avatar

SuavekS Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/SuavekS

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Justin "JewWario" Carmical (1971-2014)

 

23 stycznia 2014 Justin Carmical, znany także jako "JewWario", popełnił samobójstwo. Justina mogą kojarzyć przede wszystkim entuzjaści japońskich gier video oraz kultury tego kraju, a także osoby odwiedzające serwis ThatGuyWithTheGlasses.

Mimo tego, że gramsajta nie aktualizuję już od dawna, to uznałem, że kilka słów komentarza się należy. I choć nie znałem i nie miałem możliwości poznać Justina osobiście z oczywistych względów, to tylko z samych jego filmików i vlogów publikowanych w Internecie czerpałem pokaźne dawki inspiracji przy tworzeniu własnych publikacji, ale i nie tylko. Już sam fakt, że człowiek jest zdolny wywrzeć wpływ na innego tylko za sprawą wirtualnego medium jest godny podziwu, a osoby, które Justina znały osobiście tylko powtarzały to samo - jakim dobrym był człowiekiem.

W twórczości Justina było widać ewidentną pasję do tego co robi. To nie był kolejny celebryta polegający na komedii, parodii, czy kontrowersji. Jego pasją były bardzo często niszowe japońskie gry, którymi pragnął dzielić się z widzami spokojnie tłumacząc wszelkie zasady i reguły w taki sposób, że po tytuł można było sięgnąć bez znajomości języka. Po pewnym czasie poszerzył on gamę produkcji także do filmów instruktażowych, kabaretów, newsów, a nawet produkcji poświęconych kuchni japońskiej. Wszystko zaprezentowane w taki sposób, żeby widz czuł się jak osoba siedząca obok i słuchająca dobrych rad, a zarazem nie nudząca się za sprawą sprawnie wkomponowanych w wiedo elementów humorystycznych.

Więcej filmów "JewWario" już nie uświadczymy, ale mimo wszystko zachęcam do zapoznania się z jego twórczością. Niech spoczywa w spokoju.

Oficjalna strona YCPT

Kanał Blip

Kanał YouTubue

 

W rozszerzeniu kilka przykładowych filmików.

czytaj...

komentarzy: 1Czwartek, 30 stycznia 2014, 16:28

Ho...

2

komentarzy: 0Piątek, 03 sierpnia 2012, 17:11

Rusty Hearts (PC)

recenzja, mmorpg, perfect world, Rusty Hearts

MMORPG. Jeśli na sam widok tych literek dostajecie ciarek na plecach, oraz obrzydzeni macie nieodpartą ochotę wyłączyć okno przeglądarki, to muszę Was uspokoić. Otóż opisywany niżej Rusty Hearts może i formalnie należy do gatunku multiplayerowych gier RPG, ale zarazem wyróżnia się z tłumu pewnymi cechami, dzięki którym być może spodoba się większej ilości graczy. Ale działa to także w drugą stronę, gdyż jeśli produkcje MMO tolerujecie tylko według pewnych z góry przyjętych kryteriów, to w tym przypadku musicie się liczyć z lekkimi odstępstwami od normy.

czytaj...

komentarzy: 0Niedziela, 25 września 2011, 22:46

Star Trek Online Free-to-Play

mmorpg, star trek, Star Trek Online, Cryptic Studios, perfect world

0  
"Cycki na głównej" - bo nie ma to jak dobra reklama...

Zwykle nie mam zwyczaju publikowania wiadomości czy komentarzy newsopodobnych, ale tym razem zrobię wyjątek. Zresztą, z pewnością będzie to lepsze niż ogólna posucha jaka panuje tu ostatnimi czasy.

 

Do rzeczy jednak – Star Trek Online do końca roku ma wejść w model Free-to-Play. Powodów dlaczego o tym wspominam jest kilka, począwszy od dość kiepskiej promocji gry w mediach, przez mocno nieaktualne już recenzje i oceny, przyćmienie tytułu przez konkurencję w postaci rozreklamowanego Star Wars The Old Republic, aż po prosty fakt zachęcenia Was do spróbowania czegoś nowego. Osoby, które czytają moje „wypociny” zapewne zauważyły, że o Star Trek Online wypowiadałem się już dwukrotnie – pierwszy raz tuż po zakończeniu otwartej bety półtora roku temu, i ponownie po paru miesiącach, analizując zmiany jakie zaszły na przestrzeni czasu. Nosiłem się z zamiarem napisania swego rodzaju ciągu dalszego, ale jakoś nigdy nie mogłem się do tego zabrać. Kontynuowanie relacji w takiej formie musiałoby się ciągnąć w nieskończoność, gdyż będąc produkcją MMO gra praktycznie nieustannie się rozwija. Coś co było problemem lub niedociągnięciem parę miesięcy temu teraz może być już naprawione, lub stanowić jeden z większych atutów gry. Właśnie dlatego zwracam przede wszystkim uwagę na nieaktualne już recenzje większych serwisów Internetowych, powstałe niemalże zaraz po starcie gry, a których wydźwięk może skutecznie zniechęcić potencjalnych nowych graczy. Niesłusznie.

 
czytaj...

komentarzy: 0Niedziela, 18 września 2011, 19:41

Deus Ex: Icarus Effect

recenzja, Deus Ex, Deus Ex: Human Revolution, Deus Ex: Icarus Effect

Tekst przeczytać można także w zaprzyjaźnionym serwisie Nasze Recenzje

0

Z reguły nie mam zwyczaju sięgać po książki, komiksy, czy też jakiekolwiek inne twory bazujące na znanych grach komputerowych i wideo. Wszystkie pozycje tego pokroju jakie dane mi było niegdyś czytać cechowała mocno przeciętna treść, prosty język oraz nijaki wpływ na faktyczną historię danego uniwersum. Ot takie typowe średniaki żerujące na popularności marki, mające na celu przede wszystkim wyciągnięcie pieniędzy od największych fanów. A jednak, dla Deus Ex: Icarus Effect postanowiłem zrobić wyjątek. Jednym z powodów takiej decyzji było osadzenie akcji książki przed wydarzeniami gry oraz obietnice, jakoby powieść rozwijała pewne wątki zarówno oryginalnego Deus Ex, jak i Human Revolution. Kolejny powód to fakt, iż autor – James Swallow – jest jednym z głównych scenarzystów Deus Ex: Human Revolution, a nie przypadkowym pisarzem, który otrzymał za zadanie opowiedzieć historię rozgrywającą się w tym uniwersum. Wreszcie, właściwy cykl z jakim mamy do czynienia charakteryzuje dorosła, pełna symboliki otoczka w klimatach cyberpunku, podejmująca tematy transhumanizmu, terroryzmu oraz światowych konspiracji. Czy tym samym otrzymaliśmy wreszcie produkt godny uwagi nie tylko fanów serii, ale także miłośników gatunku sci-fi, czy też wyszło tak jak zwykle?

 

czytaj...

komentarzy: 2Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 01:43

« starsze wpisy

Spis Treści

Recenzje:

Wrażenia i przemyślenia:

Pozostałe:

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Naiwniak, który myślał, że długie, tekstowe, amatorskie recenzje mało znanych gierek pisane po Polsku na kiepsko rozreklamowanym bLoGaSsKu kogokolwiek w dzisiejszych czasach interesują... /// Założeniem bloga miało być miejsce publikacji różnego rodzaju artykułów mojego autorstwa - od recenzji po przemyślenia. Skupiam się głównie na pozycjach mało znanych bądź niedostatecznie rozreklamowanych przez media, a także grach produkcji japońskiej, które nigdy nie opuściły granic tego kraju. Cenię sobie obiektywizm, w związku z czym większość tekstów staram się tworzyć w taki sposób, aby były wystarczająco informatywne i jak najlepiej uargumentowane. Nie jestem ekspertem języka polskiego, ale dbam o jak najlepszą przejrzystość i czytelność wszelkich tekstów. Mam nadzieję, że pomogą one komuś w podjęciu decyzji o zakupie danego tytułu, lub też po prostu dostarczą właściwych informacji. Mile widziane komentarze, także te krytyczne - jestem otwarty na wszelkie uwagi i sugestie, zarówno jeśli chodzi o styl pisania, jak i ewentualne propozycje kolejnych recenzji.

Moje tagi:gry, japonia, konsole, recenzje, rpg

Posiadany sprzęt:PC, PlayStation 2, PSP, DS

Namiary na mnie

e-mail: suavek(at)o2.pl, GG: 5149444

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Warto sprawdzić

 

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 3803 dni

Moich wejść na gram.pl: 16 285 (#308)

Napisanych postów i komentarzy: 560 (#1370)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 52 (#180)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 4 231 (#354)

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl