avatar

Muradin_07 Konsul ja.gram.pl/Muradin_07

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Dying Light - Recenzja (PC)

Dying Light, Zombie, zainfeowani, Znowu, Techland

2

Dwa lata temu, gdy w jednym z pakietów Humble Bundle pojawił się Dead Island byłem do niego dość dobrze nastawiony. Głównie dlatego, że bardzo spodobały mi się FPSy związane z zombie czy innymi zarażonymi. Dlatego też na Dying Light czekałem z niecierpliwością, tym bardziej że podczas Poznań Game Arena 2013 (a później i 2014) można było sobie przetestować jedną z pierwszych wersji nowej gry od Techland.

czytaj...

komentarzy: 3Piątek, 20 lutego 2015, 22:36

Dlaczego nie dwójka, czyli o Dragon Age: Inquisition słów kilka...

Dragon Age Origins, Dragon Age: Przebudzenie, Dragon Age II, Dragon Age: Inquisition, BioWare

2

Cały czas zastanawiam się dlaczego BioWare wydało Dragon Age II w takiej formie, w jakiej ostatecznie pojawił się kilka lat temu. Powiedzmy sobie szczerze – w porównaniu z Dragon Age: Origins dwójka wypadała naprawdę mizernie, a jedyne co ją tak naprawdę ratowało przed totalnym upadkiem to dobrze opowiedziana historia i całkiem dobrze rozwinięty system walki, który odszedł od tradycyjnego modelu znanego z cRPG. Dlatego też rozumiem graczy, którzy z dość dużą rezerwą podchodzili do Inquisition, z resztą sam do nich należałem. Niektórzy jeszcze dodatkowo dołączali „rozczarowujący sposób zakończenia Mass Effect 3”, gdzie nadal będę tego zakończenia bronił z prostego powodu – chyba nie było lepszego sposobu na zakończenie całej trylogii związanej z Shepardem. Dlatego też Dragon Age: Inquisition było dla mnie grą, na którą czekałem, ale nie był to typowy must have, który powinienem ograć w pierwszej kolejności. Teraz trochę żałuję, choć może to i dobrze, że dopiero teraz się za niego zabrałem?

czytaj...

komentarzy: 2Wtorek, 23 grudnia 2014, 21:05

Podsumowanie Roku 2014 - Gry

Gry roku, 2014, podsumowanie, a jednak coś się pojawiło

2

W tym roku naprawdę ciężko jest mi się zebrać do napisania jakichkolwiek podsumowań tego roku. Nie dlatego, że nic się w nim nie działo, ale po prostu nie wiem czy potrzebuję pisać takowe w momencie, gdy dziele się swoimi myślami praktycznie na bieżąco za pośrednictwem Twittera (ale o tym to dopiero w podsumowaniu ogólnym).

czytaj...

komentarzy: 6Piątek, 19 grudnia 2014, 20:08

Bayonetta 2 - Poznań Game Arena 2014

Wrażenia , Bayonetta 2, Poznań Game Arena 2014, WiiU, nintendo

2

Aktualnie 91 na 100 punktów w serwisie Metacritic… Jeden z najcieplej przyjętych slasherów od Platinum Games. Chyba największym, nie do końca pozytywnym na początku, zaskoczeniem był fakt, iż sequel Bayonetty pojawił się jako exclusive na konsolę WiiU. Jednak po Poznań Game Arena doszedłem do wniosku, że może jednak dobrze się stało – Nintendo ma wreszcie w ręku potężny oręż w walce o klienta, który nie chce grać w „milionpięćsetstodziewięćsetną” wariację na temat hydraulika Mario...

czytaj...

komentarzy: 8Sobota, 01 listopada 2014, 12:41

Poznań Game Arena 2014 - Ano jadę...

Dongowym zwyczajem znajduję czas na napisanie kilku słów od siebie w ostatniej chwili... Ale nie o tym, bo powodów do marudzenia raczej mieć nie mogę.

Otóż jak łatwo można się domyśleć po samym tytule wpisu podobnie jak w zeszłym roku jadę do Poznania na targi Poznań Game Arena. Oczywiście ktoś może powiedzieł "łeeee... to nie Gamescom", ale zawsze to dobra okazja, aby co nieco sobie pograć, popatrzeć, spotkać się ze znajomymi.

I tak jak było w roku ubiegłym w tym roku w podobnej ekipie, czyli wraz z Zoso i Roctussem (zwanym także Kaktusem) będziemy sobie zwiedzać hale targowe w sobotę i niedzielę, a przy okazji mamy nadzieję, że uda się spotkać:

 • kogoś z ekipy gramowego - bo wieść gminna niesie, że ktoś ma się pojawić...
 • Gramowiczki i Gramowiczów, którzy także pojawią się na PGA

Z tego co się orientuję to kilka osób do Poznania się wybiera, więc jeśli chcielibyście się spotkać, pogadać, napić się czegoś dobrego (kawy, kawy i jeszcze raz kawy!) to bez problemu możecie nas łapać na kilka sposobów...

Najłatwiejszym może być oczywiście Twitter, GG, Facebook, a jeśli będzie taka potrzeba zawsze możemy spróbować skontaktować się telefonicznie! Zawsze to są dwa dni, a raczej zobaczenie wszystkiego co na Poznań Game Arena ma się pojawić nie będzie trwało całego dnia. Ewentualnie pójść na Percivala i to, co związane z Wiedźminem 3 można jak najbardziej!

A tak prywanie to chyba PGA zaczęło się u mnie już dwa dni temu od potężnego flopu w postaci tego, że finały Ligi Cybersport w Starcraft 2: Heart of the Swarm odbędą się jutro w trakcie VIP Day, a nie w sobotę i niedzielę, gdy będzie grane League of Legends. Smutno, bo okazja aby spotkać najlepszych graczy w Polsce nie zdarza się codziennie. Zostaje jeszcze IEM Katowice w przyszłym roku, ale czy pojadę... nie no, pojadę! Będzie Flash to trzeba!

Natomiast jeśli chodzi o resztę to mam nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku uda mi się kilka rzeczy zanotować, a później na Gramsajcie opowiedzieć co udało się zobaczyć. Takie "pseudodziennikarstwo growe"... w zeszłym roku sam byłem zaskoczony jak dobrze mi to poszło (nie wiem czy innym się podobało...), więc myślę że w tym roku będzie tylko lepiej.

No i co najważniejsze - będę na pokazie cosplayowym!

Tyle ode mnie... do zobaczenia na miejscu ;)

komentarzy: 20Czwartek, 23 października 2014, 12:19

« starsze wpisy

Ankieta

Wrzucać na gramsajta krótkie relacje z eventów e-sprotowych? Starcraft 2, LoL, Dota 2 czy CS:GO by wchodził w rachubę

 • Tak
  55%5 głosów
 • Nie
  33%3 głosy
 • A co to?
  11%1 głos

Suma oddanych głosów: 9 

następna ankieta »« poprzednia ankieta

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Dziwak, maruda, wielbiciel mocnej kawy, herbaty i azjatyckiej niezależnej muzyki. Gracz z zamiłowania, Terran z wyboru.

Moje tagi:gry, kultura azjatycka, muzyka, sporty walki, starcraft ii

Urodziny:za 199 dni (27 czerwca 1992)

Moje motto:Jeżeli strzelec spudłuje, niechaj tylko w sobie samym szuka przyczyny swego niepowodzenia. - Przysłowie chińskie

Obecny stan:Looks like I picked the wrong day to quit Stimpacks

Posiadany sprzęt:PC, PlayStation 2, PSX, GBA, PSP

Gramik - Zachęcamy do pisania!

Gramik Gramikowy

Twitter

Hotter

 • Spis Treści - Koreańskie

  Cała lista koreańskich cacuszek, która pojawiła się do tej pory na moim gramsajcie. Można powiedzieć że duch przeszłości i pewien etap w tworzeniu tego miejsca:

  czytaj...

  Piątek, 01 czerwca 2012, 13:41

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Ostatnie odwiedziny

Namiary na mnie

GG: 6031392, Guild Wars II: Muradin.7063, Steam: muradin07, Last.fm: gaiden92, Twitter: dark_muradin, e-mail: minorukagawa(at)gmail.com, Origin: Murahdong, e-mail: minorukagawa(at)hotmail.com, e-mail: michal.grabowski(at)gram.pl

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5179 dni

Moich wejść na gram.pl: 51 850 (#9)

Napisanych postów i komentarzy: 10 357 (#34)

Napisanych recenzji: 8 (#39)

Wpisów na blogu: 411 (#18)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 21 566 (#35)

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl