avatar

akodo_ryu Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/akodo_ryu

PSNprofile

Profil PSN AkodoRyu

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Playstation Plus - wezwanie do broni

Playstation Plus, Gry roku

Jeśli jeszcze nie masz abonamentu w genialnej usłudze Sony, a się na niego zapatrywałeś, to jest to (niemal) idealny okres na zaopatrzenie się w przynajmniej 3 miesiące (zupełnie idealny był do wczoraj, gdyż dziś zeszła ze sklepu większość gier majowych - ale może da się je jeszcze złapać, na ostatnią chwilę).

Dlaczego idealny, zapytacie? Bo jeśli złapiecie jeszcze gry maja, to w ciągu najbliższych 30 dni otrzymacie bodaj 12 "dużych" gier na PS3 i pewnie z 8 na PS Vita. "Panie, a skąd to tyle tego?". A no stąd, że kończy się pierwszy rok nowego Plusa, a co za tym idzie, zmianie ulegną gry roku - Motorstorm: Apocalypce, LBP2 i inFamous 2 na PS3 oraz Gravity Rush i Uncharted: Golden Abyss na PSV (chociaż możliwe jest, ze te pozostaną do ~grudnia). Wykupując usługę dziś dostaniesz więc i tę kolekcję starszych i nowszych hitów i pakiet, który zastąpi je na kolejny rok - pewnie przynajmniej 4-5 nowych gier. Do tego comiesięczna paczka gier z maja i czerwca. Mówiąc krótko, góra gier.

komentarzy: 0Środa, 29 maja 2013, 18:47

Xbox One = Xbox 'MURICA

xbox one, Wrażenia

No i wyścig się rozpoczął. Microsoft pokazał swoją nową konsolę, Xbox One. Pokazał pudło, pokazał pada, pokazał Kinecta 2 i wtedy się zaczęło.

Trzy słowa o technologii - jakoś udało im się przekazać nawet mniej konkretów niż Sony, telewizja, telewizja, telewizja, fantasy football, będzie Forza, sport, sport, sport, sport, live action trailer nowej gry, chyba znowu trochę sportu i na koniec zachwalanie, jaki to CoD jest, był i będzie rewolucyjny (ale psy były spoko). Po drodze usłyszeliśmy masę bardzo marketingowych słów i zdań, które, przynajmniej dla mnie, rzucały się w oczy znacznie bardziej, niż na prezentacji Sony, co nie zrobiło na mnie specjalnie dobrego wrażenia. Ale mniejsza o to.

Jak na prezentację nowej konsoli do gier, brakowało konkretów odnośnie tychże. 0 sekund gameplayu. Dowiedzieliśmy się za to o 15 nowych grach na wyłączność, w tym 8 nowych IP. Nie dowiedzieliśmy się z kolei żadnych szczegółów na ich temat - nie było nawet montażu. Być może Microsoft pociągnął za bardzo kosztowne sznurki i ściągnął jakieś studia 3rd party, żeby wyprodukowały dla nich kilka dużych, solidnych marek, ale do tej pory wszyscy starają się wycofywać z takich umów i przekonanie ich do pozostania będzie coraz trudniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że przenoszenie pomiędzy platformami będzie łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Co więc kryje się pod hasłem "15 nowych gier": na pewno nowe Halo, Forza, gra od Remedy (+ nowe IP), Ryse (+), być może nowa gra Respawn (+, raczej czasowa wyłączność, nie widzę jak mogli by się zgodzić na bezterminowego exclusive'a), nowe Trials (?), nowa gra Twisted Pixel (+, nie są znani z wydawania sequeli), nowa gra od Lionsgate (+?, nie spodziewam się Fable, ale kto wie) i nic więcej nie przychodzi mi do głowy. 8 gier, 4-5 nowych IP. Co kryje reszta? Osobiście przewiduję ~2-4 gier na Kinect różnych rozmiarów - w końcu nowe gry i wydania na wyłączność, z oczywistych względów i kilku pozycji na XBLA, może nowa gra Double Fine, niekoniecznie duża, czy nawet średnia. Część brzmi ciekawie, ale mnie do zakupu konsoli nie przekonuje.

Jedną, bardzo istotną dla klientów w Polsce rzeczą, o której mało kto wspomina, jest fakt, iż to, co MS pokazywał na scenie przez zdecydowaną większość czasu, czyli aplikacje nawiązujące do telewizji, footballu czy rozpoznawanie mowy po prostu nie będą dostępne w Polsce. Biorąc pod uwagę, że abonament na XBL, pokrywający koszt dostępu do tychże, pozostaje na miejscu, Amerykanie dostaną za tą cenę całkiem dużo - Polacy, praktycznie nic. A nawet mniej niż nic, bo ja w dalszym ciągu trzymam się opinii, że za możliwość używania multi płacę, kupując gry - wszak jest ono reklamowane jako integralna ich część i oceniane w recenzjach.

Wisienką na szczycie tortu jest wymaganie połączenia z siecią przynajmniej raz dziennie (to mnie akurat nie rusza, zawsze mogę skorzystać z telefonu, jeśli zajdzie taka potrzeba) i wprowadzenie systemu pobierania opłat za używane gry. Fakt, być może Sony planuje coś podobnego, ale na chwilę obecną nie wiemy. A tutaj już tak. I nie wyglada to dobrze.

Jak więc wypada prezentacja w moich oczach? Słabo. Masa usług, które albo mnie nie interesują, albo nie będą w ogóle dostępne, wciąż płatne multi, sporo gimmickowych opcji, które mocno tkwią w oprogramowaniu i nie widzę powodu, dla którego miały by nie być możliwe na nowym PS Eye (pomijając fakt, że Sony zdaje się nie interesować takimi rozwiązaniami). Mały focus na grach, a jak już jest, to na takich, które średnio mnie interesują - CoD to nie Tearaway, nawet na nowym silniku. Po prost nie kręci. Fakt, jestem fanem Sony i czuję naturalnie większy pociąg do konsoli z Japonii, ale MS po prostu zawiódł graczy. Być może wyścig się rozpoczął, ale obie firmy zdają się ścigać po zupełnie inny segment rynku.

komentarzy: 1Środa, 22 maja 2013, 07:32

No to padły mi wszystkie przenośne słuchawki

Słuchawki, żale

Nie wiem co jest z tymi słuchawkami - najpierw standardowe, od telefonu - kabel przy jacku, potem stare, dobre EP-630 - tutaj trudno powiedzieć, ale tym po dobrych ~6 latach należy się emerytura, a na koniec prawie nowe (~6-9 miesięcy) KOSSy KSC-75 - ponownie, kabel. Do pierwszych nie idzie kupić jacka TRRS w mojej szeroko pojętej okolicy, więc leżą w szufladzie, a KOSSy stały się (chyba) ofiarą moich średnich umiejętności lutowniczych przy re-kablowaniu i na chwilę obecną działa tylko jedna. Ech... może jeszcze się je poratuje, ale nie mam na to puki co siły.

Cała ta kołomyja sprawiła za to, że podjąłem decyzję nie wydawania nigdy więcej niż jest to konieczne na słuchawki używane w ruchu - w tej chwili czekam na 2 zestawy Kanenów za zawrotne 15pln/sztuka i jeśli się sprawdzą, nie mam zamiaru wychodzić poza ten zakres.

komentarzy: 0Czwartek, 09 maja 2013, 10:38

FUSE - wrażenia z dema

PlayStation 3, Fuse, Insomniac, demo, Pierwsze Wrażenia

0

Kiedy Insomniac po raz pierwszy zaprezentował OverStrike na E3 byłem bardzo podekscytowany. Szalony, komiksowy, futurystyczny shooter od jednego z moich najbardziej ulubionych studiów. Potem była cisza. Kiedy projekt znów ujrzał światło dzienne, tym razem jako FUSE, koncepcja była zacznie bardziej realistyczna, a dostępne materiały niemal krzyczały "generic TPS". Jednak ja wciąż miałem nadzieję - Insomniac jeszcze nigdy tak naprawdę mnie nie zawiódł. Może i tym razem grę uratuje szeroki arsenał wymyślnych broni, lub inny ciekawy pomysł. Kiedy więc na amerykańskim PSS zostało udostępnione demo gry, w te pędy włączyłem konsolę i rozpocząłem pobieranie, wciąż wierząc, że Insomniac zaskoczy wszystkich ciekawą, zabawną i emocjonującą pozycją. Co z tego wyszło? Niestety, nie to czego się spodziewałem.

Grę rozpoczynamy od wybrania trybu gry - solo z możliwością zapraszania znajomych, solo, gdzie znajomi mogą dołączać kiedy chcą, całkowitego offline lub matchmakingu. Dostępny jest również split-screen dla 2 lokalnych graczy. Po rozpoczęciu wybieramy bohatera, a co za tym idzie charakterystyczną dla niej broń, używającą fuse - pierwiastka, pochodzenia prawdopodobnie kosmicznego, który nadaje im nietypowe własności, jak możliwość krystalizowania przeciwników, czy wytwarzania mini czarnych dziur, które po chwili eksplodują. Każda postać ma też dodatkową umiejętność związaną z drzewkiem tychże - jak niewidzialność, czy medyczny "granat", leczący i wskrzeszający okolicznych sojuszników. Demo zawiera 1 misję na poziomie trudności normal.

Po rozpoczęciu gry i zapoznaniu się ze wstępnym tutorialem szybko dowiadujemy się, że jeśli nie gramy w pełnym lobby, nasz wybór bohatera nie jest jednak tak istotny, gdyż możemy błyskawicznie przeskakiwać pomiędzy protagonistami kierowanymi przez AI.

Demo podzielone jest na 2 sekcje. W pierwszej naszymi przeciwnikami są podstawowe zbiry, suplementowane przez używający jetpacków snajperów (którzy irytująco szybko namierzają naszą postać i zadają ogromne obrażenia, czyniąc ich dość upierdliwymi, szczególnie gdy mamy do czynienia z 3+ osobnikami). Bardzo szybko zauważamy, jak łatwo można w FUSE zginąć - co rekompensowane jest równie łatwym powrotem do życia dzięki wsparciu kompanów - ale jeszcze szybciej, jak monotonna i sztampowa jest rozgrywka. Pewnie, fajnie jest włączyć niewidzialność, zakraść się za ukrytych za zasłoną wrogów i postawić na nich czarną dziurę. Fajnie jest to zrobić raz, może dwa. Potem zaczynamy szukać innych metod egzekucji przeciwników, przeskakując z postaci na postać i szybko okazuje się, że 4 specjalne bronie nie są w stanie pociągnąć całej rozgrywki. Przedzieramy się więc przez grupy szablonowych przeciwników, łapiąc dodatkowy poziom tu i tam, inwestując w rozwój posiadanych umiejętności. Kilka grupowych interakcji z otoczeniem i przechodzimy do 2 sekcji.

Tutaj stajemy twarzą w twarz z nieco większymi przeciwnikami. Dwa mechy, wzrostu ok. 2.5m, jeden uzbrojony w miniguna i możliwość teleportacji, drugi w miotacz... czegoś... powiedzmy, że ognia. O dziwo w tej sekcji, zginąć nie jest już tak łatwo, a walka z mechami skupia się głównie na władowaniu w nie całego magazynka, zmianę postaci i tak w kółko. Jeśli nie będziemy stać w miejscu, nie stanowią niemal żadnego zagrożenia. Nie mają też żadnych specjalnie interesujących mechanik, ukrytych słabych punktów, w ogóle nic. Straszna nuda. Po pokonaniu każdego z nich, zostawiają nam swoją broń - miotacza nie udało mi się użyć, ale minigun jest tak sztampowy, jak tylko można to sobie wyobrazić. Sekcja jest tak pozbawiona emocji i motywacji, że przekłada się to na mój brak weny w pisaniu tego akapitu.

Chociaż gra powstała w programie Partners, nie bezpośrednio pod parasolem EA, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Insomniac zaraził się od Elektroników dziwnym wirusem. Jakiś czas temu, w krótkich odstępach czasu, grałem w Medal of Honor: Warfighter i Need for Speed: Most Wanted. Dwie, wydawało by się, zupełnie odmienne gry, ale łączyła je jedna rzecz. Niezależnie od poziomu technicznego - który NFS prezentował wysoki, a MoH raczej średni - obie gry sprawiały wrażenie nie mieć duszy. Były produktem z taśmy, wykonanym jakby przez maszyny. I to samo wydaje się dotykać FUSE - nie mam pojęcia jak studio, które wyprodukowało Resistance 3 i Ratchet & Clank: A Crack in Time mogło wypuścić coś tak pozbawionego charakteru i serca. Na chwilę obecną FUSE to dla mnie gra na "za pół roku/rok", kiedy niemal na pewno będzie można ją dostać za mniej niż 100 złotych. Co za zawód...

PS. Nie zapoznałem się dokładnie z drzewkami umiejętności - postaram się na nie jeszcze rzucić okiem, ale jakoś nie wyobrażam sobie, jak mogły by poratować to, co widziałem.

000

PS2. Dodatkowe pół za zaufanie, jakim darzę ekipę Insomniac; czekam na pełne recenzje z nadzieją, że demo nie odzwierciedla jednak ostatecznego produktu. Bez tego - max 2.

komentarzy: 2Środa, 08 maja 2013, 09:04

Hmm... ciekawą rzecz zauważyłem

PlayStation 3, Sony, Super Slim, publicy-coś

Przeglądam sobie różne sklepy i planuję zakup PS4 powoli (o tym kiedy indziej, ale postaram się coś napisać jak przyjdzie czas) i zauważyłem, że PS3 Super Slim 500GB jest niewspółmiernie drogie, w stosunku do swojego 12GB brata.

Dlaczego, zapytacie? Popatrzmy najpierw na ceny samych konsol.

PS3 SuperSlim 12GB możemy dostać od ok. 670pln + przesyłka, lub z Saturn.pl czy MediaMarkt.pl za 699pln  możliwością odebrania w markecie. Są oczywiście i znacznie droższe oferty, ale nikt nie będzie chyba dopłacał 200pln bez powodu.

Sanki na dysk do 12 gigówki, aka PS3 HDD Adapter to wydatek pomiędzy 34 a 42pln i chociaż wg. różnych, znalezionych przeze mnie informacji nie jest on niezbędny, osobiście wolę mieć wszystko należycie zamontowane. Nie będę doliczał dodatkowych kosztów dostawy, bo powinniśmy bez większych problemów dostać adapter w tym samym miejscu, z którego zamawiamy, czy kupujemy konsolę.

Druga strona porównania to czysty PS3 SuperSlim 500GB - wydatek minimum ~990pln + przesyłka, a oferty "do odebrania na miejscu" zaczynają się w rejonach 1050pln.

W sumie (i po doliczeniu sanek) można powiedzieć, że różnica w cenie to ok. 300pln, które możemy przeznaczyć na dysk.

Standardowo w PS3 znajduje się 2.5" dysk twardy Toshiba, 5400rpm, 9.5mm wysokości. Osobiście, pozostał bym w tych ramach konfiguracji - dyski 7200 nie dają na tyle istotnego przyrostu wydajności, żeby ryzykować zwiększenie temperatury systemu; chociaż nie przeprowadzałem w tym kierunku szeroko zakrojonych "badań", wydaje mi się to rozsądną decyzją. Niezależnie od wybranego producenta (których, de facto, pozostało na rynku trzech - Seagate, WD i Toshiba), powinniśmy dostać dysk 500GB w rejonach 180-190pln, a 750GB to 215-225pln. O 1GB dyski może być ciężko, a i ceny są róże, w zależności od modelu - tym niemniej powinniśmy szykować się na wydatek 270-290pln, co staje się już nieco nieopłacalne na polu pojemność/ceny.

Patrząc na ceny dysków widzimy jednoznacznie, że nawet dodając 250GB "gratis" (750GB HDD w stosunku do standardowego dla PS3 500GB) i biorąc pod uwagę koszty dostawy, jesteśmy jakieś 50pln do przodu. Prawie 100, jeśli pominiemy sanki. A można zakombinować jeszcze dalej i podpiąć zewnętrzny dysk 3.5" 7200rpm przez kabel SATA i cieszyć się jeszcze większą przestrzenią za jeszcze mniejsze pieniądze (edit: no, może nie tak znowu mniejsze pieniądze) - ale to już temat na inny wpis.

Jak widać, nawet na rynku detalicznym cena nie ma sensu. Skąd więc wzięło tę różnicę Sony, mając dostęp do znacznie tańszych dysków, niż nawet najbardziej zatwardziały łowca promocji? Być może była ona wynikiem zawyżonych cen HDD po powodziach w Tajlandii, które wreszcie wydają się normalizować - przynajmniej na rynku dysków 2.5" - a może po prostu trudną sytuacją finansową Japońskiej firmy. Jakakolwiek jest przyczyna takiej decyzji, jeśli planujecie zakup SuperSlima, może warto zaopatrzyć się w taniego 12-gigowca i odrobiną własnej pracy zagwarantować sobie znacznie więcej przestrzeni za mniejsze pieniądze, niż daje nam Sony.

komentarzy: 0Piątek, 03 maja 2013, 09:42

« starsze wpisy

Namiary na mnie

Xfire: akodoryu, PSN: AkodoRyu

Ostatnio gram w

Platformy

akodo.power

CPU: Intel Core i5 2500k @ 3.3GHz
GPU: Sapphire Radeon HD6950 2GB DDR5
MoBo: AsRock P67 Pro B3
RAM: GoodRam DDR3 2x4GB 1333MHz CL9
HDD1: Samsung SSD 830 series 256GB
HDD2: OCZ Vertex2 E 60GB
HDD3: Samsung Spinpoint F3 500GB
PSU: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI
Box: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

akodo.mobile

Compal FL90
CPU: Intel Core 2 Duo T7500 @ 2.2GHz
GPU: nVidia GeForce 8600M GT 512MB
RAM: Kingston DDR2 2x1GB 800MHz
HDD: Seagate Momentus 7200rpm
Matryca: 15,4" 1440x900

akodo.miniMobile

Dell Vostro 3450
CPU: Intel i5-2450M @ 2.5GHz/3.1GHz
GPU: AMD Mobility Radeon HD6630
RAM: 8GB DDR3 1333MHz
HDD: 500GB SATA 7200rpm
Matryca: 14" TFT WXGA HD LED matowa, 1366x768

akodo.play

Sony Playstation 3 Slim 250GB

Trophy Whore

Working on...
Kingdom Hearts 1.5 HD
Różne jRPGi
Łatwe platyny

2014's Plats/100%

wip

2013's Plats/100%

28.12.2013 Madagascar 3 [Plat]
27.12.2013 Ben 10: Omniverse [Plat]
26.12.2013 Rise of the Guardians [Plat]
25.12.2013 Karateka [100%]
23.12.2013 Minecraft [Plat]
18.12.2013 Guacamelee! [Plat->100%]
17.12.2013 Frogger Returns (US) [100%]
15.12.2013
Back to the Future (Disc) [Plat]
09.12.2013
CSI: Fatal Conspiracy [Plat]
08.12.2013
AC Brotherhood [Plat+100%]
05.12.2013
Sound Shapes [Plat->100%]
30.11.2013
Mirror's Edge [Plat][100th Plat]
29.11.2013
Soul Calibur 2 HD [Plat]
26.11.2013
R&C: Into the Nexus [Plat]
22.10.2013
Metro: Last Light [Plat->100%]
17.10.2013
The Mysteries of Little Riddle [100%]
02.10.2013
Ratchet: Deadlocked [Plat]
22.09.2013
Heavy Fire: Afghanistan [Plat]
20.09.2013
Heavy Fire: Shattered Spear [Plat]
20.09.2013
Under Defeat HD: Deluxe Edition [Plat]
16.09.2013
NOBY BOBY BOY [100%]
16.09.2013
Virtua Fighter 2 [100%]
16.09.2013
Frogger Returns [100%]
14.09.2013
Ratchet & Clank 3 [Plat]
09.09.2013
Ratchet & Clank 2 [Plat]
06.09.2013
Ratchet & Clank [Plat]
01.09.2013
Wrecked: Revenge Revisited [Plat]
31.08.2013
R&C: Full Frontal Assault [Plat]
27.08.2013
DAYTONA USA [100%]
27.08.2013
PooYoos - Episode 2 [100%]
26.08.2013
Saints Row IV [Plat]
23.08.2013
PlayStation ASBR [Plat+100%]
17.08.2013
Sly Cooper: Thieves in Time [Plat]
15.08.2013
Sound Shapes [Plat]
12.08.2013
WH40k: Space Marine [Plat]
08.08.2013
Hotline Miami [Plat]
07.08.2013
Metro: Last Light [Plat]
02.08.2013
Split/Second [Plat]
26.07.2013
CS: GO [Plat]
23.07.2013
Burnout Paradise [Plat]
22.07.2013
The Walking Dead: 400 Days [100%]
21.07.2013
Cartoon Network: Punch Time Explosion XL [Plat]
19.07.2013 Darksiders II [Plat]
03.07.2013
Tony Hawk Pro Skater HD [Plat]
30.06.2013
Doctor Who: The Eternity Clock [Plat]
29.06.2013
F1 Race Stars [Plat->100%]
29.06.2013
F1 Race Stars [Plat]
22.06.2013
Tekken Revolution [100%]
21.06.2013 Far Cry 3 Blood Dragon [100%]
15.06.2013 Saints Row 3 [Plat->100%]
14.06.2013 Far Cry 3 [Plat]
06.06.2013 The Walking Dead [Plat]
03.06.2013 Sleeping Dogs:YotS DLC [100%]
29.05.2013 Guacamelee! [Plat]
26.05.2013 Spec Ops: The Line [Plat]
19.05.2013 The Darkness II [Plat]
16.05.2013 Batman:AC Harley PDLC [100%]
16.05.2013 Assassin's Creed III [Plat]
26.04.2013 Thomas Was Alone [100%]
25.04.2013 Jetpack Joyride [100%]
24.04.2013 Tomb Raider [Plat]
17.04.2013 Mass Effect 3 [Plat]
14.04.2013 Tales of Monkey Island: Ch. 2-5 [100%]
12.04.2013 Tales of Monkey Island: Ch.1 [100%]
12.04.2013 Toy Story 3 [Plat]
30.03.2013 Mass Effect 2 + DLC [Plat/100%]
22.03.2013 TEKKEN TAG TOURNAMENT 2 [Plat]
18.03.2013 The Lord of the Rings: War in the North [Plat]
10.03.2013 God of War: Ghost of Sparta HD [Plat]
09.03.2013 God of War: Chains of Olympus HD [Plat]
17.02.2013 Hitman Absolution [Plat]
09.02.2013 Prince of Persia: TFS [Plat]
05.02.2013 Hell Yeah! [100%]
05.02.2013 Prince of Persia: TTT [Plat]
02.02.2013 Prince of Persia: WW [Plat]
26.01.2013 Prince of Persia: SoT [Plat]
10.01.2013 Crysis 2 [Plat]
04.01.2013 Final Fantasy XIII-2 [Plat]

2012's Plats/100%

30.12.2012 Sleeping Dogs: NiNP [100%]
29.12.2012
Sleeping Dogs [Plat]
26.12.2012 L.A. Noire Complete [Plat & 100% DLC]
21.12.2012 Medal of Honor: Warfighter [Plat]
20.12.2012 Killzone 3 Multiplayer [Plat]
20.12.2012 Unfinished Swan [100%]
19.12.2012 Need for Speed: Most Wanted [Plat]
01.12.2012 Way of the Samurai 3 [Plat]
19.11.2012 Jak 3 [Plat]
16.11.2012 Jak II [Plat]
10.11.2012 Resistance 3 [Plat]
06.11.2012 Castlevania: Lords of Shadow [Plat]
31.10.2012 Resident Evil 5 [Plat]
11.10.2012 Linger in Shadows [100%]
10.10.2012 Tokyo Jungle [100%]
23.08.2012 Jak and Daxter HD [Plat]
22.08.2012 Rock of Ages [100%]
12.08.2012 Back to the Future Ep 5 [100%]
11.08.2012 
Back to the Future Ep 4 [100%]
11.08.2012 
Back to the Future Ep 3 [100%]
11.08.2012 
Back to the Future Ep 2 [100%]
09.08.2012
Back to the Future Ep 1 [100%]
01.08.2012 Sam & Max: BT&S Ep 5 [100%]
01.08.2012 
Sam & Max: BT&S Ep 4 [100%]
31.07.2012 
Sam & Max: BT&S Ep 3 [100%]
31.07.2012 Sam & Max: BT&S Ep 2 [100%]
30.07.2012 Sam & Max: BT&S Ep 1 [100%]
29.07.2012
LEGO: Piraci z Karaibów [Plat]
22.07.2012 Altered Beast [100%]
22.07.2012 Monkey Island 2:SE [100%]
22.07.2012 Sonic the Hedgehog [100%]
19.07.2012 Sideway: New York [100%]
18.07.2012 Comix Zone [100%]
14.07.2012 Trine 2 [Plat]
09.07.2012 Trine [Plat]
05.07.2012 The Secret of Monkey Island: SE [100%]
04.07.2012 Sam & Max: TDP Ep 5 [100%]
01.07.2012 Sam & Max: TDP Ep 4 [100%]
01.07.2012 Sam & Max: TDP Ep 3 [100%]
28.06.2012 Sam & Max: TDP Ep 2 [100%]
26.06.2012 Virtua Fighter 5: FS [100%]
09.06.2012 Dante's Inferno [Plat]
05.06.2012 Dynasty Warriors 7 [Plat]
03.05.2012 MiNi NiNJAS [Plat]
24.04.2012 Assassin's Creed: Revelations [Plat]
01.04.2012 Kingdoms of Amalur: Reckoning [Plat]
16.03.2012 Yakuza 4 [Plat]
27.02.2012 Yakuza 3 [Plat]
06.02.2012 Majin & the Forsaken Kingdom [Plat]
04.02.2012 Tomb Raider: Underworld [Plat]
28.01.2012 Darksiders [Plat]
25.01.2012 Uncharted 3 [Plat]
14.01.2012 Enslaved: Odyssey to the West [Plat]
08.01.2012 inFamous 2 [Plat] 

2011's Plats/100%

23.12.2011 Shadows of the Damned [Plat]
27.11.2011 inFamous 2: Festival of Blood [100%]
26.11.2011 Prototype [Plat]
13.11.2011 Crysis [Plat]
09.11.2011 Nier [Plat]
23.10.2011 Borderlands [Plat]
18.10.2011 Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot [100%]
15.10.2011 Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution [100%]
09.10.2011 Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned [100%]
02.10.2011 Sly 3: Honor Among Thieves [Plat]
29.09.2011 Sly Collection [100%]
27.09.2011 Sly 2: Band of Thieves [Plat]
18.09.2011 Sly Cooper: Sly Raccoon [Plat]
10.09.2011 The Baconing [100%]
20.08.2011 Flight Control HD [100%]
18.08.2011 Deathspank: Thongs of Virtue [100%]
16.08.2011 Costume Quest: Grubbins on Ice DLC [100%]
16.08.2011 Costume Quest [100%]
22.07.2011
Golden Axe [100%]
17.06.2011 inFamous [Plat]
15.06.2011 Killzone 3: Retro Map Pack & Steel and Rain DLC [100%]
07.05.2011 Assassin's Creed II [Plat]
26.04.2011 Pennny Arcade Adventures, Episode Two [100%]
25.04.2011 Pennny Arcade Adventures, Episode One [100%]
19.04.2011 Cuboid [100%]
10.04.2011 Resonance of Fate [Plat]
23.03.2011
Killzone 3 [Plat]
17.03.2011 Scott Pilgrim vs. The World: The Game (/w DLC) [100%]
06.03.2011 God of War II HD [Plat]
04.03.2011 God of War HD [Plat]
24.02.2011 Bayonetta [Plat]
19.02.2011 Stacking [100%]
10.01.2011 Sam & Max: The Devil's Playhouse Episode 1 [100%]

2010's Plats/100%

18.08.2010 Critter Crunch [100%]
14.08.2010 Scott Pilgrim vs The World: The Game (no DLC) [100%]
29.07.2010 Uncharted 2 (no DLC) [Plat]
15.07.2010 Deathspank [100%]
10.07.2010 After Burner Climax [100%]
23.06.2010 Ratchet & Clank: A Crack in Time [Plat]
21.06.2010 Red Dead Redemption (no DLC) [Plat]
19.05.2010 God of War III [Plat]
24.04.2010 Bioshock (no DLC) [Plat]
18.04.2010 Just Cause 2 [Plat]
08.04.2010 Heavy Rain [Plat]
24.03.2010 Final Fantasy XIII [Plat]

24.02.2010 - My First Trophy Machine

Ulubione...

Gry: Booby Kids, Call of Duty, Fallout (całość), Final Fantasy IX, Kingdom Hearts, Kunio Kun No Nekketsu Soccer League ~ Goal 3, Mirrors Edge, Red Dead Redemption, The Elder Scrolls III: Morrowind

Muzyka: Dżem, Harlem, Jacek Kaczmarski, Linkin Park, Nickelback

Filmy: 25th Hour, American Beauty, American History X, Blade, Braveheart, Chłopaki Nie Płaczą, Cidade de Deus, Constantine, Crank, Dances with Wolves, Dead Poets Society, Demony Wojny wg Goi, Donnie Darko, Enemy at the Gates, Equilibrium, Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story, Fight Club, Forest Gump, Gran Torino, Gunnm, Highlander, Hot Shots! Part Deux, Kiler, Little Nicky, Lock, stock and two smoking barrels, Meet Joe Black, Pirates Of The Caribbean, Pitch black, Rocky, Skazany na bluesa, Snatch, Taken, Tears of the Sun, The Butterfly Effect, The Cronicles of Riddick, The Dark Knight, The Green Mile, The Last Samurai, The Man from Earth, The New Guy, The One, The Shawshank Redemption, Transformers: The Movie (1986), Transporter, Treasure Planet, Van Wilder, We were soldiers, Yip Man, You don't mess with the Zohan

Książki: "Warcraft: Wojna starożytnych" - Richard A. Knaak, Bastion - Steaphen King, Diablo 3: Królestwo Cienia - Richard A. Knaak, Harry Potter (seria), Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow, The Green Mile - Stephen King, The Shawshank Redemption - Stephen King

Seriale/programy TV: Band of Brothers, Criminal Minds, Family Guy, FlashForward, Full Metal Alchemist: Brotherhood, House MD, Hustle, Leverage, Lie to me, Luther, Major, Rome, South Park, Supernatural, The Mentalist, Top Gear, Transformers G1

Gazety/pisma: Reset, Secret Service

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5003 dni

Moich wejść na gram.pl: 5 932 (#1272)

Napisanych postów i komentarzy: 1 509 (#788)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 52 (#180)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 975 (#1187)

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl