avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Listopad 2009)

B.R. Stylers

       

         

Ogólnie Reggae, jak i wokalizowany Dub nie są gatunkami, którymi zasłuchiwałbym się codziennie. Fakt faktem, gatunki te zawierają sporo doskonałej muzyki przy której można się pobujać leniwie tudzież czynić siakieś normalne, codzienne czynności i od czasu do czasu zapuszczam sobie nieco klasyki czy nowości.

No, ale jak to czasami bywa coś potrafi konkretnie też mną pozamiatać z racji genialności muzyki (tudzież wokalu).

Tak właśnie było z  Włoskim przedstawicielem niezależnej sceny Dubowo-Reggae'owej, czyli B.R. Stylers...

 

Po raz pierwszy natknąłem się na ichniejsze nagrania jakieś dwa tygodnie temu podczas przesłuchiwania releasów zacnego netlabela AQuietBump z Włoch.

Od razu było to kopnięcie między oczy, bowiem zawarty na jednej ze składanek utwór "Jah Plan" po prostu rozłożył mnie na łopatki swoim niezaprzeczalnym urokiem, na który jak to zwykle bywa w moim przypadku, wpłynął niezwykle milutki i oryginalny głos wokalistki. :D

   

W utworze tym zawarta była taka magia, że postanowiłem pogrzebać nieco głębiej by poznać wykonawców tego cudeńka i okazało się, że nie dość, że są już dość popularni (wcale się nie dziwię ;]), to na dodatek na swojej stronie oferują cały dorobek artystyczny za free!

Grupa ma na koncie już dwa albumy oraz dwie EP'ki i cały ten materiał zapełniony jest na prawdę wyśmienitą muzyką i płynąca z niej energią.

Z video dostępnych na youtube można też zobaczyć, że na żywo grupa radzi sobie wprost wyśmienicie i już wiem pod jakie wydarzenie będę planował przyszłoroczną, kilkudniową wizytę w Italii i mam nadzieję, że na jakiś koncert trafię. ]:>

 

Szczególnej uwadze polecam tegoroczny album "Indubstria" na którym znajdziemy oprócz wspomnianego, genialnego "Jah Plan" takie perełki, jak "As One" czy "No Liar".

http://www.brstylers.com/

komentarzy: 6Wtorek, 24 listopada 2009, 23:16

Frozen Silence

 

Serwis Jamendo oferuje ogromną ilość muzyki, ale niestety będąc otwartym dla każdego, oferuje też nieprzeliczoną ilość muzycznego gówna.

Dlatego też zazwyczaj ograniczam się do pobieżnego przeglądania zawartości, tudzież tak jak w przypadku z projektem Frozen Silence, zauważę że ma jakąś tam popularność, więc coś dobrego potencjalnie się za tym musi kryć.

 

Frozen Silence, to przede wszystkim fortepianowe pejzaże o delikatnym, miłym dla ucha brzmieniu. za muzyka ta nie kryje się ani nic nowatorskiego, a ni nic głębokiego, jednakże muzyka jest niezwykle relaksująca, jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku dźwięków tego rodzaju, więc nie sposób skorzystać z okazji, że możemy ją mieć całkiem za darmo.

 

W katalogu Jamendo w obecnej chwili znajduje się siedem pozycji i szczerze polecam zassać wszystkie, bo każda z nich warta jest przesłuchania.

Poza tym artysta nagrywający te muzykę jest niezwykle płody, bowiem ma jeszcze kilka innych projektów instrumentalnych o chyba podobnej stylistyce (nie wiem dokładnie, bowiem dopiero kończę dyskografię Frozen Silence ;]), które też można pozyskać z serwisu Jamendo.

Są to:

Celestial Aeon Project

Project Divinity

Kilka projektów nagranych pod swoim nazwiskiem

Axial Ensemble  wspólny projekt z innym muzykiem.

Jest jeszcze Project Retouch, odbiegający stylistycznie projekt z wokalistą, ale pewnie tez warty przesłuchania, jak mniemam.

 

Smacznego. ;)

komentarzy: 31Czwartek, 05 listopada 2009, 20:19

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 324 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl