avatar

Muradin_07 Konsul ja.gram.pl/Muradin_07

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Dziwne melodie #1 Trylogia jabłkiem zakończona

Nell, Newton's Apple, koreańskie, muzyka, K-indie

2

Miałem wrzucić coś na temat bundli, ale ostatnio zauważyłem, że to jest temat dość chodliwy na gramsajtach. Więc o nich wrzucę coś w następnym tygodniu. A tutaj mam inną serię, którą zacząłem na innym blogu i porzuciłem ją wraz z jego porzuceniem. Chyba ją wznowię... takie tam pisanie o muzyce azjatyckiej, albumach które mi się podobają. Własne przemyślenia i doświadczenia.

Można powiedzieć, że Woolim Entertainment to jedna z tych wytwórni koreańskich, która stale zaskakuje swoich fanów. Jeszcze niedawno dość niespodziewanie pojawił się zapis corocznego koncertu indie rockowego zespołu Nell z grudnia, a dziś miała swoją premierę trzecia część trylogii Gravity pod tytułem Newton's Apple. I po pierwszych kilku przesłuchaniach można stwierdzić, iż jest to powrót naprawdę dobry i solidny. Może dlatego, że po prostu chyba mało kto był przygotowany na ten krążek... ba - nawet dwa.

czytaj...

komentarzy: 0Piątek, 25 lipca 2014, 18:36

SZGP #3 - Let's Rock!

SZGP, FPS, muzyka, soundtrack, Unreal Tournament

2

Teoretycznie powinienem z okazji 400 wpisu napisać podobny tekst, jaki napisałem z okazji 350. Trochę podziękowań, garść wspominek, powiedzieć „że za starszych czasów było lepiej” albo sprzedać plany na przyszłość gramsajta. Może kilka linijek wpisu temu poświęcę. Jednak do rzeczy!

Zastanawiałem się cały czas co mógłbym takiego napisać i wpadłem na pomysł wskrzeszenia jednej z serii, którą można opatrzeć etykietą „ma potencjał”. SZGP, czyli Soundtracki z Górnej Półki miały być z założenia serią, w której przedstawiałbym najciekawsze ścieżki dźwiękowe z gier lub też takie, które łatwo można powiązać ze sobą. Co jakiś czas planowałem także wywiady z Gramowiczami na temat Waszych ulubionych kawałków (nawet taki jeden się pojawił!). Ostatecznie wszystko zamarło. Dlaczego? Może po prostu nie miałem większego pomysłu jak dalej z tym ruszyć, z kim dalej rozmawiać. Jednak po kilku głębszych… przekopywaniach serwisu YouTube w poszukiwaniu sobie czegoś do słuchania w trakcie gry wpadłem na jeden, kultowy kawałek…

czytaj...

komentarzy: 10Piątek, 18 lipca 2014, 22:30

Pierwsze Wrażenia - Guild Wars 2

guild_wars 2, mmo, Pierwsze Wrażenia, muradiny grające, kotałke z młotem

2

Jeśli Angry Joe w swojej recenzji ocenia dany tytuł naprawdę wysoko oznacza to, iż gra warta jest zainteresowania. Powiem szczerze – lubię Józka za to, że w dość ciekawy sposób o grach opowiada, ukazuje plusy i minusy danej produkcji. A jeśli ma wystawić ocenę niską to po prostu to robi. Przykład Rome: Total War 2 chyba jest tutaj idealnym, bo gra sama w sobie ze względu na liczbę przeróżnych błędów i tego, że nie wyglądała tak, jak na zaprezentowanych wcześniej gameplayach dostała chyba 5/10 i ciężko się nie zgodzić, bo w porównaniu Shogun: Total War 2 gra prezentuje się średnio. No ale nie o tym miałem pisać…

P.S: Screeny z gry można sobie kliknąć, aby zobaczyć większą wersję ;)

czytaj...

komentarzy: 29Poniedziałek, 14 lipca 2014, 19:22

Recenzja - The Raid: Redemption

recenzja, The Raid, Indonezja, totalna rozwałka, The Raid 2: Berendal

2

Na wstępie chciałbym zaznaczyć pewną rzecz - to nie jest profesjonalna recenzja filmu! Nigdy nie starałem się być krytykiem filmowym i raczej nigdy nim nie będę. Po prostu w związku z tym, że już za niedługi czas będę miał przyjemność obejrzeć drugą część filmu The Raid postanowiłem przypomnieć czym dla mnie była jego pierwsza odsłona. A dlaczego akurat w takiej formie? Bo już kiedyś pisałem o obrazie Garetha Evansa przy okazji innej serii, której chyba najstarsi Gramcarze nie pamiętają.

Od zawsze byłem wielbicielem kina azjatyckiego, a zwłaszcza sztuk walki. Każdy z nich, mimo podobieństw, przekonywał mnie do siebie umiejętnościami, jakie posiadali tacy aktorzy jak Jackie Chan czy Bruce Lee. Niedawno jednak dowiedziałem się, iż pojawił się film, który można opisać w jeden sposób – na nowo definiuje podejście do kina akcji tego typu. Był to indonezyjski film Garetha Evansa The Raid: Redemption.

czytaj...

komentarzy: 7Środa, 09 lipca 2014, 10:12

Pierwsze Wrażenia - Battlefield: Hardline

Battlefield: hardline, EA, Wrażenia , Beta, policjanci

2

Nieee, dzisiaj nie będzie czegoś do obejrzenia. Toć ileż można ludzi katować swoim głosem, co nie? No ale dobra, pożartowaliśmy więc przejdźmy do konkretów - Battlefield: Hardline, a dokładnie jego wersja Beta dzisiaj wylądowała na moim dysku twardym. Jak jest? Tutaj trzeba by było powiedzieć, że dość nierówno. Ale z racji, że to są pierwsze wrażenia nie będę zagłębiał się w sprawy związane z przeróżnymi błędami - po prostu opowiem czy mi się podobało czy nie.

czytaj...

komentarzy: 6Sobota, 14 czerwca 2014, 17:45

« starsze wpisy

Ankieta

Gdybym zrobił stream z gry to jaka muzyka powinna przygrywać rozgrywce?

 • Elektroniczna
  19%12 głosów
 • Gitarowe brzmienia
  20%13 głosów
 • Soundtracki z gier, filmów, anime
  32%20 głosów
 • Koreański pop pasujący tylko do Starcrafta IMHO
  3%2 głosy
 • Azjatyckie zespoły niezależne
  0 głosów
 • Zrób playlistę, wrzuć co chcesz, będzie stykać... byle nie disco polo
  24%15 głosów

Suma oddanych głosów: 62 

« poprzednia ankieta

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Dziwak, maruda, wielbiciel mocnej kawy, herbaty i azjatyckiej niezależnej muzyki. Gracz z zamiłowania, Terran z wyboru.

Moje tagi:gry, kultura azjatycka, muzyka, sporty walki, starcraft ii

Urodziny:za 226 dni (27 czerwca 1992)

Moje motto:Jeżeli strzelec spudłuje, niechaj tylko w sobie samym szuka przyczyny swego niepowodzenia. - Przysłowie chińskie

Obecny stan:Looks like I picked the wrong day to quit Stimpacks

Posiadany sprzęt:PC, PlayStation 2, PSX, GBA, PSP

Gramik - Zachęcamy do pisania!

Gramik Gramikowy

Twitter

Hotter

 • Spis Treści - Koreańskie

  Cała lista koreańskich cacuszek, która pojawiła się do tej pory na moim gramsajcie. Można powiedzieć że duch przeszłości i pewien etap w tworzeniu tego miejsca:

  czytaj...

  Piątek, 01 czerwca 2012, 13:41

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Ostatnie odwiedziny

Namiary na mnie

GG: 6031392, Guild Wars II: Muradin.7063, Steam: muradin07, Last.fm: gaiden92, Twitter: dark_muradin, e-mail: minorukagawa(at)gmail.com, Origin: Murahdong, e-mail: minorukagawa(at)hotmail.com, e-mail: michal.grabowski(at)gram.pl

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5152 dni

Moich wejść na gram.pl: 51 850 (#9)

Napisanych postów i komentarzy: 10 357 (#34)

Napisanych recenzji: 8 (#39)

Wpisów na blogu: 411 (#18)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 21 485 (#35)

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 91

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl