avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Lipiec 2011)

Psychodeliczne podskoki Pana Tadeusza

 

       

VA - Panta Deus

http://www.ektoplazm.com/2011/panta-deus

Polecany dzisiaj materiał powstał jako podsumowanie dziesięcioletniej działalności krajowego, najważniejszego serwisu poświęconemu kulturze skupionej wokół sceny PsyTrance.

Na składankę utwory przygotowali niemal wszyscy najważniejsi obecnie krajowi producenci i szkoda że kilku zabrakło. 

      

Niestety zaprezentowane utwory w przeważającej większości nie są czymś wybitnym w swoich podgatunkach, może nie rozczarowują, ale są ot typowymi przedstawicielami bym powiedział. Nawet znakomity Artha zaprezentował dość skromny materiał pod postacią dwóch utworów, które niestety nie ruszają, tak jak zawartość zeszłorocznego "Influencing Dreams". Nie zawiódł na szczęści mój faworyt znany z serwisu, który choć porzycił mroczne progressy, to jego psyprogressivny utwór "Furion" cieszy ogromnie uszy; mowa oczywiście o artyście ukrywającym się pod nazwą TLG. Świetną produkcję przygotował też mistrz czillałtowych brzmień, czyli Sundial Aeon, wieńczącym kompilację utworem "Haunebu".

    

Mimo wszystko kompilację warto polecić, bo w końcu to muzyka naszych rodaków, całkiem znośna, no i oczywiście za darmoszkę. ;]

komentarzy: 7Sobota, 30 lipca 2011, 21:45

Minimalistyczny pochód środkiem miasta w okolicach drugiej rano

 

        

[minicromusic006] Michal Wolski - 1 24 am

http://minicromusicrec.blogspot.com/2011/04/michal-wolski-1-24-am-minicromusic006.html

Zawsze miło jest pisać o krajowych producentach, a tym bardziej gdy serwują znakomitą muzykę i to na dodatek za darmoszkę w ramach licencji CC.

 

O Michale Wolskim pisałem już przy okazji prezentacji jego netlabela Minicromusic. Michał po prezentacji w ramach owego netlabela jednego singla i EPki oraz singla w kooperacji z Menesem tym razem zaatakował zmysły słuchowe pełnoprawnym albumem.

"1 24 am", to kompilacja świetnych nagrań, które twardo trzymają się klasycznej formy minimalu za co trzeba oczywiście pisac peany pochwalne.

    

Nieskażony współczesną pikanino-klikaniną materiał cieszy uszy miłośnika klasycznej formy tegoż zaiste wspaniałego gatunku muzyki elektronicznej.W niektórych nagraniach czuć klimat z kultowych produkcji sygnowanych przez Basic Channel i Chain Reactionco tylko pogłębia oczywistą genialność podarowanego materiału. Już startowy "-6 Degrees" miącha smaczniutko nasze uszy solidnym dubowym klimatem, później jest już nieco spokojniej, ale nadal wspaniale.

Na płycie moim nieskromnym zdaniem praktycznie nie ma słabego utworu; wszystkie są po prostu zajebiste w swej prostocie konstrukcji, ale i jednocześnie magii soczystego brzmienia.

    

Polecam album każdemu miłośnikowi klasycznego brzmienia minimalistycznego techno, jak i dla tych którzy są ciekawi "czym to się je", bowiem nigdy czegoś takiego nie słyszeli na własne uszy.

komentarzy: 5Piątek, 29 lipca 2011, 20:36

Relaksacyjna kapsuła dobrych dźwięków

 

        

[DWK087] VA - Relax Capsule (Volume 1)

http://dustedwax.org/dwk087.html

 Znakomity bułgarski Dusted Wax Kingdom zachwyca praktycznie każdym swoim wydawnictwem, za co byśmy nie chwycili, to zostaniemy nakarmieni świetnymi produkcjami z kręgów Trip Hopu, Lo-Fi, Abstrakcyjnego Hip Hopu i podobnych klimatów.

 

Relax Capsule, to pierwszy wolumin kompilacji bardziej wyciszonych produkcji, mniej eksperymentalnych, a bardziej uspokajających, choć oczywiście nie oznacza to, że nudnych. ;]

Wśród wykonawców znajdą się co bardziej znane "marki" wydawane w netlabelu, ale też i paru nowych twórców.

 

Kompilację polecam głównie ze względu na wakacje, które jak wiadomo potrafią być wyjątkowo leniwe, a prezentowany materiał idealnie nadaje się zarówno do słodkiego leniuchowania, spania (a co!), czytania jakiejś miłej lektury czy nawet i do rozjeżdżania biednych ludzików w GTA. ]:>

komentarzy: 0Sobota, 23 lipca 2011, 06:46

Monotonik

 

        

http://www.mono211.com/content/news.html

Monotonik, to kolejny z netlabeli będących podwalinami dla całego ruchu muzycznego opartego na licencji CC.

Założony w 1996 roku przez Austriackich miłośników elektronicznej muzyki początkowo skupiał się na wydawaniu muzyki w postaci pojedynczych utworów, na dodatek w trackerowym formacie .mod. Zwyczajnie takie czasy, gdy ściągnięcie jednej kilkumegowej empetrójki potrafiło trwać kilkadziesiąt minut, więc logicznym krokiem były publikacje znacznie mniejszych plików.

Publikowana początkowo muzyka, to głównie klimaty mocno klubowe. Wszelkie odmiany Techno i House, ale i nieco czillujących dźwięków czy tych z ogólnej półeczki zwanej IDM.

Pod koniec lat 90tych wraz z zwiększeniem prędkości internetu, Monotonik zaczął publikować wydawnictwa pod postacią plików .mp3, z czasem pozwolił ów rozwój internetu na wydawanie większych wydawnictw, jak EPki i albumy.

Z czasem także wydawana muzyka nieco "ostygła" i sążniste, typowo parkietowo-klubowe nagrania ustąpiły wobec fali coraz bardziej popularnego IDM i Chilloutu.

 

W obszernym katalogu samych wydawnictw mp3 znajdziemy całą masę znakomitych produkcji, że wspomnę choćby tylko wychwalane już wcześniej na blogasku Sleepy Town Manufacture, które to w Monotoniku wydało większość swojej dyskografii. Oprócz nich w katalogu znajdziemy też produkcje tak znakomitych artystów, jak Muhr, Coax czy Sonmi451.

Istnieje też możliwość ściągnięcia pierwszych wydawnictw w plikach .mod wśród których można znaleźć nawet dwa nagrania naszego słynnego rodaka Bogdana Raczyńskiego wydającego dla Aphexowego Rephlexa. ;]

 

Oprócz głównego katalogu, Monotonik posiada jeszcze dwa sublabele; brejkowy Mono 211 oraz rejwowy Mono-Rave-Ik, których katalogi oczywiście też są dostępne.

 

Niestety od dwóch lat label zawiesił działalność i już niczego nie wydaje.

Polecam tym bardziej zatem zainteresować się katalogiem, bowiem kto wie czy aby za jakiś czas nie zniknie on z sieci na stałe...

komentarzy: 0Poniedziałek, 18 lipca 2011, 21:22

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 318 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl