avatar

Phoenice Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Phoenice

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Wpis z serii:

wystawa, sztuka, Japonia

 

 

  W zeszłym tygodniu została otwarta w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawa pt. Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich. Pomimo skromnej przestrzeni, na której jest pokazywana, wystawa prezentuje się bardzo przyzwoicie. Z przyjemnością oglądałam przykłady nastrojowych drzeworytów, wyrobów z laki czy kunsztownych tsub (jelce mieczy). Wystawa nie jest przeładowana tekstem - dostajemy najistotniejsze informacje, a resztę dopowiadają same zabytki, w których formie zawarty jest cały charakter japońskiej kultury - minimalizm, precyzja, silne zakorzenienie w tradycji. Smaku ekspozycji dodaje również piękna aranżacja wnętrza inspirowana architekturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

  Jeśli interesujecie się kulturą Japonii i macie trochę czasu oraz ochoty, proponuję wybrać się do MNW. Wystawie towarzyszy program edukacyjny obejmujący wykłady, warsztaty (malowanie tuszem, origima etc.) oraz dużo atrakcji dla dzieciaków (szkoda, że człowiek taki stary). Więcej informacji pod tym linkiem: http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/arcydziela-sztuki-japonskiej-w-kolekcjach-polskich/

 

 

komentarzy: 1Niedziela, 28 czerwca 2015, 11:22

Pocztówka z Iranu V

iran, podróże, ciekawostki, Jedzenie


Jesteś mistrzem w posługiwaniu się nożem?

W czasie obiadu trzymasz nóż niczym arystokrata?

Schabowe kroisz z precyzją godną chirurga?

 

 

 

Przykro mi, w Iranie nie mógłbyś popisać się swoimi umiejętnościami, bo tam jedzenie kroi się... łyżką. 

komentarzy: 4Sobota, 20 czerwca 2015, 18:14

Pocztówka z Iranu IV

podróże, ciekawostki, iran

 

Kontynuacja tematu reklam społecznych.

Ostatnio było o kobietach to teraz coś dla panów.

 

0

"Skromność dotyczy nie tylko kobiet,

Mężczyzna również powinien być czysty"

 

Poruszając się po Iranie nietrudno zauważyć, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby promować wśród obywateli postawę moralną godną dobrego muzułmanina. W każdym większym mieście można napotkać liczne billboardy propagujące odpowiedni strój czy zachowania społeczne takie jak szacunek wobec osób starszych, posłuszeństwo rodzicom lub przestrzeganie podziału na część męską i żeńską obowiązującego w autobusach (niektóre miejsca, a zwłaszcza teherańskie metro, są wręcz oblepione tego typu reklamami). Ducha obywateli IRI kształtować mają również wszędobylskie tablice z cytatami z Koranu czy sentencjami z ajatollaha Chomeiniego.

komentarzy: 4Wtorek, 09 czerwca 2015, 21:04

« starsze wpisy

Ostatnie odwiedziny

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 1719 dni

Moich wejść na gram.pl: 370 (#4040)

Napisanych postów i komentarzy: 121 (#1799)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 6 (#226)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 707 (#1403)

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl