avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Wrzesień 2008)

Phatt Sounds

 

          

http://www.phatt.pl

Nadszedł w końcu czas na prezentacje pierwszego z krajowych netlabeli.

 

Phatt Sounds jest o tyle dla mnie wyjątkowym netlabelem, że wydaje muzykę, głównie z mojego ulubionego gatunku, czyli Progressive.

Już sam ten fakt powoduje, że jest jednym z moich ulubionych wydawców, szczególnie że złego słowa o ukazujących się produkcjach, powiedzieć nie można.

Praktycznie wszystkie utwory, jakie znajdziemy pośród piętnastu wydawnictw, to doskonałe dzieła, że wspomnę tylko o prawdziwej perełce netlabelu, czyli albumie Gudowskiego, którego po prostu trzeba przesłuchać... i to kilka razy co najmniej. ;]

Z innych znanych i cenionych nazwisk, znajdziemy pośród wykonawców takich wyśmienitych producentów, jak Petersky, Siasia, Markus Masuhr czy Viscid.

Oczywiście pośród wydawnictw nie znajdziemy tylko i wyłącznie Progressivu; usłyszymy tutaj także Minimal, TechHouse czy klimaty czillujące nieco.

 

Nawiasem mówiąc, polecam dodatkowo stronę głównego animatora netlabelu, czyli Gudowskiego, a na której znaleźć możecie doskonałe sety Jego autorstwa. Solidna dawka tłustych bassów i ciężkiego beatu zapewnione! ;D

http://www.gudowski.pl/

komentarzy: 0Poniedziałek, 29 września 2008, 02:21

Dark Winter / Endless Ascent

 

       

http://www.darkwinter.com/

 

      

http://www.endlessascent.com/

 

Dark Winter, to bardzo ciekawy netlabel, założony w 2002 roku przez Amerykańskiego muzyka Nathana Larsona.

Label ten powstał niejako na "gruzach"  wcześniejszego projektu wydawniczego, nazywającego się Green House Music, a w którym Nathan,  wydawał muzykę podlegającą normalnej, fizycznej dystrybucji.

Po upadku tamtego labelu, artysta postanowił prezentować swoje produkcje już w ramach ideii Common License, a z czasem w ten sam sposób prezentował muzykę innych twórców w ramach swojego netlabelu.

 

Dark Winter z pewnością zainteresować może większe grono z Was, bowiem  muzyka tego netlabelu, to głównie Dark Ambient, który zdecydowanie łatwiejszy jest do przyswojenia dla ludzi, którzy niezaspecjalnie przepadają za miarową "łupanką" w rytmie 4/4. ;)

 

Katalog labelu jest juz dość obszerny i zawiera 49 pozycji na dzień dzisiejszy plus kilka składanek - wydawnictw specjalnych.

Pośród artystów, znajdziemy między innymi uznane już na scenie Dark Ambient/Noise "nazwiska", jak ANGELswing, Mystified czy Aegri Somnia.

Jest też oczywiście kilka produkcji samego stworzyciela netlabelu, jak i inne ciekawe pozycje mniej znanych artystów.

 

Endless Ascent, to natomiast najnowsze "dziecko" Nathana, będące platformą dla mniej drapieżnej i obcej muzyki, czyli klasycznego Ambientu i spokojnej elektroniki.

Na razie w katalogu znajdziemy tylko jedna pozycję, a mianowicie całkiem miły w odbiorze album "Jamais Vu" autorstwa Exuviae, który był współtworzycielem Green House Music.

komentarzy: 2Środa, 24 września 2008, 22:07

Milion płyt wszechczasów... Akt I

Tytuł z pewnością przesadzony ;D , ale zamierzeniem tego cyklu, będzie przedstawienie wam najlepszych płyt moim mniemaniem i nie mam pojęcia ile w końcu ich się pojawi w ramach tego cyklu, szczególnie że cały czas wychodzi coś, co wstrząsa dogłębnie moimi uszami...

Muzyka tu przedstawiona, będzie w pełni komercyjna, znaczy wydana komercyjnie, a nie w netlabelach i aby ją zdobyć trzeba będzie wyłożyć pieniążki na ladę. Oczywiście mówiąc "komercyjna" mam nadal na myśli muzykę pozostającą w kręgu moich zainteresowań i nie musicie się bać, że znajdziecie tu recenzję najnowszych albumów Dody czy Cascady. :)

                                   -----------------------

 

Na dobry początek, album, który zachwycił mną od pierwszego dźwięku praktycznie. :)

 

                              SASHA - AIRDRAWNDAGGER

          

 

Sasha, to niepozorny Walijczyk od początków lat 90tych szalejący na parkietach praktycznie całego świata. Już praktycznie od początków swojej DJ'skiej kariery był uznawany za konkretnego dostawcę doskonałej zabawy, a od połowy lat 90tych ubiegłego stulecia uznawany jest wcale niebezpodstawnie za jednego z najlepszych DJ'ów świata (i nie oznacza to, że jest pośród "najlepszej" setki, tylko w ścisłej czołówce).

Muzycznie Sasha operuje pomiędzy Progressive i Minimal i zaiste każda z imprez z jego udziałem, pozostaje na długo w pamięci ludzi, którzy brali udział w takim wydarzeniu. Bowiem Sasha to nie tylko zdolny DJ, ale przede wszystkim cholernie zdolny producent, który nawet z kiepskiego utworu potrafi zrobic cudo, odpowiednio je remiksując. :)

 

"Airdrawndagger", choć wydany w 2002 roku, aktualny jest cały czas i choć stylistycznie odbiega nieco od współczesnych brzmień tworzonych przez muzyka, to jest bezwątpienia jednym z najlepszych albumów w historii elektronicznej muzyki tanecznej.

Siła albumu tkwi w niesamowicie zaaranżowanych produkcjach, które nie są zbyt agresywne i spokojnie spodobać się mogą każdemu. Dodatkowo cały album jest zmiksowany i krążek świetnie przez to się nadaje nawet na "domówkę".

Nie będę rozpisywał się o poszczególnych utworach; lepiej będzie jak zainteresowani sami je poznają i poddadzą własnej ocenie. :)

 

Niestety  w obecnej chwili "Airdrawndagger" nie jest łatwo dostępną płytą i można napotkać solidne problemy z jej zdobycie, choć czasami mozna ją spotkać na ebay'u czy podobnych aukcjach.

Tak czy inaczej polecam wielkiej uwadze ten krążek, bowiem na prawdę jest to zbiór doskonałych dźwięków. :)

komentarzy: 3Piątek, 19 września 2008, 11:04

W krainie Ojców Założycieli

 

http://randomaccessrecordings.com

 

Random Access Recordings, zasługuje choćby na uwagę z racji miejsca gdzie powstał ten netlabel.

Detroit.

Miasto maszyn. Miejsce gdzie narodziło się Techno.

 

RAR po części przesiąknięte jest tym dawnym klimatem.

Istnieje od zaledwie 2006 roku, ale już ma dość bogaty katalog, który systematycznie się rozrasta.

Muzycznie, poszczególne wydawnictwa są na różnym poziomie, choć brakuje tu oczywiście muzyki kiepskiej. :)

Stylistycznie natomiast, netlabel nie wpisuje się w jakąś jedną "półkę" i pośród nagrań usłyszymy zarówno Detroit Techno, Minimal czy House, ale także i eksperymenty elektroniczne, Chillout'owe utwory czy dość eklektyczny rodzaj Hip Hopu (tutaj konkretnie chodzi mi o część utworów z releasa: [RAR020] Kopasetik - THR33 EP).

Ta różnorodność w muzyce, to niewątpliwa zaleta labelu, bo teoretycznie każdy znajdzie tutaj coś miłego. :)

 

Oprócz samych wydawnictw z netlabela, RAR wydaje także komercyjne produkcje, jak i sety DJ'skie (te ostatnie tez za darmo do ściągnięcia).

Dodatkowo label ma dość sporą kolekcje produktów "pozamuzycznych" i w sklepie zakupić możemy całą plejadę firmowych koszulek, czapeczek, kubków czy też miłą poduszeczkę (!), seksowne stringi ]:>, a nawet pluszowego misia ;D.

komentarzy: 2Środa, 17 września 2008, 20:34

Digital Diamonds

http://www.digital-diamonds.com

 

Digital Diamonds, być może nie jest jakimś zasłużonym natlabelem, gdyż wystartował zaledwie w 2006 roku, a i poszczycić się może tylko siedmioma pozycjami w katalogu.

Ale to tylko pozory, bowiem muzycznie, netlebel ten jest jednym z najlepszych wydawców ciekawej i nietuzinkowej, rytmicznej elektroniki.

 

Digital Diamonds założone przez duet Alic, czyli Adama Zawadzkiego i Volker'a Jakubzik'a, operuje na niezykle dynamicznej przestrzeni dźwięków pomiędzy PsyTech-Trance, a Minimal'em, choć całej tej muzyki nie można tak jednogłośnie prosto zaszufladkować. Po prostu muzyki tej należy posłuchać samemu i ocenić czy nam się podoba. Dla prawdziwego maniaka elektronicznych dźwięków, uwielbienie dla tego rodzaju dźwięków raczej będzie wiadoma, ale rozumiem że nie każdy czegoś takiego szuka pośród elektronicznych brzmień, dlatego też lepiej ocenić to samemu. :)

To że netlabel jest poważany i profesjonalny, niech świadczą same wydane "nazwiska", czyli między innymi Dan Rotor czy Nuclear Ramjet.

Ale nawet nie patrząc na renomę danych twórców, bez wątpienia muzykę z tego netlabelu można polecić jako doskonałą w każdym calu.

 

Osobiście systematycznie sprawdzam stronę netlabelu, czym nowym mnie uraczyli i mam nadzieję, że ktoś z Was będzie miał równie dobre mniemanie o muzyce, jaką pozna dzięki zamieszczonym na stronie wydawnictwom.

komentarzy: 0Czwartek, 04 września 2008, 20:08

Przestrzeń zmiksowanych podróży

 


http://www.mixotic.net/

 

Tym o to dziwacznym nieco :) tytułem, chciałbym polecić waszej uwadze genialny portal serwujący sety DJ'skie wyprodukowane przez różne osobistości sceny przy pomocy utworów które znaleźć można w najróżniejszych netlabelach.

Portal operuje co prawda głównie na przestrzeni rytmicznej i większość opublikowanych setów to mniej lub bardziej "taneczna" muzyka od MicroHouse począwszy na Schranz skończywszy. Jednakże nie zabraknie tez kilku czilujących secików czy nawet eksperymentalnych.

Prezentowane sety są na bardzo dobrym poziomie i w większości dobrze przemyślane konstrukcyjnie, więc żadnej 'tandety" w wykonaniu tutaj nie znajdziemy.

Sporo secików jest tak miłych w odsłuchu i przy okazji mocno "baunsujących" ^^, że spokojnie nadadzą sie na domowe imprezy (oczywiście tylko wtedy, gdy towarzystwo lubi techniczne dźwięki i nie mówię tu o C-Bolcach i innych Tiestach czy Kalwiuszach und Remiuszach), co zresztą częstokroć uskuteczniałem, gdy chciałem się schlać i ze szlajać w towarzystwie, a nie miksować osobiście. ;D

 

Na obecna chwilę secików jest już 136, czyli jest w czym wybierać. :)

Wybór ten ułatwiają zarówno opisy, tagi, jak i komentarze słuchaczy (choć te są często w języku Niemieckim) , co ułatwia rozeznanie nieco.

Oczywiście jest tez player przy każdym z setów, który pozwala nam zapoznać się z setem bez konieczności ściągania go, jeśli nam nie podpasi muzyka w nim zawarta.

Miłą zaletą jest podlinkowanie pod odpowiednie utwory w trackliście , netlabelu z którego pochodzi dane nagranie, co pozwala nam zapoznać się od razu z katalogiem danego netlabela.

 

Polecam ów portal z pełną odpowiedzialnością za dobra muzykę, którą można na nim uzyskać. :)

komentarzy: 0Poniedziałek, 01 września 2008, 00:06

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4664 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 322 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl