avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Marzec 2009)

Milion płyt wszechczasów... Akt VI

                                  VNV NATION - FUTUREPERFECT

                        
 

Klimaty EBM znane mi są od  prawie samych początków mego zainteresowania muzyka elektroniczną, bowiem już w 1990 czy 91 poznałem Front242 za sprawą albumu "Tragedy >For You<" na pirackiej kasecie magnetofonowej, którą zresztą posiadam do dzisiaj. :D

Przez ostatnie 15 lat poznałem kilku dalszych wykonawców, bawiłem wielokrotnie na gotyckich imprezach gdzie grane było też i EBM i podobne klimaty, ale mimo wszystko muzyka ta zawsze była gdzieś na uboczu.

 

Ostatnie kilka miesięcy, upłynęło mi na spadku odsłuchów nawet samego Boga -  Mosznego ]:> , a wszystkiemu winne jest właśnie EBM...

 

VNV Nation, był mi znany już jakiś czas temu, głównie za sprawą genialnego utworu "Standing".

Zespół jest po prostu genialny, głównie za sprawą niesamowitego głosu wokalisty i animatora zespołu, czyli Ronana Harrisa.

Oczywiście głos to nie zawsze powód do pełnego sukcesu (chociaż w przypadku Ronana, wystarczyłby sam wokal , by w zupełności ucieszyć moje uszy, albowiem śpiewak z niego niesamowity ;]), no a za VNV Nation stoi też i zdecydowanie świetna oprawa dźwiękowa.

Co prawda wykonawca ten niezbyt podpada pod metkę EBM, bowiem jest to dość specyficzna muzyka o nieco bliższym komercyjności profilu, ale tak czy siak jest wspaniale.

 

Album "Futureperfect" jest dopełnieniem genialności grupy.

Oczywiście wszystko co wydane zostało pod szyldem VNV Nation jest równie dobre, ale to ten album właśnie podoba mi się najbardziej.

Pośród dwunastu kompozycji, znajdziemy zarówno takie by sobie westchnąć nostalgicznie :D, jak i oczywiście takie by mocno tupnąć nóżką w ekstatycznym rytmie. ]:>

"Liebestod", "Holding On", "Carbon", "Genesis" czy "Beloved", to jedne z najlepszych utworów w całej historii zespołu, a pozostałe z tego albumu też raczej kiepskie nie są.

Album - majstersztyk po prostu. :)

 

Polecam oczywiście uwadze także i pozostałe wydawnictwa, żeby nie było. ;]

 

komentarzy: 4Czwartek, 12 marca 2009, 17:16

Clinical Archives

        


http://clinicalarchives.blogspot.com/

 

Netlabel ten, to istna skarbnica dżwięków...

Założony w 2006 roku przez Rosyjskiego muzyka DJet'a Clinical Archives, miał promować iście niezależną muzykę.

Profil wydawniczy nie był sprecyzowany od samego poczatku funkcjonowania i tak też jest do dzisiaj.

Po prostu muzyka, która chciał wydawać DJet, miała być... dobra. :)

 

No i jest dobra w istocie.

Nie ma sensu pisać o konkretnych gatunkach, bo katalog składający się w obecnej chwili na ponad 220 pozycji, oferuje niezliczoną ilość gatunków.

Jedyne co trzeba zaznaczyć, iż w większości przypadków, to muzyka mocno eksperymentalna, nawet w ramach gatunku, jaki niby reprezentuje.

I tak znajdziemy w poszczególnych wydawnictwach między innymi IDM, Glitch, Dark Ambient, Ambient, Noise, Industrial, Jazz, a nawet jakieś smętne ballady z gitarką w tle. ;)

Bogactwo netlabela na serio powala na kolana i warto sobie coś tam ściągać, nawet na "chybił-trafił".

 

To co cieszy, to fakt, że obok totalnie nieznanych twórców, znajdziemy też i produkcje takich sław, jak Kenji Siratori(!), Buben, Svart1 czy Front Sonore, co tylko powinno umocnić dobre mniemanie o tym netlabelu.

 

Miłym faktem jest też to, iż DJet wprost zalewa co chwila nowymi wydawnictwami i praktycznie każdego tygodnia znajdziemy w katalogu jakąś nowa pozycję.

 

Tych co podobnie, jak ja zapragną ściągnąć cała kolekcję, lojalnie ostrzegam przed ilością miejsca, jaką zajmą ściągane pliki.

W tej chwili, przy 224 pozycjach (a już są dwie nowe), kolekcja zajmuje... 19.6 GB... ]:>

 

PS: Jak znajdę wenę twórczą ;), to niebawem opisze jedną z wyjątkowych pozycji w całym katalogu, którą warto na serio sobie ściągnąć.

komentarzy: 3Środa, 04 marca 2009, 15:17

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 305 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl