avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Luty 2009)

Comatronic

 

      

http://www.comatronic.net/

Założony w 2004 przez Austryjaka Joachima Kolla Comatronic, to obecnie nieaktywny już netlabel, jednakże warty uwagi jak najbardziej.

 

Sam twórca, to uznana w europejskim światku clubbingowym osobistość, która przeleciała przez wiele ambitniejszych odmian klubowych dźwięków, zaczynając muzykowanie  od brzmień Hip Hopowych by ostatecznie osiąść w klimatach bardziej elektronicznych, czyli Miniaml Techno/House czy nawet Breakbeat.

 

Comatronic miał być platformą do prezentowania zarówno swoich produkcji (jako Joko13 oraz Kuba Connect), ale też i muzyki innych producentów.

Dodatkowo netlabel zajmował się także dość mocna promocją ruchu niezależnej promocji muzyki na prawach CC, wydając poświęcone temu zagadnieniu broszury oraz organizując imprezy.

Koniec końców, twórca zdecydował się na komercyjną działalność (jako Just Banks), ale całym szczęściem nie zlikwidował zasobów samego netlabela (a niestety tak czyni spora ilość wydawców, nie wiedzieć czemu) i dzieki temu możemy zapoznać się z nagraniami i dzisiaj.

 

Szesnaście wydawnictw dostępnych w katalogu, to nagrania zarówno Minimal Techno, Minimal House czy DubTechno, choć znajdzie się i kilka wydawnictw odstających od tej normy.

Nie znajdziemy tu tej drapieżniejszej formy Minimalu, a raczej stonowane dźwięki, co może być dodatkowym plusem dla zainteresowanych, którzy to nie cierpią zbytniej "łupanki". ;)

 

Muzyka godna polecenia zaiste, tym bardziej dla ludzi zainteresowanych takimi klimatami, szczególnie iż nie wiadmo, czy któregos dnia ostatecznie zasoby nie przepadną bez wieści...

komentarzy: 0Środa, 18 lutego 2009, 23:42

Otium

 

       

http://otium.ru/

Otium to ciekawy przedstawiciel Rosyjskiej sceny muzyki niezależnej.

Choć głównie muzyka prezentowana przez label skupia się na tej tworzonej przez naszych sąsiadów ze Wschodu, to znaleźć też możemy w katalogu nagrania stworzone przez ludzi z Bułgarii, Niemiec i Hiszpanii, a nawet naszych rodaków (konkretnie: Ad.R i DJ Nikto). :)

 

Muzycznie jest nawet bardziej, niż "lepiej"... Muzycznie jest po prostu "w pytkę". ]:>

Netlabel w swoich wydawnictwach, promuje głównie wszelakie formy spokojniejszej elektroniki w klimatach Downtempo.

I tak pośród, na obecną chwilę, pięćdziesięciu trzech pozycji znajdziemy zarówno PsyDub, Acid Jazz, Ambient, GlitchElectronic, czy nawet TechnoDub i Click 'n Cuts.

Szczególnej uwadze polecam wydawnictwa autorstwa Koan , którzy to odnieśli już dość sporą popularność nie tylko w kregach PsyDub/Downtempo, ale ogólnie, co łatwo mozna wywnioskować chociażby z ich profilu na last.fm. :)

 

Oprócz wydawania samej muzyki, Otium stara się ja też promować za pomocą wspaniałego wynalazku obecnych "czasów internetu", czyli za pośrednictwem stacji shoutcast.

 

---

 

Stałych Lurkerów sajta proszę o wybaczenie, że ostatnio tak niewiele się tutaj działo, ale cóż... ściemniać nie będę ściemniał, ostatnimi czasami leniwy jestem okrutnie i zwyczajnie nie miałem humoru by cokolwiek pisać.

Mimo wszystko, choć pewnie owych stałych Lurkerów jest niewielu, to koniec końców zrobiło mi się głupio, że tak ich "olałem" i być może na tych "kilku" jest choć jeden który organoleptycznie sprawdza zawartość wpisów, więc niech mu będzie i będę jednak coś wrzucał od czasu do czasu. ]:>

Pozdrawiam

EDIT: Wcześniej nie miałem takiego zamiaru by śledzić gramowiczów, ale ostatnio natykam się na całkiem ciekawe blogi, więc dodaję "listwę szpiegującą" by odnajdywać nowe blogi. ;]

komentarzy: 6Poniedziałek, 16 lutego 2009, 21:51

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 315 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl