gdzie w 2006 roku zawiesił działalność. Przez ten okres udało się wydać blisko 100 wydawnictw, na które składa się kilkadziesiąt albumów i EP'ek, kilka składanek i kilkanaście singli.

Większa część katalogu jest na szczęście nadal dostępna w sieci, dzięki czemu możemy zapoznać się z  dokonaniami netalbela. Niby muzyka prezentowana na jego łamach nie zachwyca czymś szczególnym, ale przecież zawsze ktoś znajdzie dla siebie coś ciekawego.

komentarzy: 5Poniedziałek, 26 września 2011, 17:33

WM Recordings

 

         

http://www.wmrecordings.com/

WM Recordings, to label powstały w słonecznikowej Holandii, którego motorem napędowym był kolektyw Comfort Stand Recordings,  w którym to udzielał się twórca WM Rec., czyli Marco Kalenek.

 

Od 2004 roku do dnia dzisiejszego w katalogu netlabela znalazło się już 121 darmowych wydawnictw na które składają się składanki, EP'ki i całe albumy.

Podobnie jak wspomniany Comfort Stand Rec. WM przyjęło za standart prezentację muzycznych dokonań praktycznie każdego chętnego. Dzięki temu zabiegowi w katalogu znajdziemy zarówno pulsujące techniaweczki, na wpół śmieszne szanty śpiewane przez totalnych amatorów przy fałszującym akompaniamencie gitary, masę różnorodnego rocka, nieco Jazzu, ale też nawet jakieś regionalne, folkowe przytupajki prosto z Senegalu :D.

Czyni to niezwykle smakowitym ów netlabel, gdyż wiadome że prędzej w nim ktoś znajdzie coś ciekawego, niż w takim ściśle sklasyfikowanym gatunkowo.

 

Oprócz darmowych wydawnictw WM Rec. wydaje także płatne pozycje, część w postaci tylko cyfrowej, ale znajda się też CD czy winyle.

 

komentarzy: 0Poniedziałek, 19 września 2011, 15:18

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4667 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 358 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl