avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Wrzesień 2009)

Milion płyt wszechczasów... Akt IX

                                            Burial - Untrue

            

Są w świecie muzycznym takie płyty, które uderzają znienacka i jak już walną, to całe tłumy padają na glebę z łoskotem...

Takim krążkiem był drugi album w karierze z początku bardzo tajemniczego artysty z Wielkiej Brytanii,a który i mnie powalił na kolana na tyle, że zacząłem baczniej interesować się czysto Brytyjskim gatunkiem, jakim jest Dubstep.

 

Twórczość Buriala znana była już wcześniej wielu osobom, głównie dzięki niewątpliwemu kunsztowi pierwszego albumu, jednak ja szczerze nie znałem tego krążka i zresztą podejrzewam, że choć dobry to materiał, to jednak zbyt wielkiego wrażenia wtedy w 2006 roku, by chyba na mnie nie zrobił...

Inaczej już było z "Untrue" na którego hype w sieci był olbrzymi i można było łatwo zorientować się, że coś z tym albumem musi być, skoro takie masy ludzi wypowiadają się z uwielbieniem dla mocno undergroundowego, jakby nie było, materiału.

 

Niezwykle rzadko spotykam kompletny album, który od początku do końca podobałby mi się w całości i każdy utwór nosiłby w sobie znamiona geniuszu.

A czymś takim jest  niewątpliwie jest krążek "Untrue"...

 

Materiał zawarty na albumie porywa swoją tajemniczością, mrokiem, ale i niezwykłym pięknem poszczególnych kompozycji już od pierwszych sekund wstępu, aż po sam koniec.

Ciężko pisać tutaj o poszczególnych utworach, bo takiego "Archangel", "Near Dark" czy "Endorphin" trzeba posłuchać samemu, by zrozumieć czemu album ten jest zwyczajnie... przepiękny. :)

Nie trzeba nawet być miłośnikiem Dubstepu, by opisywany album nam się spodobał, bowiem w genialny sposób łączy on wiele składników nie tylko bezpośrednio ze stylistyki Dubstepu, ale i Ambientu przykładowo.

Zresztą album zdecydowanie wybija się ponad sam gatunek któremu jest głównie przypisywany i z pewnością to dzięki temu właśnie potrafi być uznany za wyjątkowy nawet przez osoby, które za specjalnie za ogólnie muzyką elektroniczna nie przepadają. ;]

 

Polecam szczerze zapoznać się z tym krążkiem, bowiem po pierwsze na serio jest wart uwagi, a po drugie zrozumiecie dlaczego może coś być jeszcze lepszego w podobnej stylistyce, a co opisane zostanie w kolejnym akcie "listy wszechczasów". ]:>

 

komentarzy: 20Wtorek, 29 września 2009, 18:19

Klinika smakowitych dźwięków

 

         

[ca300] VA - Clinical Anthology (2006-2009)

http://clinicalarchives.blogspot.com/2009/08/ca300-various-clinical-anthology-2006.html

http://www.archive.org/details/ca300_ca

Minęło pięć miesięcy od momentu, gdy polecałem Wam wyśmienite jubileuszowe wydawnictwo w katalogu Clinical Archive, czyli dwusetny numer w katalogi za sprawą świetnego VA - Clinical Jazz.

Okazją dla tego wpisu jest kolejny jubileusz tego znamienitego netlabela, czyli wydawnictwo numer 300(!). ;]

 

Tym razem mamy do czynienia z retrospekcyjną kompilacją zajmująca pięć płyt, a na której znajdują się różnogatunkowe utwory z całego dorobku wydawnictwa.

Chociażby z tego powodu kompilacja ta zasługuje na wzmiankę, bowiem daje niezdecydowanym jeszcze co do tegoż netlabela możliwość zapoznania się z muzyką, jaką można znaleźć w przepastnym katalogu.

 

Znajdziemy tutaj cały przekrój gatunkowy od rytmicznych utworów IDM, poprzez Rockowe giganty kilkunastominutowych przedstawicieli psychodelicznego nurtu, a z do wszelakich eksperymentów Noise, Electro-acoustic czy Ambientu...

 

Co prawda wybór nie jest może jakiś super trafiony i zdecydowanie brakuje w nim wielu świetnych pozycji, ale ostatecznie nie jest źle, tak więc serdecznie polecam zapoznanie się z tą składanką zarówno przez tych jeszcze niezdecydowanych co do jakość produkcji prezentowanych przez Clinical Archives, jak i tych którzy nie mają bladego pojęcia o czym piszę.

;)

PS: By udowodnić, że składanka ta jest warta ściągnięcia, dodam tylko, że już znajduje się na piątym miejscu popularności na archive.org pośród wydawnictw Clinical Archives z wynikiem lekko ponad 44 tysięcy ściągnięć.

komentarzy: 5Wtorek, 22 września 2009, 21:11

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 319 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl