avatar

RobeN Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/RobeN

Mój blog (Maj 2015)

Wiedźmin 3 - popularne problemy

Geralt z Rivii, Wiedźmin 3 Dziki Gon, Witcher 3 Wild Hunt, technical issues, problemy techniczne

Trzecia część przygód Geralta miała już swoją premierę, a jak to zwykle z wielkimi premierami bywa, pojawiają się różne mniejsze i większe problemy z działaniem gry czy aplikacji około growych.

 

Chciałbym tutaj po krótce opisać część błędów i podać możliwe rozwiązania.

 

1. Gra crashuje się (szczególnie przy wychodzeniu z wody, wchodzeniu do jaskiń)

 • najczęściej problem leży po stronie sterowników karty graficznej. Bardzo ważne, by posiadać zainstalowaną najnowszą wersję sterowników
  - w przypadku kart NVIDIA GeForce zalecane są wersje 352.86 lub 350.12
  - w przypadku kart AMD Radeon powinna to być wersji 14.12 lub 15.4 Beta
 • w przypadku Laptopów problem może być nieco bardziej złożony, gdyż w niektórych przypadkach nie ma możliwości instalacji oficjalnych sterowników producenta układu graficznego, a producent laptopa udostępnia wersje sprzed roku czy nawet dwóch. W takim wypadku należy skontaktować się z producentem urządzenia lub (na własną odpowiedzialność) wykorzystać zmodyfikowane sterowniki, które omijają problem.
 • w niektórych przypadkach pomaga wyłączenie VSync, ustawienie liczby klatek na pozycję 'Nieograniczona', zmianę ustawienia kursora myszy oraz przestawienie gry z trybu  Pełny ekran na Bez ramki.
 • w przypadku kart GeForce wyłączyć NVIDIA GeForce Experience
 • w przypadku konfiguracji wielomonitorowych czasami pomaga odłączenie monitora (obecnie trwa analiza tego problemu)

 

2. Po pobraniu gry przez GOG Galaxy następuje zapętlenie pobierania aktualizacji, a przy ręcznym uruchomieniu instalacji aktualizacji pojawia się komunikat o błędzie

 • problem często spowodowany jest tym, że proces witcher3.exe działa w tle. W tym wypadku należy za pomocą Menedżera zadań zamknąć proces witcher3.exe
 • przyczyną może być program antywirusowy. Należy tak go skonfigurować, aby folder GOG Galaxy, folder gry Wiedźmin 3 oraz obydwa pliki EXE były dodane do wyjątków

 

3. Próba importu zapisu z gry Wiedźmin 2 kończy się błędem

 • problem związany jest najczęściej z faktem, iż w nazwie profilu użytkownika systemu Windows znajdują się znaki specjalne lub polskie litery.
 • Obecnie rozwiązaniem jest utworzenie nowego profilu o nazwie nie zawierającej znaków specjalnych ani polskich liter (np. Tester).
 • Następnie do folderu dokumentów tego profilu należy skopiować zapisy gry Wiedźmin 2, po czym uruchomić grę Wiedźmin 3 będąc zalogowanym na ten profil.
 • Po imporcie zapisu i rozpoczęciu nowej gry należy zapisać postęp i skopiować go do naszego domyślnego profilu.

 

4. Podczas próby uruchomienia GOG Galaxy pojawia się komunikat "Essential components needed to start GOG Galaxy are missing."

 • problem oznacza brak lub nieprawidłowo zainstalowany pakiet bibliotek VC++ 2012 x86 oraz pozostałych neizbędnych aplikacji. W tym wypadku należy pobrać instalator GOG Galaxy Essentials klikając tutaj.

Ważne! Instalację należy przeprowadzić z wymuszeniem uprawnień administratora. W tym celu plik instalacyjny należy kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy, a następnie z menu wybrać pozycję "Uruchom jako Administrator".

 

5. Podczas próby uruchomienia gry z poziomu GOG Galaxy nic się nie dzieje, a podczas próby uruchomienia gry przez plik EXE występuje komunikat błędu 0xC000007b.

 • problem oznacza brak lub nieprawidłowo zainstalowany pakiet bibliotek VC++ 2012 x64.
 • W tym wypadku należy przejść do folderu gry i uruchomić instalację bibliotek VC++ 2012 x64, które znajdują się w podkatalogu "\__redist\MSVC2012_x64\"
  np. C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\__redist\MSVC2012_x64\

Ważne! Instalację należy przeprowadzić z wymuszeniem uprawnień administratora. W tym celu plik instalacyjny należy kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy, a następnie z menu wybrać pozycję "Uruchom jako Administrator".

 

6. Jak zainstalować darmowe DLC

 •     w tym wypadku należy zalogować się na swoje konto GOG.com i 'zakupić' za darmo pakiet 16 dodatków (Uwaga! Gra Wiedźmin 3 musi już być aktywowana na koncie GOG.com)
 •     następnie z poziomu biblioteki w detalach gry Wiedźmin 3 możemy znaleźć linki do 2 pierwszych DLC Temerian Armor Set oraz Beard and Hairstyle Set for Geralt
 •     w przypadku instalacji gry za pomocą klienta GOG Galaxy, dodatki te zainstalują się automatycznie7. Jak zmienić język gry na polski

 •     najłatwiejszym sposobem jest przejście w kliencie GOG Galaxy do karty gry Wiedźmin 3, a następnie kliknięcie MORE => CONFIGURE. W sekcji konfiguracji wybieramy LANGUAGE: POLISH, co spowoduje zautomatyzowanie skonfigurowanie gry i pobranie polskiego dubbingu
 •     można również samodzielnie pobrać i zainstalować pakiet z dubbingiem. Składa się on z 3 plików i jest dostępny zarówno z poziomu GOG Galaxy (przy grze wybieramy LANG: POLISH) jak i z poziomu strony internetowej

 

8. Czarny ekran po uruchomieniu gry

 • jedną z przyczyn może być aplikacja Lucidlogix Virtu MVP. Niektóre wersje tej aplikacji powodowały problemy także przy grze Wiedźmin 2. W tym wypadku rozwiązaniem może być wyłączenie tej aplikacji (jeśli wykorzystujemy ją przy innych grach) lub jej odinstalowanie (jeśli z niej nie korzystamy)

komentarzy: 1Czwartek, 21 maja 2015, 11:37

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Po studiach, stary dziad, były menedżer w McDonald's, były pracownik Pomocy Technicznej w gram.pl, były menedżer działu lokalizacji w CD Projekt. Obecnie zajmuję się wieloma rzeczami w CDP.pl :D.

Moje tagi:cdp, gothic, łukasz abramczuk, rpg, wiedźmin 3 dziki gon

Urodziny:za 329 dni (4 listopada 1981)

Moje motto:Jeśli czegoś nie możesz zrobić tak, to zrób to inaczej :)

Obecny stan:NSIS w odstawce. Inno Setup on the way.

Posiadany sprzęt:PC, PC, PC, Xbox 360, PC

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 489

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5179 dni

Moich wejść na gram.pl: 32 479 (#68)

Napisanych postów i komentarzy: 5 688 (#135)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 111 (#122)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 138 893 (#3)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Archiwum wpisów

Narzędzie Gametool - konfiguracja gry Gothic 3 v1.71 niczym bułka z masłem!

Gametool to zgrabny programik służący do konfiguracji gry Gothic 3. 

Najnowsza wersja Gametool 4.2 oferuje również język polski!

Programik możecie znaleźć na stronie:


Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl