avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Luty 2011)

Milion płyt wszechczasów... Akt XXIV (Techno edyszyn)

                                       Joey Beltram - Places

         

Beltram, to nie tylko jeden z prekursorów amerykańskiej sceny techno, ale też jeden z prekursorów w ogóle całego gatunku.

      

Twórca słynnego "Energy Flash" z 1990 przed wydaniem "Places" dla berlińskiego Tresora, miał już dość pokaźny dorobek, w tym dwa pełne albumy. Jednak "Places" było czymś wyjątkowym. Nie dość, że w dużej mierze pozbawione naleciałości wcześniejszych produkcji, które mocno opierały się jeszcze na hajpie sceny AcidHouse, to dodatkowo były swoistym materiałem prekursorskim dla nowej fali minimalu.

    

Materiał zawarty na ośmiościeżkowym LP (wersja CD zawierała dziewiąty utwór "Nameless") wytaczał nowe prądy, swoimi siermiężnymi wręcz produkcjami, które jednak pokazywały dokładnie czym powinno być Minimal Techno. Mocarne produkcje pokroju "Ten Four", ultraklasyczny "5.7 Litre" czy sążnisty Mills'owski "Floaters" pokazywały reszcie, jak tworzyć doskonałe patenty oparte na tak minimalnych strukturach. Od tego albumu zaczęła się dosłowna eksplozja podobnych sążnistych produkcji, a ilość labeli produkujących Minimal Techno zaczęła rosnąc lawinowo.

     

Kolejny album z którym nie zapoznać się zwyczajnie nie wypada.

komentarzy: 9Poniedziałek, 28 lutego 2011, 23:56

Jahtari

 

        

http://www.jahtari.org/

 

Kolejny przykład tego, jak fajnym zjawiskiem potrafią być netlabele.

Już na dzień dobry przy wizycie wita nas sympatyczne 8bitowe intro i istotna dość informacja, że do pełniejszego odbioru zamysłu artystycznego twórców strony, warto ściągnąć i zainstalować w systemie specjalną czcionkę na widok której pamiętający czasy ośmiobitowców popłaczą się chyba ze wzruszenia. ;)

 

Jahtari, to dość specyficzny twór, bowiem muzycznie proponuje on nam dubowe przesłanie w ściśle elektronicznym wydaniu, które sami nazywają "Digital Laptop Reggae". Prezentowana muzyka w zamyśle musi zawierać pewne  elementy składowe dla muzyki Roots/Dub/Reggae, ale jednocześnie oblekana jest ośmiobitową nostalgią.

Jak brzmi?

Kozacko!

Obecny katalog jest dość bogaty, zarówno tych darmowych wydawnictw, jak i komercyjnych wydawnictw winylowych i paru pozycji wydanych na kompaktach. Jednocześnie nie jest to tez aż tak wiele materiału, by ściągnięcie ich sprawiało zbyt duży problem.

 

Na koniec jeden z utworów na zachętę.

      

komentarzy: 0Poniedziałek, 28 lutego 2011, 18:46

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 312 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl