avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Sierpień 2009)

Na upał najlepsza kriostaza

Zimno, przeszło -47 stopni. Wszędzie szron i lód. Za oknem nawałnica śniegowa i mroźny wiatr tnie ostro. To nie marzenie ofiary wakacyjnych upałów a sceneria w jakiej rozgrywa się Cryostasis, jedno z lepszych dzieł programistów zza Buga.

Na początek wyjaśnijmy sobie coś: Cryostasis to FPS, to także horror i wreszcie to całkiem ciekawe połączenie kilku oryginalnych pomysłów.


Cold, Ice, snow...
Tłem dla wydarzeń, które mają miejsce w grze jest Arktyka, a konkretnie rosyjski lodołamacz o napędzie atomowym o wdzięcznej nazwie "Wiatr Północy". Aktualnie znajduje się w okowach lodu, który zarówno więzi go jak i pokrywa jego wnętrza. Trafiamy na jego pokład w skórze niejakiego Aleksandra Nesterova, meteorologa polarnika


który dostał przydział na ten okręt. Wg wytycznych miał zostać podjęty w tym właśnie punkcie, więc przyszusował tu saniami z psim zaprzęgiem.


Jednak coś poszło nie tak: nie dość, że nikt po niego nie wyszedł to jeszcze władował się saniami do szczeliny lodowej a psy z jego zaprzęgu rozbiegły się po okolicy.

czytaj...

komentarzy: 15Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 18:20

Space, the final horror.

felieton, TPP, horror, Dead Space, gore

Są miejsca na świecie gdzie ludzie jedzą surowe mięso. Gdzie indziej mamy martwą skorupę pozbawioną życia a także miejsca gdzie życie wprost tłoczy się niczym sardynki w puszce. Jest też takie miejsce gdzie nikt nie usłyszy twojego krzyku.
To co może zainteresować gracza w Dead Space to ciężki klimat, niekonwencjonalne realia sf i -pomimo ociężałości ruchów głównego bohatera- żywiołowość starć z wszelakiej maści monstrami, które wyglądem przypominają twory doktora Frankensteina AD 2010. Ale zacznijmy od początku.
 

 

USG Ishimura
Tak nazywa się górniczy statek kosmiczny, wielki "planetołamacz" zdolny eksploatować dowolny obiekt kosmiczny dosłownie po kawałku. Zaawansowany twór ludzkiej myśli technicznej wyruszył w swoją ostatnią, jak się wkrótce okaże, misję: transport kawałka planety Aegis 7, na której górnicy odkryli tajemniczy Marker.

czytaj...

komentarzy: 11Poniedziałek, 03 sierpnia 2009, 00:00

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 178 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4769 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 20 598 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl