avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Maj 2010)

Peppermill Records

 

      

http://www.peppermillrecords.com

Z tego netlabela w końcu chyba zadowoleni będą wszyscy ci, którzy mają dość prezentowanego tutaj głównie elektronicznego bełkotu ;] czy innych industrialno-noisowych jazgotów.

 

Kanadyjski Peppermill Records od 2006 roku promuje poprzez internet, wszelakie mało znane grupy głównie z przypięta metką szeroko rozumianego rocka, choć z przeważającą ilością "indie". Oczywiście nie tylko Rockiem ów netlabel żyje i znajdziemy tutaj nieco odmiennych stylistycznie produkcji, choć wszystkie one są raczej miłymi, na wpół czillującymi pozycjami.

Głównym motorem napędowym katalogu składającego się obecnie z siedemnastu pozycji, są obszerne składanki. Kilka z nich, jak [PM008] VA - 52 Weeks , to swoiste projekty powstałe w wyniku pewnych idei (ów wspomniany rilejs, jak można domyśleć się po tytule powstawał przez 52 tygodnie, przez które 52 artystów zamieszczonych na czterech woluminach, tworzyło zawarte na nich utwory).

Polecam szczególnej uwadze choćby te właśnie składanki, bowiem sam dzięki jednej z nich ( [PM001] VA - 30 Days ) odkryłem prawdziwą perełkę, jakim jest zespół Antenne.

 

Netlabel  pełny jest podobnych pomysłów, jak chociażby ostatni z nich i w przyszłości należy spodziewać się jeszcze więcej miłej dla ucha, darmowej muzyki. ;]

komentarzy: 13Poniedziałek, 31 maja 2010, 22:13

Rain

 

       

http://rainnetlabel.blogspot.com/

 

Założony w 2005 roku netlabel Rain, to kolejny dowód na to, że mamy wielu utalentowanych producentów i że wielu z nich jest na tyle miłych, by swoimi produkcjami popierać ideę wolnej muzyki w internecie.

 

Rain, to znakomita skarbnica wielu ciekawych wydawnictw z mocno niszowej półki spod znaku Dark Ambient, Drone i abstrakcyjnych, elektronicznych minimalizów Musique Concrète. Wiele z wydawnictw w katalogu, to pojedyncze, nawet i kilkugodzinne sesje dźwiękowe dzięki którym można medytować sobie do woli. 

Obecnie katalog liczy sobie 35 pozycji z których nie ma sensu polecać jakichś konkretnych, choć należałoby wspomnieć o swoistej ciekawostce, czyli tym rilejsie: [rain018] Ananta - Inside My Room, Watching The Rain, który jest prawdziwą dronową mantrą, trwającą zaledwie... cztery godziny i prawie jedenaście minut. ;D

 Jeśli ktoś z Was oczarowany jest produkcjami wydawanymi przez znakomity Earth Mantra, to z pewnością pośród katalogu Rain odnajdzie wiele nie mniej czarujących produkcji. ;]

 

komentarzy: 10Niedziela, 30 maja 2010, 23:50

La Caverne Du Dragon

 

         

http://www.lacavernedudragon.eu/

Tym razem powrót do mocno podziemnych brzmień tylko dla wybrańców.

Francuski netlabel La Caverne du Dragon, to ściśle niezależny promotor muzyki z kregów Martial Industrialu, NeoFolku i Dark Ambientu o dość silnych wpływach nacjonalistycznych i pro-Europejskich (bynajmniej nie w odniesieniu do idei aktualnej Unii Europejskiej).

Niestety w przypadku tegoż netlabelu, choć sam stroni od bezpośredniej agitacji faszystowskiej czy wręcz neo-nazistowskiej, to jednak wielu współpracujących z nim artystów, jawnie popiera i bierze udział w takich ruchach. Całe szczęście, że muzyka nie jest wynikiem takiej idiotycznej postawy i propagandy, a wręcz przeciwnie, zawiera wiele interesujących produkcji dla miłośników brzmień NeoFolku czy Martial Industrialu, którzy jednakże aż tak bardzo nie mają nasrane pod kopułami, by wspierać w jakikolwiek sposób tak idiotyczne ruchy.

Zawsze należy pamiętać, że to tylko muzyka i w większości przypadków osobom odpowiedzialnym za dobór wydawnictw, udaje się utrzymać mało kontrowersyjny poziom tychże.

 

Na obecną chwilę katalog liczy sobie 21 pozycji z których godnymi polecenia są trzy części znakomitej kompilacji "Tribute To The Dead Soldiers (1914-1918)" oraz kompilacja "French Collaboration", no i oczywiście pozycje sygnowane przez Front Sonore, znanego już co niektórym za sprawą netlabelu Kaos ex Machina. Godnymi polecenia są też releasy autorstwa Nebel, Autodafe oraz Heilige Zorn.

Muzyka co prawda nie dla każdego, ale polecam choćby spróbować uszczknąć kawałek tym co jeszcze nie poznali tego gatunku muzycznego (może się spodoba), no a dla miłośników, to zawsze coś nowego, tak więc polecam jak najbardziej. ;]

 

komentarzy: 3Sobota, 29 maja 2010, 23:54

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 323 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl