avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (Grudzień 2008)

Śmierć Idei

http://thinnerism.cc/2008/12/07/constraints-to-overcome-towards-the-total-netlabel/

 

Życie...

Pieniądz...

Artysta...

 

Idea netmuzyki i ogólnie twórczości objętej prawami Common Creative, była jednym z tych dobrych aspektów internetu.

Była...

 

Wydaje mi się iż kierunek który obiera sobie Thinner, to poczatek końca netlabeli.

Oczywiście nadal będa istniały jakieś, tak długo, jak każdy amator będzie miał chęci podzielenia się swoją twórczością z innymi, całkiem za darmo.

Mimo wszystko Thinner, to legenda pośród netlabeli.

Jeden z pierwszych, jeden z najdłużej utrzymujących się i jeden z najlepszych, o ile w ogóle nie najlepszych, bowiem pokazywał iż netmuzyka niekoniecznie musi byc animacja amatorskich zapędów artystycznych.

Oczywiście "przebranżowienie się" na głównie komercyjna działalnośc nie koniecznie musi odbić się w całym światku tak, że legnieon w gruzach, ale nie jako jest to sygnał dla reszty: "Chcesz dzielić się swoją muzą? To lepiej już na starcie żądaj za to pieniędzy".

 

Z opublikowaniem tego tekstu, nastąpił pewnien przełom czy tego chcemy, czy nie.

Sygnał jest dość czytelny, a zawieszające działalność kultowe netlabele tylko to potwierdzają.

Lepiej tworzyć muzykę i coś z tego mieć, niż tworzyć za nic, by ostatecznie nic nie tworzyć...

 

Nie powiem. Jest mi cholernie przykro, bo z jednej strony rozumiem krok dokonany przez Sebastiana, ale z drugiej strony mam żal za to iz cała jego praca poszła na marne.

Oczywiście z pewnością znajdą się ludzie, którzy będą płacić pieniądze za nowe wydawnictwa i sam z pewnością kupię cokolwiek by nie wydał autorstwa krill.minima, Benfay'a czy Fürstenberg'a.

Jednak podejrzewam, że w"komercyjnym kotle" Thinner zaniknie gdzieś pomiędzy tysiącami innych labeli i bez zainteresowania tysięcy odbiorców, którym żal będzie pieniędzy, label upadnie prędzej czy później...

 

No ale nic, to. Trudno.

Musimy jakoś brnąć dalej i szukać nowych ciekawych alternatyw darmowej muzyki na doskonałym poziomie, czego sobie i Wam życzę. :)

komentarzy: 5Czwartek, 25 grudnia 2008, 20:52

Qunabu

 

       

http://netlabel.qunabu.com/

 

Qunabu, to ciekawy netlabel o podobnym profilu muzycznym do poprzednio opisywanego DeepInDub.

Ten Polski netlabel, oferuje zaledwie kilka wydawnictw (siedem na obecna chwilę, z czego dwie to składanki), ale nie sposób zauważyć iż są to pozycje bardzo dobre.

Większość utworów, to różne formy stylistyczne, obklejone Dubowym klimatem, pośród których znajdziemy zarówno klasyczne w brzmieniu DubTechno czy Click & Cutz, ale znajda się tez i utwory w stylistyce Dubstepu.

 

Niestety jedynym mankamentem jest uśpiona aktywność netlabela, która niezbyt zachwyca częstotliwością ukazywania się wydawnictw.

No ale może to i lepiej, bo  mamy pewność, że jeśli już coś się ukazuje, to z pewnością jest to coś wartego wrzucenia do odtwarzacza. :)

 

Pomimo tego, iz cały projekt jest dziełem naszych krajanów, to nie ograniczają się oni tylko do rodzimych projektów muzycznych, ale pośród dział wydanych , usłyszymy nagrania chociażby z Niemieckiej, Francuzkiej czy nawet Tureckiej "sceny", co warte z pewnością jest odnotowania, bo świadczy o sporej medialności netlabela, skoro dociera on do różnych zakątków globu.

 

Potencjalnym osobom niezdecydowanym co do wartości katalogu, polecam na początek zainteresować się ostatnim z wydawnictw, czyli kompilacją [qnb007] VA - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Dub Band 2, która prezentuje dosłownie cały przekrój muzyczny katalogu, zawierając w sobie różne style.

komentarzy: 2Środa, 17 grudnia 2008, 15:37

DeepInDub

 

          

http://www.deepindub.org

 

Włochy, słyna nieco z muzycznego temperamentu swoich mieszkanców i podobnie dzieje się na scenie netmuzyki. 

Z Italii pochodzi wiele znakomitych netlabeli, jak przedstawiany dzisiaj DeepInDub, specjalizujący się w róznych odmianach elektronicznej muzyki, mocno jednak przesiąkniętej Dubowym klimatem.

Pośród obecnych 25 wydawnictw, znajdziemy zarówno Minimal House, Minimal, DubTechno, Dubstep, a i sporo czilałtujących w oparach Dubu utworów, też się znajdzie. :)

 

Oprócz EP'ek i albumów, netlabel wydaje także całkiem dobre sety dj'skie oraz samplepacki także w licencji CC, choc pod tym względem zbynio nie rozpieszczają bowiem jak dotychczas pojawił sie tylko jeden taki pakiecik, ale za to z całkiem dobrymi samplami do obróbki.

 

Aby nakręcić muzycznie, zaproponuje ten świetny fragment Dubstepowej EP'ki z netlabela, pod postacią utworu Nauta - Frog Invasion.

Resztę obadajcie juz sobie sami, a na serio warto. :)

komentarzy: 0Niedziela, 14 grudnia 2008, 14:01

Muertepop

 

        

http://www.muertepop.com/

 

Muertepop, to  jeden z tych specyficznych netlabeli, które operują w najróżniejszych rejonach muzycznych.

Ogólnie, sami szufladkują się pomiędzy czymś tak mglistym, jak Indie-Electronica. I choć trzeba przyznać, że faktycznie sporo jest muzyki pośród wydawnictw, a podpadającej pod tę kategorię, to jednak nie do końca netlabel ten w całości jest w takich klimatach.

 

Pośród nagrań z poszczególnych pozycji w katalogu, usłyszymy zarówno sporo czystych, akustycznych utworów praktycznie nie mających nic wspólnego z elektroniką jako taką, jak i przykładowo czysty chaos dźwiękowy w albumie "Musica Per Giostrai Futuristi" produkcji Roberto Maldoror Manfredini.

Część materiału z pewnością będzie trudna do odebrania, jak powyższych Roberto, ale sporo też znaleźć mozna w netlabelu uroczych utworów, jak  "Internet Love" z pierwszego numeru w katalogu. :)

 

Muzykę z tego netlabelu polecam mocno, bowiem sporo wspaniałych tu produkcji, których nie powstydziłoby się Mum, M83 czy Nathan Fake i osoby wiedzące o kim napisałem powyżej, z pewnością znajdą sporo fajnej muzyki pośród tych czternastu aktualnych wydawnictw w katalogu.

 

PS. Nieco przyspieszę opisywanie netlabeli, bowiem mam na to nieco więcej czasu aktualnie, a z racji iz przez najbliższe kilka miesięcy raczej się tutaj nie pojawię, więc muszę nieco dać Wam materiału "do przerobienia" na ten czas. ;D

komentarzy: 1Czwartek, 11 grudnia 2008, 17:09

Dusted Wax Kingdom

 

       

http://dustedwax.org/index.html

 

Być może ktoś czytając moje propozycje muzyczne, nie znajduje w nich nic ciekawego, bowiem niezbyt przepada za jednostajnym łomotem elektronicznym, jak i "pomrukiwaniami wygłodniałych wielorybów" (jak to określił pewien mój kolega ;D) niosącymi się poprzez Dark Ambientowe kompozycje...

Dlatego też, tym razem, dzięki pewnej radosnej osobie (pozdrowienia dla Marty, która zagląda tu od czasu do czasu ;] ) przedstawiam Wam wyjątkowy netlabel, który spodobać się może każdemu, a z pewnością zadowoleni z niego będą miłośnicy hip-hopu obdarzeni otwartymi umysłami. ;)

 

Pierwsze co rzuca się po przesłuchaniu utworów z kilku pierwszych releasów, to klimat tej muzyki. I jest to bardzo miły w odbiorze "klimat". ;)

Doświadczonemu słuchaczowi, zapewne produkcje Dusted silnie skojarzą się z dokonaniami starego Ninja Tune. W poszczególnych utworach, wielokrotnie usłyszymy jazzujące brzmienia, tak charakterystyczne dla połamanych rytmów serwowanych przez Ninjasów, i choć być może nie jest to nic odkrywczego czy oryginalnego, to jednak wydawnictwa netlabela mają swój urok i całkiem przyjemnie się ich słucha.

 

Na chwilę obecną katalog jest dość obszerny, bo składa się z już 30 pozycji i łącznie zajmuje mi 1.52GB na dysku.

Nie ma zbytniego sensu polecać konkretnych wykonawców, bo praktycznie każda EP'ka czy LongPlay warte są uwagi i najlepiej ściągać wszystko jak leci. ;D

Osobiście mogę zapoznawczo polecić tę pozycję [DWK005] Prototype 68 - Lost Highway EP , która w znakomity sposób oddaje piękno muzyki skrywającej się w czeluściach Królestwa. :)

komentarzy: 1Środa, 10 grudnia 2008, 02:22

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4667 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 353 (#71)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl