avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Grudzień 2009)

Haunted Klinik

 

         

http://hauntedklinik.xtreemhost.com/news.htm

Ten netlabel powiązany jest już z dwoma wcześniejszymi wpisami o muzyce autorstwa niejakiego Vampiir From The North.

W parę miesięcy po ostatnim wpisie na jego temat, artysta zdecydował się powiązać swoją muzykę z własnym netlabelem, by samotnie nie leżały w zasobach archive.org i takim właśnie sposobem powstał netlabel Haunted Klinik.

Od tamtego czasu do tych kilku pozycji wydanych pod projektami Tomb Of Insomnia oraz Narcotic Noise dołączyły nowe pozycje wspomnianych projektów oraz nowa muzyka pod szyldem znakomitego projektu Metamorfrozen, a także całkiem nowy projekt Kimi No Sei, z którym można było zapoznać się nieco wcześniej za sprawą składanki przedstawiającej wszystkie projekty autora (jest tam jeszcze jeden nowy projekt - Deep Nostalgia of Mortality, którego album ukaże się w 2011 roku oraz projekt - Caerula Sanguis do którego wydany był w 2008 roku świetny album, znajdujący się w katalogu netlabela Kaos ex Machina).

 

Oczywiście po raz kolejny polecam muzykę tego artysty, tym bardziej gdy lubimy klimaty Dark Ambient/Noise/Industrial. W szczególności polecam dwa najnowsze wydawnictwa, czyli Metamorfrozen - Touch Of Frigit Desolation, będący powrotem do wspaniałości albumu "Antarctica" oraz kolejny, świetny materiał pod szyldem Narcotic Noise; Narcotic Noise - Unlimited Possibilities, wydany tuż przed świętami.

komentarzy: 9Niedziela, 27 grudnia 2009, 21:53

8bitpeoples

 

         

http://www.8bitpeoples.com/

 

Tym razem prezentuję na prawdę niesamowity netlabel, który tym bardziej powinien zainteresować spora liczbę graczy szczególnie tych, którzy z nostalgią wspominają zamierzchłą erę ośmiobitowców.

 

Powstały w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku netlabel skupiał maniaków  zarówno staroświeckich gier komputerowych, jak i charakterystycznej muzyki, która można było w nich usłyszeć.

Od samych początków, uczestniczący w projekcie muzycy myśleli o  darmowej promocji brzmień 8bit/chiptunes i poza nielicznymi wyjątkami, większość składającego się na obecną chwilę ze 102 pozycji katalogu, wypełniają darmowe wydawnictwa.

Jak to bywa w tak specyficznej muzyce, mamy do czynienia z mniej lub bardziej udanymi produkcjami, ale na pewno nie znajdziemy pośród nich żadnej słabej. ;]

Warte polecenia są albumy i EP'ki autorstwa uznanego już na scenie artysty Nullsleep specjalizującego się w tworzeniu muzyki za pomocą konsolek Gameboy.

Także warto w tym momencie polecić z racji okoliczności, świąteczną składankę ;D z genialną wprost interpretacją "Cichej Nocy" autorstwa wspomnianego już Nullsleep The 8bits of Christmas.

 

Oprócz muzycznej działalności, ekipa netlabela organizuje całkiem sporo imprez zarówno w USA jak i innych państwach, w tym uznany już od wielu lat festiwal muzyki 8bit/chiptunes Blip.

Netlabel oferuje w swoim sklepiku DVD z owego festiwalu, jaki wydawnictwa komercyjne na CD oraz T-shirt'y.

Warto wspomnieć, że ludzie z netlabela opracowali także specjalne oprogramowanie muzyczne dla konsolki Gameboy, choć obecnie już nie sprzedawane.

 

Polecam zapoznać się choć  z niektórymi wydawnictwami, bo na prawdę sporo całkiem zabawnej muzyki oferuje netlabel, no a już na pewno nostalgicznej dla miłośników przedpotopowych gier, o których dziś już mało kto pamięta. ;]

komentarzy: 15Wtorek, 22 grudnia 2009, 06:59

Bedroom Research

 

         

http://www.bedroomresearch.com/

Netlabel ten nie znalazł się tutaj z tego powodu, że jest jakimś wyjątkowym, a muzyka przezeń proponowana czymś wybitnym, ale tylko i wyłącznie dlatego, że być może to ostatnie chwile by poznać muzykę, jaką proponuje.

 

Założony w 2002 roku przez trzech francuskich artystów, Bedroom Research stał się poletkiem głównie dla muzyki tworzonej przez twórców netlabelu oraz miejscem w którym mogli reklamować także imprezy ze swoim udziałem.

W ciągu sześciu lat działalności ekipa wydała 23 pozycje, z czego pierwsza była wydawnictwem komercyjnym (nadal do kupienia). Chłopaki zorganizowali także całe mnóstwo eventów, głównie we Francji lecz niestety z rokiem 2008 zaprzestali działalności i nic nie wskazuje na to, by powrócili do dawnej aktywności.

 

Muzyka, jaka oferuje katalog netlabelu, to różne formy elektronicznych eksperymentów od 8bit/chiptunes, breakcore po szalejące dźwięki bliżej nie określonego IDM.

Być może większość tych produkcji jest niezrozumiała nawet dla niewybrednego miłośnika elektronicznych dźwięków, ale warto zapoznać się chociażby z oferowanymi składankami.

 

Jako, że niestety nie jest tradycją zbyt długie utrzymywanie domen i serwerów (Bedroom Research nie korzysta z serwerów archive.org), to warto poświęcić trochę czasu na ściągnięcie releasów, które pewnie za jakiś czas kompletnie znikną z sieci, bo być może jednak znajdziecie pośród wydawnictw, coś co Wam się spodoba.

komentarzy: 4Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 04:37

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4667 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 352 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl