avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Lipiec 2014)

Ogórkowa na zimno

twórczość, Konkurs, sezon ogórkowy

Przepis na ogórkową
Teorię zna chyba każdy. Życie "branży" wyznacza kalendarz, ale nie kalendarz podatkowy czy ten roczny, chodzi o kalendarz premier. I jest w roku taki okres gdy praktycznie nic nie wychodzi, nic się nie dzieje, biała plama pomiędzy czerwcem i wrześniem zwana sezonem ogórkowym.
A praktyka jest inna.


Marchew 20 dg

Zastój na rynku to co najmniej gruba nieścisłość. Owszem premier jest jak na lekarstwo ale już wszelkiej maści imprezy promocyjne to to czym praktycznie żyje sieć w tym okresie - E3 for one. A także wyprzedażami. Summer Sale, Game Time'y itp. No i DLC wszelkiej maści też muszą kiedyś mieć premierę. Niech nikogo nie zwiedzie obiegowa opinia, sezon ogórkowy to nie zastój tylko ważna pozycja w kalendarzu bonzów branży - przykładowo dla Valve to drugi po świątecznym okres żniw w roku, a konkurenci przecież nie chcą być gorsi.


Gotować 30 minut

A ja żyję własnym rytmem, mam własny terminarz i  szczyt sezonu ogórkowego to dla mnie dzień jak co dzień: premiery już od dawna ignoruję, gram przez cały rok nieprzerwanym ciągiem -taki flow-  w to co chcę, kiedy i jak długo chcę. I kładę lachę na wszystkich tych imprezach i wyprz. Ale i na takich jak ja drapieżnicy branży znaleźli środek: to darmocha.

Steam co jakiś czas odrywa mnie od "strumienia" organizując darmowe weekendy z wybranym tytułem, są też giveaway'e zachęcające do polubienia tej czy innej produkcji, ale w tym roku najostrzej jedzie Origin: nie dość, że rozdaje swoje gry na prawo i lewo to jeszcze ukradł Valve koncept na weekend  testowy i ostro namieszał w moich planach. Ponieważ cynk o darmówkach sam nie puka do moich drzwi a newsletterów tradycyjnie się wyrzekam dużo czasu schodzi na szukanie informacji o graniu za free, oddzielaniu od reszty news'ów i ściąganiu danych (Titanfall rulez;). Siłą rzeczy czas dzielony pomiędzy granie i czytanie nie wystarcza na nic innego.  To co ja mam, nie spać i nie jeść...to jest do rozważenia;)

Energy soup
Poza napiętym terminarzem jest coś w tym okresie co ma na mnie pewien wpływ, to forum. Sezon ogórkowy  tradycyjnie kojarzony jest ze spowolnieniem, nudą, ospałością i niechęcią do działania spowodowaną upałami...jakie to  może być pobudzające.  Gdy na dworze żar leje się  nieba a wentylatory zwiększają obroty coś się [naturalnie] w człowieku gotuje. A co dopiero w zadymku. 

Można ignorować "wydarzenia" ale nie dyskusje o nich, a te bywają gorętsze niż wrząca ogórkowa. Od początku sezonu dostałem dwie nagrody od moderatora. A ja NIGDY nie dostawałem nagród! Czy to jakieś mistyczne działanie sezonu ogórkowego? A co jeśli cały ten  okres generuje jakieś specyficzne napięcie, które działa ludziom na nerwy: mniejsza o to czy moderatorom czy mi.

Od samego początku, nie sezonu a roku, mam sztywny plan grania. I co? I nic, nie da się. Z depresją w branży idzie deprecha grania? A skądże znowu, ja mam aż za dużo pomysłów. Od biedy odhaczyłem  pierwszą pozycję na liście. Ale zamiast wziąć się za następną niemiłosiernie wałkuje obecną na wszelkie możliwe sposoby - żadna granica nie pozostała nienaruszona, żaden kamień nieodwrócony. Bo odczuwam niechęć do zmian, ot stagnacja.

 

Bo zupa była za słona
Niestety gram z przerwami. Bo w tym sezonie zawsze coś wypadnie, zawsze coś wytrąci z równowagi i zawsze jest coś zamiast. Grania. A to wczasy, a to jakiś wirus a to awaria sprzętu  - mówię wam, to przeklęty okres. Obecnie pracuję nad kilkoma projektami  -jednocześnie, a przeskakuję sobie, z jednego na drugi-   ale żadnego nie mogę sfinalizować. Niczego nie skończyłem ale robota idzie pełną parą.  ADHD pełną gębą. Co łączy projekty, niedokończone gry i nagradzane posty na forum? Wszystkie rozpocząłem w sezonie ogórkowym. Przypadek?


I zasmażka

Z pewnością żaden gracz nie będzie tęsknił za gęstą, leniwą ogórkową i każdego ogarnie ulga gdy okres minie, jak co roku. Jak po brudnej jesieni przychodzi sterylna zima a po bólu cudowna ulga tak po wakacyjnej "posusze"  przychodzi świąteczny wysyp. Media ożywiają się, nowe pozycje lądują pod choinką a na horyzoncie majaczą wyprzedaże zimowe. Tym możecie się pocieszać wy -gdy ogórkowa ostygnie ja będę po prostu więcej grał ;)

komentarzy: 0Poniedziałek, 28 lipca 2014, 13:19

Human Revolution czyli rozDWOJENIE wrażeń

 Uwaga! Może zawierać śladowe ilości wulgaryzmów ;)

Deus Ex: Human Revolution. Wreszcie się spotykamy. Lata całe szukałem wymówek by nie zagrać: a to, że DLC a to, że "na pewno się rozczaruję" a to, że brak przekąsek. Ale wymówki się skończyły, gra się instaluje, nie ma odwrotu.

Zaprawdę 7 GB to w dzisiejszych czasach niewiele (zwłaszcza w porównaniu z bohaterem freeplay'a poniżej ). A biorąc pod uwagę ile gra oferuje to wręcz zaskakująco mało. Oczywiście nie mogło być, i nie jest, tak pięknie jak się wydaje: gra mała, ale patch do niej swoje waży. Taka duża aktualizacja już na starcie!? Wyszła 23 maja 2012: to raczej nie "tyle czasu minęło, więc wiele się zmieniło", lista zmian to jakaś kosmetyka: Director's Cut to to zdecydowanie nie jest.
-------------------------------------------------------------
Skłamał bym pisząc, że całe to pobieranie wyczerpało mój limit cierpliwości, więc nie starczyło go dla edycji Director's Cut.  Jako fan Deus Ex'a interesowałem się jak najbardziej. Do czasu gdy okazało się, że ten, było nie było patch, naprawiający [ponoć tragiczne] walki z bossami miał przyjąć formę płatnego DLC. Pozostałe dodatki (gra z komentarzem, Missing Link i inne paczki) albo miałem w Złotej Edycji albo mi wisiały, więc Square Enix mógł sobie toto wsadzić...
-------------------------------------------------------------

Instalacja zakończona, opcje ustawione. Jeszcze specjalna oprawa dla specjalnej gry:

czytaj...

komentarzy: 0Czwartek, 17 lipca 2014, 23:33

Freeplay News 09.07.2014

freeplay

Dałem Final Slam 2 to równie dobrze mogę wspomnieć o akcji rozdawniczej BundleStars czyli PCGamer uderza ponownie.

Za Isildur'em.

Really Big Sky na Steama za darmo

http://www.pcgamer.com/2014/07/09/free-steam-key/

Aktualnie padła usługa rozdająca klucze, więc śledźcie stronkę bo ruszy niebawem.

komentarzy: 0Środa, 09 lipca 2014, 18:12

Freeplay News 04.07.2014

freeplay

1. No, to szalony okres z szybką darmochą na GoG mamy za sobą: na pocieszenie dla tych, którzy przegapili 20 minutową promocję na Alan Wake American Nightmare- sprawdźcie pełniaki w nowym CD Action ;)

2. Dla tych, którym mało darmoch: można zgarnąć innowacyjną bijatykę za free

http://whosgamingnow.com/reserve/finalslam2\

Wystarczy tylko zaprzedać du...znaczy dać like'a komu trzeba na facebook'u.

komentarzy: 0Piątek, 04 lipca 2014, 18:21

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 153 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4794 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 21 042 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl