avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Sierpień 2009)

ChilloutZone - Radom Rainshow 2009

Niestety sobotnia eskapada z Wawki do Radomia na zapowiadający się smakowicie Airshow 2009 zbytnio się nie powiodła i w istocie samo Airshow zamieniło się na Rainshow 2009. :F

Niestety posiadana zwykła cyfrówka nie pozwoliła na robienie zbyt ekscytujących zdjęć w deszczu, tak więc nawet wystawa statyczna wypadła dość kiepsko z racji samego deszczu, mych majtających się odnóży z racji przemoczenia (całe spodnie miałem dokumentnie mokre :/), no ale kilkoma tymi kiepskimi fotkami się pochwalę, ;)

 

Stojanka dla samolotów, które miały brać udział w pokazach dynamicznych, czyli między innymi Francuskie  Rafale, Czeskie L-159, F/A-18 z Hiszpanii oraz śliczna "Suczka" ^^, czyli Su-27 z Białorusi.

Imponujący C-17 USAFu do którego można było wejść i jak widać pomimo deszczu, chętnych wcale mało nie było.

Typhoon Herbaciarzy, czyli tak upragniony przez niektórych "Eurofighter" w miejsce naszych "złomiastych" F-16.

Niemieckie "czarne krzyże" na Polskiej ziemi, czyli Tornado ECR.

Moje ukochane "Guźce", czyli A-10 USAFu.

Gdyby warunki były znośne bez wątpienia nastrzelałbym im z setkę fotek i próbował się jeszcze dogadać, czy nie mogę wleźć za barierki i porobić szczegółowych "aktów". ;D

A-10 raz jeszcze. 

Czyż nie jest przepiękny? =]

Nasz "złom", czyli Jaszczomp. ;D

Tym razem to faktycznie nasz złom, czyli leciwe Su-22, ale tutaj chociaż w cholernie efektownym malowaniu. ;]

Przycupnięte olbrzymy, czyli Białoruski Ił-76, którego także można było zwiedzić od środka oraz C-130 z Belgii za nim, a na samym końcu nasz Amerykański "prezent", czyli także C-130.

AH-64 z Holandii przy którym oczywiście kłębiło się stadko ludzi fotografujących go nieustannie. ;]

"Blackhawk Down", czyli S-70 z Austrii.

 

Tak czy siak z wyprawy jestem zadowolony, choć jeszcze teraz czuję się niemrawo z racji wczorajszego wyziębienia.

Ten kto jest dzisiaj tam, zabawę ma z pewnością przednią i postaram się za dwa lata mieć taką samą. ;)

 

No i smutny edit, do wpisu...

Su-27 podczas pokazu rozbił się i z tego co widzę z zapisu dokonanego przez telewizję chyba pilotom nie udało się katapultować z samolotu...

komentarzy: 20Niedziela, 30 sierpnia 2009, 11:33

Earth Mantra

 

          

http://www.earthmantra.com/index.php

Spośród dotychczas zaprezentowanych netlabeli, choć osobiście uważam że każdy z nich kryje całe pokłady niesamowitej i co najważniejsze doskonale wyprodukowanej muzyki, to jednak tylko kilka z nich uważam za coś fenomenalnego i na prawdę żałowałbym, gdyby nie dane było mi ich poznać.

Dlatego też za każdym razem gdy odkryję taki niesamowity netlabel, ciesze się jak dziecko można powiedzieć.

 

Założony w 2007 roku przez Darrella Burgana netlabel Earth Mantra, napotkałem całkiem przypadkiem dwa tygodnie temu, klikając na odnośniki pewnego artykułu o Ambiencie.

Oczywiście ucieszyłem się, że znalazłem kolejny netlabel i to o dość bogatym dorobku, i zacząłem powoli ściągać pierwsze wydawnictwa autorstwa samego założyciel, ukrywającego się pod aliasem Palancar.

Cieszyło mnie, że według wszelakich informacji na stronie netlabel skupia się głównie na klasycznym brzmieniu Ambientu, ale nie słuchałem żadnych ściągniętych utworów, gdyż z racji ich długości trzeba by było poświęcić im dużo czasu, którego wtedy nie miałem.

Gdy w końcu zabrałem się za odsłuch... oniemiałem...

 

Jeśli jesteś drogi czytelniku miłośnikiem kosmicznych brzmień Ambientu, trafiłeś właśnie do raju... ;D

Już wydawnictwa samego założyciela, wydane w serii "Ambient Train Wreck Back Catalog", na która składa się obecnie 12 części, to zbiór niesamowitych sesji, które z pewnością oczarują każdego wytrawnego miłośnika ambientowych pejzaży, a oprócz nich w katalogu netlabela znajdziemy jeszcze kilkadziesiąt innych wydawnictw, oczywiście równie niesamowitych i doskonałych.

W katalogu znalazło się nawet miejsce dla jednej płyty DVD, na której Kit Watkins obdarzył swoje produkcje z albumu "This Time And Space", przyjemnymi dla oka wizualizacjami.

 

To co jedynie może przerazić zainteresowanych, to wielkość większości wydawnictw, bowiem jak wiadomo kompozycje ambientowe potrafią być dość długie, na co przekłada się wielkość pliku, najczęściej idąca w kilkadziesiąt megabajtów na poszczególny utwór z albumu; nierzadko jest to znacznie więcej.

Na obecną chwilę, cały katalog zajmuje 18.1GB, ale jak widać nie trudno to ściągnąć skoro mi się udało, co i polecam uczynić zresztą każdemu. ;]

 

komentarzy: 9Wtorek, 18 sierpnia 2009, 13:14

49 Manekinów

 

          

http://49manekinow.net/

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj prezentuję siostrzany netlabel poprzednika, czyli uroczo brzmiące 49 Manekinów.

 

Label ten powstał w 2008 i miał na celu reprezentowanie krajowego undergroundu sceny ElectroClash.

W takich też klimatach utrzymana jest większość z 22 wydawnictw.

Oprócz różnych mniej lub bardziej szalonych odmian Electro, znajdziemy tez pewne eksperymentalia gatunkowe ale też i Drum 'n Bass chociażby.

Niewątpliwym rodzynkiem w cieście pośród wydawnictw jest już kultowych singiel "Chłopomania" artystów ukrywających się pod takim samym  aliasem, a którzy swoim bezkompromisowym albumem "Ludomania" (wydanym zresztą też w pewnym ciekawym, krajowym netlabelu, który niebawem doczeka się wpisu) zdobyli już pewne uznanie i renomę w internecie.

Także ostatni z releasów wydanych przez 49Manekinów, to zbiór remiksów utworu "Lodowisko" Chłopomanii.

 

Dodatkowo w ramach 49 Manekinów działa jeszcze jeden, wewnętrzny netlabel 49Animals, w którym wydawane są  wszelakie eksperymenty IDM oraz bardziej spokojne dźwięki, niż te serwowane przez rodzimy label.

 

Oprócz samej muzyki 49Manekinów zapewnia także trochę strawy dla oczu, wydawanymi teledyskami, których jak na razie pojawiło się kilka, w tym dla wspomnianego utworu "Chłopomania".

    

 

Polecam przetrzepanie katalogu tegoż zacnego netlabela, bowiem nie dość iż to rodacy, to na dodatek sporo fajnej i nietuzinkowej muzyki zawartych jest w ich wydawnictwach. ;]

 

komentarzy: 4Środa, 12 sierpnia 2009, 16:11

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4667 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 355 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl