avatar

zadymek Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/zadymek

Hotter

Mój blog (Luty 2008)

Poradnik DM skończony.

Tak jak głosi tytuł, skończyłem poradnik do Dark Messiah (zobaczcie  w starszych wpisach) , za tydzień rozpocznę nowy projekt pośrednio związany z tą grą. Miłego czytania.

komentarzy: 5Poniedziałek, 18 lutego 2008, 12:24

No to stało się

Ostatnie 4 tygodnie byłem niemal offline. A to z powodu przerwy technicznej zarówno na renowację zdrowia jak i kompka

                              

(w międzyczasie torturowałem ojcowego laptopa).

Oj długo to trwało, a dlaczego? Oto co zaszło:

- najpierw dokupiłem nowe części: AMD x1950Pro, twardziela 500GB, nową obudowę i coolera Spire'a, w serwisie zleciłem wymianę starych części na zakupione. Wtedy to, kilka tygodni wcześniej kupiona 1GB kość pamięci DDR Hynix, zastrajkowała i nie pozwalała systemowi się uruchomić

- jakby tego było mało po 2 dniach od montażu nowy dysk również odmówił posłuszeństwa

- no to sprzęt z powrotem do serwisu

- po kilku dniach testów wyszło, że... no nic im nie wyszło, zapchani byli robotą i nic nie zrobili

- wreszcie po tygodniu okazało się, że... muszą bliżej przyjrzeć się nowemu dyskowi i m in. wyczyścić go do zera. Za to pamięć szła spokojnie na kilku komputerach testowych. Diagnoza - na jednych płytach pójdzie na innych nie (cóż za fachwość:) W międzyczasie zachorowałem i ta wiadomość bynajmniej nie dodała mi sił

- jakieś 1/4 tej pięćsetki miałem zajetą danymi(wiem, wiem, w 2 dni!), więc musiałem kompa wziąść do domu i poprzegrywać dane na co się da by nie poszły się paść

- i tak kompek wrócił do serwisu po raz trzeci

- tylko po to bym się dowiedział po (kolejnym tygodniu), że to płyta główna (ASROCK) coś bruździ.

- ale cóż począć - płyta nie lubi się z dyskiem i pamięcią, a to oznacza u mnie wyrok. No to zamawiam sobie na Allegro nową płytę, ale, że mam proca na socket 939, nie było zbyt wielkiego wyboru...

- ...i tak, po około 5 dniach (weekend) dotarła do mnie paczucha z Motherboardem MSI K8 NEO4-F. Płyta o niebo lepsza od mojego ASROCK'a (przynajmniej tak mi to wyłuszczyli w serwisie), więc opłacało się wysupłać 169 PLN. Jednak z perspektywy ostanich 3 dni wolałbym chyba jednak zostać przy ASROCK'u ... bo płyta była bez sterowników a Support producenta do tego modelu wygasł 1,5 roku temu. Co więcej, mój wypasiony Spire SP604B3- C (z ręczną regulacją obrotów, chlip:( ) do zamocowania wymaga 4 punktów zaczepowych, a wspomniana płyta ma ich tylko 2. I oczywiście kość pamięci Hynix również z tą płytą nie chce działać
No to kolejna wizyta w serwisie i kupno nowego (o wiele głośniejszego w porównaniu ze Spire'm) coolera . I wreszcie mogłem odebrać sprzęt ( chyba jednak ten 13 lutego nie był taki pechowy:)

- a więc wracam do chałupki odpalam zainstalowany przez panów serwisantów Windows XP i przystępuję do instalacji swoich urzadzeń (oj sporo tego). Ale mimo wszystko mamy ten 13 lutego i coś musiało pójść nie tak. Po zainstalowaniu sterów do karty WiFi przypomniałem sobie jaki upierdliwy w obsłudze jest dołączony do nich firmware. No stery fruu i przystępuję do instalacji samych sterowników. A tu kicha, najwyraźniej podczas instalacji zgodziłem się na wywalenie o jednego pliku systemowego za dużo i od teraz nie można zainstalować sterowników do żadnego urządzenia w systemie. Trudno - mówię - jutro zainstaluję system od nowa. Jednak rozmyślam się i staję ochoczo do walki (w końcu jest 23.00 a do pracy mam dopiero na 6.00:) System na początek próbuję naprawić. 30 minut zmarnowanego czasu tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Winda jest dobra tylko tuż po zainstalowaniu. No to kolejne 30 min w plecy i system świeży stoi i merda ogonem ( o sorry, to akurat robi szczeniak, którym się teraz opiekuję:) A więc przystępuję do przywracania danych i tworzenia partycji, ściągania sterowników z sieci (1,5 godziny w plecy, ale udaje mi się jednak coś wykopać) i system działa jak należy już w okolicach 2.00

                             

I tak oto od godziny 2.00, 14 lutego 2008 jestem znowu panem na swoich śmieciach. No nic tylko się zakochać do kompletu.

komentarzy: 7Piątek, 15 lutego 2008, 23:33

...no i koniec przerwy.

Tak jak pisze wyżej. Wyzdrowiałem (mam nadzieję, że na dobre) i wracam do społeczności. Parę wątków na forum zakorkowało się na trochę z powodu mojej nieobecności, mam nadzieję, że nikt nie ma o to żalu ( wiecie, każdemu może się zdarzyć), tak czy inaczej chciałem przeprosić, że nie potwierdziłem kilku odpowiedzi itd.  

A z aktualności: dorzucę wkrótce większa porcyjkę tekstu  do poradnika.

komentarzy: 7Środa, 06 lutego 2008, 00:12

Informacje dla zwiedzających...

Drogi odwiedzający: jeśli zauroczony contentem mojego GS'a lub wypowiedziami na forum, czując, że mamy wspólne zainteresowania, chcesz dodać mnie do swoich znajomych, czemu nie. Jednak daj mi wcześniej odczuć, że się znamy, znajomość musi być dwustronna:
1. Jeśli przejrzałeś GS'a do tego puntu i właśnie czytasz ten komunikat, to już masz wielkiego plusa.
2. Jednak by okazać sympatię warto też zostawić kilka komentarzy tu i ówdzie. Gdy uczestniczysz w qiuzie, który organizuję, liczy się to nawet podwójnie:)
3. Dobrze też by było wpaść na siebie czasem na Forum i podyskutować (na IRC nie zaglądam).
4. Jednak nawet mimo powyższych każda znajomość potrzebuje czasu by się rozwinąć, więc trochę czasu musimy się znać zanim wylądujesz na liście.
Tak więc jeśli "znamy się" z Forum lub GS'a, wal śmiało, chętnie zostanę Twoim znajomym. W przeciwnym razie: moja odpowiedź będzie odmowna.

Archiwum wpisów

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Playlista

Szef kuchni poleca


 

Cykl pt. "Nietypowe FPS'y"

0

TPP moje życie

Słuchowisko zadymkaWięcej o mnie

Moje tagi:alien i predator, counter strike, grafika, gry, muzyka

Urodziny:za 153 dni (13 maja)

Moje motto:Homo sum; humani nil a me alienum puto.

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PC

Namiary na mnie

e-mail: zadymek01(at)wp.pl, Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCaXPZ6VGEpC-uNuy0u-E0oA

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 62

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4794 dni

Moich wejść na gram.pl: 38 699 (#36)

Napisanych postów i komentarzy: 22 459 (#4)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 180 (#68)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 21 007 (#43)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl