avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Kwiecień 2010)

Afterbeat

 

         

http://afterbeat.org

Czas na kolejny z naszych rodzimych netlabeli. Tym razem pora na leniwe dubowe dźwięki i rytmy z Afterbeat.

Założony w 2005 roku Tomasza Karczewskiego, znanego producenta z kręgów reggae netlabel miał promować przede wszystkim Polską scenę reggae/dub. W ciągu trzech lat działalności wydano 10 releasów, zorganizowano kilka imprez i niestety ostatecznie, jak to często z netlabelami bywa, zawieszono działalność...

 

Poszczególne wydawnictwa Afterbeat może i jakieś wyjątkowe nie są, ale mają jednakże swój urok, no i zawsze niezdecydowanym pozwalają za darmoszkę zapoznać się w ogóle z promowanymi gatunkami do czego oczywiście serdecznie zapraszam, póki jeszcze netlabel egzystuje w internecie. ;]

Polecam na początek zapoznać się z genialną EPk'ą kolektywu Banda Tre z energetyczną dawką wokalnego Ragga/Dancehall oraz premierowym materiałem czyli [abn001] Youthman Steppa - Occupation EP , która to pozwoli nam zorientować się jakże smakowity Dub znajdziemy w kolejnych wydawnictwach. ;]

 

komentarzy: 10Piątek, 30 kwietnia 2010, 23:38

Black Hoe Recordings

 

         

http://www.blackhoe-recordings.com/releases/index.html

Dzisiaj prawdziwy cios w ryj z glana okutego metalem. ]:>

Black Hoe, to netlabel, który figurował na mojej liście do ściągnięcia chyba przez rok, a nawet nie czytałem co za muzykę prezentuje oraz nie słuchałem nigdy żadnego rilejsa. Tym samym mam teraz cholernie dużo materiału do przetrawienia, ale będzie to niezwykle smaczna uczta, do której zapraszam każdego chętnego mocnych wrażeń smakowych. ;]

 

Powstały w 2006 roku u naszych Madziarskich krajanów Black Hoe miał za zadanie wzniecić tumult, gwałt i pożogę w uszach każdego odważnego miłośnika morderczych połamanych rytmów i dźwiękowego łomotu. Węgrom udało się to znakomicie i prezentowany w poszczególnych wydawnictwach mocarny Drum 'n Bass w stylistyce HardStep'u, DarkSide'u czy klasycznego Jungle, po prostu cieszy uszy jak cholera. Produkcje są na prawdę doskonałym poziomie i praktycznie każdy rilejs słucha się z niekłamaną przyjemnością, oczywiście o ile tylko lubi się tego rodzaju muzykę, a jak wiadomo jest ona przeznaczona tylko dla prawdziwych tygrysów. ]:>

Dla chcących jeszcze mocniejszych wrażeń, nakładem netlabela wydawane są także releasy z gatunku BreakCore, Hardcore czy innej podobnej łupaniny. Poziomu tychże wydawnictw nie jestem w stanie jednakże ocenić, bowiem taką muzyką akurat zbytnio się nie pasjonuję.

 

Na obecną chwilę katalog liczy sobie 68 pozycji, ale z racji przyjętej polityki wydawania najpierw muzyki dostępnej tylko za opłatą poprzez serwisy Beatport i Juno, a dopiero po jakimś czasie za darmo, możliwe jest aktualnie zassanie tylko 66 ( jeśli się nie mylę) pozycji.

Dodatkowo  funkcjonują jeszcze w pełni płatne sublabele (aż trzy), oferujące jeszcze nieco dodatkowego materiału dla każdego chętnego wysupłania pieniędzy z konta.

 

komentarzy: 15Środa, 28 kwietnia 2010, 13:56

Yuki Yaki

         

         

http://www.yukiyaki.org/

Prezentowany tym razem netlabel, to kolejny przedstawiciel z kręgów motorycznej elektroniki, choć oczywiście nie tylko.

Powstały w Niemczech w 2005 roku Yuki Yaki, jak każdy inny netlabel miał za zadanie promować dobrą muzykę oraz artystów stojących za owymi dźwiękami. W ciągu pięcioletniej działalności, katalog nie obrósł co prawda w oszałamiającą ilość wydawnictw, bowiem jest ich na chwilę obecną zaledwie 19 plus jeden set didżejski, ale za to wszystkie te produkcje są wartymi posłuchania, bowiem nie ma w nich śladu pośpieszności, tandety czy nudy (o ile oczywiście ceni się takową muzykę).

Yuki Yaki miał być platformą dedykowaną różnej muzyce, ale ograniczoną jednakże do elektronicznego przekazu Minimalu, TechHouse, Clicks 'n Cuts czy IDM ogólnie mówiąc i takie też dźwięki znajdziemy pośród poszczególnych releasów.

Nie licząc artysty ukrywającego się pod pseudonimem Choenyi , który jest już uznaną postacią na netlabelowej scenie, większość pozostałych artystów, to praktycznie nieznane osobistości, jednakże tworzące znakomitą muzykę. Oczywiście osoby nie rozumiejące współczesnej muzyki klubowej, nie mają czego szukać pośród wydawnictw netlabela, bowiem najprawdopodobniej żadna z pozycji w katalogu im się nie spodoba.

Innym osobom, bardziej zainteresowanym, polecam dla przykładu te oto wydawnictwo [ykyk014] Emmerichk - 4th , czyli znakomitą porcję Clicks 'n Cuts i DubTechno.

 

komentarzy: 3Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 20:36

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 313 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl