avatar

Smir95 Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/Smir95

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

150 milonów Playstation 2

PlayStation 2, sprzedaż, Choroba

2

Nie tak dawno Sony za pośrednictwem swojego Twittera podało informację że wyprodukowano już 150 milionów PS2. Jest to automatycznie najlepiej sprzedająca się konsola w historii, a zaraz za nią plasuje się Nintendo DS. Jak dla mnie to kawał dobrego sprzętu, a gry wydane na Ps2 na długi czas pozostaną w mej pamięci pomimo tego, że konsolę miałem zaledwie przez pół roku. Sony poinformowało również, że nie prędko zaprzestaną produkcji Ps2 ze względu na to że całkiem  dobrze się sprzedaje mimo obecności current genów.

 

A co u mnie?

Ano niezbyt dobrze. Dopadła mnie grypa i do końca tygodnia niestety muszę siedzieć w domu. Na szczęście zostało mi do przejścia parę gierek na Dreamcaście także się nie nudzę jak na razie. Najprawdopodobniej wrzucę jutro zdjęcia mojego ,,szaraka” który niedawno do mnie dotarł.

 

Pozdro i do następnego wpisu.

komentarzy: 3Środa, 23 lutego 2011, 13:49

Nauka, nauka, nauka

szkoła, zakupy, fotografia

2

Nauka, nauka, nauka i nic innego nie robię. Okazało się, że w tym roku test na koniec gimnazjum jest wcześnie bo już 12, 13 i 14 kwietnia . Nauczyciele przerabiają materiał w zastraszającym tempie, a że testy chce dobrze napisać nie pozostaje mi nic innego jak się uczyć. I tak czas na granie się bardzo skurczył. Jak się już dorwie do PC na 2h dziennie to jest dobrze, bo mam też dodatkowe lekcje angielskiego i treningi na basenie. Na szczęście po testach obiecano nam w szkole już trochę ,,luzu”. Mam nadzieję że rada pedagogiczna dotrzyma w słowa.Co do gramsajta mam już kilka pomysłów, które czekają na realizację, ale o tym przekonacie się już niedługo.

Na koniec chcę wam się pochwalić moim dzisiejszym zakupem. Jest to aparat Nikon s4000. Po 3h spędzonych na czytaniu testów, opinii i recenzji dotyczących aparatów, w końcu napisałem do kolegi z forum Old School Gaming, który interesuje się fotografią i polecił mi ten aparat. Mam nadzieję, że będę zadowolony z zakupu. To tyle na dziś wpis robiony tak trochę na szybko;]

 Link do aukcji z aparatem-> http://allegro.pl/nikon-coolpix-s4000-czarny-brazowy-4gb-etui-i1451992609.html

komentarzy: 0Niedziela, 13 lutego 2011, 19:48

Mój stosunek do piractwa

Gry, PSP, Piractwo, Dreamcast

2

Piractwo to udręka wielu wydawców gier. Codziennie w czytnikach konsol i pecetów ląduje tysiące nielegalnych kopii gier oraz filmów, a wydawcy w ten sposób nie czerpią żadnych korzyści z tego że wyprodukowali grę.

Początkowo konsole przed piractwem ustrzegły się za pomocą kartridżów, które były technicznie trudne w podrabianiu i dość kosztowne. Dzięki temu przez kilka lat temat piractwa na konsolach nie był znany. Zmieniło się to z nadejściem ery Playstation 1. Płyty CD tak jak i same nagrywarki ostro potaniały. Gdy piraci zhackowali konsolę sprzedaż lawinowo wzrosła. Nie oszukujmy się dzięki ,,spiraceniu” ps1, branża konsolowa rozkwitła w naszym kraju. Jednak niektóre firmy na piractwie bardzo ucierpiały, dobrym przykładem jest tutaj dreamcast. Sega zastosowała dość dziwną politykę i sprzedawała konsolę prawie po kosztach, niebiescy chcieli za to sprzedawać gry za krocie. Jednak jak część z nas wie DC’eka dość szybko spiracono i to bez używania chipa. To pogrążyło Segę, która ostatecznie wycofała się z rynku hardware. Podobnie sytuacja ma się z psp, które przerobiono wkrótce po premierze, a kopie gier można znaleźć na wielu stronach internetowych. Straty wydawców są już na pewno ogromne. niestety skutkiem tego jest coraz częstsze olewanie tej konsoli przez zewnętrzne firmy które wolą wydać grę na dsa bo dużo niższych kosztach.

Jaki jest mój stosunek do piractwa?

Kiedyś żyłem w przekonaniu, że piractwo to nic złego i nikt nie może mnie za to ukarać. Wtedy nie posiadałem żadnej oryginalnej gry czy filmu. Jednak z czasem gdy powoli dorastałem zacząłem dostrzegać korzyści z płynące z posiadania oryginalnej kopii. Kupując grę:

-wspieramy studio wydawnicze,

-płacimy pracownikom za ich ciężką pracę

-mamy satysfakcję z tego, że posiadamy oryginalną grę

 -możemy bez obaw grać w sieci(PS3, X360)

-produkt jest objęty gwarancją i pomocą techniczną

Jednak według mnie pobierając starsze gry na konsole takie chociażby jak Playstation 1, Gameboya, czy jeszcze starsze nikomu nie wyrządzamy krzywdy. Są to konsole ,,wymarłe” nikt nie wydaje na nie gier, część z nich nawet trudno kupić, a posiadanie oryginalnych kopii jest w pewnym sensie kolekcjonerstwem.

Jaki jest stosunek innych do piractwa?

Mieszkam w małej wiosce, wśród moich kolegów panuje przekonanie ,,po co będę kupował oryginalną grę, nie lepiej sobie ściągnąć, będzie dużo taniej” i powiem że do nie dawna miałem tak samo jednak z czasem się to zmieniło. Niektórzy znowu twierdzą że nie mają pieniędzy. Owszem gry nie są tanie, ale używane są na pewno tańsze od nowości, zresztą zawsze można wymieniać się z innymi czy po prostu stosować zasadę ,,jak przejdę grę to sprzedam i kupię następną”. Sposobów jest dużo i takie wymówki nic tu nie znaczą. Oczywiście istnieje też grupa społeczna która zaopatruje się w legalne oprogramowanie i takich bardzo szanuję.

Jakie się zagrożenia dla „piratów”

Jest to temat dotyczący głównie konsolowców, bo proceder zwalczania piratów korzystających z PC jest na razie dość słaby. Grając online na Xboksie 360, narażamy się na zbanowanie konsoli, po tak zwanym ,,banie” nasza konsola jest bezużyteczna, nie możemy grać w sieci co daje dużo radości, nierzadko zostaje również zablokowany dysk twardy. A Microsoft nie śpi i dość skutecznie likwiduje nieuczciwych graczy z Xbox live. Podobnie sprawa ma się z PS3, a więc nie będę się tutaj rozpisywał.

 

Mam nadzieję, że przedstawiłem wam swój pogląd co do piractwa komputerowego. Zachęcam do komentowania.

komentarzy: 4Niedziela, 06 lutego 2011, 22:02

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Uczeń gimnazjum, początkujący kolekcjoner, młodszy ratownik Wopr.

Moje tagi:calaki gier, dreamcast, playstation, psx extreme , tony hawk's

Urodziny:za 330 dni (19 lipca 1995)

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:PSX, DC, GBA, PC

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

GametradePrywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Moi znajomi

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl