avatar

artkomiks Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/artkomiks

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Oryginalna plansza? WTF?

Artbook, szkice, starcraft, Neverhood, rysunek

Jednym z atrakcyjniejszych części wydań kolekcjonerskich gier są artbooki, czyli albumy prezentujące szkice, stiudium postaci z gry, tzw. concept arty. Rzadko kiedy rysunki te powstają w wersji tradycyjnej, rysowane na kartkach - coraz częściej graficy odpowiedzialni za warstwę ilustracyjną gier tworzą ją bezpośrednio przy pomocy technik cyfrowych - głównie rysując na tablecie i przetwarzając rysunek przy pomocy oprogramowania, jak chociażby Photoshop od Adobe.

Zdarza się jednak - coraz rzadziej, ale jednak - że rysunki takie powstają w w wersji trdaycyjnej. Tak było chociażby w przypadku kultowej plastelinowej gry "Neverhood" (poniżej przykład). Wówczas każdy taki szkic - narysowany ręką jednego z grafików biorących udział przy produkcji gry - staje się dla późniejszych fanów produkcji czymś w rodzaju świętego grala. Bo jest różnica między posiadaniem gry, nawet jeśli wydanej w wersji kolekcjonerskiej, a faktem posiadania oryginalnego szkicu studium postaci - dajmy na to - Królowej Ostrzy z gry "Starcraft" (poniżej przykład).

 

2

 

I tym są właśnie oryginalne plansze - oryginalnymi, wykonanymi w sposób tradycyjny (analogowy) pracami artystycznymi (rysunkami ołówkiem, tudzież w technikach malarskich), zarówno na potrzeby gier komputerowych, jak i warstwy ilustracyjnej komiksu czy w formie storybordów w produkcjach filmowych.

 

2

 

I o tym będzie ten blog. O czerpaniu niezwykłej przyjemności z posiadania oryginalnych prac grafików.

komentarzy: 0Wtorek, 30 września 2014, 18:00

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Gry to już nie tylko... gry. To także film, animacja, komiks, sztuka. Postacie i uniwersa popkultury przeplatają się, przenikają nawzajem. Ciesząc oko i dostarczając radości z ich obecności.

Moje motto:Od gry w wersji standard, lepsza jest edycja kolekcjonerska. Ale jeszcze lepsze jest coś, co jest tylko w jednej sztuce - zupełnie unikalne, jak oryginalny rysunek związany z grą.

Posiadany sprzęt:Alienware 15mx

Namiary na mnie

www: http://artkomiks.pl, Facebook: https://www.facebook.com/ArtKomiks, Blog: http://blog.artkomiks.pl

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl