avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Styczeń 2009)

Milion płyt wszechczasów... Akt V

                     SHPONGLE - TALES OF THE INEXPRESSIBLE

       

Muzyczny romans dwóch tuzów sceny Psychedelic Trance, czyli Simona Posforda (Hallucinogen) i Raja Ram (1200 Micrograms, The Infinity Project) znany jako Shpongle, nie tylko przyczynił się do niepochamowanego wybuchu radości pośród sajkotransowych freak'ów, ale co chyba ważniejsze, przyczynił się do napędzenia temu gatunkowi rzeszy nowych fanatyków.

 

Co prawda muzyka autorstwa Shpongle, to nie jest Psychedelic Trance, ale ich wersja muzyki Downtempo/Chill/PsyDub jest nierozerwalnie połączona z kulturą Psychedelic Trance, zarówno samymi twórcami, jak i całą psychodeliczną otoczką wokół muzyki i jej prezentacji.

 

Dotychczas grupa wydała trzy świetne albumy plus jeden album z remiksami i zaiste ciężko jet wybrać ten "najlepszy" bowiem każdy z nich jest wspaniałym dziełem.

Mimo wszystko najczęściej w swoich odsłuchach powracam do "Tales Of The Inexpressible", który wprost powala zawartymi nań utworami. :)

 

To co można uznać na ogromny plus, jeśli chodzi o muzykę Shpongle, to fakt iż z pewnością jest bardziej przystępna do ogarnięcia dla przeciętnego miłośnika elektronicznych dźwięków.

Dzięki temu, często po zapoznaniu się z płytami tej grupy, dany osobnik zaczyna drążyć gatunek PsyDub, jak i ogólnie PsyTrance, szukając podobnych smakowitości, a to już przecież niewielki krok dzieli od uznania muzyki PsyTrance za równie dobrą, a nie jak powszechnie się sądzi , czyli "zbyt popieprzoną by jej słuchać". :D

komentarzy: 1Piątek, 16 stycznia 2009, 03:37

Milion płyt wszechczasów... Akt IV

                         BAD COMPANY UK - INSIDE THE MACHINE

       

 

Bad Company pojawiło się na scenie Drum 'n Bass całkowicie znienacka.

Na gruzach swojego poprzedniego projektu Future Forces wydającego dla słynnego Renegade Hardware, dwaj muzycy (Jason Maldini oraz Darren White) nie załamani tym faktem, a wręcz przeciwnie nabuzowani energią i pomysłami, powołali nowy projekt, który na stałe wpisał się w historię sceny Drum 'n Bass.

Wydany w ramach własnej wytwórni BC Recordings winyl "The Nine/The Bridge" dosłownie zamiótł całą sceną od Londynu, aż do Tokio, a wszystko za sprawą utworu "The Nine".

Nie bezpodstawnie utwór ten uważany jest utwór wszechczasów, jeśli chodzi o ten gatunek. To po prostu legenda, i pewien zwrot gatunku, ku coraz mocniejszym i drapieżniejszym produkcjom.

Po dołączeniu do zespołu kilku osób (między innymi zasłużonego obecnie dla całej sceny DJ Fresh'a), grupa dosłownie zwojowała scenę, nagrywając całą masę doskonałych produkcji w tym cztery albumy oraz grając przez kilka lat na całym świecie non stop.

Niestety batalia prawna o nazwę grupy (przegrana na korzyść Hard Rockowego zespołu z lat 70tych) oraz poróżnienie się charakterów członków grupy, spowodowało rozpad całego projektu na solowe kariery artystów.

 

Z pośród czterech wydanych albumów, osobiście najbardziej lubię "Inside The Machine" właśnie.

Pozostałe krążki też są wyśmienite, ale to właśnie "ItM" spowodował mój wybuch miłości :D do grupy.

Album jest wypełniony po brzegi mocarnym i drapieżnym bassem, którym można zabijać gołębie lub wrednych sąsiadów, gdy ma się dobry sprzęt do odsłuchu. ]:>

Praktycznie każdy utwór to prawdziwy majstersztyk i nie ma nawet co się sprzeciwiać, a gdy się to robi jest się zwyczajnym ignorantem w tym gatunku muzycznym. ;)

 

Z racji całkiem niedawnej (2007 rok) reedycji albumu, jego zdobycie nie powinno przysporzyć zbytnich problemów, a jeśli lubimy dostać od głośników czasami solidnego kopa między uszy, to album ten będzie zakupem wprost idealnym.  :]

komentarzy: 2Poniedziałek, 05 stycznia 2009, 14:39

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 308 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl