avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Luty 2013)

Gothic

Są 3. Tylko trzy rzeczy, które niezmiernie mnie smucą jeśli chodzi o gry komputerowe.
1. Że nikt nawet nie zbliżył się jakością silnika fizycznego do Source.

2. Że technologia demolowania otoczenia z Bad Company 2 nie ma naśladowców.

3. I że nikt nie próbuje pobić Gothic'a pod względem immersji w klimat.
Tak tego

Gry, która ma wszelkie predyspozycje do bycia klasycznym RPG:
-dopracowaną fabułę w świecie dark fantasy
-rewelacyjnie poprowadzony rozwój bohatera
-brzydką grafikę;)
Co w nim zatem takiego innego: ano to, że mi się spodobał, a -jak wiele razy deklarowałem- nie lubię RPG'ów.
Czym Gothic przekonał do siebie antyRPGowca? 

czytaj...

komentarzy: 16Niedziela, 17 lutego 2013, 23:21

Dlaczego gram?

gram.pl, Zadymek, Forum, gramsajt, gs

A bo ja wiem, to pewnie przez przypływ adrenaliny gdy dostanę serię albo wpakuję headshot, albo zrobię fatality, albo...kurczę, to nie o tym miało być.

Skąd zadymek wziął się na gram.pl?
Swoją przygodę w sieci zacząłem od...stron ofert pracy. Z czasem dałem się "im" namówić na własny adres e-mail, by zautomatyzować wyszukiwanie -zawsze byłem leniwy.

Co do innych polskich site'ów to nie dorównywały poziomem stronom zachodnim: ani o emulcji, ani o grach ani o hardware...choć w zasadzie był taki krótki epizod na idg.pl...ale wracajmy do tematu- brak zainteresowania stroną= brak zainteresowania forum.

Kiedyś co prawda wpadłem na cdprojekt.pl, w nadziei na rozwiązanie problemu z Nocą Kruka, ba, nawet dałem się naciągnąć na udział w programie lojalnościowym- ostatecznie nie starczyło mi punktów na grę- ale było minęło. Po drodze był jeszcze Play-it, ale tam tylko patche ściągałem.

Co innego GameSpy: PlanetAVP to obowiązkowy punkt programu dla maniaków Aliena i Predzia. To też nic dziwnego, że w związku z zabawą edytorem z Aliens versus Predator 2, zacząłem regularnie odwiedzać ichnie forum. I się udzielać – ogólnie lubię się udzielać, zwłaszcza gdy mogę się puszyć jak paw gdy pada magiczne "THX";)

Anyway, o wielu polskich stronach coś tam nawet czytałem w prasie, ale niewiele mnie one interesowały, bla, bla, bla, do tematu zadymek!

 

Aż kiedyś przyszedł czas
że chciałem kupić grę. Od CDProjektu - bo niby od kogo? Gothic 3 jej było na imię. I za Chiny nie chciało mi się wyjeżdżać do "metropolii" by szukać Empiku. Nie w dobie Internetu: miałem konto w banku, miałem neta, to pomyślałem, że można by wreszcie kupić coś w sieci. Adres wpisywałem kilkanaście razy -zaskoczył przy cdprojekt.com.pl- potem jeszcze tylko przypomnienie hasła (konto już miałem) i wkrótce mogłem zamawiać.

Klikam więc na "Sklep" ...i ląduję na jakimś gram.pl. No to Back i znowu klikam "Sklep" i znowu jakiś gram. "OK może to ich podwykonawca" pomyślałem i rzuciłem się do katalogu produktów. Ostatecznie "wyszedłem" z pre-order'em Gothic III i Dark Messiah. Niestety- GIII zawiódł na całej linii, takiego bugowiska świat nie widział. Gorzej, Dark Messiah miał obsuwę: codziennie wpadałem na stronę by sprawdzić "czy już będzie", Aż kiedyś zauważyłem button "Forum" i pomyślałem, że może zabiję czymś czas, pospamuję, potrolluję, usual stuff;)

I wpadłem w nałóg - jak ja uwielbiam quizy "zadymek wygrywać, wygrywać, wygrywać! Ugh, ugh". Przy okazji miałem okazję ponarzekać na Gothic III - w skrócie, Forum mnie wzięło i tak już tu zostałem.

 

„A GS?”
zapytacie. Cóż, dłuuugo nie mogłem się przekonać do "bloga" ....i ostatecznie nie założyłem bloga tylko GramSajt;)

Zacząłem z koncepcją mega-galerii - jestem maniakiem screenowania, więc to miało sens- z czasem rozwinęło się to do poradnika i własnych quizów (RIP). Aż w końcu nastały "eseje". Te jakoś się trzymają, ale częstotliwość ostro dołuje. Nie patrzcie tak na mnie: staram się pisać, to nie zależy od chęci tylko od przerobu. Bo musicie wiedzieć, że piszę tylko "na gorąco": a to oznacza, że najpierw muszę wykroić czas na granie, skończyć grę -bywa, że kilka razy- a potem walnąć króciutki tekst...który się rozrasta;)

A jak mi odbije by dać gameplay to już w ogóle kupę czasu to zajmuje -analizy moda Black Mesa nadal nie poskładałem (curse U Lightworks).

 

Jak widać historia taka jak inne, ale moja, więc wyjątkowa. Ech, 7 roczków zleciało na gram.
Poprawka: 6,28 lat- patrzcie jak nostalgia przyćmiewa...
Niemniej: Kopę lat razem.

Chlip, z tej nostalgii chyba trzasnę jakiś artykuł o "ostro nostaligicznej" gierce....

PS O innych gramowiczach nie wspomniałem bo, wstyd się przyznać, nie bardzo mam co wspominać: długi czas w ogóle powiewało mi, że ktoś inny prowadzi GS'a. Nawet znajomych nie za wiele uzbierałem, taki jestem antysocjalny. Ostatnio wpadam do "konkurencji" nieco częściej: nie tak dawno "odkryłem" Maria, Tyrranoosa, Joorga i resztę; ale na starcie to chyba był tylko cedricek i "przekurwisty" Baluk25... no i Kraju, do niego też wpadałem (jak napisał coś normalnego to nawet czytałem;).

komentarzy: 8Wtorek, 05 lutego 2013, 12:17

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 153 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4794 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 21 024 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl