avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Lipiec 2009)

77Industry

 

         

http://77industry.com/

Czas odsapnąć nieco od klubowych brzmień i zanurzyć się  w niezwykle barwną scenę Noise.

Radość tym większa, iż prezentowany dzisiaj netlabel, to kolejne dzieło naszych rodaków.

 

77Industry, to powstała w 2007 roku i prężnie działająca do dzisiaj platforma wszelakich niekonwencjonalnych brzmień.

Netlabel może pochwalić się wydanymi 32 pozycjami w katalogu, które nie tylko są w klimatach Noise i okolic, ale zahaczają  także o dark Ambient, Industrial, a nawet słyszałem w którymś releasie, dość rytmiczne brzmienia, których nie wstydziłbym się wrzucić do seciora z klasycznym Minimalem.

Artyści wydawani w netlabelu, to głównie Polacy, ale znaleźć też można wykonawców z USA, Włoch, Ukrainy czy Belgii.

Z artystów godnych polecenia, nie można pominąć słynnego w pewnych kręgach Lord Kula, projekt Mikrodepresja czy niezwykle porypanego ale i płodnego Amerykanina ukrywającego się pod pseudonimem Oubliette

 

Wartym polecenia z wydawnictw jest natomiast muzyczny ukłon w stronę geniusza H.R. Giger'a, twórcy niesamowitych obrazów oraz między innymi postaci Obcego z "Alien'a".

Konkretnie myślę tutaj oczywiście o tym wydawnictwie: [77.04] VA - The Temple Of Biomechanoids - Polish Post-Industrial Tribute To H.R. Giger (bezpośredni plik do .rar'a).

 

Zdaję sobie sprawę, że miłośników tak trudnych w odbiorze gatunków, jak Noise, Power Electronics czy nawet Dark Ambient jest chyba jeszcze mniej pośród Was, niż miłośników Minimalu czy TechHouse, jednakże warto czasami poznać coś nowego, czyż nie?

No a tym bardziej warto poznać, że nie tylko za granicą robi się dobra muzykę, ale że i nasza krajowa scena niezależna, nie ma też się czego wstydzić, a 77Industry jest jednym z takich właśnie miejsc, którego wstydzić się nie trzeba. ;]

 

77Industry działa w kooperacji niejako z innym Polskim netlabelem, czyli 49Manekinów, któremu poświęcę następny wpis, bowiem on też jest wart polecenia.

 

komentarzy: 8Piątek, 31 lipca 2009, 20:18

Heavy Industries

 

           

http://www.heavy-industries.net/index.htm

Amerykańska scena muzyki klubowej, choć mająca ogromny wpływ ( końcu to tam narodził się House oraz Techno), to zawsze była dość specyficznym miejscem.

 

Pomimo scen w Chicago, Detroit oraz Nowym Jorku, które niejako były podstawą do narodzin dwóch dominujących niegdyś gatunków na scenie, to ambitne brzmienia były w dosłownym podziemiu.

Gdy w latach 90tych House i Techno zostało w pełni zaszczepione na rynek Europejski, dopiero wtedy zaczęto dostrzegać bardziej ambitne brzmienia owych gatunków.

Heavy Industries jest właśnie wynikiem dostrzeżenia przez Amerykanów, że Techno i House, to nie tylko ich prymitywne odmiany.

 

Powstały w 2001 roku netlabel, miał za zadanie promocję muzyki dla szerszego grona, niż ludzi, którzy bez problemu wiedzieli gdzie takiej muzyki szukać.

Osoby odpowiedzialne za powstanie netlabelu, były już od lata związane ze sceną  "empetrójkową" (miedzy innymi z słynnym konkurentem Napstera, czyli serwisem mp3.com), więc samo powstanie wydawnictwa nie stanowiło problemu.

Choć pierwotnie nastawione na dystrybucje przede wszystkim muzyki Minimal techno, to w ciągu kilku lat, osiemnaście pozycji w katalogu zaoferowało oprócz Minimalu, takie gatunki jak Deep House, Tech House czy Electro, a nawet parę Trance'owych utworów.

 

Być może muzyka zaoferowana przez Netlabel nie trafi do każdego, szczególnie iż kultywowane są w nim wiekowe już brzmienia, a nie nowoczesny NuMinimal czy ElectroHouse, ale tak czy inaczej można znaleźć sporo interesujących nagrań pośród katalogu Heavy Industry.

 

komentarzy: 9Czwartek, 16 lipca 2009, 14:14

Milion płyt wszechczasów... Akt VIII

                                  Midfield General - Generalisation

         

 

Całkiem przypadkiem znalazłem jakiegoś starego cedeka ze zripowanymi przed laty płytami z mojej kolekcji.

Traf chciał, że znalazła się tam wyśmienita płytka, którą od razu sobie zarzuciłem by wspomnieć stare, dobre czasy... ;]

 

Pod pseudonimem Midfield General ukrywa się Damian Harris, bliski kumpel samego Normana Cook'a, czyli niejakiego Fatboy Slim'a. 

To co istotne, to fakt, że Harris jest założycielem kultowego już labela Skint, którego wkład w rozwój ambitnej sceny tanecznej nie sposób jakkolwiek pominąć.

 

Siłą rzeczy człowiek o takim nosie na muzykę musiał wyprodukować coś dobrego. No i tak też jest w istocie z albumem "Generalisation".

Album ten to znakomita dawka pulsującego Brytyjskiego Big Beatu nowej fali.

Krążek jest już dosyć wiekowy, bowiem nagrany został w 2000 roku, ale zaiste kawałki z tego albumu rozpalą niejeden parkiet dziś, a i zapewne za parę lat też zdołają to zrobić... ;]

Wszystko to za sprawą niesamowitych i łatwo wpadających w ucho utworów pokroju kultowego "Devil In Sport Casual", czy takich wymiataczy, jak "You Take", "Stigs In Love" oraz "General Of The Midfield".

Nie można w tym miejscu nie wspomnieć też o utworze "Midfielding", który wymaga dobrej znajomości Angielskiego (nie Amerykańskiego), ale w zamian daje ogromną masę brechawki. ]:>

 

Niestety, wydany po ośmiu latach od "Generalisation", zeszłoroczny nowy album Harrisa zatytułowany "General Disarray" nie jest już tak wspaniały nawet w połowie, no ale i tak jest także wartym odsłuchu.

 

komentarzy: 5Sobota, 04 lipca 2009, 08:27

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4667 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 361 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl