avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Listopad 2013)

Freeplay - darmocha od Starbreeze

freeplay

Ot tak, KTOŚ, bez okazji oferuje Enclave -sieczkę od Starbreeze- za free. Wystarczy wpaść na ODPOWIEDNIĄ STRONĘ i zarejestrować się a po dopełnieniu wszystkich formalności na maila wysłany zostanie kod Steam (w trzeciej wiadomości).

O grze pewnie jeszcze napiszę -kurzy się od kilku lat na półce, może już czas coś z tym zrobić- a tymczasem szeroką publikę zapraszam do przetestowania na własnym HDD

 

PS Aktualnie zapewne strona przeżywa oblężenie, więc trochę czasu minie zanim ktoś się "dodzwoni"  -dlatego lepiej nie zwlekać bo nie wiadomo jak długo potrwa promocja.

komentarzy: 1Piątek, 29 listopada 2013, 19:29

Steam free weekend - Rage

freeplay, RAGE, steam, free weekend

Z pamiętnika kolonisty.

10 minut do gry. Na początek konfiguracja - ze zdziwieniem odkrywam, że gra z 2011 nie pozwoli mi skorzystać z kilku opcji graficznych na MOIM  NOWYM SPRZĘCIE: za mało pamięci, za mało rdzeni (sic!) i ogólnie to słaby config :|

3 minuty do gry. Dalej jest jeszcze ciekawiej bo kilku kluczowych klawiszy klawiatury nie wolno mi użyć (w tym "Enter" i "\" - co oni mają do tego slasha?) co już dziwi nieco mniej - to chyba znak czasów, że co druga produkcja stroi takie fochy. Ale zagrajmy wreszcie.

1 minuta gry. No, z tą grafiką to rzeczywiście celują w fotorealizm ...z naciskiem na celują. Fajnie, że na starcie w całkiem naturalny sposób- ot, po prostu rozglądając się- określa się czy patrzenie w osi Y ma być odwrócone -takie rzeczy to ja nazywam next-gen:)

2 minuta gry. Powiedzmy, że w tym momencie napaliłem się na grę. Z tej perspektywy sama rozgrywka to kubeł zimnej wody: już od startu wpadam na niewidzialne ściany a pierwszy skrypt nie daje na siebie długo czekać. Pierwsze siłowanie się z grą kończy się zgonem. 

                                        

nie no ludzie, tu mamy całkiem nowy wymiar liniowości "idź gdzie indziej niż ci gra każe to zginiesz"- niech design nikogo nie zwiedzie, to zdecydowanie nie Borderlands. I jeszcze cię pokarze koniecznością ponownego oglądania przydługiego intra (oczywiście nie można go przerwać - widać kara musi być nieuchronna) bo najbliższy checkpoint znajduje się kawałek dalej. Do tego ponowne katowanie uszu polskim dubbingiem- tak, gra jest w pełni spolonizowana, i to na Steam! Całe szczęście, że można łatwo zmienić język.
------------------------------------------------------
Zanotować: Może jednak lepiej wsiąść do buggy bo gra wreszcie zapisze checkpoint i w ogóle pozwoli grać...
------------------------------------------------------

czytaj...

komentarzy: 3Poniedziałek, 25 listopada 2013, 06:45

Arkham City here I come

Rozsądek
"Odpuść farmę" mówił, "porzuć ten toksyczny związek" mówił, "zagraj w coś innego, bez Steam" - brrr. No i tak się szczęśliwie złożyło, że na skutek upgrade'u coop w Borderlands 2 przeżywał u mnie kryzys, co zbiegło się ze świetną okazją kupna GOTY Batman: Arkham City

- bo i cóż innego miało by szansę -i postanowiłem, że spróbuję.

 

Batman Begins
Najpierw ponad 40 minut "ustawiania instalacji": 2 razy toto przerywałem bo wyglądało, że aplikacja wisi - żeby nie było zbyt różowo, anulowanie instalacji też swoje trwa.

 

Batman Returns
Potem seria błędów o dostępie do pamięci chronionej. Następnie prawie godzina mielenia i sklonowane okno instalatora... które odruchowo wyłączyłem  co zamiast zaowocować usunięciem zbędnego okna poskutkowało error'em setup.exe i  awarią aplikacji dr Watson (sic!). Tyle Dics 2. Kiedy instalacja plików dobiegła końca, jedyne co pozostało na pulpicie to wymuldane sklonowane okienko. Dopiero siłowe zamknięcie tegoż skłoniło instalator do poproszenia o Dics 3. Ten naturalnie ładował pliki w tempie pijanego żółwia, niemiłosiernie katując napęd DVD przez następne pół godziny.

W sumie 2 godziny w plecy! 2 godziny oglądania w kółko tych samych obrazków robiących za tło instalatora -a skutecznie zmniejszających czytelność jego komunikatów. 2 godziny rzężącego napędu DVD. I dwie godziny niegrania w nic!!! Ech, było posłuchać Harrolfo i skopiować płyty na HDD:(

W takich chwilach, (podkreślę: chwilach), zdarza mi się docenić Steam i pokrewne rozwiązania: ich prostotę obsługi, generalną bezproblemowość (o ile serwer nie muli;) i na bieżąco monitorowaną sprawność.

 

Tyle wrażeń a to zaledwie instalacja gry, nieźle
powiedział by skończony idio...optymista. Ja bardziej umiarkowanie skomentuję:  tyle dobrego, że instalacja w ogóle się zakończyła. No i okładka boksa nie jest tak brzydka jak ją malowali po premierze ;) 

A sama gra? Zapytacie: cóż, przeczytajcie sobie moje wrażenia z Arkham Asylum

czytaj...

komentarzy: 4Niedziela, 17 listopada 2013, 18:44

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 154 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4793 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 20 972 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl