avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Czerwiec 2009)

Neovinyl

 

          

http://www.neovinyl.org/

 

Neovinyl, to kolejny przedstawiciel Hiszpańskiej, niezależnej wizji muzycznej.

Powstał w 2005 roku  wyniku potrzeby kilku znajomych, chcących opracować wspólną platformę do prezentacji swojej wizji muzyki.

Pierwsze releasy pojawiły się w połowie 2006 roku i trzeba przyznać, że od samych początków stały na bardzo wysokim poziomie.

 

Stylistycznie Neovinyl przemierza krainy niezwykle przyjemnych w odbiorze form Minimalu, House czy Electro.

W przeciągu trzech lat katalog urósł do 14 pozycji w tym takiego parkietowego wymiatacza jak  album "Supersonic Girls Can Not Dance" autorstwa Carlo, który to zresztą doczekał się wersji z remiksami nawet: "Supersonic Girls Can Not Dance Remixes"

Album ten jest jednym z kolejnych dowodów na to, jak niesamowitą muzykę można wydawać w ramach CC License i oczywiście polecam go do zassania jak cholera. ]:>

 

Większość twórców reprezentujących netlabel, to oczywiście Hiszpanie, ale znalazło się też kilku innych, głównie z okazji wydanie dużej kompilacji Neovinyl Experience.

 

Oprócz muzyki, Neovinyl począł tez nieśmiałe próby w twórczości video, czego rezultatem jest jak na razie jeden teledysk [NVV01] Fulano deTal - Nju, ale tak czy siak wart obejrzenia jak najbardziej. :)

Mam nadzieję że w przyszłości coś jeszcze na tym polu zostanie zaprezentowane.

 

komentarzy: 3Niedziela, 21 czerwca 2009, 06:56

Diplomatik

 

         

http://www.diplomatik.net/index.html

 

Ostatnie dwa tygodnie moich poszukiwań netlabelowych, to w dużej mierze eksploracja Minimalistycznych dźwięków i ich pogranicza.

Odkryłem wiele wcześniej nieznanych netlabeli, w tym i kilka całkiem sporych, że aż dziwne iż wcześniej na nie nie wpadłem.

 

Diplomatik, to jak na razie dość skromny netlabel z Kanady, wydający jednakże artystów z całego świata dosłownie.

Jedenaście pozycji w katalogu, to głównie pulsująco-klikująco-plumkający NuMinimal dość dobrej jakości, tak więc miłośnicy gatunku będą wniebowzięci, szczególnie iż netlabel może się poszczycić EP'ką (bardzo smakowitą w rzeczy samej) już uznanego na scenie projektu Kill Minimal .

Pozostałe pozycje w katalogu też są nie mniej wyborne, a z racji iż nie jest ich aż tak zbyt wiele, więc warto poświęcić jeden wieczór na ściągnięcie całości i przesłuchanie.

 

Oprócz działalności w ramach CC License,  Diplomatik oczywiście trudni się także komercyjną działalnością, zasilając płatnymi wydawnictwami platformy Juno i Beatport.

Skoro darmowe pozycje sa tak dobre, to i z pewnością te płatne, także warte sa tych kilku dolarów chociażby. ;]

 

komentarzy: 4Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 15:30

Gorący kubek przepysznej kawy

 

          

[PHATT031] Gawronski - Cup Of Coffee

http://www.phatt.pl/wydawnictwa/31-40/phatt031/

Najnowsza pozycja w katalogu Polskiego netlabela PhattSounds, to wyśmienita porcja ambitnych elektronicznych kolaży muzycznych. 

Album ten zawiera w sobie wszytko to, co stanowi o genialności brzmień elektronicznych, będąc jednoczesnie solidnym kamieniem w oczodół wszytkim "technohejterom", bowiem takie właśnie brzmienia udowadniają iż elektronika, to nie tylko pusta łupanka, czy eksperymentalna łupanka nie dla każdego zdatna do rozkoszowania się.

 

"Cup Of Coffee", to bardzo dobry materiał na wydawnictwo komercyjne nawet, bowiem zawiera w sobie dźwięki, które łatwo przyswajalne są ludzi niekoniecznie związanych mocno z muzyką klubową, na tej samej zasadzie co popularność artystów w stylu Apparat, Digitalism czy Richie Hawtin.

Ta doskonała mieszanka chilloutującej elektroniki, TechHouse i PostProgressive dzięki łatwo przyswajalnej melodyce na serio ma szanse spodobać się praktycznie każdemu.

 

Wielki plus dla PhattSounds za tego releasa, bowiem niejako udowadnia nim, swoją bardzo wysoką pozycję już nie tylko na scenie netlabelowej, ale ogólnej scenie niezaleznej muzyki klubowej w Polsce.

Oby w przyszłości trafiało do nas więcej takich wydawnictw. :)

komentarzy: 1Czwartek, 11 czerwca 2009, 21:36

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 310 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl