avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Comfort Stand Recordings

 

         

http://www.comfortstand.com/index.html

CFR, to kolejny przykład mocnego kolektywu, chcącego promować muzykę od ludzi dla ludzi.pozbawiony napuszenia typowego dla Majors, czy w ogóle wydawców komercyjnych Comfort Stand Rec. nie bał się z promowaniem najdziwniejszych dźwięków; od dziecięcego świergotania do mikrofonu, poprzez rockowe szarpaniny, totalnie garażowe hard rockowe ryki (:D) do elektronicznych samplowanych IDM'ów.

Netlabel funkcjonował na scenie od 2003 roku wydając materiał nieprzerwanie przez trzy lata, gdzie w 2006 roku zawiesił działalność. Przez ten okres udało się wydać blisko 100 wydawnictw, na które składa się kilkadziesiąt albumów i EP'ek, kilka składanek i kilkanaście singli.

Większa część katalogu jest na szczęście nadal dostępna w sieci, dzięki czemu możemy zapoznać się z  dokonaniami netalbela. Niby muzyka prezentowana na jego łamach nie zachwyca czymś szczególnym, ale przecież zawsze ktoś znajdzie dla siebie coś ciekawego.

komentarzy: 5Poniedziałek, 26 września 2011, 17:33

WM Recordings

 

         

http://www.wmrecordings.com/

WM Recordings, to label powstały w słonecznikowej Holandii, którego motorem napędowym był kolektyw Comfort Stand Recordings,  w którym to udzielał się twórca WM Rec., czyli Marco Kalenek.

 

Od 2004 roku do dnia dzisiejszego w katalogu netlabela znalazło się już 121 darmowych wydawnictw na które składają się składanki, EP'ki i całe albumy.

Podobnie jak wspomniany Comfort Stand Rec. WM przyjęło za standart prezentację muzycznych dokonań praktycznie każdego chętnego. Dzięki temu zabiegowi w katalogu znajdziemy zarówno pulsujące techniaweczki, na wpół śmieszne szanty śpiewane przez totalnych amatorów przy fałszującym akompaniamencie gitary, masę różnorodnego rocka, nieco Jazzu, ale też nawet jakieś regionalne, folkowe przytupajki prosto z Senegalu :D.

Czyni to niezwykle smakowitym ów netlabel, gdyż wiadome że prędzej w nim ktoś znajdzie coś ciekawego, niż w takim ściśle sklasyfikowanym gatunkowo.

 

Oprócz darmowych wydawnictw WM Rec. wydaje także płatne pozycje, część w postaci tylko cyfrowej, ale znajda się też CD czy winyle.

 

komentarzy: 0Poniedziałek, 19 września 2011, 15:18

Psychodeliczne podskoki Pana Tadeusza

 

       

VA - Panta Deus

http://www.ektoplazm.com/2011/panta-deus

Polecany dzisiaj materiał powstał jako podsumowanie dziesięcioletniej działalności krajowego, najważniejszego serwisu poświęconemu kulturze skupionej wokół sceny PsyTrance.

Na składankę utwory przygotowali niemal wszyscy najważniejsi obecnie krajowi producenci i szkoda że kilku zabrakło. 

      

Niestety zaprezentowane utwory w przeważającej większości nie są czymś wybitnym w swoich podgatunkach, może nie rozczarowują, ale są ot typowymi przedstawicielami bym powiedział. Nawet znakomity Artha zaprezentował dość skromny materiał pod postacią dwóch utworów, które niestety nie ruszają, tak jak zawartość zeszłorocznego "Influencing Dreams". Nie zawiódł na szczęści mój faworyt znany z serwisu, który choć porzycił mroczne progressy, to jego psyprogressivny utwór "Furion" cieszy ogromnie uszy; mowa oczywiście o artyście ukrywającym się pod nazwą TLG. Świetną produkcję przygotował też mistrz czillałtowych brzmień, czyli Sundial Aeon, wieńczącym kompilację utworem "Haunebu".

    

Mimo wszystko kompilację warto polecić, bo w końcu to muzyka naszych rodaków, całkiem znośna, no i oczywiście za darmoszkę. ;]

komentarzy: 7Sobota, 30 lipca 2011, 21:45

Minimalistyczny pochód środkiem miasta w okolicach drugiej rano

 

        

[minicromusic006] Michal Wolski - 1 24 am

http://minicromusicrec.blogspot.com/2011/04/michal-wolski-1-24-am-minicromusic006.html

Zawsze miło jest pisać o krajowych producentach, a tym bardziej gdy serwują znakomitą muzykę i to na dodatek za darmoszkę w ramach licencji CC.

 

O Michale Wolskim pisałem już przy okazji prezentacji jego netlabela Minicromusic. Michał po prezentacji w ramach owego netlabela jednego singla i EPki oraz singla w kooperacji z Menesem tym razem zaatakował zmysły słuchowe pełnoprawnym albumem.

"1 24 am", to kompilacja świetnych nagrań, które twardo trzymają się klasycznej formy minimalu za co trzeba oczywiście pisac peany pochwalne.

    

Nieskażony współczesną pikanino-klikaniną materiał cieszy uszy miłośnika klasycznej formy tegoż zaiste wspaniałego gatunku muzyki elektronicznej.W niektórych nagraniach czuć klimat z kultowych produkcji sygnowanych przez Basic Channel i Chain Reactionco tylko pogłębia oczywistą genialność podarowanego materiału. Już startowy "-6 Degrees" miącha smaczniutko nasze uszy solidnym dubowym klimatem, później jest już nieco spokojniej, ale nadal wspaniale.

Na płycie moim nieskromnym zdaniem praktycznie nie ma słabego utworu; wszystkie są po prostu zajebiste w swej prostocie konstrukcji, ale i jednocześnie magii soczystego brzmienia.

    

Polecam album każdemu miłośnikowi klasycznego brzmienia minimalistycznego techno, jak i dla tych którzy są ciekawi "czym to się je", bowiem nigdy czegoś takiego nie słyszeli na własne uszy.

komentarzy: 5Piątek, 29 lipca 2011, 20:36

Relaksacyjna kapsuła dobrych dźwięków

 

        

[DWK087] VA - Relax Capsule (Volume 1)

http://dustedwax.org/dwk087.html

 Znakomity bułgarski Dusted Wax Kingdom zachwyca praktycznie każdym swoim wydawnictwem, za co byśmy nie chwycili, to zostaniemy nakarmieni świetnymi produkcjami z kręgów Trip Hopu, Lo-Fi, Abstrakcyjnego Hip Hopu i podobnych klimatów.

 

Relax Capsule, to pierwszy wolumin kompilacji bardziej wyciszonych produkcji, mniej eksperymentalnych, a bardziej uspokajających, choć oczywiście nie oznacza to, że nudnych. ;]

Wśród wykonawców znajdą się co bardziej znane "marki" wydawane w netlabelu, ale też i paru nowych twórców.

 

Kompilację polecam głównie ze względu na wakacje, które jak wiadomo potrafią być wyjątkowo leniwe, a prezentowany materiał idealnie nadaje się zarówno do słodkiego leniuchowania, spania (a co!), czytania jakiejś miłej lektury czy nawet i do rozjeżdżania biednych ludzików w GTA. ]:>

komentarzy: 0Sobota, 23 lipca 2011, 06:46

« starsze wpisy

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 55

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4461 dni

Moich wejść na gram.pl: 48 207 (#12)

Napisanych postów i komentarzy: 9 903 (#38)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 119 (#116)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 12 731 (#72)

Archiwum wpisów

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl