avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Czerwiec 2009)

Evolva Reaktywacja:)

felieton, TPP, Evolva, strategia, bio broń

Cóż, seria artykułów o FPS'ach za nami a co przyniesie przyszłość? Naturalnie to co przyniosła przeszłość:)
A patrząc na moją półeczkę z grami nie da się przeoczyć kilku pozycji nie będących FPS'ami. Pomijając kilka strategii mam na koncie sporo produkcji TPP. Co więcej, osobiście bardziej cenię sobie właśnie produkcje TPP. Ot, widzieć oczami bohatera jest spoko, ale widzieć naszego bohatera to już nie lada gratka. Perspektywa trzeciej osoby umożliwia o wiele lepsze przedstawienie działań sterowanej postaci. Akcja ukazana z tej perspektywy wydaje się o wiele bardziej efektowna, nic więc dziwnego, że obecnie następuje nawrót do tego rodzaju produkcji, że wspomnę choćby Dead Space, Mass Effect czy Red Faction Guerilla.

Co więcej, wiele nowoczesnych produkcji FPP korzysta z kamery zewnętrznej by lepiej przedstawić fragmenty akcji prezentujące się mizernie w trybie FPP: mieliśmy tego przykład choćby w Kronikach Riddicka czy serii Jedi Knight.

Jako że nie za wiele dobrych pozycji z tej działki wyszło na PC, nie widzę powodu by nie pochwalić się swoim skromnym zbiorem, a przy okazji zaprezewntować wam kilka klasyków gatunku. Tak więc zaczynamy serię

Gry TPP mojego życia.

 

Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta jak to się wszystko zaczęło. Nie, nie historia kamery zza pleców, mój GramSajt:)
Zacząłem niezbyt oryginalnie, galerią z gry Evolva. Jak komentarze do wpisu wskazywały, niewielu z was miało przyjemność z tym tytułem. A skoro już piszę o grach TPP, jako pierwszą na tapetę wezmę właśnie grę

 


Twór to o tyle ciekawy, co nietypowy. Strzelanka z perspektywy trzeciej osoby z elementami strategii drużynowej i rozwoju postaci z RPG rodem? Zaiste oryginalny twór. Ale może zacznę od początku.

 

Fabuła gry do Oscara nie pretenduje ale daje jako takie tło dla wydarzeń, które stają się naszym udziałem.

Oto bezkresny kosmos przemierza olbrzmie nasiono, niosące na kolejną planetę zdatną do życia zagładę...
Pasożyta, którego jedynym celem jest podbić cały glob, zniszczyć wszelkie lokalne formy życia i wystrzelić kolejne nasionko w kosmos.

Nie powiem, ludzie wykazali się wyjątkową zapobiegliwością. W kosmosie dryfuje sonda, wyłapująca wszelkiego rodzaju ślady Pasożyta i właśnie w chwili przyziemiania nasionka na kolejnej planecie włącza się w niej alarm.
czytaj...

komentarzy: 11Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 03:15

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 178 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4769 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 20 617 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl